Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 8emi95

    csendes tag

    Sziasztok!

    Elsősorban edzéshez (kondi) keresek Bluetooth fülhallgatót.

    - Mindenféle stílust hallgatok, de leginkább pop, dance.
    - Izoláció nem fontos számomra, nem szeretem teljesen kizárni a külső zajokat. 900 ft-os fülhallgatóhoz szoktam, szóval a hangzásra nem vagyok kényes, de a strapabíróságot ezúttal előnyben részesítem (valószínűleg minden nap használnám).
    - Max 15k.
    - Mindegy, hogy IEM vagy earbud.
    - Fül felett átvezethető jobb lenne.
    - Nyak mögött elvezethető kábelt preferálom. (Csak ne olyan, amikor egy nagy műanyag burkolat ül a nyakamban a kábel helyett, mert az biztosan zavarna.)
    - Mikrofon jól jönne, de nem halok bele, ha nincs.
    - Mindenképpen vezeték nélkülit szeretnék.
    - Jó lenne, ha bírna minimum 4 órát, mert az edzésem teremhez oda-vissza utazással együtt annyi kb., és az úton is használnám.
    - Hangerőszabályzó gombok jól jönnének.
    - (Gondoltam rá, hogy vízálló kéne, de annyira nem vagyok izzadós, és árban sem tudom, hogy milyenek vannak. Viszont ha belefér és megéri, akkor vízálló is jöhet.)

    Előre is köszi a válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

    Táp: Corsair CV650 Dual EPS, Alaplap: MSI Z490-A PRO, CPU: Intel Core i5-10600KF, RAM: HyperX 8GB DDR4 3200MHz CL16 FURY Series (2db), Monitor 1: Samsung S22A350H (21,5" 1080p), Monitor 2: LG Flatron E2242C-BN (21,5" 1080p), Mobil 1: Xiaomi Mi 9 SE, Mobil 2: Google Pixel 6

  • 8emi95

    csendes tag

    válasz fericske #72662 üzenetére

    Köszi a választ, de nekem az volt az elképzelésem, hogy az egész fülhallgató egy kábel a két végén a két fejjel, és talán a kábel közepén nyomógombokkal.
    Biztos, hogy baromira zavarna mozgás közben, ha valami rá lenne csíptetve a pólómra vagy akárhová. Ha csak két earbud lenne az meg biztos kiesne a fülemből mozgás közben.

    Táp: Corsair CV650 Dual EPS, Alaplap: MSI Z490-A PRO, CPU: Intel Core i5-10600KF, RAM: HyperX 8GB DDR4 3200MHz CL16 FURY Series (2db), Monitor 1: Samsung S22A350H (21,5" 1080p), Monitor 2: LG Flatron E2242C-BN (21,5" 1080p), Mobil 1: Xiaomi Mi 9 SE, Mobil 2: Google Pixel 6

  • 8emi95

    csendes tag

    Sziasztok!

    Elromlott a Bluetooth fülesem, és szeretnék venni újat helyette súlyzós edzéshez, futáshoz főként. Sok helyen nem írják le az üzemidőt, meg egyéb dolgokat, amiket szem előtt tartok, ezért untam meg a keresgélést és fordultam hozzátok.

    1. Legfontosabb, hogy megszabjuk a stílust, hogy milyen irányzat, amit a leginkább hallgatunk, ha vegyes, akkor legalább pár műfaj felsorolásával segítsétek a tanácsadóitokat.
    Nagyon változatos, de főleg pop.

    2. Mit várunk el a fülhallgatótól leginkább (izoláció, kiegyenlítettség, mélyorientáltság, V-kiemelés, részletesség, strapabíróság stb.)?
    Strapabíróság. Lehetőleg olyan, aminek vagy van valami extra műanyag/akármilyen bevonata a kábelen az earbud-oknál ÉS a hangerőszabályzónál is (mert itt tört meg és ezáltal ment tönkre a képen látható, és a másik, lapos kábelű fülesem is), VAGY a hangerőszabályzó és mikrofon az earbud-okon van.
    Nem kell cseppállóság, csak ne törjön meg a sok nyakamban lógástól pár hónap után, hogy dobhassak ki még egy több ezres fülest.

    3. Milyen árban gondolkozunk?
    20-25k

    4. Milyen kialakítást keresünk? In-ear/IEM (hallójáratba helyezhető), esetleg Earbud (fülkagylóba ültethető) fülhallgatót?
    In-ear. Mindenképp kéne hozzá "szárny", lehetőleg ilyen, a kisebbek nem jók. (Vagy utólag tudjak az adott termékhez beszerezni.)

    5. Milyen kábelvezetésű fülest keresünk, fül felett átvezethető, vagy hagyományos megoldásút?
    Hagyományos kábelvezetésű. (Szinte minden fül felett elvezethetőhöz pici a fülem.) De jó lenne, ha lenne rajta ilyen csúszka, amivel szorosabbra lehet fogni.

