Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BigBlackDog

    veterán

    válasz zümzümm #63606 üzenetére

    Használható, de számolni kell a rosszabb hangminőséggel, esetleges hallható torzítással. Komolyabban még nem mentem bele a témába, de ha jobban belegondolok, nem annyira meglepő. Ha jól sejtem a szoftveres EQ-nál frekvenciasáv szerinti kiemelésekhez a bemenő hanghullámot ("streamet") első körben fel kellene bontani különböző frekvenciájú hullámokra (pl. fast Fourier transzformációval), amik összegeként előáll az eredeti kimeneti jel. Az így kapott különálló, frekvencia szerinti hullámok amplitúdóját módosítjuk az EQ-ban megadott beállításoknak megfelelően, majd ezeket összeadva megkapjuk az EQ-zott kimeneti jelet. Az eredeti jel elvileg előállítható véges számosságú harmonikus összegeként, de sejtésem szerint ezt csak jó, vagy kevésbé jó közelítéssel oldják meg a gyakorlatban a különböző hatékonysági okok miatt. Szerintem egy telefon szoftveres EQ-ja inkább a kevésbé jót fogja megvalósítani, így kapásból már keletkezni fog némi veszteség csak emiatt. Szóval én nem csodálkoznék a hallhatóan rosszabb eredmény miatt. :)

    Persze ez csak a saját véleményem, mivel nem szakmabeli vagyok, simán megeshet, hogy erősen hiányos a tudásom ezen a téren.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák