Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    Üdv X-esek! :)

    Vaku terén jól értem hogy az EF-20 nem tud manuál módban működni (nincs is rajta módválasztó) - de vajon mit szól egy nem TTL-es kioldóhoz? Egy vezetéknélküli trigger elsüti, csak max fénnyel villan?

    szerk: Ja igen, mert vakukat nézegetek és EF-20 tűnik jó kompromisszumnak (az EF42 is nagyságrendekkel butább és bénább mint a nikonos YN468II-esem, akkor meg legalább foglaljon kis helyet meg ne legyen olyan nehéz a vázon sem) - de akik próbálgatták és van ellenérvük, szívesen veszem :R
    Egy ilyen lappal használnám elsősorban, függőlegesen.

    Egyébként párom egy X10-el, én meg X-E1-el léptem be a klubba :)
    Illetve nálam mindig van egy tesztidőszak hogy beváltja-e a hozzáfűzött reményeket, addig a régi rendszer pihen; de úgy vélem ezúttal a régi rendszer megy az apróra majd.

    Két dologban marad el a D5100amtól: Kevés fénynél, mivel a nagy gépben sokkal erősebb af fény van (enyje fuji, sokkal jobban is megoldottátok már párszor az af fényt! - kb a 23mm-es obihoz van mérve a fénye, úgyhogy ált kb 28mm-en, 3,2-vel tűrhető még a zoom obival) illetve ahol gyorsan változik a tárgytávolság -pl kutya- ott egy kicsit lassabb.
    Első nap (este) kicsit morcos voltam, mert elsőre az X10 is lepipálta kevés fénynél, majd rá kellett jönnöm hogy bizony az af lámpa fényéig nyújtózkodhatok csak... Ráadásul ha jól tudom a vakukon lévő af lámpát sem működteti a váz. (Jó alkalom lett volna az X rendszer bevezetése hogy pl nikon kompatibilis vakukra térjenek át).
    Null szériás OutOfCamera jpegek egyelőre, majd ezeket visszanézegetve próbálgatom a beállításokat, pl úgy néz ki az Astia ill Proneg film módok megérnek egy próbát :)

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz hegyimorc #392 üzenetére

    Azt tudom hogy kiciócó sunpak vakuk, a fő előnye az EF20asnak hogy a linkelt derítőlappal (vagy reflektor) két irányú indirekt fényt tudok alkalmazni, 90%ban így, 10%ban vázról levéve használnám.

    Tudom hogy segghülye vaku, sőt, EF42 is elég béna, főként hogy még az af lámpája sem működik :U - viszont EF42 is csak annyival tud többet hogy oldalra is forog a fej (picit leegyszerüsítve, csodálkozok is hogy a Fuji egy ilyen alap, kissé gagyi vakut vett meg). A motoros zoom még hasznos lenne, de sose használok direkt vakuzást (ahol igen, ott a beépítettet, főként hogy itt sokkal nagyobb a vaku a vázhoz képest, de direkt vakuzásra sose vettem elő a YN468II-őt sem).

    Illetve a pixinfó szerint: "Az EF-42 elején egy vörös AF segédfénylámpa is helyet kapott, mely az fényképezőgép exponáló gombjának félig lenyomásakor lép működésbe."
    Külföldi fórumok szerint nem működik, illetve azt írják páran hogy infrás, de a gyártó szerint közel infra tartományban világít.
    Sajna a vakus topikban nem nagyon találtam erről infót.

    Ha működne az af lámpa a 42-esen, akkor azt veszem, ha nem, akkor a 20ast.
    Ja, illetve akkor, ha a sima középpontos trigger nem tudná elsütni a 20ast!

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Gondwana #394 üzenetére

    Direktbe hiányozna, de nálam az a felállás, hgoy szeretem ha természetes közeli a kép, azaz 1/15-/1/60 tartományból nem nagyon megyek ki, oda meg elég a gyári direktbe (úgy tűnik).
    Erős villantásnál, ahova a gyári kevés, meg rövidebb záridő szokott járni, akkor meg a háttér nagyon bebukik.

    X-M1/A1be van már arcfelismerés, X-E1-be hallotta valaki hogy várható-e? X10-be megszerettem :DDD EVF-el perfekt lenne.

    szerk: Gél filterezve? Vazelinnel kened a vaku plexijét? :DDD

    szerk2: Igen, wireless vagy optikaival (mindkét módban tud működni). Canonos kábelle tudom hogy működik, de az kevés, néha 1-2-3 méterre kéne rakni a vakut.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Jól látom hogy az XF18-55 a 28 (3.2) - 38 (3.6) tartományban érzi a legjobban magát?
    Rajz, torzítás, minden szempontjából ez tűnik ideálisnak, nagylátón és telén meg f/5,6 (ha mást nem kíván a téma) amin az ismerkedést kezdhetem... Nem tudom mikor lesz jó idő, plusz nekem is egy kis időm a saját tesztekre, addig grafikonokat bújok :B

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Végre kültéren is próbálgathattam, és a Carl Zeiss Planar 1,7/50 T* volt a soros...
    [link]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz szisti #398 üzenetére

    Üdv a klubban! :)
    Hasonlóakat tapasztaltam én is, illetve nagyjából erre is készültem, azért is szereztem be. A 35/1,4 még sajna várólistás, de úgy látom itthon nem lesz használt, úgyhogy kénytelen leszek ebayről egy újat vadászni... Hétvégén viszem lagzira, úgyhogy kicsit ismerkedhetek végre a géppel (aztán jövő héten megint kiküldetés és megint nem látom egy darabig :U ) Sajna még alig lőttem vele, kiismerésnél tartok. Én EF-20at rendeltem, az is otthon van már, csak a tesztre vár :)

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz jjeahh #400 üzenetére

    Még megvan a D5100, de amint otthon leszek pár napot, megy az apróra, Xf35mm 1,4R lesz belőle ;]

    Portréobi? Rászánsz 30-50 között, és nagyon tuti manuálüvegek vannak. Amit látsz a képeim között, az 40k volt, igaz, 50es, de már ez is megfelel portréra. Trioplan 100/2,8ra fáj a fogam, lehet hogy nem beretvál, de olyan háttérelmosása van hogy isteni lesz portrézni :D. Vagy vmi kisebb, vagy ha telével szereted tolni akkor a 135/2,8 Pentacon (6 vagy 15 lamellás, 8 vagy 18k). legalábbis én eddig jutottam, 50 és 100 között ritkábbak az üvegek.

    Egyébként azt nézegettem, hogy azért a 35ös sem annyira rossz erre a célra ám...
    [link]
    [link]
    [link]

    szerk: Melyik pana? GX7-nek adnék egy esélyt, de G3ig bezárólag nagyon kiábrándultam a panából. DSLR helyett milcet akrtam, vettem is G2őt, bő egy hétig bírtam... :U
    Plusz a szenzor méret miatt az üvegek sincsenek ám annyira pariban mint gondolná az ember (főleg portréra), meg a szokásos különbség hogy van aki tud jpget csinálni, van aki haosnlóan tud (nézd meg, az oly is elmarad a fujitól!), illetve van aki nem tud sose normális jpget készíteni (sztem): http://findingrange.com/2013/03/27/x-e1-vs-om-d-e-m5-part-2-fuji-xf-35mm-f1-4-vs-panasonic-25mm-f1-4/ X-E1 és OM-D vázakon.


    Még ezen, low lightnál is látszik hogy természetesebb, szebben kiexponált, szememnek kellemesebb eredményt hoz a fuji. Panás összehasonlítást kereshetsz, de borítékolom a végeredményt ;]
    Fuji XF 35mm at F2.8 vs. Panasonic 25 at F1.4 Summilux

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz MC Pite #401 üzenetére

    szerk: Elcsúszott a szöveg, elnézést, a 2,8on van a 35mm-es az 1,4en lévő 25mm-eshez hasonlítva.

    GF1 és X-Pro1 ugyenezekkel az üvegekkel, tessék
    Céges notin nézem, de ezt majd meglesem otthon kalibrált ips-en, szerintem ott kottázni lehet a különbséget, mert így kicsiben is lerí már!
    Ne dobj ki annyi pénzt az ablakon, vagy szólj hogy hol laksz :P ;]

    Annyival tedd izgalmasabbá hogy nem olvasod előre el hogy melyik a fuji melyik a pana és próbáld kitalálni ;)

    Szerk2: tudod mikor kívántatnám a fentieken kívül? Ha ilyen hatásvadász képeket raknék be:

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Persze semmi sem fekete meg fehér, tudom/sejtem hogy pl af-ben a pana elpicsázza a fujit (már a g2 legalább olyan jó volt mint most a frissített X-E1) de az egyik a fíling ami X10 meg az X vonalat eladja, a másik a szokásos jó kis jpg szint. Nekem mindkettő piszkosul tetszik, pl nem akartam addig semmi kép egy kisebb vagyont X-E1-re kiadni amíg nem tudom valakinél letesztelni, aztán páromnak megvettük az X10-et, és annyira piszkosul megszerettem 1-2 hét alatt hogy nagylelkűen eltekintettem a teszttől (jó, meg folyamatosan követgettem azért az X-E1 fejlődését).

    Az obikínálat sem összehasonlítható, igaz hogy remek, de sokkal kevesebb üveg van az X oldalon egyelőre (és akkor a makró meg a 35ös még lustának is mondható), de ugye szerintem hibátlan rendszer nincs, be kell célozni melyik kompromisszumok valók inkább nekünk. Volt amikor nem sikerült, amit a kolléga is írt, de tegyük hozzá hogy ott eleve a cserélhető obis gépektől lettel eltanácsolva, és akkoriban EVF-es gép... fogalmazzunk úgy hogy nem túl sok volt kapható, tehát kikerülhetetlen volt szerintem a G2. Persze, írták hogy nem annyira zsír a jpg, de amit konkretizálni nem sikerült hetek alatt neten, az pár óra volt élőben.

