Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • L4D1K

    őstag

    válasz ManY #16506 üzenetére

    Szia, nem hangszigetelés kell neked, az max akkor jó ha te, vagy szomszédod nem akarja hallani egymást :). Akusztikában a legelső lépés a szoba rendezése, ha egy felülnézeti rajzot tudnál csinálni, biztos többet tudnának a többiek segíteni. Amit én eddig megtanultam/kipróbáltam: álló hangfalakban nem tesz túl sok jót, ha hosszanti szobában a hosszabb falakhoz vannak állítva, nálam hatalmas változásokat hozott az, hogy az egyik rövidebb falhoz forgattam át őket. Aztán ha hosszanti elrendezésben van már a szobád, van egy nagyon alap, de egész jó aránymeghatározás. Vagyis, vegyük alapul hangfallal párhuzamos fal hosszát, ennek az 1/5 ét érdemes a hangfal mögött meghagyni, a hangfal első élétől számolva, illetve a középvonalától, ha bass reflex. A hallgatási helyed és a mögötte lévő faltól szintén ekkora távolságot érdemes hagyni, ez főleg a mélyekben hozhat jelentős különbségeket. Aztán ha ez már megvan, és még mindig van visszhang búgás etc, akkor neki lehet esni a csupasz falak eltakarásának, ami pl kanapé mögött lehet egy szép könyvespolc, hangfal mögé illetve az oldalfalakra meg lehet tenni akusztikai diffuzorokat, amik ugyan csupaszon nem túl esztétikusak, de be lehet őket burkolni tetszés szerint képpel ellátott szövettel, ami így mindjárt feldobja, kvázi tele teszed a falaid a kedvenc képeiddel/festményeiddel/posztereiddel :)) Ha meg a mélyekkel gyűltek meg a gondjaid, basszus csapda/paraván stb...

    Nekem így néz ki a szobám:

    # ANTAL Tuning #

Új hozzászólás Aktív témák