Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • campernoob

    csendes újonc

    válasz Mister_X #33955 üzenetére

    AspEx jó hajó? A válasz igen, de alapvetően nem a harci képességei miatt, bár arra is alkalmas, hanem mint általános "ügyintéző hajó" (pl. mérnökök cuccai után rohangálni, turisták körutazására, vagy felfedezőhajónak). Talán az egyetlen hajó amire azt mondanám, hogy egy pilótának szüksége van rá , és mindenképpen megtartós rohangálós hajó, annak ellenére még mindig gyakran használom, hogy megvan mind a három "nagy vas" ((conda, cutter, corvette). Vagyis harcra inkább Vulture, minden egyébre ott van a mastercard, illetve mondani akarom AspEx.
    Ha már ennyire combat orientált vagy akkor egy jó tanács, bár lehet hogy ismered a trükköt, de nekem kezdőként nem volt magától érthetődő. Ha valamilyen rázós szituációból le kell lépni, akkor az ellenféltől való eltávolodáskor ki kell kapcsolni a "flight assistot", és utánna bustolgatni, mert megváltozik a játék fizikája, és a hajó sokkal jobban megtartja a sebességét, mint ahogy ezt a "kilométeróra" mutatja, ezért viszonylag hamar kilométerekre lehet kerülni az ellenfelektől akár egy lassabb hajóval is. Ennek igazán majd a conflict zone-kban veheted majd hasznát, mert ott kicsit más az elengedési szabály (volt olyan ,hogy 60 kilométert menekültem egy kis vadász elől).
    Ha majd elérsz az FDL-hez, arra már érdemesebb bi-weave shieldet rakni, mert annál a pajzs méretnél már a normál elég lassan jön vissza.

    [ Szerkesztve ]

  • campernoob

    csendes újonc

    válasz Micsurin #33987 üzenetére

    Azért az erős túlzás, hogy a Cutter combat képtelen, csak ki kell mozdulni a jól megszokott közelharcos taktikákból, távolható turretes lézerekkel egész jó eredményeket lehet elérni (nyilván soha nem lesz olyan hatékony , mint a másik két nagy vas, köszönhetően a 7-es power distributornak). Először long range burst lézerekkel próbáltam, de az nem vált be igazán, sokkal hasznosabb focused pulse lézereket használni (a nagy fegyverpontokon mindenképpen), és 5km-ről megindítani a támadásokat, esetleg a közepes pontokra használható még rapid fire mod is ha valaki spórolni akar az energiával, és mégiscsak közelebb engedi az ellenfelet. A huge pont az izlés dolga pl overcharged pulse/MC, vagy a rapid lézereken megspórolt energia miatt szóba jöhet egy efficient beam is. Egy dolog biztos, nem érdemes vele dogfightokba belemenni max ha az ellenfél alacsony HP-n van már, ilyenkor érdemes ráuszítani a kicsi fix beam lézeres empire vadászt, ami egyébként meglepően hatékony ha kap egy kis segítséget (CZ-ben ha más is foglalkozik az "ügyféllel", akkor kényelmesen leszedegeti az ellenséges Pythonokat is).

  • campernoob

    csendes újonc

    válasz Micsurin #34011 üzenetére

    "Hááát,ismerjük be, alkalmatlan." Ez igaz csak nem a Cutter, hanem te... :), hogy egy ilyen nemes jószágot uralj, mint Őfelsége, szóval irány a birodalmi pilótaiskola!!! Vitathatatlan, hogy egy nehezebben repülhető, más harci taktikákat igénylő vasról van szó, ráadásul a másik két vasnál kisebb tűzerővel. Az amiért érdemes foglalkozni vele, az hogy gyakorlatilag az egyetlen PVE-ben halhatalan (legalábbis normál ellenfelek ellen, a "repülő salátákat" és a capital shippeket ne vegyük ide) hajóról van szó. Miért is? Elképesztően hatalmas pajzs van, legalábbis ha nem spóroljuk el a mérnöki fejlesztést( nálam ugyan azokat a shield boostereket használva conda/corwette/cutter 2000/2900/3800), és mellé olyan sebesség, amivel bármilyen NCP elől le lehet lépni. Szóval a halhatatlanság képessége némi kényelmetlenségért cserébe elég jó üzlet. Ha valaki CZ-zik akkor ismeri azt a szituációt, amikor a rendszer megpóbál kitessékelni a CZ-ből (egyedül vagy 4-5 elleféllel szemben, és a hirtelen melléd spammol még plussz 5-6 akik elkezdenek megszórni rakétákkal), ilyenkor azért nem is olyan nehéz "eldobni" egy Condát, vagy Corwettet (a tüzerő önmagában nem elég), egy Cutter ilyenkor mosolyogva integet az ellenfeleknek, és eldöntheted, hogy elhagyod a CZ-t, vagy némi menekülés után visszafordulsz, és "felszalámizod" az ellenfeleket, erre a másik két "nagy vas" egyszerűen alkalmatlan.

