Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Zwodkassy #9626 üzenetére

    A profik majd megmondják, hogy hogyan is megy ez a csatlakozási/választási procedúra.

    Nem menedzselt hálózatnál nyilván csak a kliens tud dönteni, de a készülékek nem engedik el a csatlakoztatott wifit mindaddig, amíg stabil vele a kapcsolatuk. Ezért nem értem, hogy Nálad hogyan működhet ez a "sétálgatás".

    A nejem telefonja és az enyém pár perce is a szomszédék wifijéhez csatlakozott (amíg be nem jelentkeztem vele itthonra), mert ott sétáltunk el egy órája. Jelenleg az én telefonom szerint a szomszéd -88 dBm-mel látható, holott a saját routerem az AP-tal konkrétan itt van az orrom előtt, -27 dBm jelerősséggel. Tehát egy órán át nem váltott át ilyen brutális különbség ellenére sem, nekem kellett átjelentkeznem.

    Most én is "sétáltam" egyet a notebookommal, és a háztól kb. 40 méterre volt hajlandó elereszteni a beltéri routeremet, pedig a kültéri ott már 20 dBm-mel erősebben volt vehető.

    Menedzselt hálózatoknál szerintem már a hálózat a főnök, de mondom, ennek a mikéntjét a profik tudják megmondani.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák