Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cyberkind

    félisten

    válasz nkaresz1976 #133058 üzenetére

    Ettől függetlenül egy tartalmas és relatív jó játék lesz, csak ez a Red Engine rettenetesen szarul van optimalizálva a távoli dolgokra minden téren, és aránytalanul sokat kér ha feljebb tolják a LoD és társait.

    Paranormal Cocktivity

  • Źşë'

    addikt

    válasz nkaresz1976 #133058 üzenetére

    persze, de ha azt vesszük az első kép egy CGI :DDD
    valszeg ugyan az lesz mint Witcher 3-nál, agyon optimalizálják butítják csak hogy fusson PS4es én Xbox One S-eken is, azért kiv leszek One X-re milyen látvány fogad majd, lassan kiderül

    "Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

  • i2k

    senior tag

    válasz nkaresz1976 #133206 üzenetére

    Pontosan.

    Konzol géming még használtan is úri hóbortnak tűnik :)

    A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

  • Źşë'

    addikt

    válasz nkaresz1976 #133206 üzenetére

    csak kérdezem hogy van e konzolod?
    nyilván aki nem rendelkezik konzollal ill, vásárolt ms vagy (de inkább) ps store-ból az nem éppen tudja hogy ott is szoktak elég jó akciók / vásárok lenni éppúgy mint pc's platformon
    bőven vannak 3.000 huf vagy 6.000 huf alatti kiváló vételek (és ezek nem 10 vagy 20€ határértékek, csak példa kedvéért ps storeból), mivel ez inkább PC topik ezért ritkábban kerülnek be, de van hogy kerülnek be ilyen bb-k is, igaz inkább szürkebolti

    epic store nem fog örökké ingyenes játékokat ontani, sztem most már jól látni h egyre kevesebb olyan játékot adnak ingyen ami ütősebb, előbb utóbb elapad az a tejjel mézzel folyó kánaán

    a játékok mennyiségéről ami megemészthető, ha fel is halmoz az ember több ezer játékot (pl steam) akkor se lesz ideje játszani velük több mint valószínű, ill. ami gamepassben van már az magába ölel több ezer óra játékidőt

    ha már bundlik, (szvsz) ezek a bundlik (főleg napjainkban) nem tripla AAA játékok többnyire hanem indiek, ezekkel van elárasztva a steam 70-80%-a, nagyon kis % jut tovább konzolokra (pont azért mert indiek, de szerencsére steamet azt elárasztják a jobbnál jobb izé szemetebbnél szemetebb programokkal), de hogy fogyjanak muszáj bedobni őket kisebb apróbb csomagokba... a kulcsboltokban ugyan úgy kaphatók konzolon aktiválható kulcsok is, ugyan olyan mértékű akciókkal kb

    a konzolon leginkább a game passek élik fénykorukat (sokkal olcsóbban igaz korlátozottan de frissül a kínálat), ettől függetlenül már nem egyszer volt pl humblin is konzolokra válogatás, a 30ezres ár tévhit, az majd most fog jönni az új generációval, de nyugalom pc is megörökli előbb utóbb, ez tuti - félreértés ne essék eléggé pártatlan vagyok a témában, de vannak ellenérvek arra hogy a pc sokkal jobban megéri, mert nem - sokan felemlegetik a 30 ezres árat, holott a konzolon játszók sem kőgazdagok és veszik meg day1 a játékaikat tucatszám, ők is ugyan olyan emberek mint mi, akik lesik az akciókat tűkön ülve, konzolboltokból is lehetett jobb akciókat kifogni pl elmúlt bf alkalmával

    a mostani hardverárakkal meg pláne egy vesszőfutás lesz 4k 120fps képes gépet összerakni, de amúgy hajrá hozzá :D

    "Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

  • l.skywalker

    félisten

    válasz nkaresz1976 #133206 üzenetére

    Én konzolra is olcsón vásárolok, szóval ez nem érv. Sőt, PC-re drágábbak nekem a játékok.

    Konkrétan az Xbox régió független platform és vannak régiók, ahonnan bestbuy vásárolni.

    A minap vettem meg a gyerekeknek a Ben 10-t valami 200 forintért. [link]

    [ Szerkesztve ]

    Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

  • l.skywalker

    félisten

    válasz nkaresz1976 #133214 üzenetére

    Nem tudom miért kell azonnal negatívan leszólni valakit, de akkor mutatom:

    Cyberpunk 2077:
    PC: 60€ (21.500.- HUF) vagy szürke 42€ (~15.000.-HUF)
    Xbox: 60$ (18.000.-HUF) vagy olcsóbb régióban (~10.000.- HUF)

    A 200 forintos játék pedig nem tudom kinek hol drága, de ugye, már elmondtad, hogy defektes vagyok.

    Aki nem ért hozzá, annak nem működik. Nem bonyolultabb, mint PC-n beütni a GGDeals-t vagy az Allkeyshop szürke katalógusát lapozgatni.

    Ezeket minap vettem összesen 6ezerért az MS store-ban:

    Xbox-ra:
    - Hotel Transylvania 3: Monsters Overboard
    - Peaky Blinders: Mastermind
    - DreamWorks Dragons Dawn of New Riders
    - Nickelodeon: Kart Racers
    - Buy Ben 10: Power Trip

    PC-re:
    - Metro Exodus Gold Edition

    [ Szerkesztve ]

    Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

  • l.skywalker

    félisten

    válasz nkaresz1976 #133223 üzenetére

    Több mint egy éve vagyok Choice előfizető és azért nem mondok nagyot, ha azt mondom a kínálata eléggé leromlott az utóbbi időben. Hasonlóan szar mint a Games with Gold konzolon. Évente 2-3 jobb cím beesik, de csak a virtuális könyvtáramat bővítem vele, szóval ez nagyon rossz példa volt.

    De mondjuk ha már nagyot kell mondani, 2018 júliusa óta van folyamatosan 3 évre előre Game Pass Ultimate előfizetésem, amit átlagolva kevesebb mint havi 1100 forintért számították be és most van Game Pass hozzáférésem 2023 végéig konzolra, PC-re, EA Play-hez konzolra, december 15-től PC-re és xCloud-ra.

    És nem tudom nem eléggé kihangsúlyozni, hogy én nem konzol párti vagyok, hanem arra reagáltam, hogy van aki szerint a konzol drágább. Nem nem az. Én mind PC-re mind konzolra tudok olcsó megoldást.

    És egy baráti javaslat: nem nehezebb megtalálni a megfelelő akciós helyeket, mint az OFF gombot ;)
    Semmi, látom az OFF topikban vagyunk.

    [ Szerkesztve ]

    Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

  • s7evcsenko

    addikt

    válasz nkaresz1976 #133223 üzenetére

    Kulcsboltokon ugyan úgy árulnak konzolos játékokat is, ha jól látom.
    Valamint folyamat ignorálják itt egyesek, hogy a nem horcsögök ingyen játszanak konzolon, mert a lemezeket adják-veszik... de ez szerintük macera... ingyen ennyit csak megér. :))

    #133225l.skywalker
    "És nem tudom nem eléggé kihangsúlyozni, hogy én nem konzol párti vagyok, hanem arra reagáltam, hogy van aki szerint a konzol drágább. Nem nem az. Én mind PC-re mind konzolra tudok olcsó megoldást."

    dettó így gondolom én is. :K

    [ Szerkesztve ]

    "Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

  • s7evcsenko

    addikt

    válasz nkaresz1976 #133230 üzenetére

    de annak mi értelme van, hogy megveszel 3000 játékot, aminek kb a 80%-ával soha nem fogsz játszani, mert nem jut rá időd?
    Vagy ugrik a család, amire a különbözetet költötted.
    Arról nem beszélve, hogy abból a sokszáz párcentes játékból, amire nem jut időd, abból kijönne 1 értelmes is, amivel talán játszol is. :B

    "Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

  • l.skywalker

    félisten

    válasz nkaresz1976 #133230 üzenetére

    Szeretem mikor ilyen bátran leszól valaki egy játékot, amit még ki sem próbált. Nem tudom miért vitted el ezt a beszélgetést farokméregetésbe, de én köszönöm inkább kiszállok.

    Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

  • echterion

    nagyúr

    válasz nkaresz1976 #133230 üzenetére

    A Ben 10-et fikázod, közben meg a choice-szal érvelsz. Nincs szükség további kommentre. :C :N

    Ingyen choice: a legdrágább dolgoddal fizetsz érte, amid van: az időddel.