    Hogy mennyire áptudét a GF1 nem tudom, de kicsit olyannak érzem mint mondjuk a D90/D7K (5000/5100), hogy oké, rawban meg isoban meg dinamikában van benne több tartalék, de a tesztképeknél még nincs és nem is olyan különbségre utalok ami ezen múlna szerintem - attól eltekintve hogy D5K iso1600at elérve számomra vegyes minőséget hozott (néha kihipózott színek) és ez kissé keserű szájízt hagyott, ezt gyakorlatilag az 5K1 megszüntette. Abban is bizonyos vagyok a hogy a világ legrosszabb (lassú szinkron) és legjobb vakukezelése a két gyártónál közeledett, ( ;] ) persze megint nem tudom mennyire, de nem is annyira érdekel, mert amit az X széria irányába érzek az színtiszta, elfogult szerelem :DDD

    szerk: Amúgy a másik ami a G2 alá tett az az volt hogy főként dof-ban a vártnál jóval kisebb ugrás volt a majdnem fényerős 2/3-os S100fs után, az apsc méret 18-105öttel sokkal közelebb volt ahhoz amit szerette, volna, amire persze utána ezért jött a fix is; plusz a fém markolászása után a 14-42 brrr...

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Parci #410 üzenetére

    Argh, rohadt reptéri hotspot... Nu rövidebben ezúttal:

    Szenzorméret szerint annyi a difi, de dof+boheh volt amit néztem (plusz nem szintetikus teszt, hanem kimittud) - publikká tettem most flickeren egy ideig ezeket az összehasonlításokat egy évvel ezelöttről kb.
    X10/X20 ilyen téren a kitobis milcekkel/tükrösökkel van kb pariban, lásd dpreview. És a userek nagytöbbsége azzal használja a belépő gépeket, ill van akinek másodgépnek a méret a fontos.
    Ennyiből, ekkora, ilyen átfogású, ilyen keresőjű, ilyennképeket produkáló gép nincs másutt. Van 1-2 hasonló bridge/milc, de a kisfuji fényképezőként használható, és dr iq vagy flash iq területén fentebb se talál jó darabig legyőzőt.

    Panát nem akartam lehúzni, egyszerűen volt ami tetszett benne, meg ami nem, de sajna utóbbi erősebb volt.
    Ha meg az ember upgradel, akkor minél kevesebb kompromiszummal tegye sztem, gondolom ebben egyetértünk. Pl markolatával nem voltam kompatiblis (S100fs után pláne), ez nem a pana hibája, az összes gyártó követ elbilyet ebben a kategóriában hogy fotón kicsinek nézzen ki, vagy nem tudom miért.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Parci #412 üzenetére

    Egyetértünk.
    Bár az X10est is ki is csukhatnánk, a kérdező apsc milcet hasonlított, ott egy tulajdonságát mértem össze a két oldalnak - és aki már a Fuji X topikba ír, ha mutassak szerintem már neki ilyet :R
    Szerintem túl lett reagálva, a nikonosok meg a canonosok is ilyen érzékenyek ha átlesnek más topikba? ;]

    Písz :)

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz madgie #414 üzenetére

    :p
    Tényleg, te mint (nem)hivatalos milc teszter, kifejtettél már korábban összevetést valamerre, asszem a te véleményed az egyik legmérvadóbb. Tudom, alma meg körte, nem is grafikonokra vagyunk kíváncsiak hanem mi mellé került +/-.

    Ha pénzem engedné, az 5k1 (vagy déhaccáz) mellett fuji, nex, pana és oly gépem is lenne. Sőt, GX7 igen szinmpatikus most, kussba vagyok inkább hogy mennyibe kerül, bár kicsi az esélye a cserének - viszont nagyon szívesen kipróbálnám, ami a kínálat 97%ra nem igaz (mindegyik gyártónál max 1-2 gép jön be egy kategóriában).
    Sőt, időről időre változhat is ez, mint pl régebben tetszett a multiaspecr szenzor, és mióta már van, mef jó 16:10es monitorom is, parasztvakításnak tartom hogy ált az eredetibarányban nem lehet használni, rohaggyanak meg :p

    Igaz, G1X-et is kipróbálnám, közel jár ahhoz hogy jó legyen, úgy láttam azért apróságokkal elintézték hog, az M-nek ne legyen konkurencia. Vagy mi a szösz, mert az se nagyon konkurencia a tükrösöknek meg a többi milcnek sem ;]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Jól sejtem hogy kevés fénynél a 35 1.4-el javulnának a fókuszálási próbálkozások?
    18mm 2,8on már határozottan jobb mint 28/3,2őn (vagy ettől felfelé), jobb ötletem nincs hogy mitől (fókuszterületet egyel kisebbre veszem, akkor is, így nem esik több dolog a négyzetbe).

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Gondwana #418 üzenetére

    Igen, ezt tapasztaltam (azért is próbáltam tesztre csökkenteni egyel a fókuszmezőt, hogy azonos területet fedjen le, ne 'csak azért' találjon könyebben fókuszt mert több minden fér bele kisebb gyutávon).

    A 2fé előnyt tudom/vágyom, csak mivel a 35ös meg lassúcska állítólag, nem tudom hogy végeredményben pl lassan mozgó dolognál kevés fénynél előrébb van-e még mindig a fix mint az XF18-55.

    Hetek óta várom hogy legyen eladó, de nem nagyon látok, a végén marad az ebay, és vagy megvámolják, vagy nem :U

    szerk: Azért pl a GX7nél a -4fé-től működő af-re kicsit irigykedek :)

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    A korábbi FullFrames vitát hülyeségnek tartottam, viszont most ahogy D7K/5DII képeket kerestem bevettem a fujit is... [link]

    Hmm...

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    FF-es összehasonlítást korábban is komolytalannak gondoltam, véletlen mértem korábbi generációs FF-hez, és meglepődtem, hlgy _ahhoz képest_ állta a sarat. De 5DIII meg D800E-vel nem nagoyn hiszem hogy kellene hasonlítgatnunk.
    Más kérdés hogy APSC mezőnyben kb a 7100 az egyetlen amivel van értelme összevetni, mert a többiek úgy vélem a többedik sorból figyelik a meccset.

    Különben is: Leszarom a pixel kukkolást, kezelésben, hangulatban, az elkészült jpegekben van a legnagyobb különbség, és ezt mindenki tudja.

    Felmerült odaát hogy a fuji csal kicsit az isoval, gondoltam fuji 6400at mérnék a nikon 3200höz, de már nincs nagy kedvem hozzá :).
    De legyen:
    NEX-6, OMD, D7100@ ISO3200 és X-E1@6400. Csak ha csal a fuji, csaljunk mi is...

    Igazából nem is akarok róla véleményt és/vagy választ; csak tessék lássék módszerrel beraktam, hogy ha ezen múlna a fair play, csak ezért számítana jónak az apsc mezőnyben, akkor ezen már ne múljon.
    Amúgy letojom az 1:1es hasonlítgatást, mindenki azt gondol a képéről amit akar :R

    Én EF-20ast vettem, mert direkt vakuzásra sose használtam a nikon vakuját sem, viszont vettem egy tenyérni terelőlapot hozzá, és teljesen fasza képeket lehet vele produkálni. És igen, nem működik egy fujin sem az af fény, pedig marhára kéne, mert a gyári af lámpa egy vicc a 23mm f2-es obihoz lett méretezve, felette nem nagyon használható.

    Te hogy tekersz el véletlen rajta vmi? Expókorrekció istenien működik, pont annyira határozott és puha ahogy ennél álmodni sem tudnék jobbat (X10en sokkal nagyobb ellenállása van), a záridőt meg nehezebb eltekerni és bentebb is van. Rekeszt már tekertem véletlen el egy kicsit, de nem vészeses, meg rá-rápillantok ezekre az értékekre is.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Parci #441 üzenetére

    Jó, akkor undo.

    Persze 2 sorban leírhatnád hogy szerinted mivel lehet még, hogy akkor ezt is tudjuk, lehet hogy én maradtam le. Állóképek terén tükrösöknél úgy tudom 7100 a legkorrektebb, milcenkél nex és nx gépek vannak még, nex6ról tudom hogy korrekt szenzora van - de ha rosszul tudom, kérlek, javíts is.
    Én úgy látom hogy a Sony egy sorral hátrébbról nézi, a többiek meg még egy sorral hátrébbról. Köztük meg a friss m43-osok. Tévedés jogát fentartom.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Parci #443 üzenetére

    Ohh, nekem nem kell sok kép, ennyi elég volt. Igazából akik dobogón/elsősorban vannak, már úgysem ez számít, hanem az adott gyártónál ebből hogy lesz kép (elsősorban jpg-re gondolok, meg egyéb apróságokra). Tehát ha ötödik az x-transz, nekem az is jó, de sztem abban megegyezünk hogy dobogós, és kutatások nélkül csak a képeket nézegetve hasonlóra jutottam (legalábbis melyik szenzorok/vázak képe hogy mennyire tűnt jónak). Látszik hogy ebbe több időt fektettél, elfogadom a véleményed. :R

    Nex6 hibrid af-esnek rémlett, vagy a szenzor többi része a korábbin alapul?

    szerk: Jajj, ha kérhetem a képes, sokszázezres vázakkal való hasonlítást ne erőltessük, volt elég :B

    szerk2: Hja, én talán a plusz grip miatt nem nyomogatom a makró gombot. A párját szoktam fókuszpont váltáshoz. Eleinte furcsa volt, de már ugyanúgy pakolom mint tükrösön :)
    Hát, jah, átkúrás az af fény, bár én utánaolvastam, és tudtam róla, így nem is vettem akkora dög nagy vakut. Főleg, hogy töredéke áron ezerszer használhatóbb a YN468II-őm, és marhára sajnáltam a YN árát a ahsznált EF20-ra is. Legalább a kis méretével hozott valamit pluszban...

