Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Micsurin

    nagyúr

    válasz campernoob #33992 üzenetére

    Hááát,ismerjük be, alkalmatlan. A mostani Kondámhoz képest legalábbis biztos... egy Corvetthez képest meg. :B

    @anatron: Pff nem tudod értékelni csak, nem vagy még kész erre a szépségre. :D

    @Mister_X: A Clipper jó cucc nagyon szeretem.... de a Vulture komolyabb harci vas. (Clipper, közepes átlagos pajzsok, egy nagyon gyenge kasztnin, amihez jön a bajos HP kiosztás, a szárnyak / gondolák szélein--->ott ki is esnek a fixed jóságok.) :) (Mellesleg a Baron nem 1-2 sec azért.) És neked is ugranának itt többen a Fedes társaságból, tekintve nem elég kompetensek a Clipperhez.... ezért egy Fed szájhős esetén csakis a hajóval lehet a gond! ;] :DDD

    [ Szerkesztve ]

    The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

  • duvi

    nagyúr

    válasz campernoob #34016 üzenetére

    Igen ám, csak az emberek nem azért járnak RES-be, hogy bírják a pofonokat és sikeresen elmeneküljenek :N Azért járnak vadászni, hogy időegység alatt minél több ellenfelet küldjenek a bontóba és folyamatosan csilingeljen a kassza ;)
    Te úgy látod, hogy itt bárminemű problémája lenne a Corvettenek :F ;]

    [ Szerkesztve ]

  • duvi

    nagyúr

    válasz campernoob #34018 üzenetére

    Teljesen mindegy, hogy hol harcolsz. Harcban lényegesen hatékonyabb a Corvette és a Conda. Lehet, hogy kicsit tovább bírja a pofonokat a Cutter, de ebben a műfajban akkor se hatékonyabb, mint a másik két hajó.

  • orientcx

    őstag

    válasz campernoob #34018 üzenetére

    Hidd el, Duvi mesternek igaza van, ha minden szempontot figyelembe veszünk, manapság a Corvette kimagaslóan a legjobb hajó. (PVE-ről beszélek). Ezt annak ellenére merem kijelenteni, hogy a Cutter-t össz egyszer próbáltam ki, még anno a bétában, amikor megjelent a szalonokban. Már az első pár száz méteren éreztem, hogy ez az "izé" nem nekem való, és amikor úgy döntöttem, hogy inkább valamelyik használt Cutter kereskedés gondjaira bízom, életem legunalmasabb félórája következett(mert kb addig tartott, amíg hajlandó volt visszafordítani az orrát a terminál felé). Érezhetően a császári fejlesztőgárdát megint csak össz egy dolog motiválta, nevezetesen az, hogy a tisztelt birodalmi pilóták kellőlépp menthessék vele az irhájukat :) (gyorsnak gyors). Jó, tudom, Palin mester néha csodákra (is) képes, de még ha élete legjobb formáját egy Cutter feljavításánál futotta is volna(micsoda pazarlás lenne), akkor is max annyit érhetett volna el, hogy egy Cutter forduló látványán a Quieen Elizabet már beérte volna egy szolid kuncogással, és nem kacagta volna ki olyan hangosan. Mindenesetre azt valóban nem lehet mondani, hogy teljesen alkalmatlan, az a távoltartásos taktika, amit korábban írtál, az valami hasonló, amivel én is próbálkoznék, de akkor meg hol marad a móka. Maradjunk annyiban, hogy a Cutter a kereskedők álma: jól meg lehet pakolni biowaste-vel, és lehet vele iszkolni. :K

    "(a HazRES-ben)túl sok az üresjárat, amíg csak vársz, ezért picit unalmas is"

    Én úgy szoktam, hogy ha már az érkezés utáni egy percben nem jön legalább 2-3 nagyvad, akkor ki SC-be, és vissza. 2-3 próbálkozás után már össze szokott jönni az úri társaság, és olyankor elég tartalmas köröket lehet futni. Nagyon leegyszerűsítve ha az elején kicsik jönnek, mindig kicsik fognak jönni, ha nagyok, akkor meg többnyire nagyok.
    De ha valami izgalmasabbra vágysz, akkor pakolj be a raktérbe másfél kiló romlott halat(azt már jó messziről ki tudják szagolni a tisztelt martalóc kollégák), és meglátod, nem fogsz unatkozni, legalábbis nem emlékszem olyanra, hogy ilyenkor ásítoztam volna.

    "(CZ-ben)kevesebb az üresjárat szinte folyamatos az akció"

    Az én tapasztalataim szerint ott legalább ugyanannyiszor, vagy inkább többször kell ki be lépkedni, mivel érkezés után egy-két mozdulattal legyalulja az ember azt a pár nagyvadat, és utána már csak egy rakás csirkeaprólék szennyezi a radarképet.

    "egyedül vagy 4-5 ellenféllel szemben, és a hirtelen melléd spammol még plussz 5-6 akik elkezdenek megszórni rakétákkal), ilyenkor azért nem is olyan nehéz "eldobni" egy Condát, vagy Corwettet"
    meg hogy
    "sikerült összehozni egyszer egy 60 kilométeres menekülést Cutterrel, mert csak ekkor engedett volna kiugrani"

    Hidd el, a Corvette is remekül bírja az igénybevételt, de van két tanácsom:
    1., - CZ-ben sose állj le. Lecsapsz valamelyikre, utána boost, boost, és megint boost, ott leütöd a következőt, és megint boost, boost, stb, mert különben egy falka rohadt kis bögöly kezdi szívni a véred.
    2., - ha netán mégis olyan helyzetbe kerülsz, hogy egy rakás hajó csak a te fejedet óhajtja, akkor sose kifelé menekülj, mert a világ végéig kergetni fognak(ráadásul ha ott vered pofán őket, még wanted is leszel, mivel az már kívül esik a CZ-n). Ilyenkor inkább nézz körül a radaron, hogy merre vannak a legnagyobb zöld foltok, és ússz keresztül a legnagyobbikon. Az a sok gyökér mind követni fog, és azonmód le is akad, mert egy pillanat alatt összetűzésbe fog keveredni az ott tartózkodó szövi hajókkal. És mivel kb annyi agyuk van, mint egy értelmi fogyatékos struccnak(márpadig az a jószág már alapból sem túl intelligens), ezért még azt is elfelejtik, hogy egyáltalán a világon vagy.

    "a másik két vas ebben a szituációban otthagyta volna a fogát, na meg a jól képzett vadászpilótát is(ez az ami jobban tud fájni)."

    A Corvettel még sosem kerültem olyan helyzetbe, hogy egy karikánál kevesebbre soványodott volna a pajzsom, úgyhogy sztem a te általad felhozott esetben sem lett volna gondom. Ráadásul tapasztalatom szerint az a ~370-es tempó, amit az én paripám felszerszámozva tud, bőven elég szokott lenni. Mellesleg nekem CZ-ben a kis vadász nem vált be, mert gyak folyamatosan azonnal leszedték, aztán pár próbálkozás után már ki sem küldtem, és azóta olyankor a hangárt eleve nem is viszem magammal, a koma meg "inactive"-ban ücsörög a helyi kantinban.

    "nálam ugyan azokat a shield boostereket használva conda/corwette/cutter 2000/2900/3800"

    Nem tudom biztosan, de te valószínűleg heavy duty SB-t használsz. Ha igen, akkor próbáld ki a resistance augmented-et. Lehet, hogy szám szerint kisebb, de viszont egy-egy SCB töltettel majd egy teljes karikát vissza lehet tölteni(a Corvetten). A heavy-nél ugyanez gyak lehetetlen. Erősebb ugyan, de ha az egyszer elfogy, akkor az el van fogyva. :K Tehát ha néha-néha egyet-egyet pofozkodsz, akkor a heavy a jobb, ha meg folyamatos bunyó van, akkor az augmented, mert SCB használattal gyak örökké fog tartani

    "vagy némi menekülés után visszafordulsz, és "felszalámizod" az ellenfeleket, erre a másik két "nagy vas" egyszerűen alkalmatlan."

