Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • devilzero

    tag

    Sziasztok!

    Valószínűleg szürkezónát fogok leírni, de erre az egészre inkább kíváncsi vagyok minthogy belemennék.
    Venni szeretnék egy Apple Macbook laptopot a MediaMarkt-ban. Egy kedves ismerősöm felajánlotta, hogy az ő cégének a nevére megvehetem és "felezzük az ÁFÁ-t". Én több szempontból nem szeretnék belemenni, de a jogi része mégis érdekelne valamennyire.

    Az Apple mindenre 1 év garanciát vállal (most vettem egy iPad-et ott a MediaMarkt 2 évet adott az ára miatt ami ~200k volt, de az Apple a beállításokban 1 évet ír). Mi a helyzet egy cégre vásárolt Macbook-nál, ami 400k környékén volna? Az is kap 1 év Apple garit + 2 évet a MediaMarkt-tól, vagy alapból csak 1 évet kap mert cégre lett vásárolva? Mi van akkor ha valaki eladja a cégre vásárolt eszközt például fél évesen és 1,5 évesen meg tönkremegy?
    Mástéma de lehet hasonló: sok hardveraprós Apple hirdetést látok, ami a mai napig 1 év garanciával adnak, az is ilyen céges vásárlás lenne ÁFA trükközéssel? Mi ennek így az értelme? Én pl. szívesen kifizetem az ÁFÁ-t és nem csak a garancia miatt. De lehet én gondolkodom rosszul.
    Köszönöm a kérdéseim tisztázását!

Új hozzászólás Aktív témák