  • campernoob

    csendes újonc

    válasz duvi #34017 üzenetére

    Nem Haz Res-ről beszélek, mert az a 3 "nagy vas" bármelyikével az már csak "seal clubbing" ,az igazi korátot ott nem az jelenti, hogy milyen gyorsan ölsz, hanem, hogy mikor sziveskedik a rendszer végre újabb értékelhető ellenfeleket bedobni, ezért is nem kellő mértékben hatékony pénzszerzési forrás (túl sok az üresjárat, amíg csak vársz, ezért picit unalmas is). Amit említettem az a Conflict Zone-k ahol a bevétel nem a combat bondokból jön (az aprópénz) hanem a küldetések teljesítéséből (habár ezt kicsit újrabalanszolták, de azért még így is kifizetődő). Amiért jobbak a CZ-k a bevétel mellett, mert kevesebb az üresjárat szinte folyamatos az akció, és az ellenfelek is keményebbek (pláne high intesity esetén), ezért messze szórakoztatóbb. A probléma az hogy a kiengedési szabály (FSD elkezd tölteni, de nem tölt fel teljesen) más a CZ-k esetén, ott nem elég eltávolodni a "jelzőtáblától" "x" kilométerre, hanem függ attól hogy vannak-e még a te oldaladon harcolók. ha nincsenek akkor nem akar elengedni a rendszer. Így sikerült összehozni egyszer egy 60 kilométeres menekülést Cutterrel, mert csak ekkor engedett volna kiugrani, a másik két vas ebben a szituációban "otthagyta volna a fogát", na meg a jól képzett vadászpilótát is(ez az ami jobban tud fájni).
    Egyébként megnéztem a videót is, köszönet az alkotónak, ilyen szórakoztató ED videót még nem láttam, nagyon jó poénok vannak benne.

  • campernoob

    csendes újonc

    válasz duvi #34019 üzenetére

    Ha elolvastad az eddigi hozzászólásaimat, akkor láthatod, hogy végig én is azt állítottam, hogy a másik kettő hatékonyabb a harcban. Egyszerűen csak az a butaságot cáfoltam, hogy a Cutter "Combat képtelen" lenne. Jó cucc az, csak kicsit más, egyáltalán nem kell "leírni". A nagy vasakat HazRes-ben kb. nulla kockázatnak teszed ki, ellenben a CZ-kben nem az a probléma, hogy jobban bírja-e a pofonokat a Cutter, hanem az, hogy olyan "rázós" szituációból (ami bizony egy idő után kialakul, csak ilyenkor nem szabad túlerőltetni a dolgot) is sikeresen le tud lépni, amiből a másik kettő nem. Éppen ezért nem javasolnám kezdő játékosoknak kis hajóval a CZ-zést, mert ott még elviheti a hasznot egy-egy "benézett" szituáció. Jó, persze sokkal észszerűbb dolog Corvette-t vinni és kicsit óvatosabbnak lenni. Másik ilyen hasznos helyzet ahol a Cutter reális alternatíva lehet, az a nehezebb "bérgyilkos" küldetések, ahol a célpont nincs egyedül. Egy szó mint száz mind a három vas "harcképes" csak különböző mértékben, és mások az előnyei, és mások a hátrányai, de mindhárom hajó szerethető, és kellően karakteres (legalább a játéknak ezt a részét nem rontottták el a devek).

  • campernoob

    csendes újonc

    válasz orientcx #34028 üzenetére

    orientcx

    Még egyszer gratula a videóhoz, remek a humorérzéked! Igazándiból csak annyi merült fel, hogy teljesen használhatatlan-e a Cutter combatra, válasz természetesen nem, de az ilyen képességei elmarad a vetélytársakéhoz képest. Mivel a youtubon sincs túl sok videó ezen kérdéskörben (talán még combat Orca videóból is több van...), ezért reagáltam a felvetésre, és ebből alakult ki a remélhetőleg tiszavirág életű "Justice for Cutter!" mozgalmam. Egyébként a feladvány nem túl bonyolult mive a hajó adottságai igencsak leszükítik a lehetséges elfogadható megoldások számát. Ugyan ez a felvetés Condára, Corvette- re már sokkal nehezebb, mivel a lehetőségek sokkal szélesebbek, és a lehetséges jó megoldások száma is igen nagy. Egyébként már túl vagyok a harci Conda időszakon, végülis valamivel meg kellett keresni a Corvette-re valót. ha már Corvette, akkor én a kevert SB megoldást alkalmazom reinforced bi-weave shielddel (természetesen terjed a neten az a bődületes marhaság is, hogy combat shippen használjunk thermal resistes shieldet, de vajon miért? Nehogy napszúrást kapjon a pilóta?). Így 7 SB-vel (időközben az FDL-ről kukáztam egy jobb darabot) a Corvette shieldem a következő:erősség: 3056, kinetic resist:62,1% thermal resist:43,2%, explosive resist 70,2%, jó tudom ezek nem a legjobb rollok, de egy kicsit lusta vagyok az anyagbeszerzéshez, de összességében ezzel azért nincs akkora gond. A CZ-zés légyege az, hogy a küldetést teljesíted és ebből származik a bevétel, ha visszaosztod a küldi bevételét a hajókra, akkor könnyen belátható, hogy akkor keresel jól időarányosan, amikor a csirkeaprólékot irtod, és akkor keresel rosszul amikor "tökölsz" egy nagy hajóval, vagyis fordított logika működik a HazRes-hez képest. Sajnos az a lehetőség megszűnt, hogy ha ugyan azon frakcióra felveszel párhuzamosan küldiket akkor a killeket mindegyikhez beszámolja. Így volt olyan eset (sajnos már beleestem a három küldis korlátozásba), hogy 1 óra 20 perc alatt 50 milliót kerestem, ez szerintem HazResben lehetetlen. A mostani rendszer szerint is azért megvan a kb. 10-15 millió/óra (cserébe könnyítettek mindkét szint nehézségi fokán ezért gyorsabban lehet darálni), mivel HazResben nem vagyok annyira járatos, ezért kérdezem hogy ezzel a célpontválogatós módszerrel hozható-e ennyi? A kis vadászok egyébként meglehetősen hatékonyak a CZ-kben, olyannyira, hogy a Corvette fegyverzetét is ehhez igazítottam. A nyerő választás a birodalmi fix beamos verzió, mert a fedes nem tud profitálni a plusz shieldből és hullból. Néhány dolog ezzel kapcsolatban a kisvadász akkor hatékony, ha besegít neki valaki, az sem szükséges, hogy tényleges sebzést vigyen be (mert ez lehet akár AI segítség is). Low intensity CZ-ben jobb magunk mellett tartani (defence mód) és utasítgatni a célpontok közös támadására, míg high intesity esetén agressive módba kell kapcsolni, és nem szabad targeteket adni neki, mert ilyenkor előszeretettel sérül, vagy elhullik. A mennyiben a közelünkben tevékenykedő vadász elhullik, és az új kiküldött azonnal megismétli ezt a produkciót, akkor biztosak lehetünk benne, hogy a közelünkben (a valószínűség sorrendjében) AspX, Type-9, Phyton, Imperial Courier van, ezek előszeretettel rakétáznak, és egyszerre több is lehet belőlük, ezért ilyenkor nem szabad a kisvadászt kiengedni (max a legutolsó ilyen típusú ellenfél támadása közben, és biztonságosabb ha az ellenfél pajzsát már leszedtük). A kiengedési szabályról: (Akkor ezek szerint ezzel lehet, hogy még nem is találkoztál?) ez akkor következik be amikor a CZ-ben elfogynak a szövetséges hajók, ez a küldetést adó frakcióval való viszonyodtól függ alacsony szinten 40-50 killél jelentkezhet (nem a killek száma számít, hanem ez időfüggő paraméter), de legutóbb amikor így jártam akkor ez kb. 150 killnél volt. A probléma az hogy az utolsó 10-15 percben már csak kevés szövetséges van bent, és a támadások egyre nagyobb része rád összpontosul, ugyan minden ellenfél csak egy picit "rág le" a pajzsodból, pont ez ami elaltatja az ember figyelmét harc közben, és ami után kilőtték az utolsó szövetségest, akkor vagy hozzád dob erősítést, vagy rád dog a közvetlen közeledbe egy rakat rakétás kis vadászt, akik azért veszélyesek , mert ha menekülés közben leesik a pajzsod akkor könnyen kaphatsz thruster találatot, és ilyenkor a reboot alatt vagy szétszednek, vagy nem. Ilyenkor a menekülés a pusztán a sebességről szól egy ellenséges Ai Cutter elől mindhárom nagy vassal gond nélkül lelépsz, de itt a leggyorsabb vadászok elől kell kereket oldani. Egyébként még annyi változott, hogy megnövelték a CZ-k méretét (hogy mennyivel azt nem tudom), ezért nem kaptam figyelmeztető üzit, illetve büntit a "táblától" 70 km-re. Valószínűleg számodra nem fog újdonságként hatni, de kezdő játékosoknak hasznos infó lehet: menekülés közben a flight assistot ki kell kapcsolni, és úgy boostolgatni, így akár egy 100 m/s-mal gyorsabb hajó elől is el tudsz menekülni. Egyébként a legutóbbi esetben egyszerűen túlemberkedtem az egészet: majd én megoldom tűzerőből(!!!), aztán mégse... Végül is annyit azért nyertem az eseten, hogy így megszabadultam a poszttraumás stresszben szenvedő pilótanőmtől, aki a története szerint biztonságiként dolgozott szállítmányok védelmében, de a fukar vállalatok mindig elspórolták a védelmet, és ezért mindig túlerővel kellet szembenézni kalóztámadás esetén, ezért amint meglátott két-három ellenfelet máris elkezdett hisztizni, hogy jaj jaj ezek többen vannak... A mostani ezt a szituációt sokkal pozitívabb életszemlélettel kezeli: Több ellenfél? Öljük meg egyszerre őket! És a poén, hogy ezt néha ténylegesen teljesíti is. Ez egy apró adalék a játékban, de nagy piros pont a Frontiernek ezért.

    Micsurin

    Végül is csak a te mondatodat fordítottam ki, bocs ha esetleg túl erősnek érezted a poént. Remélem azért nincs harag? A pajzs különbség az ugyan azon shield boosterek használata mellett ezekre az értékekre jönnek ki, ezt nem én kezelem, hanem a játék kezeli így. A pajzs mérete nem csak attól függ hogy hányas méretű a pajzs, hanem egyéb paraméterektől is (aki akar nézzen utánna, egyszer találkoztam ilyen leírással valahol), átrakva ugyan azt a pajzsot egy másik hajóra más erősséget fog adni. Az azért nem teljesen igaz, hogy a combat asztalnál ne osztottak volna neki lapot, mert van aki PVP-re is ezt használja (feltételezem tudja mit csinál). A több vadászos indítás az a Corvette specialitása lett volna (két sidewindert indíthatott volna egyszerre), de ezt a multicrew bevezetése miatt elvetették PVP-ben felborította volna teljes egészében a játékegyensúlyt. Ahhoz hogy a Cuttert a megfelelő helyén tudd kezelni, ahhoz tényleg meg kell ismerni a játék további aspektusait is, és akkor világossá válik, hogy milyen esetek azok amikor ő a legjobb választás, mert több küldit tudsz vele egy körben megcsinálni. Ezek jellemzően utasszállító küldik, vagy delivery missionok, ahol egyébként érdeklődést mutatnak a az NCP-k az aktuális rakományod iránt, ilyenkor azért jól jön a pajzs (jellemzően egy kisebb méretű van fenn a 8-as slot túl értékes ilyenkor) és a harcképes fegyverzet. Például két napja egy egyébként rövid túrán (egy ugrás 15 perc SC majd 1000Ls a kövi bázisig) 7 darab "eliminate enemies" bónusz missziót dobott be a rendszer, vagyis 7 külön Ncp akart kirángatni SC-ből (szerencsére az első submitnál 3 ügyfelet gyorsan lerendeztem, így már csak további négy kellemetlenkedő Fer-de-Lance után kellett felvennem a jutalmat). Végülis egy biztos, a Cutter nem egy "kell, hogy legyen" hajó, de ha már van akkor miért ne használjam.

  • campernoob

    csendes újonc

    válasz Raymond #34065 üzenetére

    Igen előfordulhat az a lehetőség, hogy egy AI kihúz egy élő játékost SC-ből, bár ez azért nem túl gyakori esemény. Ez nem kontroller függő, egérrel is kitünően lehet védekezni ez ellen. Eleve a hajóknak erre a kihúzás dologra van külön paramétere, ami bizonyosan függ a hajó tömegétől, de azt nem tudom, mástól is függ-e. Röviden a lényeg: egy nagy hajó könnyebben húz ki egy kicsit, mint kicsi egy nagyot. Ezért nem mindegy hogy ki akar kirángatni, és te milyen hajóban ülsz. Másrész a Cobra még alap kiépítésben is egy jól forduló kis vadász, de a nagyobbacska hajók között előfordul néhány kevésbé a fordulékonyságáról ismert hajó. A nagyobb hajóknál már gyakoribb eset az, hogy aluméretezik a thrustert tömegcsökkentés céljából a nagyobb ugrótáv elérése érdekében, ezt kombinálva egy telepakolt raktérrel tényleg sokat veszíthet a hajó a fordulékonyságából. Másrészről pedig a nagyobbacska jószágokra jellemzőbb az, hogy SC-ben való gyorsítás közben a sebességed tovább van a "kék tartomány" alatt , ha ilyenkor érkezik a megkeresés, akkor a hajó a művelet közben már valószínűleg nem fog felgyorsúlni a kék tartományba, és ez tovább ronthatja az esélyeket.

  • campernoob

    csendes újonc

    válasz orientcx #34074 üzenetére

    Ha bunyóról van szó PVE-ben, akkor Corvette a legjobb megoldás szerintem is, a Conda talán egy dologban jobb, ha kicsi vadászokat akarsz elkergetni egy USS-ben, elég csak a turreteket átkapcsolni fire at will üzemmódba.
    A thermal resistes shieldekkel kapcsolatban kicsit finomítanám a véleményemet, mert kicsi hajóknál ahol 1-4 SB-t használhatunk ott muszáj azt választani. De az FDL-nél és a nagy vasaknál, ahol 6-8 SB-t használhatunk, ott jobb választás a reinforced shield, a thermal resistet meg lehet oldani SB-ből. PVE-ben igen is van helye a Bi-weave shieldeknek, csak nem mindegy hogy milyen hajón, és hogy milyen jellegű a felhasználás. Kicsi és közepes hajókon a normál shield többnyire jobb döntés, de például phytonon, vagy gunshippen, már mindkét megoldás szóba jöhet, ez már erősen véleményes dolog. FDL-on a bi-weave szerintem egyértelműen jobb, mert eleve kevés slot van, és az FDL nem különösebben kedveli a meleget, ezért csak óvatosan érdemes SCB-vel sütögetni. Ahol egyértelműen jobb választás a bi-weave az pl. Cutter szállítós küldik, érdeklődő ügyfelek kezelése, ahol kisebb pajzs visszatöltődik a következő ügyfélig SC-ben. A nagy vasakra is CZ-kben , mert bármilyen erős is a pajzsod, akkor is lerágicsálnak belőle, ha a "csirkeaprólékot" is irtod. A Cz-k tulajdonképpen valamiféle horda játékmód, ahol egyébként a megnyert kör végét még egy speciális dallam lejátszásával jelzi is a játék, aztán dobja következő hullámot. Az igaz, hogy az NCP-k többsége thermal fegyvereket használ, de ilyen szempontból különbség van az Empire és a Federation CZ-k között. Míg az Empire CZ-kben arányaiban sokkal több a kis vadász, akik lehet hogy lőnek rád, de a komolyabb károkat rakétákkal okozzák, ezért itt a pajzs explosive resist értékének is magasnak kell lennie. A közepes méretű hajókat clipperek, phytonok, és type-9 jelentik, ebből az utóbbi kettő előszeretettel használ rakétákat. Mondjuk egy pajzsával "keménykedő" Cutterrel való összecsapásnál van komolyabb jelentősége a thermal resistnek, de azért ezekből jóval kevesebb van. Egy federation CZ-ben arányaiban sokkal több a közepes hajó, itt már jobban érződik a thermal fegyverek jelenléte, ezért ha ilyen helyre megy az ember, akkor érdemes az "empire SB konfiguráción" úgy változtatni, hogy lecserélünk egy-két SB-t thermal resistesre. Innetől az egész csupán egyszerű matematika. Ilyen szempontból óvatosan kell kezelni a régi ED-videókat, mert az egyik patch-nál megváltoztatták az SB-k számítási módját. Régen úgy működött a dolog, hogy az SB-k értékei összeszorzódtak pajzserősség szempontjából, míg most már csak az alapértékhez adódnak hozzá, vagyis megszűnt a szinergia. Az egy-két nagy hajóval folytatott összecsapásoknál: például bérgyilkos küldi csak a célpontra fókuszálva, vagy HazRes-ekben jobb a normál, vagy ha van, akkor "Barbie-pajzs", és persze még több thermal resist.
    A fegyverek az meg egyrészt egyéni preferencia kérdése, másrészt, hogy mihez van alapanyag, vagyis mit "tudunk főzni". Amit én kiengedési szabályként emlegetek, ez régen is volt, ez valamiféle mass-lockos dolog, régen még valami figyelmeztetést is dobott low wake FSD-t indításakor, amiben valamiféle ".... mass-lock faktort" emlegetett. De ez csak azután fordul elő, amikor a CZ-ben felborul az egyensúly az ellenfél javára, ez low intensity CZ-kben hamarabb bekövetkezhet. Tehát ha bemész és csak néhány ellenfelet puffantasz le akkor nincs ez a mass-lock. Ráadásul a dolog elég zavaros, hogy mikor szabadulsz, vagyis hogy mikor megy végig a low wake FSD töltés. Volt olyan hogy a legközelebbi kis vadásztól több mint 3 km-re kellett eltávolodnom, miközben egy Cutter, és kísérete ennél kisebb távolságról is elengedett.

  • campernoob

    csendes újonc

    válasz Azumi? #34100 üzenetére

    Köszi tudom mi a mass-lock, és tudok is alaphelyzetben menekülni. De ezen speciális helyzetben saját tapasztalataim alapján valamilyen egyéb szabályok felülírják az alapesetet, pont ezért emlegetem külön néven. Ha ezekről a módosítókról tudsz valamit, akkor azt ne tarsd magadban.

  • campernoob

    csendes újonc

    válasz orientcx #34116 üzenetére

    6-8 SB-nél a thermal resist vs. reinforced egy egyszerűen kiszámolható feladvány, pont ezért említettem, a régi és az új számítási módszert. Régen ki lehetet kompenzálni azt az előnyt ami a +30% optimal multiplier jelentett, a jelenlegiben viszont nem. A rakétásokkal továbbra is ugyan az a bajom, hogy ha végigjátszod a "horda módot", akkor van ennek jelentősége, és inkább csak empire CZ-kben,ilyenkor azért messze több pofont kapsz, amikor már fogynak a szövetségesek, nem összehasonlítható azzal, mintha csak kiszemezgeted a javát, mert az csak az első kör. A bi-weave shield elég sokáig kompenzálja az így beszedett sebzést, és az SCB megmaradnak későbbre. Meg mondjuk jellemző rám, hogy amíg a felvett küldik meg nincsenek, addig nem térek vissza az állomásra. Ez a mass-lockos dolog meg csak akkor jelentkezik, és akkor sem mindig, ha felborult az egyensúly, és nem úgy működik, ahogy az normál esetben: mert érthetetlen, hogy néhány kis vadász, hogy tud nagyon hosszú ideig megfogni úgy, hogy 3 km távolságra vannak tőlem, miközben egy Cutter és kísérete 2300 méterről elenged 3-4 boost után. Ez így ellentmond az alap mass-lock szabályoknak, tehát ez vagy egy bug, vagy valamilyen egyéb szabály felülírja az eredeti mass-lock szabályokat.
    "Barbie shieldem" még nincs, de olvasgatva a fórumot úgy néz ki, hogy muszáj lesz beszerezni belőle, ha így két találattal megszabadítanak közel 2 GJ shieldtől.
    A dokkolós témához, csak annyit, hogy egyszerűbb berepülni a postaláda nyíláson, és csak ott levenni a sebességet nullára, akkor a computer igen hamar bedokkol, ahhoz hogy valaki azzal a dokkolási tempóval felvegye a versenyt ahhoz azért elég jó szemű, és ügyes kezű pilótának kell lenni.

  • campernoob

    csendes újonc

    Elkezdtem a powerplay-t, és az ismertetőkben egy kérdést elég gyorsan átugranak: Az ellenséges frakciók nem wanted hajóit, kilőhetem-e büntetlenül, és ezt hol tehetem meg? Saját területen, vagy semleges frakció területén is?
    A felfedezés témához, annyit, hogy ez nem mindenkit köt le annyira, ezért hasznos segítség a "Road 2 Riches" , emellett turista körutaztatással is elég jól lehet húzni a felfedező rangot, és még egy-két érdekes helyet is lát közben az ember. Dolphin alatti árkategóriában azért kezdő játékosnak, még jól jöhet egy Hauler is, fillérekből 30+ ugrótáv. Az elite felfedezési rang igen hasznos a mérnöközésnél, sok tíz órát meg lehet vele spórolni, az biztos hogy bolygófelszíni anyaggyűjtögetésnél sokkal hamarabb találni ritka anyagokat, és szerintem "USS vadászatnál" is besegít.
    Pilótáknál arra érdemes figyelni, hogy az alacsonyabb képzettségű pilóta magasabb szinteken kevesebb százalékot fog kérni, mintha egy képzettebbet veszel fel. Két pilótának még van annyi értelme, hogyha úgy lőnek ki hogy a pilótád aktív volt, akkor elveszted, és képezhetsz újat.

  • campernoob

    csendes újonc

    válasz to.ca #34205 üzenetére

    Ez azonban tévedés, ugyanis a 2.3 óta a küldetéseknek van értéke, ezért a 1000.000-s adomány jobban húzza a rangot, mint az 50.000-s.

    [ Szerkesztve ]

  • campernoob

    csendes újonc

    válasz Micsurin #34251 üzenetére

    Ezért kell a szükséges dolgokat Li-Yong-Rui területen beszerezni, mert ott 15%-kal olcsóbban lehet vásárolni mindenkinek. Vagy lusta elite pilótáknak ott van Shinrarta Dezhra rendszerben a játék egyetlen "one stop shop" -ja Jameson Memorial állomáson, ahol mindent egy helyen beszerezhetsz 10 % kedvezménnyel.

  • campernoob

    csendes újonc

    válasz garfield545 #34342 üzenetére

    Amit a youtube-n látsz gyors pénzszerzős videókat, azok egy része már nem aktuális, vagy nerfelték, szóval inkább 10-50 millió a reális, ezért kell a "fast money" után írni a patch számot is, ami jelenleg 2.4. Ami most is működik: Rhea-LQ Hydrae, Hip 118321-Damona útvonal. Jó pénzt hoz még a road 2 riches, vagy a turista körutazások. A HazRes-ekben is jó pénz van pláne ha kombinálod öld meg az XY pirate frakció z mennyiségű tagját típusú küldetésekkel, ilyenek military bázisokon szoktak elsősorban lenni. Amiben még sok pénz van az a háború/polgárháború, de a CZ-kben való tevékenykedéshez már egy komolyabb vas kell. Ott van még a Ram Tah's Guardian Mission, Maia Obsidian orbitalos idegen cuccos küldetés is, ja és ne felejtsük el a jó öreg Quince bázis scannelgetést is.
    Egyébként teljes mértékben egyet értek a többiekkel nem feltétlenül érdemes egyből ráhajtani a nagyvadra, egyrészt sok játékélménytől fosztod meg magad, másrészről az Anaconda egy nagyon jó hajó, de igényli a mérnöki beavatkozást.

  • campernoob

    csendes újonc

    válasz Mister_X #34400 üzenetére

    Egy harci hajónál az egyik legfontosabb tulajdonság a pitching speed, vagyis, hogy milyen gyorsan emeli az orrát a hajó, ebben a dropship nem áll valami jól, a FAS már sokkal jobb ebből a szempontból, nem véletlenül az egyik legkedveltebb hajó a játékban. FAS vagy FDL közül nem könnyül a választás míg a FAS hull tank, addig az FDL az ellenkezője shield tank, de nagyon gyenge hajótest párosul hozzá. Amíg Palin mesterrel meg nem ismerkedtél, addig én az FDL mellet tenném le a garast, mert grade 3 dirty drive tuninggal is egész jól működik. Ami viszont fontos az FDL-al kapcsolatosan, hogy szigorúan bi-weave shield kell rá, mert az 1000-1400-as normál shield már nagyon lassan jön vissza. A felfegyverzés alapvetően egyéni ízlés kérdése, de egy két érdekességre érdemes odafigyelni: az FDL felső két medium slotjába szóba jöhet két turretes energiafegyver , mert a turretek a szélvédő előtt "visszafelé" is tudnak lőni, és ez igen szép előny dogfight közben. A huge slotra, én semmiképpen sem javaslok plazmát: egyrészről az FDL nem nagyon szereti a meleget, másrésztől a plazma elég energiaigényes fegyver,ahhoz azért nem elég jó a 6-os power distibutor, harmadrészt az FDL-en a huge slot a hajó alatt van ezért ha fix fegyverrel akarsz lőni, akkor emelni kell a hajó orrát a célzáshoz. A Phyton egy nagyon jó multi felhasználású hajó,de nem elég fordulékony, és a méretéhez képest kicsi a pajzsa, de például az orrában jól megfér két focused plazma, mert energiában nincs hiány, de összességében harcra sokkal inkább FDL.
    Hosszú távon, amikor majd már minden szükséges mérnökhöz megvan a hozzájutás, akkor érdemes meglesni az imperial oldalt is, persze itt nem a Cutterre gondolok, mert őt nem a harci képességei miatt kedveljük, de a két kisebb érdekes tud lenni, de sajnos csak fullra engizve. Courier a kilőhetetlen shield tank vadász, és a fodulékonyság királya Clipper: nincs hajó a játékban, amivel gyorsabban semlegesíthető egy NCP Vulture.

  • campernoob

    csendes újonc

    válasz duvi #34403 üzenetére

    "Az Imperial Courier nem ebben a ligába játszik." Ezzel az állítással 100%-ig egyetértek, ugyanis a túlélési potenciálja az Imperial Couriernek a legmagasabb ebben a játékban a jelenlegi körülmények között. Az igaz, hogy tűzerőben, és fordulékonyságban elmarad, de a sebesség, a kicsi hitbox és ehhez képest hatalmas pajzs és elfogadható sebességű pajzs visszatöltés gyakorlatilag hallhatatlanná teszi. Eredetileg egyébként a két imperialt a "fun faktora" miatt tudnám ajánlani, viszont van még egy ennél is fontosabb tényező, ez pedig a játék balansz, ami elsősorban CZ-kben jön ki. Úgy tűnik a játék besorolja a hajókat erősebb és gyengébb hajónak, ezért ezeknek más ellenfeleket dob be. Ezért válik páronként relevánssá a Courier-Vulture, Clipper-FDL összehasonlítás. Mert hiába jóval erősebb hajó az FDL a Clippernél, elite fight rangon ha az ember bemegy CZ-be akkor az FDL-t, vagy Pythont 8-10 perc elteltével kitessékelik a jóval erősebb ellenfelek, míg a Clipperrel jól el lehet szórakozni a gyengébb ellenfelekkel szemben az idők végezetéig. Mivel eliteként a Vulture-t és FAS-t még nem próbáltam, de gyanakszom arra, hogy ezeket is az erősebb ellenfél besorolás sújtja. A besorolás egyébként nem tűzerő alapú, vagy méretfüggő, mert míg az FDL erős ellenfeleket kap, addig egy harci Conda, vagy Gunship gyengébbeket.
    A Clipper fegyverelrendezése tényleg kicsit elcseszett, két dolgot nagyon nem tud az egyik a turretes fegyverek használata, mert nem csak, hogy korlátozott az a sáv ahol a turretek dolgozhatnak, de még a munka sávon belül is a large turretek hajlamosak "elakadni" ez egy kicsit fura, más hajónál nem tapasztalt jelenség. A másik, hogy a large slotra nem célszerű fix fegyvert rakni, mert a lövedékek pályája közzé simán befér egy medium ship. Viszont ebből a fura fegyverelrendezésből előnyt is lehet kovácsolni: ez pedig, hogy a hajó orrának bólintásával lehet szabályozni, hogy csak a medium slotos fegyverek vagy az összes működjön egyszerre, vagyis lehet az összes fegyver egy firegroupban.

  • campernoob

    csendes újonc

    válasz duvi #34409 üzenetére

    Túlélési potenciál alatt azt értem, hogy amikor bent vagy az ellenfelek sűrűjében, és lerágták a pajzsodat, akkor milyen esélyekkel tudsz kijönni a szituációból hull sérülés, illetve a a hajó elvesztése nélkül. Ebben a dologban jelenleg a legjobb esélyekkel a Courier indul, a nagy sebesség kis méret nagy pajzs, és gyengébb ellenfelek miatt. A nagyobb hajónak hiába van több pajzsa, de egy AI fókusz fire-ből sokkal több sebzést fog megkapni.
    "Úgy tűnik a játék besorolja a hajókat erősebb és gyengébb hajónak, ezért ezeknek más ellenfeleket dob be." Ezzel kapcsolatos kérdésedre annál hivatalosabb választ nem lehet adni, hogy menjél be a játékban különböző típusú hajókkal és nézd meg az ellenfelek képzettségi szintjét. Gyenge hajó: Courier, Clipper, Gunship, Anaconda. Erős hajó: FDL, Python, Corvette. A többi hajóról nem tudok nyilatkozni érdemben. De ez azért nem olyan meglepő, ezt hívják játékbalansznak.
    Alapvetően ha mészárolni akarok CZ-ben, akkor persze Anacondát, vagy Corvettet viszek ezzekel a legmagasabb a kill/óra átlag. Egy kis laza dogfightra vágyva bevittem az FDL-emet, de hamar rá kellet jönnöm, hogy hiába a jó hajó, de a feladat is sokkal nehezebb, pont ezért került képbe a Courier, és a Clipper. Alacsonyabb fight rangnál még probléma nélkül működött a Python és az FDL is, bár az összehasonlítás annyiban sántit, hogy az azért 2-3 patch-el korábbi állapotnál volt, azóta viszont átdolgozták az AI viselkedését CZ-kben.

  • campernoob

    csendes újonc

    Úgy tűnik a fejlesztők csak belátták, hogy nem érdemes hátrányba hozni bizonyos hajókat,végülis ez csak egy egyszerű szerver beállítási kérdés. Tegnap, illetve ma tesztelve helyre állt a rend: szabadon mészárolhat az FDL, és a Python is. Mondjuk összességében nem bánom, így legalább rá vettem magamat, hogy más hajókat is kipróbáljak.
    "Cutter szerű lomha bálnákra gerjed" Ezzel kapcsolatban kicsit érintetnek érzem magam, nem arról van szó, hogy imperial fanboy lennék, hanem csak szeretem helyén kezelni a dolgokat. Minden hajó jó valamire, megvan a saját szerepköre, és mindegyik eléggé karakteres, szerintem a játéknak ezt a részét kifejezetten jól és alaposan megcsinálták. Nálam nem az a kérdés, hogy Cutter, vagy Corvette, mindkettő nagyon szépen elfér a két Anacondám mellett. Ja és nem ülök fel mindenféle fordulékony FAS-ról szóló legendáknak, hanem utánajárok: ugyan azt a 132%-os thrustert használva Clipper pitch 59.08, FAS pitch 56,46. Normál harci módban használva a FAS-ról a "Tesco gazdaságos Imperial Clipper" kifejezés ugrik be. A Clippernek gyorsabban töltődő nagyobb pajzsa van, a mozgása viszont sokkal dinamikusabb,a tűzerő meg azonos, vagyis alkalmasabb CZ ship, . A FAS sokkal inkább hull tankként mindenféle silent runningos sunnyogásra való. Egy kezdő játékosnak viszont egyiket se ajánlanám jó szívvel, sokkal jobb döntés egy FDL, vagy Python.

  • campernoob

    csendes újonc

    válasz grHawk #34421 üzenetére

    Ilyen típusú vitákhoz, még hiányolok két hajót a játékból: a Courier fed párját, illetve a gunship Imperial megfelelőjét. A két "nagy vas" oly mértékben eltér, hogy szinte összehasonlítani sem érdemes őket. A kisebb hajókat úgy "hozhatnák képbe", legalábbis az új játékosok számára, ha a Fed/Empire szintlépéseknél amikor újabb vasat old ki a játékos akkor a szintlépő küldit az előzővel kellene teljesíteni. Mert a jelenlegi rendszer nem szól másról, csak értelmetlen grind, ami semmilyen összefüggést nem mutat az elérendő céllal. A mai napig nem jártam azokban a rendszerekben, amihez permitet szereztem, azt se tudom, hogy van-e ott valami érdekes. Ugyan így a Powerplayt is közelebb lehetne hozni a játékosokhoz, mert jelenleg a Barbie pajzson kívül a többi jutalom, inkább csak érdekes, mint sem csábító.

  • campernoob

    csendes újonc

    válasz orientcx #37474 üzenetére

    A bi-weawe pajzsoknak CZ-kben van értelme, ahol a harc folyamatos, és mivel küldit csinálsz általában, ezért az egységnyi idő alatt a lehető legtöbb ellenfelet érdemes megölni, ezért bele kell menni a sűrűjébe, és emiatt folyamatosan fogják "rágicsálni" a pajzsot, és nem öt percig, hanem folyamatosan akár egy-két órán keresztül (több küldiből több száz ellenfél). Amit a kolléga elkezdett számszerűen is kifejteni a példájában: "Legyen 5 perces a harc. A prismatic 1080-at -> 15850, a bi meg 4466-ot 14500-at fog kibírni." Szóval könnyen belátható, hogy az idő előrehaladtával a bi-weawe pajzs több sebzést képes elnyelni, mert gyorsabban regenerálódik. Az SCB meg erre a problémára nem feltétlenül megoldás, mert nem csak nagy vassal lehet CZ-zni, hanem olyannal is amin nincs erre elegendő slot pl. : Imperial Courier.

  • campernoob

    csendes újonc

    válasz orientcx #37477 üzenetére

    Ahogy látom inkább taktikai/harcmodorból adódó különbségről, van szó, míg te vigyázol a hajóra, addig én néha szándékosan is használom a pajzs visszatöltő képességét: pl.: FAS, vagy gunship NCP szokta azt csinálni, hogy megáll szemtől-szemben, vagy körözni próbál körülöttem, ekkor én nem elkerülöm a lövéseit, hanem kihasználom a pajzs és tűzerő fölényt és nyílt sisakkal rövidre zárom a nézeteltérést (ha szükséges, akkor tolatás alkalmazásával), hiszen a pajzs tényleg hamar visszajön. Egy Corvetteről a bi-weawe pajzs sem esik le olyan könnyen, pláne manapság, hogy kicsit mintha könnyebb lenne CZ-zni, mint régebben (pl.: kevesebb NCP chaff).

  • campernoob

    csendes újonc

    válasz orientcx #37482 üzenetére

    Az ilyen kevésbé kifinomult harci technikák (szemtől-szemben) az egér+ billentyűzet használatából fakadnak, vitathatatlan, hogy nem használom ki a játék repülési modellje által kínált lehetőségeket 100%-ban, de egyszerűen kényelmesebb így játszani. De valójában időben hatékony is, mert az ellenféllel való táncolás helyett az összes fegyveremből osztom neki a csicskalángost, alapvetően ezt inkább csak Corvettettel csinálom, mert azon van ehhez elegendő pajzs, no meg kb. 500 méterről két huge beam lézer meglehetősen hatásos, pláne ha a wingman is besegít. Legrosszabb esetben a következő két-három percben 2-0-4 helyett 4-0-2 leosztással repkedek, és visszafogottabban harcolok.

  • campernoob

    csendes újonc

    válasz orientcx #37489 üzenetére

    Nálam viszont a joystickkal való célzás ment nehezen (igaz, hogy egy másik játéknál próbálkoztam vele), és nem nagyon volt türelmem begyakorolni, pedig a repülés részében tényleg ég és föld a különbség. Ebben a játékban ezt az élménybeli hiányosságot megadja néhány fordulékonyabb cucc szóval azokkal szoktam CZ-kben "funolni" pl: Clipper vagy a sokkal bolondbiztosabb Imperial Courier. Rammolgatni CZk-ben kevésbé van lehetőség, HazResk-ben meg, azért nem szoktam, mert oda alkatrészért megyek, és nem hátrányos ha pontosan tudom, hogy hol pukkant el az áldozat. Ilyen szempontból kifejezetten előnyös a wingman, mert amíg a limpetek szedegetik a cuccot, addig őt rázavarom a következő ellenfélre, ha a csetepaté beindult, akkor kiadok egy dokkolás parancsot, és ezáltal helybe hozza az ellenfelet. Így legalább a limpeteknek mindig van mit csinálniuk. Erre a célra kifejezetten hasznos az új type 10, mert azon nem igazán számít a sensorok hatótávjának megnövelése, mert a 4A modul tömege csak 10 tonna, ellentétben egy Conda, vagy Corvette 160 tonnájával szemben, az meg igen csak hasznos ha mozgás nélkül messzire lát a hajó. Rammolgatni inkább csak Cutterrel szoktam elsősorban kéregető FDL esnek áldozatul, mert tényleg hatékony a cannonra felrakott ellenfelet melegítő másodlagos effekt, így néha NCP FDL tényleg annyira megmelegedik, hogy megáll egy "medvepuszira", valahogy utána már nem szokott kéregetni. Nem terhelnélek bemutató videó készítésével ebben a kánikulai időben, egyébként emlékszem még az előző hosszabb HazReses videódra, ami tényleg nagyon jó lett, humoros, és tanulságos, szóval nagyon megköszönném, ha azt belinkelnéd,és talán az új játékosok is igen jól járnának vele ha rápillantanak.

  • campernoob

    csendes újonc

    válasz Tatyla #37497 üzenetére

    Elsőre soknak tűnik a látótér vesztés (30 helyett 21 fok) de gyakorlatban nem annyira zavaró, és simán megéri a csere, hogy 13 km-re el lehet látni. Corvette nem egy ugróbajnok, ezért azon eleve súlyt csökkentettem, pláne hogy ez még a Guardian modulok előtti időben volt. Az agilitás miatt persze marad úgy, mert a most megszokotthoz képest az már több, mint 260 tonna különbség lenne.

Új hozzászólás Aktív témák