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Parci #446 üzenetére

    *sóhaj* Én már csak azt várom hogy hazaérjek, és kipróbáljam az addigra (rohadjon meg a DHL, vámos, áfás áron) megérkező 35 1.4emet :).
    Ahogy elnéztem a horror ár amin kiakadtam, körbenézve a nagyoknál... mindent egybe véve, nem is olyan rossz ár (bár ennyiért lehetne gyorsabb). De attól még piszkosul drága, 520ból lesz kb 666$ :O

    Féloff: Megjegyzem én azon is igen meglepődtem hogy mit produkál a kis X10, amire számítottam, illetve a 2-3-4 éves gépparkokhoz viszonyítva amit és ahogy kiprésel magából, számomra nagyon meglepő volt. 10ből 9 fotóhoz hozzá se kell nyúlni vele, ez pedig elég nagy szó.

    szerk: Jah, meg a 135/2,8-at is ki kéne próbálni, az már otthon van, és a Plannar helyett/mellé kéne egy 70-90mm-es portrézásra való üvegcse is már, jáccósnak :)

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz FEDman #450 üzenetére

    De semmilyen fujin nem megy - egyébként nekem (is) volt többféle fázis és kontraszt alapú gépem is, mindegyiken csak egy fény volt (kivéve 9600, ahol mintát vetített).

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz szisti #452 üzenetére

    A beépített színszűrőkkel próbálkoztál néha vagy valódi szűrőkkel?

    Más:
    Fuji X-es katalógus :))
    [link]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Off:

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Gondwana #471 üzenetére

    Éppen üresek, de a tartalmuk is itt van. Próbálok rendes topiklakó lenni :D
    Ahogy pakolásztam, erős késztetést éreztem ennek a megépítésére és megosztására :D

    Egyébként megérkezett az 1,4/35 (sajna áfa+6,7% vámmal), elsőre olyan amilyennek olvastam : af lassabb, hangos -nem if-os-, és továbbra is hülyén hangzik de tényleg nagyon 3D-s képe van. Nyitva is éles, és meglepően könnyű.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz nord_ #473 üzenetére

    Rakhatok, de ezer jó kép van fenn ha beírod: HG-XE1

    szerk: vagy ha vmelyik konkrét része a kérdés, mondjátok, lefényképezem.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz MC Pite #475 üzenetére

    Tess, telefonnal csináltam egyet:

    Fogásra egyébként meglepően jó, azt vártam kevés lesz, de nem, még a zoommal is jó.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Hát, a többiek kijavítanak ha tévedek, de szerintem ennyiből amilyen komolyabb felszerelést (akár FF-et)tudnék venni, azt a dof/iso teljesítményt már ez is tudja: [link] (túrázós képek, a dobozok utántól)

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Elsőre nem volt tiszta a mauálból, hátha másnak sem:

    -Aki fél hogy véletlen elnyomja a fókuszpontot a lenyíl véletlen érintésével, a menu gomb hosszú megnyomásával ezt lockolhatja.

    -Az AE/AF-Lock 3 állásából a fény és fókuszmérés úgy működik hogy ha csak az AE/AF gombot nyomom meg, a fényt rögzíti (annak ellenére hogy a menüben mindkettő van kiválasztva), de ha félig lenyomom az expó gombot hogy találjon fókuszt, és ez után nyomom lesz az AE/AF gombot, akkor már a fókuszt is rögzíti.

    Ez így nagykirályság, mert menüturkálás nélkül csak AE, vagy AE+AF rögzítésre is használható ugyanaz aa gomb. :K

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    X-E2 előzetesek... :C


    [link]
    [link]

    És a többi...

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz FEDman #481 üzenetére

    Nem ilyen vészes ám...
    Amivel felvette ott is van lag, meg 20fps meg gondolom tudod mennyi, és ez olyankor van, amikor a tükrös keresőjében már alig látsz valamit (elég fénynél már korrekt).
    Persze szaggat, G2/G3 jobb e téren sötétben, de nem zavaró. Ha olvastál teszteket, senki nem volt fennakadva rajta (vagy 15 X-E1 tesztet biztos olvastam), csak megemlítik hogy nem gyors.
    Inkább választok 20 világos fps-t mint folyamatos, de sötét képet.
    Persze az X-E2 megoldását választanám a leginkább.
    Nézz egyéb youtube reviewokat róla ahol jobb kamerával videóznak.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Én is sűrűn fotózok (extra) kevés fénynél, annyit hiszel el abból amit írtam amennyit akarsz :R
    Nem sokkal jobb, köztudott hogy kevés fénynél laggol, csak azt mondtam hogy a videó is ront rajta.
    Ezt egy keresőhöz rakott iphonnal rögzítették, ezen legalább olyan gyors - akkor a másik videóban használt videózó eszköz csalt még le valamennyit vagy nem?
    Ennél a kültéri éjszakai hasonló a valósághoz

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz FEDman #486 üzenetére

    Megpróbáltam itthon, jobb, de élőben nem szaggat ennyire (csodák nincsenek, kevés fénynél lassú a videó):
    [link]
    Viszonyításképp egy gyertya van az asztalon.

