Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    A vakus képek másra készültek, az irodában és kint próbáltam még valamennyi fénynél ki/össze őket. A nappali képek egy részét megtalálod, a fa törzsén vagy a kesztyűknél látszik.
    Igen, többször mondtam hogy hasonló a pns+2 colorral. Nem írtam hogy mindenben teljesen ugyanaz, használd a keresőt*. Tónusokban hasonló, színekben naturálisabb még mint a régi provia (+2-vel, mert alapon nem sok értelmét látom, már-már fakó), de szerintem közelebbi eredményt ad, mint új proviából shadows mínusz akármennyi. Nem találtam (vázban profilként használható) közelebbit az X100 és E2 egyidejű használatánál. Magát a pns+2colort sokszor említem, főként kevés fénynél ill portrénál (proviákban nejem haja mindig vöröses lesz, pedig nem az) szeretem.

    Igazad van, hogy szimplán hasonlónak hívni nem szerencsés. Előzőleg abban is, hogy nem kell reklámoznom az ebay/aliexpress rendeléseknél a declare-t a legtöbb HK-ból érkező csomagnál kérdés nélkül maguktól megteszik.

    *: (kerestem pronegstd-re amiket én írtam; sorban):
    'a kettesen ha hasonlót jpeget akarok, legközelebbi eredmény ProNegStd, +2color -2noise mellett kapni'
    'a régi vázak Proviájához közel van a ProNegStd +2 color. Nem ugyanaz, de sokszor kellemes amikor naturált kíván az ember.'
    'Mindig ezt mondom én is, annyira jó volt a régi Provia, rohadjanak meg hogy a mostanit nem újként hozták be; vagy legalább a Classic Proviát meghagyhatták volna. ProNegStd +2 color még mindig nem az, és a shadow-2 vel a mostani sem provia az, sőt, az arcokon lév tónust el tudja k...lni rendesen.'
    'ProNegStd mód +2 color-ral hasonló mint az E1/Pro1 színei, tónusai'
    'ProNegStd+2color=régi Provia+1shadow' - itt a tónusokkal voltam elfoglalva, de ezt nem írtam ki; színekre/összességében ez tényleg nem áll!
    'X100S újabb jpg motort használ, alapból lecsapja a sötétebb részeket és színesebb, normális tónusokat csak a ProNegStd ad, viszont 'cserébe' jó fényeknél/színeknél eyecandybb eredményt tud az új motor proviája/astiája mint a régi motoron akármelyik mód.'
    'ProNegStd (visszaszínezve) az újakon az teljesen naturális. Régieken hasonló volt a Provia, szinte naturális.'
    'ProNegStd(+2color-ral) film módban hasonló tónusokat kapsz mint a régi vázakon (az alap provia nagyon lecsapja a sötét részeket, ez nem mindig jó).'
    "ha valamilyen újabb fujim lenne, ha kell akár vért is izzadnék, hogy valahogy kiszenvedjek a régiekhez hasonló tónusokat " és erre ment válaszként: 'de régi provia +1shadow=új pro neg std +2 colorral, ami szerintem simán jó' -ez félreérthető így, aláírom! Két helyen is félreérthető voltam (60-62ben válaszolgatásnál újra.)

    A neutrális pns kivételével a többi profil/provia a fuji színeket adja. Az új provia színesebb a réginél, beltér/magas isonál szerintem már érdekes néha, a réginél ez nem volt számomra zavaró mértékű. Ahogy említetted a színkontrasztot, illetve hogy különböző színeket máshogy emel ki,összetettebb a különbség mint, hogy mennyire szinez és milyenek a tónusok.

    FEDman: Exif, villanás... Azt irtad: "csak nagyobbat villant a vaku, ennyi nem több". Itt én eleve mivel a saját összehasonlításomra gondoltam, X10hez képest kisebbet villantott (1600 vs 3200, ezt látni exifben, volt 2/3 fe előnye). De akár X10 akár X-E2-hez is néznénk, a háttérben a fal eleve világosabb, így eleve világosabbra lett kiexponálva. Persze hogy tudtam hogy ezekről írsz, csak nem értettem miért keverted azokat bele (innen is, temp galériából szoktam linkelni, de különböző embereknek, különböző fórumokra, így egymás után lehet kapcsolási rajz, obiteszt, vagy bringaalkatrész, nem foglalkozok azzal hogy a linkelten kivül más is van ott). Ok, továbblapoztál, arra gondoltál hogy arra alapozom a tónusokat(komoly?), aztán elkezdtünk más hülyeségen vitatkozni.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák