Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szentkuti11

    addikt

    válasz Szevam #46626 üzenetére

    Minden füles érzékeny a forrásra, ha nagyon le akarjuk sarkítani a dolgokat, akkor elméletileg minél jobb a füles, annál jobb forrás kell neki. A dinamikus fülhallgatók viszonylag jól elvannak a gyengébb forrással, az armatúrások már kevésbé.

  • szentkuti11

    addikt

    válasz Szevam #46629 üzenetére

    Gyakorlatilag is mindkettő dinamikus. Ilyenkor jön képbe a szinergia kérdése. A dinamikus Vsonicok egyébként nem a forrásigényességükről híresek, még egy GR07-et is tök jól lehet hallgatni telefonnal.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Szevam #46629 üzenetére

    Több dologtól is függeni szokott.
    Egyrészt a fülhallgató (hangsugárzó) elektromos-mechanikus tulajdonságaitól (impedanciamenet, érzékenység, visszahatás, tranziens viselkedés, torzítások jellege-mértéke..., összességében "hajthatóság"), ezzel összefüggésben az őt kiszolgáló erősítők elektromos tulajdonságaitól (damping faktor, tranziens viselkedés, torzítások jellege-mértéke, energiatartalékok, klippelés...).
    Másrészt a fülhallgató (hangsugárzó) hangkarakterétől. Általában a mélyebb tónusú, mosottabb, melegebb-tömörebb hangú fülhallgatók türelmesebbek szoktak lenni a forrás-erősítő hibáival szemben, mint a precízebb, pontosabb, analitikusabb, magastónusúbb típusok. Kivétel a kivétel. A fülhallgató (hangsugárzó) hangminősége is számít, a minőségibb eszköz jobban kimutatja a különbségeket, így a hibákat is, mégis türelmesebb a hibákkal szemben, és jobban a maga javára tudja fordítani az erényeket.
    Harmadrészt a kábelezés elektromos tulajdonságaitól (impedanciamenet, kapacitás, induktivitás...) - ámbár ez beleillik a korábbi pontokba, hiszen a fülhallgatóhoz (hangsugárzóhoz) hozzáértendő annak minden alkatrésze.
    A fentiekből adódik a készülékek közti szinergia ügye is, lehet, hogy két násik forrással-erősítővel éppen fordított mértékűen hallanál különbségeket.
    A következő lépés a készülékek és a hallgató személy közti szinergia ügye, tehát függ a hallgató személy "elektromos-mechanikus" (hehe) tulajdonságaitól, azaz a hallásrendszere állapotától és jellegétől (frekvenciamenet, torzításérzékenység a frekvencia függvényében...). Lehet, hogy egy másik személy éppen fordított mértékűen hallaná a különbségeket ugyanazokkal a készülékekkel.
    A hangfelvétel tulajdonságai... Lehet, hogy más hangfelvételekkel fordítva hallanád a különbségeket - ez a legritkább eset talán.
    Stb.
    Stb.
    Stb.

    [ Szerkesztve ]

  • Hack3er

    őstag

    válasz Szevam #53276 üzenetére

    Én is erre gondoltam, nekem a szunnyadó mélyek nem hiányoznak majd :( , jó lesz nekem majd a gyári is, szerintem...

  • darvinya

    titán

    válasz Szevam #60247 üzenetére

    ATE-el valami nem stimmel, mert Xperia SP-vel is kihajtható és egyáltalán nem magas hiányos.
    Vagyis az én ATE-m nem ilyen.
    Tere T20-t idézi, egyszóval earbud teret ad.
    Kényelem nem az igazi, de jó illesztékkel viselhető.

    Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

  • Dave™

    nagyúr

    válasz Szevam #60247 üzenetére

    Csak reflektálnék, mert nekem nagyon máshogyan szóltak :D

    ED10: még emelve is van kicsit a magas, nem tudom mit hiányoltál benne, milyen illesztékkel használtad? A gyári whirlwind fajta bőven elég magasat ad, enyhe V karakter, eléggé analitikus, abszolút nem meleg a hangja (az ED9-nél írtad, hogy kevésbé meleg).

    ED9: a sokkal tisztább az ugye itt egy érzés, ami a komolyan megemelt középmagasaknak tudható be, és nem kicsit karcos, hanem nagyon, de ez ugye megint illeszték és ízlésfüggő dolog :) Ja és nem hogy kevésbé meleg, de nem is értem hogy jut eszedbe a meleg szó az ED9-cel kapcsolatban :D

    ED SE: ez elvileg ua. mint az EDR1, és ha igen, akkor ez nem igazán V, a mélyek ugyan rendesen meg vannak emelve, de a magasak nem igazán, meg amúgy is lágy hangja van. Ez meleg hangú az előző kettővel ellentétben. Ez a legkönnyebb? :D A HDS1 és az ED9 sokkal kisebbek, könnyebbek, lehet nem egyről beszélünk... De már képről is látszik.

    HDS1: ezt nem hallottam, passzolom.

    ATE: kicsit fedett felülről, igaz, meg némileg tompa, fátyolos is a ház kialakítása miatt, meg nehezebben is hajtható, de hogy tisztább legyen a hangja, mint az ED10-nek?! Az ED10 ugyan kicsit mesterséges hangú, de kb. a két végletet sikerült összehasonlítani, az ATE a leginkább fátyolos a befelé fordított driver miatt az összes KZ közül, míg az ED10 kifejezetten a tisztább, analitikusabb darabokat erősíti. Vagy megint illeszték/forrás, vagy nagyon eltérő fülünk, értelmezésünk van.

    ED3: már megint a fránya magasak... pedig ennek is karcosabb, előtérben lévő magasai vannak, milyen illesztékkel használtad? Nagyon nem mindegy...

    Nem kötekedésképpen írtam a fentieket, mert egy jó része lehet ízlés kérdése, de azért pár megállapításod tényleg elég erősre sikerült, pl. a magasakkal hiányával kapcsolatban (ami nem szúr/karcol az már nincs is ott?), meg hogy a tompább karakterű ATE tisztább lenne mint az analitikus ED10... Kitérhettél volna a használt illesztékekre, mert pl. az EDR1-ből (ED SE) tudok neked csinálni egy brummogó mélytúlsúlyos valamit is, meg egy telt, meleg hangú de abszolút kellemes hangképpel rendelkező fülest is, csak az illeszték cseréjével, ugyanez igaz a legtöbbre. Szerintem nem lehet elégszer kiemelni, hogy egy fülesnél az egyik legmeghatározóbb tényező az illeszték, kb. mint hangdobozoknál a szoba, nem mindegy milyen a formája, anyaga, hossza, belső átmérője, ahogyan ugyanaz a hangdoboz is tök másképpen tud szólni különböző méretű/kialakítású helyiségekben.

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Szevam #71052 üzenetére

    Ebbe az árba belefér a Piston Hybrid is, annak szerintem jobb azért a hangja. Mélye van bőven, és kényelmes is számomra ez a kialakítás (bár én személy szerint nem szeretem az egyenesen lelógó kábelt, de sokan igen).

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Szevam #71055 üzenetére

    Most kedden lesz egy ilyen mini találkozó, inkább kínai kajálás, mint fülestali, de azért lesznek fülesek is. A topikjában vannak részletek :K

    A VSD3 az egy kimondottan kényelmes füles, még a fül feletti kábelesek között is. Nem mind ilyen sajna, de azért vannak jók.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák