Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zseko

    veterán

    válasz zseko #66542 üzenetére

    Inkább különszedtem, hosszabb lett mint akartam :B, szóval

    Más, volt pár hsz amin gondolkoztam reagáljak-e, aztán végül inkább nem direktben válaszolok, linkelni nem akarom, az egyik G-Guts-é, nagyjából igazat adok neki, de elég szarul fogalmazott az igaz. Az én képeim pont tipikus példája lehetett volna a sértődésnek :D, de minek. A másik érintőlegesen kicsit kapcsolódik hozzá, a raw kép/jpg kép/szerkesztett kép kapcsán, ugye 'Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép', csak lassan néha nem erről szól, hanem hogy mennyire művészi képet sikerül készíteni, ami alatt most nem a fényerő/iso/wb állításokat értem, hanem a témát, és ha témailag egy kép 'semmi', akkor jön is, hogy hát ez egy semmi lett. Jobb esetben nem is jön rá semmi reakció :D
    A raw képeket így sok esetben meg sem nézem, mert az igaz hogy a telefon ezt -is- tudja, de átlag felhasználóként nem pont az érdekelne egy vásárláskor, hogy plusz molyolással mit lehet -még- kihozni belőle, hanem hogy pl. egy adott pillanatot előkap-kattint használattal mennyire lehet jól elkapni, vagy úgy általánosságban milyen a minősége a képeinek. Na most a raw az pont nem ez, hogy az adott gyártó utána mennyire szarja el a jpg-et a rawból, mint vannak rá példák, az persze más kérdés. Persze nem probléma a raw kép, jó tudni és engem is érdekel mit lehet kihozni az érzékelőből ha ott van mellette a 'gép által kiköpött' jpg is. Ami, mint írták is már, pont nem valósul meg, mert nem foglalkozik vele szinte senki (tisztelet a kivételnek).
    Részben emiatt sem teszek fel képeket, csúnyán fogalmazva kb. pont lesz.om hogy most a harmadolásnak, aranymetszésnek vagy éppen a fibonacci spirálnak fog megfelelni a képem (egyébként pont hogy szoktam rá figyelni, csak nem mindig jön össze az 'esztétikum', na meg új készülék és az elején jobban érdekel a 'na milyen lett a kép', mint az, hogy miről szól, és mostanában türelmetlen is vagyok, és kapkodok :) ). Sok esetben utólag szoktam próbálkozni levágni a felesleget, nyugodt körülmények között. Tök jókat ki lehet hozni egy-egy képből a vágással., és a fórum már túlnőtt azon, hogy 'mivel' készült a kép, és az már többet számít, hogy mennyire művészi. Ami egyébként nem gond, én is találtam és tanultam el új ötleteket, ezzel semmi probléma nincs, csak ugye az eredeti hitvallás nem ez. (vagy én tévedek. Sosincs kizárva, abszolút szöges ellentétben gondolkozom másokkal :D)
    Másik, hogy túlhájpolt telefont vettem, amit már mindenki un és utál, mert a csapból is ez folyik, túl néptelefon lett, 'egyébkéntisszaraképemerttúlélesítmegamúgyisszamszung', 'műanyaghatásúmosott', stb. :D, akkor meg minek :P

    [ Szerkesztve ]

    HR24.hu

Új hozzászólás Aktív témák