Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • ricsik

    őstag

    válasz perczeg7032 #16787 üzenetére

    Nekem cc 20nm-en zenél a Dali Concept 6 szett. Szerintem nagyon jó kis hangfal. Zenélni is szépen tud, amikor megszólalt egy Dire Straits Lossless azt hittem beszarok :D ,de házi mozinál is félelmetesen jó. Az okosok azt mondják, hogy a centere kimondottan jó, ami mozinál azért elég fontos.
    Én használtan vettem, úgy mindenképp megéri az árát. Ha az új árát nézzük már nem biztos, mert változott valami logisztika és rendesen felment az ára. A mostani új árából már lehet szemezgetni más falakat is, talán vannak jobbak is.
    Erősítő tekintetében én is ezt néztem ki hozzá, szerintem is remek párosok lennének, de olvastam más fórumban, hogy a HK-t is "szereti". Ez mondjuk erősen egyéni ingerencia. Mindenképp vásárlás előtt: hallgatni, hallgatni, hallgatni.
    Hogy a Technics-nél kb 78.9x lesz jobb a hangzás az nem kérdés.

  • Vidala

    senior tag

    válasz perczeg7032 #16787 üzenetére

    Hangzásban igen nagy valószínűséggel lépsz előre, mind erősítő, mind a hangfalak miatt annak ellenére, hogy a HM erősítők nem a zenében "jeleskednek igazán". Persze ezt csak egy hasonló árban összerakható sztereó szetthez viszonyítva állítom.

    Nekem egy bajom van ezzel az Onkyo-val (is): nincs rajta analóg 5.1 v. 7.1 bemenet, ami pedig jól jöhet bizonyos esetekben. Mivel neked is fontos a zene, így többek között SACD, vagy DVD audio esetén hiányozhat.

    A Denonokat szokták még zenére ajánlani, de én magamnak hasonló igények mellett egy H/K AVR 255-öst vettem.

    A Concept 6 nem rossz, de meg kéne hallgatnod, mert igen sok múlik az egyéni ízlésen / igényen is. Kicsit olcsóbb mondjuk a Polkaudio TSI sorozatából egy szett, vagy egy picit drágább a JBL ES-ből. Én ezek mellett betennék még legalább kettőt a kalapba. Mondjuk a Mission MX-et, vagy Mordaunt Short Aviano-t. Persze bármi más is lehet, csak amolyan kiindulásként. Aztán amelyik a szívedhez nő az élő előadásnál, azt vinném haza.

    Ja 50m2-re nagyjából ezt kéne minimumnak tekintened. Innen csak felfelé gondolkozz inkább. Erősítőből még lehet, hogy egyel nagyobb sem ártana a biztonság kedvéért.

    CoVboy Forever!

  • Dorian

    félisten

    válasz perczeg7032 #16787 üzenetére

    Nekem is Dali C6-om van, én Marantz AVR-t választottam hozzá, mert fontos volt, hogy sztereóban való zenehallgatásra is alkalmas legyen (nyilván egy AVR és a pénztárcám korlátain belül)
    Teljesítményben a 21 m2-re még soknak is érzem, nagyobb térben is simán megállná a helyét. 3 éve még nem voltak ezek az új Onkyok, ki kell próbálni összepárosítani, meghallgatni.

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

  • BBéci

    legenda

    válasz perczeg7032 #16787 üzenetére

    Szerintem 50 négyzetméterre kicsi a Concept 6, kell a 8-as!
    Concept szubládából is elkelne kettő. :K

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Aktív témák

Hirdetés