    És egy már már éjellátós felvétel, amikor szabad szemmel is kevesebbet látni, nemhogy más géppel, vagy OVF-el...

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Tudtok konkrét akku márkát, ami legalább úgy bírja mint a gyári? Néznék még egy pótakkut, de nem gyenge vackot szeretnék...

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz MC Pite #491 üzenetére

    Bepróbálom ezt a szettet... 3804 Ft-ot vontak rá.


    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Pár X10-es demo kép: [link] SOOC jpegek...

    A D5100as dinamika összehasonlításos képnél úgy emlékszem mindkét váz szabad kezet kapott a DR kiválasztására.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Hogy ne érje szó a ház elejét más topikban, akkor ide gyűjtök pár olyan dolgok ami (APSC) X tulajoknak nem új, de másoknál a 'csak egy kicsike milc' mosolyuk alapján úgy tűnik, kevesebbre tippeli hogy mit tud az X-Trans - azaz hogy az APSC tükrösökhöz képest nem biztos hogy rosszabb képet tud, sőt...
    Úgyhogy mérkőzzenek meg a (szerintem) legjobb APSC szenzorok :K

    ISO
    The X-E1 does a very good job of balancing noise and fine detail in its JPEG output, even taking its generous ISO ratings into account. Fine detail is retained impressively well at high ISOs where other cameras in its class are visibly suffering; even at ISO 3200 images looks clean yet detailed. Low contrast detail reduces a little at ISO 6400 but the images are still entirely usable. ...
    That said, the output from the X-E1 is remarkably good at high ISOs, and it's difficult to see APS-C Bayer sensor cameras quite matching it at ISO 6400 even with substantial noise reduction applied.
    By our tests, the X-E1's measured sensitivities are about 1/3 to 1/2 stop lower than marked, which is unusual for a modern camera. This means that for any given light level, shutter speed and aperture on the X-E1 has to use a higher ISO to get an image of the same brightness as an accurately-rated camera.

    Felbontás
    Like the X-Pro1 the X-E1 shows visibly higher resolution in this chart test than a conventional 16MP Bayer-type camera such as the Nikon D7000, or even the Sony NEX-6 (which has a particularly weak AA filter). In fact, in terms of resolution the Fujifilm is very close indeed to the 24MP Sony NEX-7 or the Sigma SD1, which uses a 15MP Foveon X3 sensor to record full color information at every pixel, and therefore (like the X-E1) uses no AA filter.
    These chart shots also show very little of the false color that we'd expect from a Bayer camera with no AA filter - there's a little on the RAW version, just around the point where the X-E1 begins to struggle to accurately resolve the lines on our chart, but none at all in the JPEG. This supports Fujifilm's claim that the X-Trans CMOS is less susceptible to moiré than a Bayer sensor. Last but not least, the X-E1's JPEG processing can deliver just as much resolution as the converted RAW. We were impressed by the X-Pro's and X100's JPEG processing, and the X-E1 lives up to the same standards.

    RAW
    The latest versions of ACR and Capture One both do considerably better than their predecessors, now rivaling the X-E1's JPEG output.
    As we've shown above, Fujifilm's excellent processing means that the X-E1's JPEGs lose nothing in terms of detail compared to RAW. On top of this, the camera's generally-reliable white balance and appealing color rendition (especially in Soft/Astia mode) means that for many purposes it makes perfect sense to shoot JPEGs with the full intent of using them.
    ...
    Like the X-Pro 1, the XE1 delivers excellent JPEGs at high ISO sensitivity settings, to the extent that you don't really need to shoot in Raw mode from the perspective of applying noise reduction or sharpening tweaks. It's actually pretty hard to coax better image quality out of the X-E1's Raw files than you'll get out of the camera's JPEG engine.

    Dinamika

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Parci #497 üzenetére

    Igen, odaát nemrég beszéltük hogy rawban problémás lehet összehasonlítani, ami az X-Transos gépekre még amúgy is jellemző, sajna nem ott tartanak még a raw konverterek a fujikkal ahol kellene. Pl kedvenc képszerkesztőm még sehogy sem kezeli :(.
    Más kérdés hogy éjszakai képeket csináltunk hétvégén a városban, rawban (is) fényképeztem, viszont nem éreztem késztetést bárminemű módosításra a jpgeket nézegetve...

    Érdemi jobb összehasonlítást nem tudok/látok, ha van egyéb ötletetek szívesen veszem. Néztem a raw képeket is hogy linkelem azt, de 'analóg' a jpegekkel, ezért kihagytam, inkább többféle témát/részt választottam a lentebbi képhez.
    Páran/jónéhányan még úgy kezelik a milceket hogy aranyos kis játék izék, amivel még a gyereked se tudod lefényképezni. Szerintem azért érdemes pár pillantást vetni, mert mind az X, mind a NEX rendszer versenyképes - nem beszélve sok mft-ről, de azokat kevésbé ismerem.