    [ Szerkesztve ]

    **********

  • l.skywalker

    félisten

    válasz nkaresz1976 #133233 üzenetére

    Ha már árak. A mostani chocie kínálatára rákeresve GG Deals-en, szürke boltokban:

    (€-ban értve)
    Darksiders III - 3,56
    Yakuza Kiwami 2 - 6,10
    Imperator Rome: Deluxe - 2,79
    Crying Suns - 1,36
    Dakrsburg - 2,24
    Little Misfortune - 1,77
    Smile for me - 0,38
    Darkwood - 1,46
    Tsioque - 0,48
    Rover Mechanic Simulator - 0,53
    Youropa - 0,46
    Townsmen - A Kindgdom Rebuilt - 0,49

    Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

  • l.skywalker

    félisten

    válasz nkaresz1976 #133236 üzenetére

    Ha már mindenki fikázza a Ben10-t, akkor mondd meg nálad mivel játszanak a gyerekek?

    Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

  • echterion

    nagyúr

    válasz nkaresz1976 #133236 üzenetére

    Háááát, ami megjelenik choice-ban, azt nem fogod tudni a netes oldalakon eladni 10 euróért. A neked nem kellő játékok eladása időigényes, nem tuti, hogy a kívánt áron elmegy, hogy tudd finanszírozni az ingyen kívánt játékot, sőt. És igen, mindegyiknek megvan a célközönsége, de egy Ben10-nek sokkal hamarabb és szélesebb közönséget találsz, mint a félcentes-félórás bundliszökevényeknek, ezt kár is vitatni.

    U.I.: A Kiwami 2 benne van gamepass-ban, amit tavaly nyáron 2022 nyaráig kevesebb, mint 6 euróból vettem meg. Amúgy sajnos az eddig megjelent Yakuza-k közül szvsz a leggyengébb alkotás, de persze ennyit megér.

    #133237l.skywalker : Én nem fikáztam, mert nem ismerem, valami gyerekeknek szóló gamma lehet az elmondásod alapján.

    [ Szerkesztve ]

    **********

  • Dilikutya

    félisten

    válasz nkaresz1976 #133206 üzenetére

    Ha meg úgyis kivársz, nem kell minden generációból megvenni az RTX X080-at a dinnyemagos Core-i9 mellé. Én olyan jókat játszogatok a 7 éves AMD procimmal, ami egy hasonló korú i3 szintjén van. :) Serious Sam 4 tökéletesen ment, szóval még csak az se igaz, hogy az RX570-el 2020-ban ez játékra nem alkalmas.
    És ezek újonnan se voltak drágák, de van benne egy 9 éves DDR3 modul is. :)

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Źşë'

    addikt

    válasz nkaresz1976 #133252 üzenetére

    a steam befuccsol téma csak egy felvetés volt részemről mint lehetséges dolog (számolni kell azzal is), mert mivel te magad felhoztad-->>

    "A choice minősége teljesen mindegy mivel ha csak havi 1 game van benne az is ingyen van meg ha 12-ből csak 5 tetszik az is ingyen van. És ezek a tieid lesznek nem "bérled" őket és csak akkor tolhatod amikor van élő előfizetésed. " //am de nincs ingyen, ha valamiért fizetsz az már nincs ingyen -.-

    nem gondoltam én sem halál komolyan a steam befuccsol dolgot, legalábbis most még nem -.-
    ne legyünk ennyire naivak ugyan már lol, de ha már egyszer felfestettük az ördögöt a falra, ha jobban bele gondolunk, egy akkora (globális) cég mint a valve, nem kis bevételének kell lennie hogy folyamatosan fenn tudja magát tartani, akármi jöhet (egy recesszió amit jobban megéreznek-de valszeg ebbe sem rokkannának bele, vagy egy globális emp támadás az űrből napkitörés formájában :DDD ebbe remélem nem kötsz bele és érzed legalább a szarkazmust, vagy ha már reálisabbak akarunk lenni, jön egy másik cég/szolgáltatás ami lekörözi őket, elszívja a vásárlóik jelentős részét, máris zuhannak a részvények ** ), ha komolyabban megérzik akkor a legstabilabb alappillérek is dőlnek a f*szba... szóval annyira nem kell ebben sem biztosnak lenni, de jó tisztában lenni vele miután olyat írtál hogy: "És ezek a tieid lesznek nem "bérled" őket" mert ez nem igaz, nem a tied, ellenben egy fizikai adathordozós cuccal, amit max akkor nem fogsz tudni használni ha eltörik, vagy éppen nem lesz mivel lejátszanod, használnod, szóval állítasz dolgokat de a steam felhasználói szerződéssel nem vagy tisztában :U

    "Ennyi erővel minek game passozol az is ugyanugy bármikor bedölhet"

    a game pass miért dőlne be?! (max akkor ha nagyon kevesen fizetnek rá elő) az egy igazi bérleti szolgáltatás, amit mocskos sokan (egyre többen) használnak még pc-sek között is, ott van origin, uplay, ez a jövő - netflix, hbo go is ugyan ez és már sokkal régebb óta, lassan már a normál tv adások is megszűnnek, nem lesz rájuk igény a streaming szolgáltatások mellett meg hát eleve annyi szemét megy már most is bennük aki nézi ezentúl max azért mert régimódi ill. idősebb korosztály, 15-20 éven belül (de lehet kevesebb) szerintem több mint valószínű meg fog szűnni úgy mint a vhs csak hogy egy példával éljek

    ** és az imént felvázolt "technikai fejlődés" révén még akár meg is valósulhat, egyre nagyobb eséllyel

    "a game pass meg neked nem fogja visszafizetni a pénzedet."

    még jó hogy nem fizeti vissza a pénzem, neked visszafizetné a tv szolgáltatód a már lefizetett hónapokat? ne legyünk már ennyire.. :U

    "Azért pl átmennék a konzolos forumokba megkérdezném hány ember van aki 2-3000 db játék felett van amit birtokol (és nem bérel előfizetés miatt"

    konzolon nem feltétlen a gyűjtögetés a cél szerintem (bár embere válogatja persze, de sztem közel nem ez az általános szemléletmód, főleg olvasva a konzol topikokat), ott az emberek jelentős többsége azért veszi hogy játsszon vele élvezze őket, nem pedig gyűjtse mint valami bélyeget - jellegzetes steam betegségnek tudom be ezt is, úgy mint pl. azt a felfogást- hogy steamen kívül nincs élet, meg "mindent steamre veszek, az epic free játékai meg kellenek a t*k*mnek" a hozzáállású embereknél, ez steam agymosása a köbön szvsz, és nem mondom hogy nem hatásos, mert jómagam is durván sok játékot halmoztam fel mióta steamet használok, szóval magam nevében is írom

    #133253) Dilikutya az hogy vannak ilyen játékok 2020ban nem azt jelenti h az az alapkövetelménye a legtöbbnek, én elsősorban pl AC Origins, Odyssey, Battlefield 1 & V (ezeket elnézve szummáztam h 6 mag alá már nem szabad adni - és ez akkor volt mikor megjelent a Battlefield 1 - azt hiszem 2016), miatt fejlesztettem gépet, GTA5 is közbeszólt, meg a 144hz es szintúgy, persze h el lehet játszani, csak egy kompetitív módú játéknál nem mindegy hogy mikor zuhan be az fpsed akár mennyire is plussz a grafikai részletesség se mindegy leglábbis nekem, meg hát élvezet kérdése is a magas fps, amire most már rájöttek konzolfronton is a játékosok
    fullhd még megfizethetőbb így is hogy hozza a 144hz -hez a magasabb fps értékeket, de ez felett már mocskosul ki kell nyitni a pénztárcát, és az egyre drágább hardver árak mellett sztem én is hanyagolom még jó ideig (ill legalábbis addig amíg a 4k gaming kompletten közel 1 misi és felette árkategóriába esik) vagy az is lehet h végleg, ez még a jövő kérdése számomra, mert a pc még így is közelebb áll mint a konzol, de fejben meghúztam egy határt, amit a hardvergyártók kezdenek még jobban, többszörösen átlépni - szóval inkább veszek egy konzolt 4k-ra, meg agy ultrabrutál tv-t minthogy fejlesszek pcre 4k-ra, mert ez egy feneketlen pénznyelő, főleg hogy elavulnak a hardverek rövidebb időn belül (pl mint egy konzol élettartama)

    4król még annyit, mivel különbözünk ezért kinek a pap kinek a paplan alapon eldöntendő, hogy 4k kinek kell, én látom a szépségét, főleg egy nagy kijelzőn, 4k eleve arra is való, nem pedig egy pici monitorra, nekem kelleni fog, csak nem ilyen árak mellett, tisztánlátás végett, mert ahogy írtad lehet játszani régi vason is, de meg lehet nézni hogy hogyan, igények és igények mások

    "Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

Új hozzászólás Aktív témák