    6. Normális kialakítás, vagy nyak mögött elvezethető kábel?
    Normális. Nem aszimmetrikus, se nyakba ültethető.

    7. Van-e szükségünk mikrofonra, vagy távirányítóra?
    Mikrofon, hangerőszabályzó mindenképp.

    8. Ha pontos elképzeléseink vannak, akkor jöhetnek az egyéb kívánságok, mint például kinézet, azon belül is a szín, anyaghasználat, vagy speciális célokra való kialakítás, mint például a sportolás közbeni használat.
    - Vezeték nélküli
    - Minimum 6 óra üzemidő.
    - Mágneses, hogy ne essen ki a nyakamból, ha épp nem használom.
    - Értékelném, ha kiírná telefonon a töltöttségi szintjét, hogy felkészülhessek arra, hogy 20 másodpercenként félbeszakítja a zenémet azzal, hogy le szeretne merülni (Tennmak Pro, bár az ki is írta legalább), vagy szól, hogy merül és 1 perc után ki is kapcsol (Maxell, nem tudom a pontos modellt).
    - A napokban már szeretném a kezemben tartani, úgyhogy inkább itthonról rendelnél, vagy mennék el érte személyesen.

    Előre is köszönöm a válaszokat!

    Táp: Corsair CV650 Dual EPS, Alaplap: MSI Z490-A PRO, CPU: Intel Core i5-10600KF, RAM: HyperX 8GB DDR4 3200MHz CL16 FURY Series (2db), Monitor 1: Samsung S22A350H (21,5" 1080p), Monitor 2: LG Flatron E2242C-BN (21,5" 1080p), Mobil 1: Xiaomi Mi 9 SE, Mobil 2: Google Pixel 6

  • 8emi95

    csendes tag

    válasz gianni85 #78851 üzenetére

    Köszi a válaszokat!

    (#78849) f4lcon: Hát az 50k enyhén szólva %@$# sok, már a 25-öt is sokallom igazából. Ahogy láttam nem is mágneses, bár ezt az elvárást már kezdem is elengedni.
    A volume rocker hajlított kialakítása miatt kevésbé esélyes, hogy törjön? Ha igen, nincs valami olcsóbb változata? Nem tudom mi kerül rajta 53 ezerbe, de ha a hangzás, akkor abból bőven tudok lejjebb adni.

    (#78851) gianni85: Kicsit túlmegy ez is a keretemen. Képekből ítélve nem tudom mennyire kevésbé törik a kábel, vagy ez a lapos kábel már tartósabb?

    Ha a mágnesességet elengedem tudtok tényleg max 25-ért ajánlani valamit? A hangzás sem érdekel, mert nem igazán tudok különbséget tenni. Ha nem pár százas vezetékes füles szint, akkor már jó nekem.
    Csak ne legyen hajlamos törni a kábel. Azért törtek meg az eddigiek mert amikor a nyakam mögött vezettem el a kábelt, akkor lehúzta a volume rocker súlya. Sima, és a lapos is.
    Ezért gondoltam olyanra, aminél az earbud-okon van.Vagy olyanra, ahol végig van plusz műanyag bevonat a kábelen, nem csak earbud-oknál, ott egyáltalán nem tört, pedig volt hajlítva (kép).

    Bocsi, ha nagyon akaratosnak meg bizalmatlannak tűnök, de már kicsit unom, hogy pár hónap után dobhatom ki a több ezres fülest és 20 ezressel nem szívesen játszanám ezt el megint.

    Táp: Corsair CV650 Dual EPS, Alaplap: MSI Z490-A PRO, CPU: Intel Core i5-10600KF, RAM: HyperX 8GB DDR4 3200MHz CL16 FURY Series (2db), Monitor 1: Samsung S22A350H (21,5" 1080p), Monitor 2: LG Flatron E2242C-BN (21,5" 1080p), Mobil 1: Xiaomi Mi 9 SE, Mobil 2: Google Pixel 6

  • 8emi95

    csendes tag

    válasz f4lcon #78864 üzenetére

    Köszi!
    AM61-et láttam hardveraprón 8k-ért és el is gondolkodtam rajta. Megnézem a többit is.

    Táp: Corsair CV650 Dual EPS, Alaplap: MSI Z490-A PRO, CPU: Intel Core i5-10600KF, RAM: HyperX 8GB DDR4 3200MHz CL16 FURY Series (2db), Monitor 1: Samsung S22A350H (21,5" 1080p), Monitor 2: LG Flatron E2242C-BN (21,5" 1080p), Mobil 1: Xiaomi Mi 9 SE, Mobil 2: Google Pixel 6

  • 8emi95

    csendes tag

    válasz fericske #78866 üzenetére

    Ránézek, köszi!

    Táp: Corsair CV650 Dual EPS, Alaplap: MSI Z490-A PRO, CPU: Intel Core i5-10600KF, RAM: HyperX 8GB DDR4 3200MHz CL16 FURY Series (2db), Monitor 1: Samsung S22A350H (21,5" 1080p), Monitor 2: LG Flatron E2242C-BN (21,5" 1080p), Mobil 1: Xiaomi Mi 9 SE, Mobil 2: Google Pixel 6

Új hozzászólás Aktív témák