    És még egy ollózás ami kimaradt az előző körből:

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Parci #499 üzenetére

    De azt gondolják sokan, hogyha milc, akkor kis szenzor, nincs kukucska, béna kezelés, gyenge képek, és hogy kontraszt alapon gyenge af. Sőt, osztják is többfelé, akár a gépajánlóban, akár másutt...
    Hát, kezelésben nekem sokkal gyorsabb mint az 5100amiről váltottam, főleg hogy kezdem belakni a 7 módot, piszok jó - ahogy a Q menü és a drive is brutálisan jó; de ezt úgyse hiszi el aki szemellenzős, aki meg nyitott rá megnéz pár (videó)tesztet. :K

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Hogy pontosabbak legyünk, az új DX obik kompaktabbak mint tükrösre, például az XF18-55 2,8-4 OIS féenyrejéhez és a stabihoz képest igen korekt méretű! Ahogy az 1,4es 35is, de a leendő 56/1,2 is igen korrekt méretű (de sorolhatnánk az üsszes XF és XC lencsét szerintem).

    Csodák nincsenek, egy telével orrnehéz lesz. De ez sokkal jobb ha egy nehéz vázzal van ellensúlyozva? 18-200VR-em határeset volt az 5100on, de elég nehéz kombináció, vigye aki akarja :R Igaz, 99%ban a 28-75/17-50/50 fix voltak fent, bár azok is jóval nagyobbak mint a fujinon.

    Teszt mellett a lencsékről, vázakról is akadnak jó képek: [link]

    Gulyopapa: Nem tudom milyen a NEX7 keresője, de nem hinném hogy annyira rossz, de tiszteletben tartom a véleményedet. Azt tudom, hogy én jobban szeretem az 5100(+DKM21M) kombónál, mert
    -előre látom kb milyen lesz a kép, nem vesztek időt, nem kell fölös expó
    -bármilyen fényviszonynál normálisan látom az elkészült képet és
    -ehhez el sem kell vennem a szememtől a gépet
    -nem utolsó sorban hatalmas a keresőben látott kép, kb FF keeső méretű (5D MKII-höz mértem)
    -és kevés fénynél látok végre valamit, amíg tükrösnél nem sokat. Sőt, akár éjellátóként is működik korlátozott mértékben :). Persze, ilyenkor lagol, letojom, egyébként meg sötét lenne az OVF képe.

    Közöld azokkal a fotósokkal akiknek fő/másodgépük milc hogy bénák, amatőrök, ha másutt nagyon nem találsz, ajánlom ezt az oldalt. És egyből azt is látod mit preferálnak, és azt is hogy milyen fotósnak (milyen témákat fényképező) jó a milc, mert mindenre természetesen nem jók (ahogy egy D5100 sem jó mindenre ;) ).

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Stauffenberg #512 üzenetére

    Használok.
    Pontosan nem értelek. :B Mondjuk nyitva élességet állítok, és ha szeretnék még rekeszelni, akkor lerekeszelem, és exponálok. Kevés fénynél van ennek jelentősége, mert elég fényél eleve 2,8/4-ig letekerem és a fókuszt is úgy állítom. Más kérdés hogy ezt a szenzort kiszolgálni elég jó üveg kell... Manuál blendés üvegeim vannak. A topikjukba épp most csináltam egy összehasonlítást az üvegeimmel. [link]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Hát igen, X-A1 a témát figyelőknek izgalmas, átlag user canikon/samsung/sony/pana vonalon tapogatózik a boltban...

    XF 35 1,4 pár kép, a vívódóknak :) [link]

    Nem túl jól sikerült AF videó(sem a 808, sem az X10 nem megy a mf/ael videózás közben), de a lényeg látszik. 35-össel és a 18-55-el.

    Ami nem látszik olyan jól: Homogén felületeknél huntól egy kicsit, de szerintem nem vészes ideig. Korábban mikor fókusz sebességről volt szó, picikével a T17-50 2,8 alá lőttem be, de egy leginkább egymáshoz mérve tűnt fel, ha nem konkrétan teszteltem volna éppen őket, azt mondanám hogy olyan gyors. Tele állásban kevés fénynél nem túl acélos a 18-55, célszerű addig nyújtózkodni amíg a gyengécske af lámpa fény ér. Persze olyan kevés fénynél fixet kell használni, de ez más kérdés :). Mindenesetre a nikon af fénye agyonverte a fujiét.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Stauffenberg #515 üzenetére

    Egy OVF elsötétülne, de az EVF felhúzza a képet arra a szintre amilyen kb expó után lesz :)

    Illetve Nikon D5100 + DK-21M (1,17×) OVF vs X-E1 EVF: [link]
    Azonos zársebességgel, szemléltetve mennyire 'világos' az EVF.

    Illetve a múltkori EVF-es videónál is van pár AF próbálkozás, extra kevés fénynél (asztalon egy gyertya viszonyításnak). Kár hogy minden amivel videózni tudok még egy kicsit lassít azon amilyen valójában. Persze, nem gyors, csak korrektebb lenne.

    Értelemszerűen a fenti példákhoz képest normális fényviszonyok között gyorsabb a gép, elég harapós, vagy inkább bőven jól használható (olyankor nincs huntolás).

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Mathiask #517 üzenetére

    Megközelítőleg a kész expót mutatja, ha expó korrekciót nyomsz akkor az élőkép is változik. Így 0 és -2őn nem ugyanazt látni a keresőben. Ugyanígy a fénymérés változtatásakor is változik.
    Na, most konkrétan kipróbáltam, sötétben és világosban is, élőkép szépen változik, az eredmény pedig kb azonos az élőképben látottal - főleg hogy preview van szerintem azt mutatja a váz, a nyers képet.
    Sajnos a változatosság kedvéert egyik mozgókép rögzítőm sem hajlandó AEL-ra... :(

    szerk: Nem tudom mióta van így, én egy fél óra után fw-t frissítettem a gépen, azóta követi az expó korrekciót - pont ez a fasza az evfben!

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Stauffenberg #520 üzenetére

    Semennyire, ha a záridőt automatán hagyom(A mód), illetve ugyanez S módban. ISO auton van, kivéve állványos éjszakai képeknél.
    Rekeszt letekerve annyi a különbség hogy feldobja a bemozdulásra figyelmeztető piktogrammot.

    Manuálban -ahogy a többi rendszernél is- az expó korrekción mutatja ha már elcsúszunk az ideális expótól. Azaz pl f/8on ahogy egyre gyorsabbra veszem a zársebességet, az expó csúszkán mutatja hogy ez egyre sötétebb lesz - ilyenkor nem változtatja az élőképet. Manuálban, ahogy a többi rendszernél is, az expókorrekció tárcsának nincs hatása.
    Röviden A és S és P módban korrigál, M módban kvázi OVFként működik.

    szerk: Azaz ha jól értem nem úgy van nálam mint Gondwanánál, valamit régebben olvastam erről...

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Stauffenberg #509 üzenetére

    A 160 csak a váz ára, a kittnek még nincs ára.(artwork)

    X-M1 váz 200, kit 240. (mif..om, 40k újonnan a stabis XC16-50 :Y ). 18-55 árkülönbsége 100k.
    Ergo az X-A1 kit árát 200.000-re várhatjuk, ami még szintén korrekt.

    Az az érdekes, hogy az olcsónak szánt 27mm f/2.8 XF még 135k, ami kb a duplája annak mint amennyiért kelendő/reális lenne... :U

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Parci #524 üzenetére

    Fel kéne hívni őket... ha annyi, az brutál jó; de a tervezett árkülönbség kevesebb elvileg.
    27mm fixhez: Ha genyák vagyunk, akkor majdnem pariban van* a mft 20/F1.7 palacsintával (*szenzorméret miatt az eredmény), de a hozzá közelebb lévő 17/F2.8 is 'csak' 100k. Miközben 60k egy 35mm 1.8G :U

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Stauffenberg #526 üzenetére

    Az apsc milcek mostohák. Tudtommal nexhez van 1-2 sigma és kifújt. Igaz, mfthez is egy tami utazózoommal van több.
    Sőt, X-re van még CZ, csak drágább a fujinonnál is.
    Sztem a sigma csak meglépi a 30 2.8 és 60 2.8ast legalább...

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz deja vu #532 üzenetére

    Az objektívekben is van 60k különbözet... Veszel 16-50et, és amikor találtál egyet, mehetsz X-E1 vázat venni. Lesznek normálisabb kezelőszerveid is. Igaz, újonnan ez is majd 300k.

    Jó kis videó a fentebbi, mentettem is :)
    Ha egyszer felére esik a palacsinta 27es ára, akkor azzal én is elkolbászolok - bár kb 28mm-ig f3,2 most is rendelkezésre áll :).
    (a 23 1.4 lehet az igazi, de annyiért veszek egy X100at is - mégha a dslr üvegekhez képest igen jutányos is).

    Szerk: Nem hiszem hogy ua a szenzor van az A1ben, nem tudnák olcsóbban adni, vmelyik nagytételben nyomott sony szenzor lesz, a d7k-nex6 alapjául szolgálóra tippelnék.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Mindig tanul az ember :D
    Akkor gondolom hogy egy olcsóbb megoldást használhatnak az X-A1nél, ennek leglább csak igaznak kell lennie :DDD

    Más: Ki találja ki mi ez? :)

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz jjeahh #539 üzenetére

    Van egy MQ-B10em az EF-20ra, de hiányzott valami a beépített vakura is. Tegnap gyorsan összeollóztam, kipróbáltam, ééés király :K
    Nem tudom mennyire látszik, a csíkos fehér lap az fényes. A kis görbítés jobban pozícionálja a fényt, elég kis helyet foglal, musthave :DDD

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák