- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Samsung Galaxy Z Flip7 - kis fogyás is sokat jelent
- Garmin Instinct – küldetés teljesítve
- Motorola G86 - majdnem Edge
- Magisk
- Samsung Galaxy A16 5G - a hetedik évben megpihen
- Milyen okostelefont vegyek?
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Mobil flották
-
Mobilarena
Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.
Új hozzászólás Aktív témák
-
5leteseN
senior tag
válasz
arcitec #52561 üzenetére
Lelkük van az elektronoknak!
Te magad írtad, hogy találkoztál is az ezt bizonyító kábellel.A sötét este a belopódzó Piroska és a farkas csinálták ám!
+ , hogy a gyakorlati használat során nem csak az 500Mb/s-os eredményt adó fájl-méreteket mozgatsz, és már mindjárt a két érték között találjuk magunkat.
-
válasz
arcitec #52477 üzenetére
A Samsung internal és portable consumer SSD meghajtóinak garanciális feltételei
Ami nincs a listában, az nyilván nem consumer eszköz, röviden OEM-nek is említhetjük...ezek az eszközök kereskedelmi forgalomba újként nem kerülnek, a gyártó végfelhasználónak nem biztosít hozzájuk garanciát, nem ad ki hozzá drivert és firmware-t. Garancia és driver, firmware annál a gyártónál biztosított, amely a non-consumer eszközöket beszereli különböző számítástechnikai és egyéb eszközökbe.
Ez nem Samsung sajátosság, sok gyártó ad ki datacenter, enterprise, etc... eszközöket, ugyanaz a garanciális elv vonatkozik azoknál is a termékekre, azért Samsung eszközöknél hoztam elő ezt a témát, mert mint megállapítást nyert, fizetett samu ügynök vagyok.
Eddig tudtam belemenni ebbe a témába, aki nem hiszi, hogy ez így van, azzal nem tudok mit kezdeni.
-
válasz
arcitec #52472 üzenetére
Tényleg nem olvastad azt a két hsz-t, amit erről írtam vagy szövegértési problémáid vannak?
Ilyen terméknél a törvényi egy év, ami igaz, minden más kamu, a Samsung nem kereskedelmi forgalomba szánt(OEM) termékre nem ad garanciát.
itt egy példa:
Samsung 960GB PM883 2.5" SATA3 Szerver SSD (Bulk)
Másik üzlet ezt írta chat-en, sajnos nekik se sok fogalmuk van a consumer és OEM eszközök gyártói garanciájáról....
Az egy éves garancia a jogszabály szerint meghatározott értékhatár, mivel a termék 100.000 forintnál kevesebb értékű. A gyártó ezentúl több éves garanciát ad a termékre. Az egy éves garancia arra vonatkozik például, hogy amennyiben a termék meghibásodik azt visszaküldheti hozzánk, mi pedig továbbítjuk a szervíz felé. Azonban a letelt egy év után, Önnek kell a gyártó/szervíz felé fordulni, hogyha problémája adódna a termékkel.
-
válasz
arcitec #52324 üzenetére
Egy gyári csomagolású és már bontott termék között van egy baromi nagy különbség:
A gyári csomagolás esetén a gyári eljárásokon kívül más nem éri a gyártmányt. Ha viszont már kivették a csomagolásból és bekapcsolták, az eszköz jellegétől függően érhette olyan behatás, terhelés, amely a hosszabb távú megbízhatóságát befolyásolhatja, de egy "bevizsgálás" nem mutatja ki.
Ennek a kockázatát árazza be pl. az Alza.
MaCS
-
pluto1969
aktív tag
válasz
arcitec #52324 üzenetére
Mondjuk egy ssd-t kibont valaki gépbe dugja, rájön hogy szektorhibás, visszaküldi elállással, biztos vagyok benne, hogy senki sem fogja próbálgatni, és tesztelni egy ilyen kaliberű boltban. Ezek szerint eladhatja másnak mint új, én ezt nem tudom elhinni. Kisebb boltokban simán elhiszem, hogy eladják újként. Ami már bontott valaki által, az már nem lehet új. Doboz nélkül küldi vissza valaki? Biztos, hogy elhajtanák, nem vennék vissza.
Van vagy 40-50 db ssd és a fele ki sincs bontva, a másik felének meg sincs a gari papírja úgy, hogy még ki sem próbáltam. Az elmúlt évben úgy lement az ssd, hogy minden hónapban vettem vagy 5-6 db-ot ahol éppen jó áron volt. Még eddig 1 ssd romlott el életemben, de az a első bekapcsoláskor. Na akkor elálltam, és visszaküldtem.
-
ricsip
addikt
válasz
arcitec #52081 üzenetére
Elég 128GB a windowsnak? Valószínűleg elég lesz.
Elég 64GB a windowsnak? Ha a papírt nézzük, akkor IGEN, mert éppen teljesíti a MINIMUM követelményeket. Igen, a minimumhoz elég. Lesz-e vele gond rövid használat után? Lesz. Külön tutujgatni kell winsxs takarítással, lemezkarbantartó varázslóval rendszeresen? Igen.
Élmény lesz a használata hosszú távon is ilyen szűk helyen? Fix hogy nem.
A kérdező ezeket a kérdéseket nem tette fel. De aki a tanácsot adja, attól elvárható h. elébe menjen ezeknek.
Ez nem a bíróság, nem jogász-kurzus végi vizsga, h. betűszerint abba kössenek bele a válaszolók, ami kérdés betűszerint elhangzott, cinikusan elhallgatva azt, ami köztudott, de éppen a kérdező nincs tisztában vele, ezért nem tette fel azokat is kérdésként.
-
King Unique
titán
válasz
arcitec #52077 üzenetére
Eleve onnan indult, hogy megkérdezte a fórumtag elég-e Windows 11 alá a 128 GB-os SSD, amire az volt a válasz, hogy igen, majd a vessző után írták azt, hogy akár még egy 64 GB-os is elég lehet. Ami ugye nem feltétlen téves állítás, mivel eleve annyi a hivatalos rendszerkövetelmény és az előbb linkelt példa is világosan szemlélteti, hogy akár akkora is elég lehet. Erre jössz te és írod kapásból hogy ez eleve "marhaság", holott az előbbiek alapján nem feltétlen írt hülyeséget, majd utána jön az hogy nálad és másnál mennyit foglal a rendszer, holott az pont irreleváns lehet, mivel nem biztos hogy a kérdezőnél is pont ugyanaz lesz a helyzet, meg eleve nem is részletezte a felhasználási szokásait, pontosan mi mennyit foglal jelenleg, pontosan miket telepít és tárol a C-n, stb.
Tehát nem arról volt szó, hogy a 64 GB-os SSD minden felhasználónak, minden felhasználási szokásnál biztosan elég lehet, hanem hogy hivatalosan annyi a rendszerkövetelmény és elférhet akkora tárolókapacitású SSD is a Windows 11, amit a linkelt példa szemléltet.
-
King Unique
titán
válasz
arcitec #52075 üzenetére
Akkor szinted amit a Microsoft ír az talán marhaság, valamint az előbb leírtakat - pl. a C meghajtóra utólag telepített 3rd party programok, ott tárolt egyéb fájlok tárhelyfoglalását ne keverjük a Windows tárhelyfoglalásával, tárhelyszükségletével - talán nem sikerült értelmezni + szükség esetére az ebben ismertetett módszereket, továbbá ha más konkrét példákkal szemlélteti hogy Windows 10-nél és Windows 11-nél elférhet a rendszer akár 32 és 64 GB-os SSD-n is, akkor olyan egyáltalán nem is lehet?
Igen, vannak itt bajok. -
King Unique
titán
válasz
arcitec #52058 üzenetére
• Nem világos miért írt volna "marhaságokat", amikor köztudott, hogy a hivatalos rendszerkövetelmény a Windows 11-nél a minimum 64 GB-os háttértár, maga a rendszer elfér nyilván akkorán, egy 120 / 128 GB-os SSD-n meg pláne.
• A C meghajtóra utólag telepített 3rd party programok, ott tárolt egyéb fájlok tárhelyfoglalását ne keverjük a Windows tárhelyfoglalásával, tárhelyszükségletével.
• Ez a "simán meg tud szaladni" normál esetben és megfelelő karbantartás (lásd a következő pontot) mellett nem feltétlen úgy van, meg itt megint ne keverjük az utólag a C-re telepített 3rd party programok, ott tárolt egyéb fájlok tárhelyfoglalását a Windows tárhelyfoglalásával, tárhelyszükségletével.
• Létezik lemezkarbantartó és tárterületsegéd is, amikkel szükség esetén törölhető a felesleg, sőt az utóbbi működése eleve automatizálható és úgy pláne kevésbé van miről beszélni.
(#52072) Pityu.:
Mondjuk ez és az előbbi is eleve az érintett Windows topikok temája, ahol pl. ebben is le lettek írva a lehetőségek lemezterület felszabadítására, ebben a listában van külön útmutató szükség esetén a WinSxS mappa takarításához, stb. -
RoyBatty
aktív tag
válasz
arcitec #52067 üzenetére
Nem, nem olyan mint az autók fogyasztása, mivel a GYAKORLATBAN is el lehet férni 64 GB-on. A kérdező kérdését ha elolvastad volna, abból kiderült, hogy ő a 128 GB-os méretre kérdezett rá, azon pedig kényelmesen el lehet férni oprendszer szinten. Persze ha valaki 4k-s többórás videókat szeretne vágni a rendszer SSD-n arra nem lesz elég
-
válasz
arcitec #52058 üzenetére
Mindenek előtt, Én sem javasolnék senkinek 120/128GB SSD-nél kisebbet, ezt csak a "történelmi hűség" kedvéért osztom meg.
# az OS (W11 x64 Pro) és minden egyéb szoftver uptodate
# le van tiltva a hibernálás, ezért nem létezik a hiberfil.sys fájl, ami RAM-tól függően több GB-os is lehet
# karbantartott OS
- Firefox memóriába szemetel, nem az SSD-re
- minden, ami szemetel az CCleaner-l és a beépített Lemez karbantartóval van tisztítva (pár hét hibátlan működés esetén a rendszerfájlok és az update-k is törölve véglegesen)
- WinSxS mappa időszakosan (kb. 3 havonta) karbantartott, megfelelően paraméterezett DISM parancs futtatásával, még véletlenül sem kézzel törölgetek belőle semmi
# 3rd part programokat csak korlátozott számban használok: zene/kép/videó/kodek/tömörítő/fájlkezelő/virtualbox/sync/skype/Commodore 64/VS Code stb stb. Ezek ~3GB-t foglalnak összesen, de ezt nem kell levonni majd a hsz alján képen látható szabad helyből, hisz legtöbben azért hozzám hasonlóan használnak külső programokat
# speciális szoftverek vannak telepítve, amit átlagfelhasználók nem vagy nem feltétlenül használnak: Office 2021 Pro Plus full, Adobe Master Collection egyes összetevői (Photoshop, Dreamviewer stb), Embarcadero RAD Studio. Csak ezen 3 progi ~15GB foglal, ez viszont levonható a képen látható szabad helybőlSzóval, a hsz elején leírt dolgokat figyelembe véve, nem lehetetlen elférni egy 64GB-os SSD-n, -de mint ahogy a hsz-t kezdtem is- érdemesebb 120/128GB alá nem menni, pláne, hogy jelenleg 6-8K egy 120-as SSD, 8-13K körül meg 256GB-os NVME-k is elérhetőek.
-
RoyBatty
aktív tag
-
King Unique
titán
válasz
arcitec #51971 üzenetére
Dehogy vannak, a belső HDD-k és SSD-k eleve gyárilag particionálatlanok és formázatlanok, a felhasználónak kell ezeket megcsinálni az első használatbavételnél.
A gyárilag készre szerelt külső HDD és SSD meghajtóknál tartozik bele a gyártási folyamatba az inicializálás + particionálás + formázás is, azok vannak gyárilag formázva.
-
-
PROTRON
addikt
válasz
arcitec #51874 üzenetére
Túlzottan leegyszerűsíted, ez nem gordiuszi csomó, ellenben nem látod a fától az erdőt.
Az én 4 pcie slotos gépemben egyébként valóban legalulra került a fő M.2 SSD slot.
De minden mm távolsággal veszítesz az átviteli sebességből.
Ellenben ahol most van az meg a 3 slot alatti terület, ahova a második VGA-t kellene beraknom amint megérkezik, de nem fogom tudni ha rajta hagyom a megfelelő minőségű bordát.
Nálad ahol most van ott legalább borda jobban elfér, amit egy topflow cpu venti rendesen meg is mozgat.Aztán az M.2 SSD-k másképp működnek mint a saták, ne hasonlítsunk össze csipkebogyót almával.
Az M.2-nek alapjáraton szüksége is van a vezérlőnek a magasabb idle hűmérsékletre, tehát a 35 fokoddal még lehet hogy túl is hűtöd a vezérlőt.És még egy rakás adalék info van, amikbe ne menjünk bele, inkább olvass utána neten, mert nem kéne szétfloodolni a totyikot.
-
-
Frawly
veterán
válasz
arcitec #40027 üzenetére
A szóban forgó SSD egy NVMe SSD, azon már nincs TRIM parancs. Van más parancs, ami kb. ugyanazt csinálja, csak nem külön parancsként fut, hanem más lemezműveleti parancsokba van beépítve.
TRIM parancs csak PATA/SATA/AHCI SSD-n van. Ha az SSD-t UASP képes USB-s adapterrel vagy házzal csatlakoztatod USB-n, vagy SAS interface-es SSD-ről van szó, akkor meg SCSI UNMAP parancsot kell kiadni az ATA TRIM helyett. NVMe SSD-n a Dataset Management utasítás része az a parancs, ami elvégzi a TRIM-elésnek megfelelő műveletet, automatikusan, nem kell külön hívogatnia az OS-nek. ATA protokollnál azért kell külön hívogatni a TRIM-et, mert ez még HDD-khez készült, és utólag egészítették ki TRIM paranccsal, amit külön ki kell küldözgetni állandóan az SSD-nek.
De úgy NVMe SSD-knél általánosságban is igaz, hogy mindegy mit ír róluk a HD Sentinel, meg más, ATA/SATA SSD-khez készült progi, nem csak a TRIM-nél, hanem minden tekintetben irreleváns. Általában ezek a progik nem is látják az NVMe SSD-ket, a HD Sentinel lát néhányat, de azokról sem mindig megbízható infót ír. Így NVMe SSD-nél a gyártói programot kell használni, az meg nem minden gyártónál van, ami szívás.
P.S.: most látom a végére érve, hogy Graphics már belinkelte egy korábbi írásom. Mindegy, ezt már törlöm ki, legalább újra szerepel a topikban.
-
Frawly
veterán
válasz
arcitec #40014 üzenetére
Ha tényleg semmi nem változott, akkor a hővezető csík is száradhat ki, veszthet a hővezető képességéből. De én még mindig a ház szellőzésére és belső hőmérsékletére gondolok, ez az, amit nehéz ellenőrizni, mérni. A rosszabb szellőzéshez az is elég, hogy kezdenek betömődni porral a házventik, meg szűrőrácsok.
De legrosszabb esetben elmehet a hőfok akármeddig, le nem fog olvadni az az SSD semmiképp, mert visszaveszi a teljesítményét. Megfőzni elég nehezen tudod, ahhoz már szándékosan kell alkotni. Szerintem nézz rá pár hét múlva, hogy tovább romlott-e. Valamennyit még fog, ahogy melegszik az idő.
-
Frawly
veterán
válasz
arcitec #40012 üzenetére
Feleslegesen aggódsz, a 33 helyett 37 fok még mindig nagyon jó. Egy ilyen gyorsabb NVMe-nél még az 50 fok sem lenne gáz üresjáratban. Esetleg csak a gépházban van egy kicsit melegebb pár fokkal.
Másik hővezető csíkot vagy esetleg pasztát próbálhatsz rajta, de felesleges lenne 37 foknál ilyet bevetni. Sokszor SATA SSD-k melegebbek tudnak lenni úgy, hogy esetleg a házuk hűtőbordaként, hőleadó felületként is funkcionál.
-
válasz
arcitec #39473 üzenetére
&(#39474)Laccoss
Az adapterről tudtam, hogy létezik, csak a sata specifikációból kiindulván gondoltam, hogy 3V, és az SSD-k kis fogyasztású modern cuccok, akkor biztos, hogy használatban van... De ha tényleg a wiki kiemelt gondolatába belegondolok, hogy a gyártók a kompatibilitás megőrzése végett inkább nem használják, így már van értelme!
Köszke-köszke! -
válasz
arcitec #39457 üzenetére
Ezekbe még volt "anyag"
Nálam van egy döglött Corsair Nova, az egyik napról a másikra purcant meg.
Egy Force GT a mai napig üzemel fater gépében.
Kérdés viszont általánosságban, hogy a SandForce vezérlők hová lettek? Az rémlik, hogy valaki felvásárolta őket.
A Seagate vette meg az LSI-t, és ezzel együtt a SandForce-ot, de igazából még a saját termékeiben sem láttam a Sandforce vezérlőket..
-
-
válasz
arcitec #39333 üzenetére
Na végre, valaki leszűri a gyakorlatias szempontok lényegét, így már hárman biztosan vagyunk!
Frawly szakival mi talán azért is látjuk kicsit felhasználói szemmel, mert 5+ éve Linuxot használunk és itt sokkal jellemzőbb az erőforrások optimalizálása, mint Windowsnál, így az ágyuval verébre kevésbé fordul meg a gondolatainkban. *A hozzáértők nagy része, főleg aki ezzel foglalkozik vagy elad hardvereket, valószínűleg csak követi a gyártók által tolt trendet. Teljesen jó és szakszerű javaslatokat írnak itt a hozzáértők, ez nyilvánvaló, de nem minden esetben optimálisat az adott helyzetben.
Aki írja is, hogy ezzel foglalkozik, elad, már onnantól nem is tudom figyelembe venni az ajánlását, lásd a pár napja beírt hsz-t, ahol a boltos szervizes simán át akarta verni a usert azzal, hogy a Samsung 840 már nem jó, vegyen új SSD-t, mert azzal kétszer gyorsabb lesz. Nyilvánvalóan azért mondta ezt, mert neki az a jó, ha elad egy új SSD-t.
(* az swhw optimalizáltság sokat jelent ténylegesen is, nem véletlen, hogy 4-5 éve az akkor is közel 10 éves gépemen 2-7s és 3-2s volt a bootidő két különböző, de egyébként fullos asztali felülettel telepített Linuxon és ez egy viszonylag lassú Intel 520 120GB-os SSD-n volt. Természetesen mindenféle preload nélkül volt ez az eredmény, bár a Winx még azzal sem tudja ezt a gyorsaságot hozni)
-
-
válasz
arcitec #39291 üzenetére
Hááát én még nem láttam 25-30 fokos környezeti hőmérsékletű géptermet ..
Ez amúgy releváns lenne? Nem mondtad, hogy azt üzemeltetsz. Mindennek megvan az optimális üzemi hőfoka, a user hajlamos az emberével összevetni ezeket, nem túl okosan persze. Még az SSD adatlapon is 30-70 meg 40-70 celsius van optimális üzemi hőfoknak megadva, efelett aggódik mindenki, a túl alacsony hőfokokkal senki nem törődik.
Belinkeltem, kb ennyi, ne vedd figyelembe.
-
Bajgunar
senior tag
-
Frawly
veterán
válasz
arcitec #39281 üzenetére
Valószínű az indulás sem lenne gyorsabb, még NVMe-vel sem. Max. csak extrém gyors gépen, akkor is alig észrevehetően. Azt a Corsair-t akkor cseréld le, ha tárterületre kinőtted. Egyébként, ha nincs vele baj, akkor használd, amíg megy.
Azt még mindig nem értem, hogy miért aggódsz. Még nem is vettél másik SSD-t, de már attól tartasz, hogy felfüggesztve melegedni fog. Ezt nem tudod, amíg ki nem próbáltad. Ha legrosszabb esetben tényleg melegedne, beszereled a HDD helyére. Az SSD-k pár grammosak, ellógnak a kábel végén is, odalógatod valahová a házventi elé, még ez is megoldás, nem esztétikus, de működik. Ezek nem HDD-k, hogy vízszintben be kell őket csavarozni, hogy ne rezonáljanak. De majdnem biztos vagyok, hogy akármilyen SATA3 SSD-t is vennél, az nem melegedne jobban, mint a mostani Corsair. Az SSD-k melegedésével olyan házakban szokott gond lenni, amik nagyon kicsik, és még venti sincs bennük, vagy esetleg laptopok 0 szellőzéssel.
NVMe-nél érdekesebb a melegedés, és azoknál tálcázni sem tudsz, mert az alaplapra csatlakoznak. Azokon csak borda jön szóba, ha az sem lenne elég adott modellre, akkor még ventivel is ki kell egészíteni. De ez megint függ attól, hogy konkrétan melyik NVMe-s modellről beszélünk, és kipróbálás után az adott házban konkrétan mennyire melegszik.
-
Frawly
veterán
válasz
arcitec #39268 üzenetére
Jól írta a kolléga, háztól függ. Vannak házak, ahol a függőleges SSD felfogató helyek is kapnak a ház eleji ventik áramlatából. Más házakon ez nincs. Senki nem tudja neked előre megmondani, hogy XY SSD WZ házban neked mennyire fog melegedni. Csak akkor tudod meg, ha kipróbálod. Ámbár én annyit megkockáztatnék, ha nem valami szériahibás, vagy híresen melegedős (Crucial BX500-MX500) SSD-t veszel, akkor nem lesz gond a SATA3-as SSD-k hűtésével külön hűtés nélkül is.
-
válasz
arcitec #39270 üzenetére
A sima SATA SSD-k nem fognak melegedni.
Az NVMe terhelés hatására melegszik.
Mivel a kérdés úgy sejtem SATA-ra vonatkozik inkább, így a válasz nem kell tartani a melegedestol, ha jó a ház szellőzése ( visszatérve a házhoz, mert ez ettől függ) , de amúgy sem.
Arra írtam, hogy kutatómunka, hogy ha tényleg több SSD-t akarsz elhelyezni, akkor olyat kell keresni , amiben van megfelelő mennyiségű rögzítési lehetőség.
-
-
Frawly
veterán
válasz
arcitec #39237 üzenetére
Azért, mert az egyszeri felhasználónak nem kell feltétlenül HD Sentintel. Ne higgyük már, hogy nem lehet nélküle meglenni. Egy csomó más progi van, ami támogatja a SMART-ból kiolvasást, meg esetleg más szoftverre karöltve tudja tesztelni a lemez felületét. Eleve ott elkezdve, hogy HD Sentinel nincs is csak Windowsra. MacOS-re és BSD-kre egyáltalán nincs, Linuxra meg csak egy ilyen kísérleti, parancssoros verzió, 0.18-as, ami lényegében használhatatlan, mert töredékét nem tudja a windowsos verziónak.
Szóval ja, ha van rá más szoftver, akkor 2 forint is sok rá annak, akinek nincs rá szüksége. Főleg, hogy még a HD Sentinel is felrakható licenc nélkül, működik egy ideig. Ezzel nem azt mondom, hogy senki ne vegye meg, hanem hogy akkor érdemes, ha valakinek valóban szüksége van rá. Az, hogy egyszer ránézzünk egy SSD-re, azért nem kell kifizetni egy 5k-s licencárat. De ha valaki annyira szívesen használja, promóciós napon el lehet kötni hozzá ingyenlicencet is. Miért ne éljünk a lehetőséggel, ha egyszer adott? Egyébként ez esetben sem ingyen van a licenc, mert fel kell iratkozni a Facebook oldalukra (látni fogják e-mailedet, FB-os adataidat), amivel bővül a ügyféladatbázisuk, meg statisztikai és marketingadatokhoz jutnak vele, ami nekik pénzt ér. Persze utána akár le is lehet iratkozni, ha megvan a licenc. Csak olyan értelemben van ingyen ilyenkor, hogy pénzt nem kell adni érte, de a felhasználói adatainkkal fizetünk.
Az meg megint más dolog, ha a fejlesztőt akarod támogatni kifejezetten, mert vetted hasznát a programjának.
Ezt nem értem, hogy HDD-t hogy lehet garira menteni? Ilyenről még nem hallottam.
-
Frawly
veterán
válasz
arcitec #39227 üzenetére
Nekem még ingyen lett HD Senintel 7 évvel ezelőttről. Volt egy akciójuk, hogy ha feliratkoztál a Facebook oldalukra, akkor ingyen kaptál egy teljes örök licenc-et hozzá. Persze nem használom, mivel az idő 99,99999%-ban Linuxon vagyok, de ha Windows alatt kell, akkor néha jól jön. 5k-t viszont nem adnék érte, max. csak akkor, ha valami cég lennék, és napi szinten használnám a szervizben.
-
Frawly
veterán
válasz
arcitec #38748 üzenetére
Válaszoltam a másik topikba. Igaz ebbe a topikba való, de ha már ott láttam először, válaszoltam oda.
A csatoló szabványa lesz az a 6, nem GB/s, hanem 6 Gbps, ami gigabit. De valószínű, hogy a gép, amibe tetted, csak SATA2-es vezérlőt tartalmaz, azért megy csak 200 MB/sec körül.
Ezek, amiket írsz a csatolószabvány maximumai jelenleg, de nem ez határozza meg az SSD sebességét.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Tudástár Az SSD kondíciója, tények és tévhitek
- Tudástár Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?
- Elemzés Átfogó elemzés az SSD-k természetéről
- WD Black SN850X 4TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új - 7300-6600 MBs - Eladó!
- Crucial P3 Plus 2TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új - Eladó!
- Crucial P1 1TB 2280 M.2 NVMe SSD / Beszámítás OK!
- BESZÁMÍTÁS! 1TB Kingston KC3000 NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- Szuper ár! 480GB Ipari Minőségű, Sata SSD-k, kevés írt adattal! PC-be és Laptopba is kiváló!
- AKCÓÓÓ!!! Panasonic CF-XZ6 AIO all-in-one laptop tablet 2k touch i5-7300u speciális ütésálló
- DELL PowerEdge R640 1U rack - 1xGold 6226 (12c/24t, 2.7/3.7GHz), 128GB RAM, 4x1G RJ45, HBA330, áfás
- Asus E510M 128GB SSD, 4GB RAM, 1 Év Garanciával
- LG 55C4 - 48" OLED evo - 4K 144Hz - 0.1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync - HDMI 2.1 - A9 Gen7 CPU
- Bomba ár! Dell Latitude E5440 - i5-4GEN I 8GB I 320GB I DVDRW I 14" HD+ I HDMI I Cam I W10 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest