Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • paatrick

    őstag

    Halloween - A rémület éjszakája (1978)

    Nemrég olvastam egy cikket hogy Carpenter ezzel a filmmel teremtett új korszakot, megalkotva a slasher horror műfajt. Gondoltam akkor meg kéne nézni. Film kezdődik, rendező John Carpenter, zeneszerző John Carpenter na mondom mi a fene, micsoda multitálentum ez az ember. Aztán kiderült hogy kb 2 dallam van az egész filmben amit 5 db zongorabillentyűvel el lehet játszani :DDD
    Másfél órás film, mai szemmel már kicsit lassacskán csordogál. De el kell ismerni ez az egyszerű zene hozzátesz a hangulathoz. Nagyon hasonlónak éreztem az Ördögűzőhöz (1973).
    Szerencsére nem volt semmi jumpscare, meg idegszálon táncolás. A történet nyilván nem bonyolult, van a gyilkos és menekülni kell. Azért gyökér kisgyerek itt is megvan :U

    Voltak benne érdekes dolgok, Jamie Lee Curtist még nem is láttam fiatalon, hosszú hajjal :D plusz a gyerekek az "A dolog" című filmet nézik a TV-ben, amit Carpenter 4 évvel később 82-ben fel is dolgozott, másik kultfilmet hozva létre. Vajon akkor már tudta vagy csinálta és azért került bele?
    Mint kiderült mostanra 12!!! Halloween film van. Nem tudom eldönteni hogy menjek-e vele tovább.

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

Új hozzászólás Aktív témák