    Na ezt meg a hős Fed szájvitézek nevében kikérem magamnak :D

    u.i.: Duvi kapitány nem azt mondta, hogy a Cutter teljesen alkalmatlan(kezdő Hauler kadétok ellen pl kiváló ;) ), de komolyra fordítva azt nyugodtan kijelenthetjük, hogy inkább kereskedésre ideális, mint harcra.

    u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

  • Micsurin

    nagyúr

    válasz campernoob #34016 üzenetére

    Lehet már lefutott téma, de nem volt érkezésem ma még fórumozni! :)

    Nem teljesen az, ez talán tényleg erős jelző volt... de nincs vele értelme szerintem erőltetni (Mondom ezt annak ellenére egészen biztos kerül egy a "flottámba" mert ha van a szememnek szép hajó a játékban az a két méretesebb Gutamaya hajó.)
    A velem lenne a baj dolgot ne vesézzük, ezt meg is fordíthatnánk, ha a pajzs különbségre ekkora szükség van nem jól kezelted a Conda és a Corvettet. CZ-zek és HAZResezek is, mint feljebb volt már szó (Duvit faggattam a felfedezésről... mivel "mindig csak pew pew... megakarom ismerni a játék többi részét.")
    Ha Condával sokkal kényelmesebb pörgősebb köröket lehet menni, onnan meg csak egy lépés a Corvette.

    A Cutternek a jelenlegi felállásban nem osztottak túl sok (ez != egyáltalán.) lapot a combat asztalnál.
    Ha esetleg az övé lenne egyedüliként az a jog, hogy több vadászt indítson egyszerre ha már 2 bay is lehet rajta akkor ütős cucc lenne, egész kellemes mini flagship. :)

    megjegyzés: Valami azt súgja a következő egy évben a játék PVE combat része is fel lesz rúgva mint a ... vödör. :)

    OFF.: Lehet hétvégén írok egy kis szösszenetet bloggban a F.L.Y.5 vs Logi 3D témával kapcsolatban, ég és föld. Pedig a F.L.Y megjelenésekor még picit több is volt mint a Logi. :Y

    [ Szerkesztve ]

    The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

  • to.ca

    tag

    válasz campernoob #34049 üzenetére

    Nem szállnék be a "Cutter alkalmas-e combat-hajónak?" c.vitába. Annyit csak, hogy szállítmányozásra és questelésre használom, de felfegyverezve. Így persze kisebb a raktér és az ugrótáv, de nem kell elszaladni a jól fizető - jellemzően elite FDL és Konda - npc kalózok elől, és a pénzesebb fejvadász küldetéseket is el tudom vállalni. CZ-ben , Haz.RES-ben nem próbáltam, ahhoz nekem nagyon tetű módon fordul, nem élvezném, akkor meg minek?

    "...(természetesen terjed a neten az a bődületes marhaság is, hogy combat shippen használjunk thermal resistes shieldet, de vajon miért?"
    Talán azért, mert a pajzsok eleve hendikepesek thermal resist-et illetően?

    load"elite",8,1

  • orientcx

    őstag

    válasz campernoob #34049 üzenetére

    Akkor Cutter kérdésben nagyjából egyetértünk, nincs elveszve ha bunyóba keveredik, de igazából nem erre van kihegyezve. (most megint gonoszkodni fogok, ne figyelj ide ;) ) Egy tehetséges dobos jó kis szólót tud nyomni akár egy felfordított vödör-lavor-bödön kombón is, de egy profi dobcucc azért mégiscsak jobban szól. Az arra való. Viszont az is igaz, hogy azzal meg nem érdemes vizet hordani. :D

    "én a kevert SB megoldást alkalmazom reinforced bi-weave shielddel (természetesen terjed a neten az a bődületes marhaság is, hogy combat shippen használjunk thermal resistes shieldet, de vajon miért?"

    A kérdésedre a válasz roppant egyszerű. Azért, mert az npc pilóták döntő többsége thermal fegyvereket használ. Ugyan szoktam találkozni olyanokkal is, akik pajzsra rakétákkal mennek, de azoknál még Döncike rizsszemes köpőcsöve is félelmetesebb fegyver(mert az közelről akár még enyhe bőrpírt is okozhat :K ). Egyszer direkt kipróbáltam egy már nemtom milyen hajó ellenében. Megálltam vele szemben, és hagytam rakétázni. Szegénynek annyira vörösödött a feje az erőlködéstől azért a semmi hatásért, hogy a végén megszántam és kilőttem, hogy ne szenvedjen tovább. :)
    Visszatérve a shield-re, sztem a bi-weawe verziónak PvE-ben nincs helye. Egy pajzs nekem csak ne jöjjön vissza hamar! Egy pajzs nekem el se menjen!

    Ezt a részt csak csak erős idegzetűek olvassák tovább. (esetleg Besenyő család rajongók)
    Besenyő Pista bácsi is megmondta, hogy a pajzs ne kirándulgasson, kérem! Igazam van? Háá nem? De! Elmegy a pajzs hosszú hétvégére Hajdúszoboszlóra? Hát ez butaság, kérem. Utazik a vonaton, aztán ott lógatja a lábát a langyos vízbe a pajzs? De hát a pajzsnak nincs is lába, kéééremszépen, hááá hogyan lógathatná a langyos vízbe azt a nem is levő lábát neki az a pajzs, örülhet, ha egyáltalán el tudja vitetni magát a medence partjáig láb nélkül, kérem. Hááá nóóórmális?

    A bi-weawe pajzs remekül működik PvP-ben, azon belül is a falkában vadászó FDL-eknél. Ha valamelyik kapott egy pár nagy fülest, akkor az lőtávon kívül megy, majd mikor egy pillanat alatt visszahízik a pajzsa, akkor gyak sértetlenül(mittomén 96%-os hullal) visszaáll a sorba, és olyankor a következő falkatag vonulhat háttérbe nyalogathatni a sebeit(már ha van neki)

    Boncolgatod a fegyverválasztás témáját

    Ebben nem foglalnék állást, ez abszolút szubjektív. Én mondjuk az MC+frag cannon-ra esküszöm, mert igaz ugyan, hogy oda kell figyelni a gazdaságos lőszerhasználatra, de cserébe irgalmatlan tűzerő, alacsony hő és PD terhelés, így mindig jut pötty a pajzsra, és a thrusterekre a folyamatos boost-os fordulókhoz, de ez ízlés dolga.

    Boncolgatod a pénzügyeket

    Megmondom őszintén, az anyagiakra már kb két éve egyáltalán nem figyelek, az (az élettel ellentétben) mindig csak úgy jön. Nem is veszek fel küldiket sem, legfeljebb néhány kurrensebb material érdekében, de leginkább meg sem nézem a b.board-ot. Amúgy küldik nélkül a HazRES nem egy aranybánya, általában kb fél-egyórás köröket szoktam tenni, forgalomtól és szerencsétől függően 2-6 db Misikét lehet megkérni, hogy ugorjon fel a számlámra.

    "A kiengedési szabályról: (Akkor ezek szerint ezzel lehet, hogy még nem is találkoztál?)"

    ??? ... Hát az az izé meg mi ez az meg? :U:F
    Külön ki kell kéredzkedni, hogy "tanárnéni kérem, ki kell mennem az illemhelyre, mert császári Clipper pilóta vagyok, és megláttam egy közeledő Sidewinderes Fed kadétot"? :D

    Úgy kb 7-8 hónapja CZ-ztem utóljára, Akkor ilyesmi még nem volt.

    Úgy látszik megint iratkozhatok be a kadét iskolába, jól fogok kinézni a szamárpadban.

    :DD

    [ Szerkesztve ]

    u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

  • Raymond

    félisten

    válasz campernoob #34078 üzenetére

    Ahh, koszi. Volt hogy azert eleg nehezen tudtam megtartani, csak nem tudtam hogy ez most AI skill-tol vagy valami mastol fug :)

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Azumi?

    csendes tag

    válasz campernoob #34097 üzenetére

    Nem is olyan rég szerintem még itt a fórumban is elhangzott, hogy mit jelent a "mass lock". Csak Te biztos nem olvastad, mert közben írtál.....

    (és írtál, és írtál, és írtál, és írtál, és írtál, és írtál, és írtál, és írtál, és írtál, és írtál, és írtál, és írtál, és írtál, és írtál, és írtál, és írtál, és írtál, és írtál, és írtál, és írtál, és írtál, és írtál, ...)

  • orientcx

    őstag

    válasz campernoob #34097 üzenetére

    Hát én továbbra is a fullra tuningolt thermal resistance Barbi pajzsra esküszöm, augmented 7B-s SCB-kkel. Azért nem A-s, mert a B-s verzió egy-egy töltete ugyan valamivel kevesebbet pumpál a pajzsba, de cserébe kevesebb hőt is termel(spec tuninggal 118 fokig fűt csak fel), ráadásul egyel több töltet is van benne, tehát összességében a visszatöltés is nagyobb lesz, mint az A-nál. És ebből a 7B-sből akár kettőt is felrakhat az óvatosabbja. Márpedig aki ennyit el tud használni, legyen az akár még a legkiadósabb CZ parti is, az egy művész. A rakétázókkal továbbra sem értem, mi a bajod, a pajzsomra kb annyi hatása sincs, mint az Ödönke féle köpőcsőnek(de erről már volt szó) :K
    Ami pedig a CZ-ben észlelt mass lock-ot illeti, az semmiképp nem valamiféle kilépési tiltás, hanem egyszerűen egy rakás nagyobb hajó úszkál a környékeden. Én akkor kaptam ilyen üzeneteket, ha elfogytak a piros nagyvadak, és 2-4 db zöld konda, vagy Corvette dagonyázott a közelemben. De egy-két boost, és már ugorhattam is, soha semmiféle tiltással nem találkoztam(persze ki is merne korlátokat szabni a legendás Fed archuszárnak :D)

    Dokkolás: 14' karácsonyán egy sima joystickkal toltam egy hétig, amíg az első hotas-om meg nem jött, de a dokkolással soha a legkisebb gondom sem volt, már elsőre sem. Ennek ellenére nekem igenis mindegyik hajómon ott a DC, mert amikor egy-egy körről visszaérek, jólesik egy kis nyújtózás, egy kis társadalmi élet, stb. És az is jó érzés, ahogy felcsendül az Elite'84-et, és egyben a 80-as éveket idéző közismert dallam... :K

    A Frontier bátran hirdeti a felvilágosult gondolkodás, és az elfogadás fontosságát

    :DD :DD :DD

    Micsurin - Látványos az a hőleadásos kép :C

    [ Szerkesztve ]

    u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

  • to.ca

    tag

    válasz campernoob #34207 üzenetére

    Hát, könnyen lehet, elég régen volt, hogy küzdöttem a superpower rank-ért. :D

    load"elite",8,1

  • Micsurin

    nagyúr

    válasz campernoob #34252 üzenetére

    Ahhoz elég egy Elite rank is vagy mind a három kell ? Még csak Tycon 18%-on vagyok, ez a legközelebbi "Elitem", akkor ha jövőhétvégén lesz idom megint játszani passenger és megoldom az Elitet. :D (Már ha egy elite rank elég.)

    The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

  • Íjász001

    tag

    válasz campernoob #34350 üzenetére

    Hali !!!!

    A Quince-i küldetések egy picit nehezedtek. Jelenlegi realitás, hogy küldiket dob bőven 2-3 milla egy, viszont minden küldinek külön helyszíne van. Már nem elég egy scannelés.

    [ Szerkesztve ]

    Íjász

  • grHawk

    aktív tag

    válasz campernoob #34419 üzenetére

    A fórumokon nemzetközileg és itt is tradicionális a fed-imp ellentét kihangsúlyozása. Az egyik szidja a másik hajóit, a másik meg az egyikét, sőt, jobb esetben még fed-imp politikai vitát is láthatunk, na az ütős! Nehogy azt hidd, hogy a patriotizmus határain felül van vita a témában, ez csupán szórakoztató szurkálódás. Amúgy meglep, hogy nincs birodalmi ellenreakció. Ezek szerint tényleg a Föderáció a kitartóbb :D

  • orientcx

    őstag

    válasz campernoob #37476 üzenetére

    Ha jól fel van építve az a hajó, akkor soha nem esik le az a pajzs, még hosszabb idő alatt sem. De ha biztonságra akarsz menni, egy Corvettre simán felfér 2 db 7B-s scb, ami 10 db töltet. Ha valaki abból is mindet elhasználja, és megint elfogy a shield a popsija alól, annak külön gratulálok. Na ők használjanak bi-weawe pelenkát, de akkor az sem fog segíteni rajtuk. Valaha CG-k keretében RES-eztem, és Cz-ztem, és nem is keveset. Fed szájhuszár lévén most meg is ragadom az alkalmat a nagy arcú dicsekvésre, többször kerültem be a végén az első 5 pilóta közé(nem a top 5 %-ba, hanem az első ötbe), de soha nem fogyott el a pajzsom. Egy CZ-be nem bi-weawe cucc kell, hanem jó taktika. Nekem speciel ez vált be: (#29822) orientcx
    Persze ha valaki felpakol egy Barbi pajzsot, egy rakás heavy SB-vel, viszonylag rövid idő alatt elkoptatja, mert arra számít, hogy a rendszer azt majd folyamatosan feltöltve tartja, az valóban meg fog lepődni, de ez nem a Barbi pajzs hibája, és nem a bi-weawe fölényét igazolja. Ami pedig a SCB használatot illeti, a példák Corvettről, és Cutterről szóltak, de akkor menjünk a kisebb osztályok felé is. Én mostanában csakis a Krait-el élvezkedem, össz egy db 6B-s SCB van rajta, és több mint elég. Márpedig egy modulhely még egy Sidin is van. Ráadásul egy kisgépen kevés utility port van, emiatt kevés SB, emiatt egy visszatöltés közel egy teljes pajzsnyit visszatol, tehát ott sem a bi-weawe a nyerő. De mindenesetre te tudod, használj olyan cuccot, amilyet akarsz.

    u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

  • duvi

    nagyúr

    válasz campernoob #37476 üzenetére

    Ha RES-el példálóznátok még csak-csak megérteném. De egy high intensity CZ-ben, ahol sokszor 4-5 hajó is össztüzet lő ránk, ott kb. semmi értelmét nem látom a bi weawe pajzsnak. Még arra se lesz elég idő, hogy a CZ szélére spurizzunk, nemhogy visszatöltsön :(

    [ Szerkesztve ]

  • orientcx

    őstag

    válasz campernoob #37483 üzenetére

    "Az ilyen kevésbé kifinomult harci technikák (szemtől-szemben) az egér+ billentyűzet használatából fakadnak"

    Egér+billentyű??? Minden tiszteletem a tiéd. Így én még egy fix ponthoz spaniferezett T9-est sem tudnék eltalálni 40 centiről. Még szerencse, hogy ez sosem derülne ki rólam, mert már eleve kidokkolni sem tudnék.:D

    "De valójában időben hatékony is, mert az ellenféllel való táncolás helyett az összes fegyveremből osztom neki a csicskalángost"

    Próbáld ki a rammer techniát, az az igazán időtakarékos(konkréten 0 sec). :K Igény esetén összerakhatok erről egy rövid bemutató videót

    komor88 - "Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy az elején pythonnal mentem, viszonylag kevés engineerelt cuccal és barbipajzzsal"

    Hát az már igaz, manapság hatékonyságban a hajó 40%, a hozzávaló engi cucc 60%. Hacsak nem 30-70, vagy 25-75 :K

    [ Szerkesztve ]

    u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

Új hozzászólás Aktív témák