Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    Üdv.

    Csak most kezdtem el foglalkozni a sztereó és a "Hi-Fi" témával és szeretnék összerakni egy komolyabb rendszert (a mostani 20e Ft-os 5.1-hez képest komolyabbat persze).

    2.0, vagy a játékok miatt 2.1 lenne az ideális a szobai elhelyezést figyelembe véve. Persze nem 800e forintos kategóriában gondolkodom.

    Yamaha RX-497-et néztem ki (a sub kimenet miatt). Egyelőre Jamo E500 hangfalakkal használnám, mert azok vannak elfekvőben.

    Később Yamaha NS555/777 hangfalakat és valami komolyabb mélyet vennék (Sony - SA-W2500).

    DE: csak én vagyok vak, vagy a sztereó erősítőkön tényleg nincs digitális bemenet ????
    Mert én a géppel akarom összekötni a rendszert és mivel már volt nem integrált 5.1-es házimozim Kenwood erősítővel meg Jamo PJ hangfalakkal ezért tudom, hogy sokkal tisztábban szól, mint analógon, nincs annyi zaj benne.

    Ezt sztereónál nem tudom megcsinálni, csak analógon tudom összekötni a géppel?

    Köszi. Üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz Cyrin #8791 üzenetére

    Cyrin Köszi, de ez már túl van a fájdalom-küszöbön (FT ;] ).

    Tristis Azt a Yamaha hangfalat finoman szólva sem ajánlom. Műanyag.... szóval dísznek jó, de zenét hallgatni nem. Erősítőt nem hallottam még.
    Közben máshol is lebeszéltek a Yamaha hangfalakról, de a Wharfadale hangfalakkal jó viszonyban vagyok, volt is már egy Diamond 9.4-es páram, és azok szépen szóltak, de el kellett adnom őket. Az erősítőről viszont jó véleménnyel vannak.

    Esetleg egy Pioneer A-209R, egy másik topikban ezt ajánlották.

    Tristis, AMDFan Sub-okhoz nem értek és nem is favorizálom őket, mert késnek (kivéve a nagyon drágák, de arra meg kinek van pénze...), Zenére nem igazán jó a mélynyomó.
    Hát a sub dologhoz annyit, hogy lehet zenénél én sem fogom használni, de játéknál esetleg néha filmeknél biztos hasznát venném. De lebeszélhető vagyok. :DDD
    A szoba az jelenleg egy 4,5 x 4 méteres, de most állok költözés előtt (Pest) és ott nem lenne, ennyi hely neki.

    Tristis Vegyél egy stúdióhangkártyát és csókolom. ESI, E-mu kártyák nem rosszak...
    Azt értem, hogy egy jó hangkártyával sokkal előrébb lennék minőségben (nem mindig alaplapit használtam, volt már X-fi Elite-m is), de ettől még az erősítőn nem lenne digitális bemenet.
    Vagy például egy Xonar Essence, vagy az általad említettek már RCA-n sem tolnak át zajt? Sajnos az X-fi-n ki sem próbáltam anno ezt, rögtön ment a Kenwood digitális bemenetére a jel és kész, vagyis ment jack-RCA kombóval, de csak egy bazári hangrendszeren ott nem számított a dolog. Jelenleg is ezt a bazári cuccot használom. :DDD

    És köszi a tanácsokat mindenkinek, még sok ilyet fogadok nagy-nagy örömmel. De ígérem, hogy a topikot is el kezdem átolvasni amint lesz egy kis időm.

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    Huhh köszi mindenkinek. Egyre többet tudok meg tőletek.
    Kezdem lebeszélni magam a sub-ról, és inkább a tisztán sztereó felé hajlok.

    Tristis Ha jó az erősítő akkor az persze maradjon. Kanócokba hangfalhoz tűzálló jó lesz sokáig, ic-be viszont sok baj lehet... Esetleg van egy jó eladó ic-m, ha érdekel írj privit, de persze nem muszáj, csak tényleg feleslegesen kallódik és a másik helyére úgy sem rakom vissza (ami persze nem 2e ft volt...)

    Na ezt viszont nem értem. Gondolom az erősítős részt a Yamahára értetted, hogy ha az jó akkor maradjon. :B

    De az IC az micsoda, vagy mire jó?? Bocsi de ennyire már nem értek hozzá.
    NA közben utána kerestem itt a fórumban, de sokkal okosabb nem lettem. Csak annyiban, hogy az az erősítő egy kis része.
    Meg azt a kanócos tűzállós dolgot sem értem. :B

    Ba cy lus Milyen zajra gondolsz? Amit sok alaplapi (főleg régebbiek) hangkártya ad egérmozgatásnál stb? X-Fi-nél én olyat nem tapasztaltam. (Sőt még a mostani alaplapimnál sem.) Nekem inkább a creative driverei tették be a kaput. Bár hangminőségben is csak átlagos.

    Maximálisan egyetértek. Csak a zajosodást nem próbáltam ki analógon, de a többi az nagyon is igaz, én is ezért adtam el. Bár az alaplapinál azért klasszisokkal jobb volt.

    Ebit Ez gyakorlatilag egy opció,és tipusonként változik a kialakitás minősége,én a helyedben,nem ezt tekinteném elsődlegesnek.

    Közben én is rájöttem, bár a fentebb már valaki által említett Onkyo erősítő azért nagyon tetszik. de jó lenne ha rádió azért lenne benne, mert azt sokat hallgatok.

    Na a lényegre válaszoltam.
    A többieknek meg csak simán köszi, sokat segítetek az irány megtalálásában. :R

    Üdv

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz AMDFan #8802 üzenetére

    Szia.

    Igen a digitlási bemenetről már lemondtam, írtam is feljebb.

    De a rádióról nem mondanék le, ha nem muszáj. Mondjuk az ideje 90%-ban gépre lenne kötve, de azért mégis csak jó lenne, ha tudná.

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz Tristis #8804 üzenetére

    Hát igen, csak nem mindig szeretnék egy számítógépet járatni csak azért, hogy zenét hallgassak.

    De az biztos, hogy könnyebb jobb minőségű használt erősítőt szerezni, mint jó minőségű használt receiver-t.

    Üdv.

  • imibogyo

    veterán

    válasz Ebit #8806 üzenetére

    Na igen, csak meghallgatás nélkül elég nehéz kifogni egy relatíve hibátlan példányt a sok használt között.

    Arra meg nincs időm, hogy állandóan utánajárogassak és meghallgatgassam őket háznál. Meló mellett ez elég nehéz, főleg hogy videéki vagyok.

    Bár ha valamelyikőtök pesti vagy gödöllői, akkor szívesen meghallgatnék rendszereket, hogy legyen viszonyítási alapom. Az külön jó lenne ha olyan embert találnék aki néha játszik is a rendszerén, vagy legalábbis ki tudnám játékkal is próbálni.

    Üdv.

  • imibogyo

    veterán

    Sziasztok!

    Házi-mozi rendszerem elhalálozása és egy komolyabb sztereó rendszer meghallgatása miatt újra erősítő vásárlás előtt állok, és a fenti okok miatt immár én is sztereó rendszerben gondolkodom.

    Eldöntöttem, hogy mivel az előző rendszeren is sokat buktam, így most használt cuccokat próbálnék ki.

    Ehhez például mit szóltok: Denon PMA-1055R.

    Bár nem vagyok szakértő, azért elég komoly darabnak tűnik.

    Hangfalnak pedig őket néztem ki: ELAC EL130.

    Ha lehet tanácsoljatok valamit. Jó felé tapogatózom egyáltalán?? :U

  • imibogyo

    veterán

    válasz csonti07 #13874 üzenetére

    Hát most egyelőre lakásvásárlási dolgok miatt semennyit. :DDD

    De komolyra fordítva a szót:
    - erősítőre olyan maximum 60-80k.
    - hangfalakra szintén olyan 60-80k.

    Hangfalaknak van egy Jamo E500 Surround párom, egyelőre azok lennének használva. Majd amikor a keret engedi akkor valami komolyabb álló párt gondoltam.

    Csak próbálom felmérni a lehetőségeimet, tanácsokat gyűjtögetek meg ilyenek.

    Egy fórumtárs is felajánlotta Grundig Fine Arts VP14-es erőlködőjét, de én eddig nem is hallottam erről a típusról sok mindent, meg amiket hallottam erősítőket mindig a Denonok hangzása tetszett a legjobban, főleg a régebbi példányoké. Bár ez meg jó áron lenne.

    Na mindegy. Nagy a dilemma. :B

    Üdv.

  • imibogyo

    veterán

    válasz eclipse006 #13885 üzenetére

    Bocsi

    GRUNDIG Fine Arts V14 DPL-RF

    Ez a pontos. Kerestem róla fórumokat meg információkat, de csak nagy általánosságokat találtam.

    Semmi igazán típusspecifikust.

  • imibogyo

    veterán

    Na hát akkor ha már így megnevesítette magát nebulo5 kolléga, igen az ő cuccáról van szó, csak nem akartam, hogyha esetleg rossz vélemények is vannak az erősítőről akkor őt huzzák le a többiek. ;]

    Egy hallgatást tényleg össze kellene hozni, ha más nem legalább tapasztalatnak.

    Amúgy van valakinek tapasztalata a fentebb is linkelt ELAC dobozokkal, én még nem hallottam egy hangfalat sem ettől a gyártótól?? :F

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz nebulo5 #13895 üzenetére

    Szerintem semmi kellemetlen dolog nincs vele, nem reklámot csináltál magadnak, én meg egy konkrét típusra vártam tapasztalatokat, hozzászólásokat, ettől még nem válik hardverapróvá a topic. :DDD Ráadásul nem én nevesítettelek meg, szóval nem hiszem, hogy bárki is hirdetésnek vette volna. :U Nem értem mi lenne ebben kellemetlen. A meghallgatást meg megbeszéljük PÜ-ben.

    Tegnap este sikerült meghallgatnom egy Denon PMA-500-as erősítőt, egy Wharfedale 10.4 társaságában. Egész kellemes volt, kicsit keveselltem a mélyet, meg talán egy kicsit nyersen szóltak a hangfalak, talán túl steril volt az egész (a Denon erősítő ellenére is), de azért tetszett, legalábbis a mostani Genius műanyag 2.0-ás rendszeremhez képest, csak talán másra számítottam. :P

    Nekem hangfalnak igazából a CAV DP288 jön be nagyon, ezt egyszer hallottam külföldön (nem bemutatón, hanem háznál), és nagyon tetszett. Nagyon telt és erős mélye van, ami nekem a sok mély hangot tartalmazó zenéknél (nagybőgő, cselló, blues, jazz) és a játékoknál nagyon fontos, és a középtartományban sem éreztem túl nagy lyukat, a magasak meg hát olyanok voltak amilyenek. Nem dobtam egy hátast, de azért minden a helyén volt.

    Mindemellett árához képest szépen szól, nem egy félmilliós hangfal, de kezdő rendszernek szerintem tökéletes lenne. Ár/érték arányban szinte verhetetlen (legalábbis amiket eddig hallottam - ami nem sok - hangfalak között biztosan).

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz KMT #13899 üzenetére

    Mondjuk azok után, hogy egy wharfedale mélyeit kevesled, már nem kéne semmin se meglepődnöm.

    Nézdd, nem vagyunk egyformák, és meg sem próbálok felnőni a te nagyságodhoz... :(

    Lehet én fogtam ki két enyire különböző összeállítást, de nekem a kettő közül egyértelműen a CAV mélyei jöttek be jobban, azt pedig egyáltalán nem mondtam, hogy gyönyörű mélyei vannak, azt írtam, hogy erős és (legalábbis játékok alatt) telt mélye volt. De én akkor csak játékok alatt hallottam, zenén nem (csak ami játékokban volt).

    A jazz, blues, csellót meg csak azért írtam, mert ilyen hangszerelésű zenéket szeretek, és gondoltam ha számítógépről a mély meg volt, akkor zenéknél is meg lesz.

    "árához képest szépen szól, nem egy félmilliós hangfal, de kezdő rendszernek szerintem tökéletes lenne"
    Írtam hogy kezdő rendszer, hallottam már sokkal jobbat is természetesen, nem is sokkal drágább rendszerből, de nekem most korlátozottak lennének az anyagi lehetőségeim, főleg ha új rendszerről beszélünk.

    Az árából pedig mint látszik feljebb is, inkább használt hangfalakat nézek, de sokkal jobbakat. Hallottam a CAV korlátoltságát, de azért nem volt hallgathatatlan.

    Egyébként nem tudom egyik-másik rendszer beállításait sem, és lehet a Wharfi tulajdonosa volt lúzer, de ott és akkor például Mass Effect 2 alatt semmit sem mutatott az a rendszer, amit a CAV viszont igen. Ennyi.

    Tegnap voltam a nyugati MM-ben, és ott is meghallgattam egy Wharfedale párt és most nagyon tetszettek a mélyei is, meg úgy az egész. Szóval nem mondtam, hogy szar a hangfal, csak azt, hogy akkor keveselltem a mélyet.

    De mint már írtam inkább ilyen ELAC, vagy hasonló árkategóriájú használt hangfalakat néztem ki magamnak. A CAV-ot csak azért említettem, hogy ha esetleg újat vennék, akkor ez férne bele, ami már mélyeket is tud.

    De ha tudsz 50k környékén jobbat újonnan, ami ugyanennyi mélyet tud, várom az ajánlatodat, azért vagyunk itt a fórumon, hogy segítsünk egymásnak, nem azért, hogy lapos beszólásokat intézzünk a másik felé. :((

    Azért írtam ide, hogy tanácsokkal gazdagodjak, és nem azért, hogy a hallásomat minősítsd. Amit hallottam azt írtam.

    Bocs a hosszú HSZ. miatt, de ezen most felszívtam magam amikor jön egy megmondóember, ahelyett, hogy a választásban segítene, vagy legalább véleményt mondana a már linkelt termékekről, amire kíváncsi lenne az ember, főleg, hogy mint olvasgatom hozzáértő emberről van szó....

    De azért vannak itt segítőkész emberek is, szóval jövő héten lesz hallgatózás, és akkor okosabb leszek. Meg lehet, hogy gazdagabb egy erősítővel. :R

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz #56474624 #13918 üzenetére

    1, Kenwood krf-v5070d + Jamo Studio 180 + Jamo E500 Surround + Jamo E5 Sub

    2, Onkyo A9555B (úgy 3 hónapig) + Wharfi 10.3 (kölcsönbe)

    3. Denon PMA500 + JBL Balboa 30

    4. Onkyo TX-SR608 + JBL SCS 178

    Ezek voltak eddig, volt ami saját volt, volt ami csak megőrzésre volt nálam.

    KMT:

    A személyeskedést te kezdted a hozzáfűzött megjegyzéseddel nem én. Nem sértődtem meg, csak nem értettem milyen jogon minősíted a fülemet. Akkor és ott úgy szoltak a cuccok ahogy, és én ezt leírtam ennyi.. Ráadásul ez egy amúgy is szar napomra jött rá.... :O

    A CAV hangfalat jó 2-3 éve hallgattam külföldön, lehet megszépítette az idő az emlékeket, akkor is lehet erre finoman utalni, nem minősíteni. És még egyszer mondom, hogy zenén NEM hallottam, csak játékban....

    De nem fogok mentegetőzni, hiszel/hallgatsz amit akarsz. Neked akartam jót, de kezdem megbánni.

    Ha jót akartál volna, akkor tanácsot adsz és nem beszólást!!! Például, hogy azt a CAV-ot nem ajánlom, hasonlan mélyre lemegy az X-Y hangfal, ha erre van igényed, akkor inkább ezt meg ezt a típust vedd, ha teheted. Na ez segítség lett volna.

    De, hogy ON is legyek, és értelmes vitára tereljük a szót:

    Ebből is látszik, hogy nem érted. Ami jobb, annak nincsen ennyi mélye. Így nincs mit ajánlanom se.

    Én fogalmaztam rosszul, nekem nem a "sok mély" kell, hanem az igazán mély mély. :DDD Nekem NEM CSAK zenére kell. Azt akarom elérni, hogy ne érezzem a mélynyomó hiányát ha néha filmet nézek, vagy játszom. Ezért is szemezgetek ilyen 17-20cm-es hangszórókat tartalmazó falakkal, de ezekből nem hallottam még csak a fentebb is említett CAV-ot (a Balboa mondjuk 17-es volt).

    Mégegyszer pont ezért nézegetek használt hangfalakat, hogy jobbat vehessek, mint ez a CAV. Ehhez kéne segítség.

    A Wharfi 10.3-am jól teljesített zenében, még filmekben is elfogadható volt, legalábbis az én igényeimet kielégítette, de például Splinter Cellben, vagy FEAR-ben nem volt elég mélyem, ahol pedig kellett volna lennie (atomrobbanás például).

    Ennél jobb volt játékra és filmre is a Balboa, de azt meg akkor anyagi okok miatt kellett eladnom. :(

    Polcsugárzók megint csak esélytelenek, hogy mélyláda nélkül elég mélyet nyújtsanak nekem, ugyanakkor sok pont egyet már nem akarok pont a zenére való jobb megfelelés érdekében, ezen mit nem lehet érteni?? Komolyan kérdezem, nem beszólok. :F

    Egy olyan hangfalra van szükségem, ami az általad említett kiegyenlítettséget nyújtja, de ha kell lemegy olyan mélyre, hogy ne érezzem a mélynyomó hiányát.

    Na ha ebben segítetek, akkor nagyon hálás leszek. Nebolu5 kollégánál például nagy valószínűséggel meghallgatom a Grundig Fine Arts erősítőjét, szóval egyelőre csak hangfal tanács érdekel.

    Sértődöttség helyett inkább segítsünk egymáson. Előfordulhat, hogy másban meg pont én tudok segítségedre lenni, és örömmel meg is teszem majd. :K

  • imibogyo

    veterán

    válasz KMT #13931 üzenetére

    Jól van. Nem vettem igazán beszólásnak (azért is írogatok még mindig ide), csak akkor pont hozzátett az amúgy is megfelelően megalapozott hangulatomhoz. :O
    Egyszóval bocs... :R

    A másik dolog, hogy lehet az lesz amit mondasz. Vagyis egyelőre marad a két kis Jamo E500 hátsó (ez később lehet simán csere alap, de addig jó lesz), egy jobb erősítővel és később egy mélyládával megtámogatva.

    Így zenénél ki lehet kapcsolni a subot, filmeknél és játéknál meg be lehet kapcsolni ha kell.

    Később meg lecserélem a Jamo-kat, mondjuk két izmosabb állóra és addigra már lehet tanul annyit a fülem is, hogy egyáltalán nem fogom hiányolni a mélynyomót. Ha meg igen, akkor még mindig ott a tartalék sub.

    Tegnap hallottam KEF C7 párt egy Marantz nem tom milyen sztereó erősítő mellett, és nagyon tetszett a hangzás, egy kis Apocalyptica szólt rajta. Bejött na. Csak az a hangfal már kereten kívül van egyelőre.

    A kompromisszum meg hát igen. Tudom én, hogy nem lehet (legalábbis épeszű kereten belül) egy mindenre jó rendszert venni, de nekem házvásárlás miatt, most nem nagyon fér bele több, meg mondjuk később sem költenék fél milliót egy hangrendszerre. Bár a számítógépekkel is így indult. :N

    Maximum úgy járok mint csonti, hogy 10 évig keresek magamnak rendszert, de legalább lesz sok időm több rendszert meghallgatni. :DDD

  • imibogyo

    veterán

    válasz BlackV #13987 üzenetére

    Én pont ezért szeretek elsősorban a saját fülemre, meg az olyan hozzáértőkre hallgatni, akik elérhetőek például itt a PH-n. :K

    Ez azért is jó, mert legtöbbjük szintén nem milliomos ezért nem olyanokkal fognak jönni, mint sok külföldi fórumon, hogy vegyél 3 millióért egy ilyen erősítőt, meg 5 millióért olyan hangfalakat és akkor elégedett leszel. Persze ez költői túlzás volt. De ez persze nem az ő hibájuk, csak ők más összegekhez vannak szokva, szoktatva, mint mi itthon.

    Mondjuk ha nagyon sok pénzem lenne én is tudnék mit összerakni magamnak, de mivel nincs, így nincs gondom. :DDD

    Apocalyptica, hát igen, szeressük. Én is CD párti voltam, de most erős a gyanúm, hogy nekem is valami FLAC gyűjtemény, vagy más nagyon jó minőségű gyűjtemény lesz belőle a gépen, vagy kis média boxon, pont az általad is említett előnyök miatt.

    csonti: nem beszólás volt :B , én meg sajnos amúgy is nagyon válogatós vagyok, anno az első házi-mozimat fél éven át raktam össze, végül azt választottam amit a legolcsóbban adtak, vagyis ingyen. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz donzoli #13992 üzenetére

    Én csak Vintage Altec-ből, Perreaux-ból és egy AKG mikrofonból találtam 3000 B HiFi jelzésű modellt. De ezek egyike sem német, bár az AKG osztrák cég, az ő termékük viszont nem hangfal... :F

    Szóval nem tudom. :(

    De majd csak jön valaki aki tudja.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    Az lenne a kérdésem, hogy milyen hangfalat ajánlanátok akkor, ha nem csak zene lenne a forrás, hanem játék és film is.

    Két hangfalat, és egy erősítőt néztem ki magamnak. Tudom, hogy az egyik polc a másik meg álló, de ezen a kettőn akadt meg a szemem valamiért.

    Erősítő
    Mission m32i
    Cav DP288

    A leendő helyiség olyan 20 négyzetméter. Pár év múlva pedig egy külön dedikált helyiséget szánok majd a rendszernek, mondjuk a pincében. Egyfajta játék/mozi/zene szobaként.

    Abba a tipikus állatfajba tartozom, aki nagyon sokféle zenét hallgat (rock, jazz elsősorban). Valamint a játékok és filmek miatt az is fontos, hogy legyen elég mélye a rendszernek. Volt már házi-mozim, de kiábrándultam a sok-pont-egyből. Ugyan én nem az árult házi hangfalakkal használtam, hanem egy Jamo PJ6000 párral, egy szintén Jamo E500 centerrel, ugyanilyen hátsó párossal, és egy Jamo kis 16 cm-es subbal.LINK

    Tanácsokat, tapasztalatokat, ötleteket várnék, hogy mihez kezdjek. Az egyetlen kritérium még, hogy nem akarok a közeljövőben cserélni. Tehát amit most megveszek, az marad. Azzal is tisztában vagyok, hogy a saját hallgatózás a legjobb, de erre még eddig nem nagyon volt lehetőségem. Egy-két PH-s emberkénél voltam már hallgatózni, de azok a rendszerek nekem elérhetetlen árúak lennének (értsd 200.000 vagy több). :B

    Az igazi kérdésem az lenne, hogy a kis m32i-vel is ki tudnék-e elég mélyet csavarni az erősítőből, vagy ahhoz már álló hangfalak kellenek? Tudom, hogy az elég mély az egy relatív dolog. Inkább úgy fogalmazok, hogy ne érezzem hiányát a mélynek ésszerű keretek között sem zenében, sem filmben. Ha ez megvalósul, akkor én boldog leszek. :K

    Tudom, hogy erre így nehéz válaszolni, vagy tanácsot adni, de azért próbáljátok meg!!! :B

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz KMT #18413 üzenetére

    Értem köszönöm!

    Igazából abban reménykedtem, hogy a kis Mission kiszolgálja az igényeimet minden téren, 20 négyzetméteren. Na nem baj. :N

    Igen tudom, hogy lehet külön venni reflex-ládát, de akkor ennyi erővel vehetek újra HM cuccokat, ott úgyis adott a mély-láda, ami filmekhez, meg játékokhoz tökéletes. Csak akkor meg a jó zeneiséget adom fel, természetesen bizonyos értékhatár alatt.

    Első körben amúgy is csak az erősítőre lenne pénzem (és addig használnám a már adott két Jamo E500-amat).

    Az a kitolás a világban, hogy zenére sztereó (esetleg az említett 2.1) lenne a jó, filmekhez meg játékhoz pedig az 5.1/7.1. Nekem viszont nincs mind a két rendszerre pénzem. :O
    Na ez a kitolás.

    Ja és, hogy ha még ez nem lenne elég szeretném ha bármilyen erősítőm is lesz akkor legyen benne rádió, még jobb lenne ha netrádiót is tudna.

    Amúgy ha új erősítőt veszek, akkor mind a két igényemet szem előtt tartva három versenyzőm van. Mondjuk így ugrik egy ideig a hangfal vásárlás, mert elköltöm az összes pénzem. De valami valamiért.

    Sztereó
    Sztereó + NET
    HM + Net

    Tudom, hogy hülye igényeim vannak, de ha esetleg új erősítőt veszek, akkor az tudjon minden nekem tetsző funkciót. Használtakkal természetesen nincs ilyen igényem.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz KMT #18415 üzenetére

    Igen ezért is néztem a két sztereó Onkyot. Akár a neteset, akár a nem neteset. Mert egy minőségi 2.1 az tökéletes lenne számomra, és ennek mind a kettőnek van sub kimenete.

    Bár szerintem 130.000 Forintért már nem egy nagy elvárás, a netrádió sem, nem gondolom, hogy ezen a körülbelül 10k-s tételen fog múlni az erősítő hangja. De ezt nem tudom, ilyen irányú tapasztalatom az nulla. :K

    Amúgy az internetes rádióról le tudok mondani, de a sima az jó lenne. Nem szívesen járatnék egy 300W-os gépet csak azért mert rádiót akarok hallgatni.

    Az internetes rádió csak a sok "minőségi" adó miatt lett volna jó, mégsem egy Sztár FM színvonal egy Sky FM Absolutly Smooth Jazz adója. Bár természetesen az ilyen jellegű hallgatózás amolyan háttér tevékenységként menne. Amikor zenét akarok halgatni, az úgy is valami minőségi forrásból történne.

  • imibogyo

    veterán

    válasz bajnokpityu #18419 üzenetére

    Jól van na kötözködjél... ;]
    Amúgy az eladó hangkártyádra rárepülnék ha PCI-E-s lenne, de így sajnos kitakarná az 5870-em ventilátorát, mivel csak uATX alaplapom van.

    A hasonlat attól még érthető, nem igazán a magyar adókra vagyok kíváncsi, ezért is gondoltam internetes rádiót kezelni képes erősítőre.

    De ha azt mondjátok, hogy azok sokkal rosszabb minőségűek, akkor meggyőzhető vagyok. Mondjuk ha már netrádió nem lesz az erősítőben akkor éppenséggel a sima sem olyan nagy érvágás, ha nincs. Mivel akkor a minőségi adókhoz úgyis be kell kapcsolnom a gépet. :K

    Így gondolom még jobb minőség érhető el. Kevesebb tudás = több pénz egységnyi tudásra. Gondolom

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz KMT #18421 üzenetére

    Igen lehet benne valami. Igazából csak azért gondolkodtam ilyen mindent az egybe gépen, mert egy nincsenek nagy tereim jelenleg (épp most költöztem fel az nagy Budapestre, egy vidéki családi házból, tehát ezt is szoknom kell még), kettő sok pénzem sincs, tehát drága buli mindenhez külön eszközt venni.

    Hát maga a gép amúgy biztos nem eszik annyit, de például a 27"-os monitorom egymaga megkajál vagy 80W-ot. :K Ehhez jön még a gép 80-120W-ja. Na jó, szóval olyan 200W lehet a becsült vége. :B

    bajnokpityu: ja igazad van, már csak megint egy plusz 50k-ra van szükségem, hogy beszerezzem.

    Amúgy értelek titeket, a minőségre törekedtek és ezt is tanácsoljátok, csak az embernek egy idő után a minőség nagyon sok forintba kerül. És mivel nem vagyok egy nagy vájtfül, nem tudom, hogy egyáltalán meghallanám-e, egy rádiós és egy nem rádiós erősítő között a különbséget egy maximum 100-120k-s hangfalpáron. Tényleg nem tudom. Sajnos kevés a tapasztalat. :(

  • imibogyo

    veterán

    válasz Az-X #18427 üzenetére

    Az-X, KMT: Hát most már tényleg el kell mennem valahova hallgatózni. Mondjuk én ennyire nem bízom a füleimben, bár a hangkártyák közötti különbségeket azért simán kihallom.

    Volt Au2ZS-em, Xonar DS, X-fi Fatality Champion, X-fi Extreme Audio és most ideiglenesen alaplapi. Hatalmas különbségek voltak közöttük. Mondjuk eddig a Xonar és a Fatality jött be a legjobban, a többi felejthető a számomra, vagy a különféle szívások, vagy hangminőség miatt.

    Amúgy hol érdemes hallgatózni? Hol lehet több eszközt kipróbálni? És itt nem a MM-ra gondolok... :B

  • imibogyo

    veterán

    válasz KMT #18431 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ. :R
    Amint lesz időm intézek magamnak valamilyen lehetőséget.

  • imibogyo

    veterán

    válasz Ebit #18433 üzenetére

    Tudnál mondani egyet-kettőt?

    Természetesen emberi áron, tehát mondjuk a fentebb is említett Onkyok 80-130k-s árkategóriájában? Vagy ebben a sávban felejtsem el, hogy találok ilyet?

    Igazából jó lenne meghallgatni két készüléket ugyanazon a láncon, úgy hogy egy 80-130k-s csupasz erősítő versenyezne egy 80-130k-s rádióssal. Arra lennék kíváncsi, hogy én hallanám-e a különbséget. Na ehhez kellene hallgatózni. :K

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    Üdv!

    Tegnap óta boldog tulajdonosa vagyok egy Auzentech Bravura-nak. :K

    Ezzel a lánc építése kezdetét veszi. Sokat gondolkodtam, hogy sztereó, minőségi hangkártyát veszek, de végül a sokféle igény miatt, úgy gondolom, hogy egy ilyen fejhallgató erősítős, de mindemellett sokcsatornás hangkártya nem lesz rossz döntés. :B

    Ugyan eddig csak egy Phillips SHP2500-as fejhallgatóval, illetve egy Orion HT550 5.1-es hangrendszerrel próbáltam, de így is hatalmas az előrelépés hangminőségben. Még az X-fi Fatality-hez képest is. A Xonar DS-em nagyon hasonlóan szólt, de arról meg hiányoltam a fejhallgató erősítőt, így azért nem az lett végül újra.

    Ha jobban megismerkedem a hangkártyával, akkor lehet majd az OPAMP-okat is el kezdem cserélgetni, hogy finomítsak a hangzáson. Csak még nem tudom honnan lehet ilyeneket beszerezni.

    De ehhez majd előbb még kell egy minőségi hangrendszer, mivel logikusan gondolom ahhoz illik belőni a kimenetet, a fejhallgatós részt, pedig a mostani fejhallgatómhoz fogom, mivel valószínűleg ez marad, mert elégedett vagyok vele. Ennek úgyis külön cserélhető az OPAMP része, tehát amúgy sem függ a többi kimenettől. :N

    Csak gondoltam megosztom veletek örömömet. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz bajnokpityu #18479 üzenetére

    eclipse006: :R . Eddig sok örömöm van benne. Hát igen a műveleti erősítős dologgal egyetértek, de az még nem most lesz. :N

    Igazából ugyanez bajnokpityu-nak is. Még van időm forrásokat szerezni, de nekem is pont ezen járt az agyam, hogy attól, hogy X embernek az ő rendszerén hogy szólt, még korán sem biztos, hogy nálam is ugyanazt a fajta változást idézi majd elő. Na mindegy, majd az idő eldönti.

    Ez a részben itthon is, ez mit takar? PH, vagy tudsz valami boltot, emberkét aki árulja? :U

  • imibogyo

    veterán

    válasz bajnokpityu #18483 üzenetére

    Köszi az infókat. :R

    Huhh. Hát ez amúgy nem egy túl pozitív kicsengésű HSZ. :DDD

    Tehát akkor szerinted nem is éri meg ezzel úgy igazán foglalkozni?
    Csak 10 évvel ezelőtti szint miatt kérdezem, vagy azt az alap műveleti erősítős hangkártyára értetted?

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz bajnokpityu #18486 üzenetére

    Jól van én nem megkérdőjeleztelek, pláne nem minősítettem a HSZ-ed, csak éppen nem volt túl pozitív kicsengése. :D

    Én valószínűleg sosem fogok eljutni ilyen minőségű cuccokig mint például te vagy schawo, vagy KMT, sajnos nekem nem férnek bele az ilyenek, ezért is érdeklődöm a nálam jóval tapasztaltabbaktól, hogy mi lehet az a szint ami még emberi áron beszerezhető, de jobban szól, mint egy Sokol rádió. ;) :B

    De azért továbbra is bízom benne, hogy nem nagyon nyúltam mellé ezzel a hangkártyával, és ki fogja szolgálni az alapvető igényeimet egy későbbi számomra komoly(abb) rendszeren.

    Igazából csak azért döntöttem hangkártya vétel mellett, mert többen lebeszéltek az ilyen egybe erősítős cuccokról (én azért egy kicsit még mindig vonzódóm hozzájuk ;] :B ;] ), és így az alaplapi zajkeltő eléggé felejtős. Sokan mondták, hogy vegyek egy DAC-ot, mert azok sokkal jobbak, mint a hangkártyák, viszont én sajnos ilyen örök fiatal lelkülettel vagyok megáldva, még mindig nagyon szeretek játszani, ehhez pedig egy belső hangkártya a megfelelő feature-ökkel jobban megfelel(het).

    Továbbra is az a fő probléma, hogy többféle igényt kell kielégítenem, viszont nem vagyok nagyon eleresztve. Ebből következik, hogy abszolút kompromisszum kész vagyok. :K

    Nem a "legtökéletesebb" rendszert keresem, hanem azt ami az összes igényemet figyelembe véve kiegyensúlyozott hangzást biztosít, elfogadható kompromisszumok mellett, úgy hogy azért egy bizonyos szintű minőségről se kelljen lemondanom.

    Bocs a hosszú HSZ-ért. :B

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz eclipse006 #18494 üzenetére

    4700 Ft / darab, nekem pedig kellene belőle 4 minimum, nem is beszélve arról, hogy ha még be is jön a hangja, akkor kell egy 5. a fejhallgatónak is. De lehet, hogy a fejhallgatónál kezdem, úgy csak egyet kell majd venni.

    De asszem erre nem most történik majd meg a beruházásom. Előbb erősítőt kellene vennem, ráadásul most a kártya megvételével el is szórtam az erre félretett pénzem egy részét. :O

    Szóval most egy darabig pihengetek, legalább idő közben lesz lehetőségem hallgatózni. :K

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz eclipse006 #18498 üzenetére

    Akkor azt hiszem, hogy egyelőre tényleg ennyiben hagyom és kezdem a spórolást erősítőre. Bár ha így haladok az most lesz egy pár hónap. :O

  • imibogyo

    veterán

    válasz eclipse006 #18501 üzenetére

    És ez hogy működik? Utána vissza kell küldened X idő után? Vagy ki kell fizetned, ha nem küldöd vissza időre? :U

  • imibogyo

    veterán

    válasz KMT #18506 üzenetére

    "Egyelőre csak azt látom, hogy drágább erősítőket linkeltél be, mint amit én, vagy schawo költöttünk rá. Vásárolj használtat!"

    Igen de azok az erősítők az "álom" kategóriát képviselik nálam, és elsősorban a "tudásuk" miatt linkeltem be őket. Írtam is, hogy nekem eredetileg ez lett volna a cél, tehát netrádió, plusz sima rádió, meg ilyenek. Ezt használtban nehéz lenne, vagyis akkor már árban majdnem ugyanott vagyok, mint az újakkal.

    "Amúgy ha új erősítőt veszek, akkor mind a két igényemet szem előtt tartva három versenyzőm van. Mondjuk így ugrik egy ideig a hangfal vásárlás, mert elköltöm az összes pénzem. De valami valamiért."

    "Tudom, hogy hülye igényeim vannak, de ha esetleg új erősítőt veszek, akkor az tudjon minden nekem tetsző funkciót. Használtakkal természetesen nincs ilyen igényem."

    Ezt írtam, tehát a három linkelt erősítő csak a feauture-ök miatt lettek linkelve, viszont ha olyan erősítő lesz véve, ami ezeket nem tudja, akkor jöhet a használt is. Egyelőre használtban nem láttam olyat, amelyik a fentebbi dolgokat tudná. Sőt még dedikált sub kimeneteseket sem láttam, csak olyat amin Pre-out kimenet van. Utóbbiban nem vagyok biztos, hogy egyenértékű vele. De ha tévedek szóljatok.

    Tehát jó nekem az olcsóbb használt is, de legalább egy sub kimenet legyen rajta a későbbi fejleszthetőség miatt, ha kevesellném a mélyeket. :K

    Amúgy, hogy nem sok pénzem van, azt arra értettem, hogy legtöbbőtöknek van jó fejese, DAC, erősítő, jó hangfal, CD-DVD lejátszó stb. Na így összértékben gondoltam, hogy ennyit, vagy ennyire nem költenék. Nem konkrétan az erősítőre, mint egyedüli költségre gondoltam. :N

    Ha csak az erősítőre költenék első sorban oda belefér egy kicsit nagyobb összeg, de akkor a hangfalak vétele, egy jó időre elmarad. Így is az erősítőre is spórolnom kell nem is keveset. :K

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz KMT #18523 üzenetére

    Na akkor ez az információ, nagyban kiszélesíti a lehetőségeket. :K

    Majd azért jövök folyamatosan, hogy miket találok és a nagyon rosszakról lebeszéltek majd, amit meg érdemesnek tartotok meghallgatni, azt megfogom. ;)

  • imibogyo

    veterán

    Előre is bocsi a hosszú HSZ.-ért. :B

    Ja és akinek van kedve hallgatózni, az szóljon, lesz sör is, meg chips is. :C

    Na szóval végre van egy sztereó erősítőm. Családon belül megkaparintottam, szóval egy fityingembe sem került. Hitachi HA-1800. Nővéreméknek árulom és gondoltam addig ne porosodjon ott náluk, inkább felhozom magammal pestre, ne kelljen állandóan fülessel szenvednem. :N

    Lehet savazni, hogy nem nagy szám, de árához képest szerintem szépen szól. ;] :D Bocsi ezt nem hagyhattam ki...

    Eddig három pár hangfallal próbáltam. Mindegyik tökéletesen más karakter. Mind a három zárt doboz. A következő rövid összehasonlítás szigorúan ezek között a dobozok között értendő. Voltam pár helyen dobozokat hallgatni, tehát tudom, hogy az alább felsorolt tulajdonságokból sokkal több jutott a komolyabb márkák és típusok képviselőinek.

    A kis Jamo E500 nagyon tisztán szól vele, talán részletezőnek mondanám a többihez képest, sokkal több mindent hallok ki a zenékből, viszont nuku mély. Ez egyben a legfiatalabb hangfalam is. Kb. 6 éves.

    Van egy TESLA hangfalpárom (legalábbis a hsz.-k ilyenek benne), az már jóval dinamikusabb, viszont sajnos az egyik magas nem szól benne, de még így is rommá veri hangzásban a kis Jamo-t, és itt sajnos nem a mélyre gondolok, hanem hogy nagyon "teres" (bocsi nem tudok rá jobb szót), mindenhonnan szól, szinte homogén hangzást biztosít az egész szobában. Párban hajtva kicsit magas hiánnyal is küzd, de ez egyértelmű a kihalt hangszóró hibája, mert a másik dobozzal, ha csak az szól nincs ilyen gond (egyébként szinte újak benne a hangszórók, lehet nincs is meghalva, csak a vezeték van megtörve, vagy az illesztő trafó mondta be az unalmast :U ). A bajom, hogy alig van mélye vele a rendszernek, pedig a mély-közép hangszórók 13-15 centisek, viszont nincs hangváltó, csak ha jól láttam egy illesztő trafó (ha így hívják). Lehet ez a gondja a dobozoknak (mind a hangzás terén, mind az egyik magas hangszóró némasága terén). Ez sem mai darab, szerintem olyan 15-20 év közöttire tehető a kora.

    A harmadik és egyben számomra legmeglepőbb hangzást egy nagyon régi hangfalpár adta, még a nevét/hsz. gyártóját sem sikerült kideríteni (ezt még nem szedtem szét). Egy kerek és egy ovális hangszóróból áll egy hangfal (tehát nincs dóm, vagy dedikált magas hsz.), a doboza is kisebb, mint a TESLA-nak, mégis sokkal teltebb, dinamikusabb a hangzása, jóval több a mély is. Cserébe veszített a másik két hangfalhoz képest a magas tartományban, nincs annyi részlet, csilingelő magas. A fülemnek mégis ez a tetszett a legjobban (lehet csak rosszhoz van szokva). Viszont ennek is van egy nagyon nagy problémája, mégpedig az, hogy szinte csak egy fél méteres sávban jó a hangzás. Ha arrébb ülök egy méterrel, már csak azt az oldalt hallom, vagyis olyan érzés, mintha csak az az oldali hangfal szólna. Ha jól értettem bajnokpityu kanapés hasonlatából, akkor ez a sweet-point, mármint ahol "tökéletes" a hangzás? :U Na ez nagyon szűk.

    Azonban azt nem szabad elfelejteni, hogy a TESLA egy kicsit beteg, tehát nem igazságos így döntenem, hogy melyik a jobb, viszont amíg azt nem javíttatom meg, addig biztosan ez a névtelen hangfal marad. A Jamo doboza is tök üres, ezt gondoltam majd kitömöm valami hangcsillapító anyaggal (ez a többi hangfalra is igaz). Ha ezek megvannak, akkor majd újra meghallgatom mindet. És beszámolok az eredményekről.

    Még egy ötletem van. Mivel régebben készítettem pár hangfalat, arra is gondoltam, hogy a TESLA-nak csinálok új dobozt, horn jellegűt, illetve lehet megpróbálok egy open-baffle jelegű dolgot is. Nagyon tetszik a hangzása. :K LINK

    Képek hamarosan lesznek, a dobozokról is, meg arról az illesztő-trafó dologról is, és akkor tudtok segíteni benne, hogy pontosan mi is az, és hogy segít-e a dobozon, ha kicserélem hangváltóra. :K

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz KMT #18894 üzenetére

    Akkor felesleges lenne "igazi" hangváltóra kicserélni?

    Amúgy a tekercs elszakadhat benne nem? Tehát, lehet, hogy csak emiatt nem szól a magas. Azt hiszem a hétvégén átkerül a nem működő magas a másik dobozba, a gyári bekötéssel, ha úgy sem működik, akkor valahogy pótolnom kell. De akkor már párban cserélem őket, hogy a két oldal egyforma legyen.

  • imibogyo

    veterán

    válasz KMT #18896 üzenetére

    Na majd lefényképezem, és akkor okosabbak leszünk. Most nincs nálam ez a doboz, csak a Jamo E500, meg a névtelen. Hétvégén hazamegyek szüleimhez, majd ott lefényképezem azt a vackot, nem akarok találgatni, hogy hova és mi is van bekötve.

    Hát csak gondoltam, ez olyan mint egy ellenállás, hogy vannak fix mérőszámai, és azok alapján lehet cserélni. Úgy, mint a villanymotoroknál tekercseléskor. Ott meg van, hogy a tekercsben hány teljes kör van, vagyis hányszor megy körbe a rézszál, és az milyen tulajdonságokkal bír. De akkor ezek szerint nem ilyen egyértelmű a dolog. :O

  • imibogyo

    veterán

    válasz KMT #18898 üzenetére

    Értem. Hát pedig magamtól nem fogok neki állni váltót tervezni, meg építeni, ahhoz én nagyon kevés vagyok. Ismerős meg nincs aki segítsen mérni, meg építeni, meg még ért is hozzá. :(

    Bár most is jól el van a doboz gyárilag hangváltó nélkül, tehát ha sikerülne egy nagyon hasonló tekercset szerezni, akkor nekem az is tökéletes lenne, tehát nem küzdök a hangváltóért, csak azt hittem az jobb lehet, mint egy egyszerű tekercs. :U

    És mi van akkor ha a tényleg a tekercs a baja? Mit tudok csinálni, ha tegyük fel a hangszóró is jó benne, csak ez az egy alkatrész hibádzik?

  • imibogyo

    veterán

    válasz KMT #18900 üzenetére

    Ok. Hétvégén lefényképezem, és akkor biztosra megyünk. :K

  • imibogyo

    veterán

    Addig is itt vannak a most használt dobozkák. LINK

    Javítom magamat, mert minél többet hallgatom a két hangfalat, úgy kezd a fülem egyre jobban megbarátkozni a kis Jamo hangzásával.

    Viszont az erősítőn sorba jönnek elő apró, de bosszantó hibák. Sok kapcsolója kontaktos. Amikor váltogatok A és B hangfal között van, hogy csak a jobb vagy a bal hangszóró szól például. Egyelőre hagyom a kapcsolgatást, mert ez így elég lehangoló. :(

    De így a legkönnyebb tesztelni. Ugyanaz a zene, gyors átkapcsolás, újrahallgatás. De így megöli az egészet, mert átkapcsolás után van, hogy 30-40 másodperc mire tökéletesen szól a hangfal amire átváltottam. :W

  • imibogyo

    veterán

    válasz Pecc #18903 üzenetére

    Mi az, hogy RFT? Márka, típus, vagy micsoda, mert nekem nem sikerült kiderítenem róla semmit, csak azt, hogy nagyon szépen szól! :B

  • imibogyo

    veterán

    válasz eclipse006 #18909 üzenetére

    és ixtom:

    Köszi, ma is tanultam valamit. :K

    Meg mondom őszintén nem is tudom honnan vannak, csak úgy elfekvőben voltak itthon. Még van egy TESLA hangszórókból álló dobozom is. Nem tudom annál a hangfal tipusa is TESLA-e? De majd segítetek beazonosítani. Arról viszont csak holnap, vagy holnap után lesznek fotók.

  • imibogyo

    veterán

    válasz KMT #18914 üzenetére

    Hát ez még amúgy sem "tesztelés", inkább csak a feltűnő különbségeket akartam ezzel kiszűrni. Amiket azt hiszem sikerült is.

    De már csak az elhelyezés miatt sem lenne korrekt teszt. Most utazom haza, hozom fel a két TESLA-t is. Amikor azok is itt vannak, és sikerül meggyógyítanom őket, na akkor lesz egy komolyabb teszt.

    Átrendezem a dobozokat, hogy ne sarokba legyenek, és ne a falra tolva, valamint egyenlő távolságra az oldalfalaktól. Egyenlő kábelhosszúsággal stb. (bár ez most is igaz, mind a két párra).

    Szivacs megy mögéjük, csak hogy hang "pattogását" megszüntessem. Próbaképp egy párnát tettem a fal és a dobozok közé, már az nagyon sokat segített. Persze hosszútávon a saját házban, majd egy kis hifi szoba lesz, de ez 30nm-en nem kivitelezhető. :N

    Amúgy még soha nem hallottam ilyesmiről. Bár ez gondolom hangfalméret függő, mert a kis Jamo-val én nem veszek észre ilyesmit, vagyis csak minimális mértékben. De megfogadom a tanácsot. Tervben van még hangfalállvány, homokkal feltöltve. :K

  • imibogyo

    veterán

    Na a hangcuccok mappában megnézhetitek a mostani hangfal gyűjteményemet. :B

    Bekerült a TESLA is a képek közé, valamint egy jelenleg szüleim által használt, de szintén saját Roadstar is (kék szövetes). De ez marad is itt, tehát csak a TESLA költözik majd fel hozzám.

    Asszonypajtás így is meg akar ölni. Ez már a harmadik hangfalpár lesz fenn. :D

    Na szóval most már lehet a képek alapján viszonyítani a méreteket az RFT körülbelül akkora, mint a kék szövetes Roadstar, csak egy leheletnyivel nagyobb, tehát a méretben növekvő sorrend a következő:

    Jamo E500 (50W, 6Ohm)-> Roadstar (20W, 4Ohm) -> RFT (???)-> Tesla (20W, 4Ohm)

    A hangszóró méreteket elnézve a Tesla 20W-ja hihetőbb, mint a pinduri Jamo 50W-ja. :P

    Viszonyításhoz segítség még a monitorom 72cm-je. Tehát már a Jamo és az RFT sem pici, de a Tesla, az igazán méretes. :K

    LINK

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz eclipse006 #18918 üzenetére

    Az RFT a Roadstarral van megközelítőleg egy méretben, a TESLA jóval nagyobb. De amint mindegyik fenn lesz Pesten csinálok róluk egy nagy családi fotót. :D

    A teljesítményeket a hátlapokról szedtem, tehát ha nem is valósak, ezek a gyári adatok. :K

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz KMT #18919 üzenetére

    Nem-nem.

    Csak szegények annyira keveset voltak használva, hogy még a gyári reklám matricák is rajtuk vannak. :(

    Jóformán azóta van időm hallgatni őket rendszeresen mióta fenn vagyok Pesten. Szóval úgy két hónapja. :O

    Basszus. Tök fáradt vagyok, simán nyomtam két választ egymás után. :W
    Na jó éjt, mentem aludni. :R

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    Na megérte hazajönni a hétvégére.

    A műhelyben kószálva találtam még egy pár Tesla hangfalat. :B

    Kicsit viseltesebbek szegények, de pont az a magas, mely az én eredeti páromban halott, az pont ép állapotban van.

    Ráadásul így a tekercset is eredeti gyárival tudom pótolni, ha az a gondja. :K

    KMT: akkor ez az amit mondtál, tehát tekercs? Mert nekem a képek alapján a mély-közép utáninak látszik a bekötése, nem elé kötöttnek. :U

    LINK

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz KMT #18925 üzenetére

    Mivel most már van még egy tartalék Tesla párom, ki fogom próbálni másik kondenzátorral, mert a mostani rossz doboz párjában is ugyanilyen van és az szépen szól.

    Csak ebben nem tudok próba nélkül megállapodni magammal, hogy először a hangszórót, vagy a kondit cseréljem-e ki próbára, melyikkel járok jobban, értsd kevesebb felesleges munkával. :B

    Lenne baja, a hangszórónak, ha alacsony hangerővel, de a kondit megkerülve kipróbálom a dobozzal?

    Mert egy másik kábellel megkerülöm a kondis ágat, és ha úgy szól/vagy nem szól, akkor már okosabb lennék... Vagy hülyeséget mondok? :U

  • imibogyo

    veterán

    válasz bajnokpityu #18927 üzenetére

    Köszi, amint lesz időm kipróbálom, most már nem állok neki barkácsolni. :N

  • imibogyo

    veterán

    válasz schawo #18963 üzenetére

    Igen ez szerintem másokat is nagyon érdekelne, hogyan mókoltad össze a dolgokat.

    Amúgy hétvégén elvileg felkerül, mind a négy Tesla és végre elkezdhetem a hibakeresést és a tényleges hallgatózást.

    Az azt jelenti, hogy összesen négy pár hangfalam lesz fenn Pesten, 30 négyzetméteren. Menyasszonyom tuti levágja a tö...... ;]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák