Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    Az lenne a kérdésem, hogy milyen hangfalat ajánlanátok akkor, ha nem csak zene lenne a forrás, hanem játék és film is.

    Két hangfalat, és egy erősítőt néztem ki magamnak. Tudom, hogy az egyik polc a másik meg álló, de ezen a kettőn akadt meg a szemem valamiért.

    Erősítő
    Mission m32i
    Cav DP288

    A leendő helyiség olyan 20 négyzetméter. Pár év múlva pedig egy külön dedikált helyiséget szánok majd a rendszernek, mondjuk a pincében. Egyfajta játék/mozi/zene szobaként.

    Abba a tipikus állatfajba tartozom, aki nagyon sokféle zenét hallgat (rock, jazz elsősorban). Valamint a játékok és filmek miatt az is fontos, hogy legyen elég mélye a rendszernek. Volt már házi-mozim, de kiábrándultam a sok-pont-egyből. Ugyan én nem az árult házi hangfalakkal használtam, hanem egy Jamo PJ6000 párral, egy szintén Jamo E500 centerrel, ugyanilyen hátsó párossal, és egy Jamo kis 16 cm-es subbal.LINK

    Tanácsokat, tapasztalatokat, ötleteket várnék, hogy mihez kezdjek. Az egyetlen kritérium még, hogy nem akarok a közeljövőben cserélni. Tehát amit most megveszek, az marad. Azzal is tisztában vagyok, hogy a saját hallgatózás a legjobb, de erre még eddig nem nagyon volt lehetőségem. Egy-két PH-s emberkénél voltam már hallgatózni, de azok a rendszerek nekem elérhetetlen árúak lennének (értsd 200.000 vagy több). :B

    Az igazi kérdésem az lenne, hogy a kis m32i-vel is ki tudnék-e elég mélyet csavarni az erősítőből, vagy ahhoz már álló hangfalak kellenek? Tudom, hogy az elég mély az egy relatív dolog. Inkább úgy fogalmazok, hogy ne érezzem hiányát a mélynek ésszerű keretek között sem zenében, sem filmben. Ha ez megvalósul, akkor én boldog leszek. :K

    Tudom, hogy erre így nehéz válaszolni, vagy tanácsot adni, de azért próbáljátok meg!!! :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák