Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parson

    addikt

    válasz szatyi #750 üzenetére

    hali szatyi,

    egyszerűen és nagyszerűen meg lehet ezt a problémát oldani. alapvetően úgy kell elképzelni, hogy minden egyes alkatrésznek és magának az összeállitásnak is lehet adni ''egyénileg regisztrált'' paramétereket és paraméterértékeket. ezeket a paraméterértékeket a későbbiek folyamán egy hivatkozással pedig meg lehet jeleniteni a rajztérben automatikus módon. viszont ahhoz, hogy ez a legjobban-lezsirozva működjön, érdemes két dolgot tenni.

    1.1 ha tervezés előtti állapotról beszélünk, akkor template.prt és template.asm file-okat érdemes létrehozni, amik már alapból tartalmazzák ezeket a paramétereket (és esetleg más hasznos dolgokat, pl, alapsikok, esetleg koordinátarendszer, előre beállitott mértékegységrendszer... stb) , az érték oszlop viszont üresen vannak hagyva. igy egy-egy új alkatrész/összeállitás létrehozásánál ezeket a template file-okat behivva, és azokon dolgozva, ezeket az alaplépéseket ''megspórolhatjuk''. (lényegében ezek ugyanolyan fileok, mint a többi prt vagy asm, de ezeknek csak a tartalmát/beállitásait örökiti át a mi új alkatrészünkbe/összeállitásunkba.)

    1.2 ha a tervezési szint már túllépett a kezdeti stádiumon, és már pl egy kész összeállitásunk van, tele alkatrészekkel, akkor sincs gáz.

    egyszerűen annyi a dolgunk, hogy a főösszeállítást megnyitása után azt beparametrizáljuk (Tools/Parameters), de az értékoszlopot üresen hagyjuk.

    ha ezt megtettük, akkor menjünk a modellfa feletti settings gombra és azt megnyomva a felugró menüben válasszuk ki a 'tree columns' opciót.

    a felugró ablakban válasszuk ki a 'type' görditősávban a 'model params' opciót, és utána az alatta lévő oszlopból lőjjük át a 'displayed' ablakba azokat a paramétereket, amiket a megtervezett összeállitásunkban, minden alkatrésznél szeretnénk érvényesiteni, és értékeket hozzárendelni. (pl megnevezes, tomeg, anyag, stb.)

    apply-jal fogadjuk el, és végül ok-val zárjuk be az ablakot, és ekkor megjelennek a modellfában - új oszlopokkal kiegészitve - maguk a paraméterek, melyeknek egyéni értékeit már csak az adott alkatrészek mellett egy amolyan táblázatos rendszerben csak ki kell töltenünk. - nem megfeledkezve a paraméter tipusok átállitásáról sem.

    ilyetén módon a végén save-t nyomva minden alkatrészben létrehoztunk egy pár, ugyanolyan nevű, tipusú, és csak értékeikben különböző paramétereket. (pl. megnevezes - string - Csapágyház)

    természetesen, ez a megoldás a template file-ok használatát is kilövi, amennyiben, csak erre használnánk a template-eket.

    2.1 nos a paraméterek létrejöttek, ezeket kéne vhogy átörökiteni rajztérbe, hogy ne töltögessük őket időrabló módon...

    rajzi formátumok létrehozásakor kell a táblázatok rublikáiba egy-egy ilyen hivatkozást belőni, amelyek 'áthuzzák' az adott modellből az adott parameter értékét. vagyis egy példa:
    beirjuk egy mezőbe: '&megnevezes', ami egy hivatkozás.

    ezt a rajzformátumot (pl a3.frm) egy új rajz (drw) létrehozásánál 'empty with format' opcióval való behivása után a hivatkozás életbe lép - amennyiben a rajzhoz olyan modell van kötve amiben van olyan parameter aminek a neve: 'megnevezes' - és behivja annak a paraméternek az értékét vagyis a rajzon már abban a rublikában ez lesz látható: Csapágyház.

    így érthető módon, ha a rajzhoz az összeállítás van rendelve, akkor annak paraméterei fognak átöröklődni a rajzon lévő táblázatba.

    2.2 az egyes alkatrészek paramétereit pedig a darabjegyzékbe kell átörökítenünk.
    a darabjegyzék kitöltése legyen egy másik fejezet, amennyiben van igény rá...

    ...ilyen, és ehhez hasonló hivatkozásokkal mutathatjuk meg még automatikusan pl a rajz méretarányát, az aktuális dátumot, a tervezőt, annak a nevét aki ellenőrizte a rajzot, stb stb.

    remélem sima ügy... :)




    [Szerkesztve]

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Új hozzászólás Aktív témák