Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gelbelex

    őstag

    válasz hobbyone #33960 üzenetére

    Nincs okom feltételezni, hogy hamis lenne az IE8-am.
    Egyrészt azt gondolom, ahhoz túl jól szól, másrészt akkoriban nem nagyon volt olyan dinamikus füles, aminek akár csak közelítőleg ennyi/ilyen mélye lett volna, és megérte volna fake-alapnak.
    Ezenkívül az innen az IE8-ra vonatkoztatható jegyek alapján sem fake.
    Persze kizárni sem lehet sosem. ;]

    Egy összehasonlítás egy másik IE8-cal, esetleg IE80-nal tisztázná a képet.

    Igen, egy kicsivel jobb mindkettőnél, de nem annyival, mint amire a nagy márka/típus alapján számítana az ember. Öt év nagy idő, felzárkóztak a konkurensek, és alákínáltak. Volt/lesz ilyen.

    Ha nem izolált észrevehetően (hasonlóan, mint egy füldugó, persze nem annyira), akkor szinte biztosan nem hallhattál elegendő mélyet.

  • Falconer

    aktív tag

    válasz hobbyone #33960 üzenetére

    Eredeti az tuti, én is hallgattam az övét. Ennyi hallgatás után én nem merném kijelenteni, hogy jobb nála a GR06, de elsőre kb hasonló szinten vannak, valóban.

    Igazából az összes Senn IEM-nek nagyon hasonló a karaktere, fel lehet ismerni őket vakon. Az IE8 a CX500-hoz képest, amit kb két évig hallgattam, pl jóval tisztább, valamivel részletesebb, és nem annyira sok a mélye (alapon). De simán hallani, hogy ugyanaz az alapanyag, csak feljavítva és áthangolva.

    CX500-ból meg Sonykból is hallottam már hamisat, kellemetlenül sz.rul szólt mind. Ha hamis akkor nem kérdéses, kinézetre lehet, hogy megtévesztőek, de hangzásra hozzák az 1200 forintos szintet.

    Az Ortofonomra vagyok kíváncsi jobb forrással, EQ-zva. Elvileg sok plusz mélyet ki lehet így hozni belőle a moving armature technika miatt. Ha a Fiio X3 nem lenne olyan ronda már rendelném is...

Új hozzászólás Aktív témák