Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andie

    őstag

    Sziasztok!
    Noob vagyok, pár napja kezdtem játszani a játékkal, Horizons is megvan, de még bolygóra nem szálltam le. A játék nem ismeretlen, már C64en is MoonFalloztam hetekig, és úgy emlékszem az első pc-imen is volt Elite (vagy hasonó űrszim).
    Elolvastam a bevezető leírásait, néztem videókat, bújtam a redditet meg steam fórumokat, de van néhány kérdésem, amikre nem kaptam egyértelmű választ, ezekkel itt fárasztanálak titeket, amíg ki nem rúgtok :B

    Rögtön kezdésnek:
    - egyelőre soloban kóválygok egy MK3-al, ahol van küldi és 100k fölött hoz, megcsinálom. Kedvencem a "keresd meg az elveszett kapszulát" jellegűek. Ám azt figyeltem meg, hogy már a sokadik küldi után sem emelkedi a reputációm. Mindig ott van a neutral jobb szélén, mindig mutatja a kis kék sávocskát, hogy köszi, ennyivel nőttél a szemünkben, de már napok óta képtelen vagyok átlépni a következő szintre (friendly?). Ez kellene ahhoz, hogy a loungban el tudjak vállalni emberszállítós küldit milliós CR-ért. Mit csinálok rosszul? Miért mindig ugyanazt a kis kék sávot mutatja az utolsó 90%nál, és miért nem telik meg végre a neutral repu sávocskám?

    - a fentit átgondolva arra jutottam, hogy valszleg mindig más miniklánnak végzek küldit, ezért mindegyiknél lépek egy kicsit, és ezért nem jutok följebb. Ekkora fedeztem fel, hogy vannak Galaxy powerek. Rögtön vagy 8, de lehet, hogy több. Ami megmaradt bennem az Alliance, a gonosz birodalmiak, meg valami föderáció? És talán valami freedom fighters vagy kik. Láttam, hogy itt pledzselni lehet, gondolom ez egy elköteleződés (de szép szó) az egyikük mellett. Ezzel lehetne náluk drasztikusan megnövelni a repumat? De kinél írjak alá szerződést? Melyiket javasoljátok? És milyen hátránnyal/előnnyel jár ez az elköteleződés?

    - megpróbálkoztam a bányászkodással is. Hát amilyen izgalmasnak tűnt, olyan nehézkes. Hüje fejjel elvállaltam egy küldit, hogy hozok 15 egységnyi monohidrate metanolt vagy miatökömet. Gondoltam ezt gyorsan összeszedem. No, 1 órámba telt, mire rájöttem, hogy hol kell egyáltalán keresnem. Aztán újabb 1 órámba mire rájöttem, hogy egyesével összekapkodni a kihullott ásványokat nem célravezető. Ezekután lett elfogó drónom meg röntgenező drónom, igy már azért jobban ment. Ellövöldöztem vagy 8 vizsgálódrónt, mire találtam olyan jégtömböt amiben monohidrát volt. Ezután kijött belőle kb 5, és kifogyott. A finomítóm ebből 1 büdös egységnyit se tudott csinálni, asszem 55%nál volt. Megpróbálkoztam még 1-2 jégtömbbel, de elfogyott minden drónom, és feladtam a küldit. Ebből soha az életben nem lesz 15 egységnyi!!!
    Mit csináltam rosszul? Hogy lehet ezt jobban? (elolvastam a 2 bányászós tutorialt, meg is értettem amit ott írtak - ebből arra következtetek, hogy ez eleve egy kudarcra itélt küldi volt)

    - érdekelne az egész galaxis, de nemnagyon mertem eddig elkóbászolni. Eleve ha jól vettem észre, nem szállhatok át a régi hajóimba akárhol, csak ahol letettem őket. Ez viszont odaköt akkor. Mi a célszerűbb? Befészkelni magamat egy jó kis rendszerbe, és ott 4-5 csillag között kalandozni, vagy vándorolni ide-oda? Lehet találni különleges objektumokat? Ködöket, planetárisokat? (amatőr csillagász vagyok, szóval ezért IS érdekel a játék :) ) - Lövöldözni sem igazán mertem, eddig talán 2 hajót lőttem le, nemistudom miért, talán rám támadtak? Fegyverek terén is kicsit elveszett vagyok - melyik a jobb? Lézer? forgócsöves golyós? Némelyik rááll a célra magától (tutorial), és csak lőni kell amig a képben van, másikat folyton középen kell tartani, és akkor sem talál.

    (van még, de nem merek többet írni egyelőre :) )

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    Köszi a tanácsokat!
    No, hát az előbb kikaptak a hipertérből, pedig eddig mindig meg tudtam szökni. Mondjuk annyira nem bántam ,mert irta, hogy minden egyes üldözésemre küldött hajó leszedéséért kapok még extra 60ezer kreditet.
    Mondom semmi gond, itt a jó kis cobra mk3, 2 forgótársa géppuska, missile, fullra töltött pajzs, nosza.
    Hát azzal kezdte, hogy amint leállt a hiperhajtómű, megszűnt a pajzsom. Egyszerűen eltűnt!! Valamit gagyogott róla, de bizisten nem figyeltem, mert lefagytam mint a dög. Elkezdtem a támadó után forogni. Megjelent 2 fehér-pirosan villogó, inkább vibráló háromszög a radaron két oldalt. Mire kb 10-15 mp alatt megtaláltam a támadót, az életem 50%on volt, ekkor végre rá tudtam lőni, de esélytelen volt. Kikerült a látószögből és fölrobbantam. Az egész fél percen belül megtörtént. :Y
    Ennyire szar lehetett a pajzsom (4E asszem), vagy ennyire béna vagyok, vagy mi afrancot csináltam rosszul? :W

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz duvi #35904 üzenetére

    Igen, elolvastam, de azért ennél többet kellett volna birnia...
    Most vettem egy Viper MKIV-et, felszereltem ez alapján a guide alapján. (majdnem minden ilyen, a fegyverek, páncélok, stb, csak pár apróság más)
    Elvállaltam a lekisebb pirate Lord küldetést (32k CR)
    Odamentem, nav beacont megkerestem, jött is. Nagy nehezen lelőttem a páncélját. Aztán elkezdtem lőni, leszedtem a fele életét, erre meglógott a hiperűrbe. :Y (ott hagyott valami high wake valamit)
    Most ilyenkor mivan? Üthetem bottal a nyomát? Ennyi? Egy nyomorult rohadék sidewinderes kis szart se tudok leszedni? Komolyan, kezdek erre a játékra bepipulni, letörlöm a f..ba... :W

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz duvi #35906 üzenetére

    Na vájjá vájjá :) Hogy célzom be a powerplantját? Van erre valami lehetőség? Én az űrhajóját se tudom becélozni az esetek 90%-ában, negyed órába telt mire lelőttem. Folyton visszatöltötte a pajzsát meg elugrott. (közben persze rájöttem, hogy az infó panelen irta, hogy hova). Ott már 4-en lőtték, azért volt esélyem az utolsó 4%-ot leszedni az életéből :) Nagy dicsőség.
    Szóval hogy választom ki, hogy kilőjem a generátorát?

    A kezdőségről: hát jó, nyilván igazad van. De kb 4-5 napja játszok a játékkal, napi 4-6 órát. Visszahoztam kb 20 elveszett blackboxot, elszállítottam kismillió cuccot, infót, bányászkodtam, megcsináltam a fighting tutorialt. Összekalapoztam 1,5M creditet, meg tudtam venni egy komoly hadihajót... Ezekután azért ne legyen már probléma lelőni egy 1. kategóriás aluminium bilit. Ha mégis, akkor ott lehet, hogy nem a játékosban van a hiba :)
    Kipróbálom ezt a CQC-t. Ott tudom használni a hajómat?

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz duvi #35909 üzenetére

    Hoppá, hát én ezt még ne is láttam. :R
    No kipróbálom legközelebb, ha nem felejtem el a nagy csata hevében - vagy az arénában. Most kipróbáltam a silent repülést is, mert azt is ajánlották, hogy el lehet bújni amikor hirtelen megjelennek mellettem. Dehát pár mp alatt felhevült a gép, ráadásul pajzs nélkül maradtam. Még jó hogy nem jött oda senki.
    Most felvettem 8-10 "hozd vissza az elveszett kapszulát" küldit, tápolgatok. Közben kezdek rájönni az állomásokon lévő emberek és a reputációk összefüggésére. (ezek az emberek nem mind az állomás képviseletében vannak ott, hanem a közeli rendszerek "diplomatái" - azaz nem összevissza kell nekik a kedvükre tenni, mert csak az egyes embereknél felvett és teljesített küldik emelik _annál_ az embernél a reputációt. Illetve ha jól láttam a passanger löncsben is hasonló színü emberek üldögélnek, és oda átmegy a repu)
    Rémes, mennyire nem fogja a kezét az embernek ez a játék. Nem szeretem az órákig tartó tutoriálokat, amikor még a jobbegérgomb használatát is a számba rágják, de ez, hogy kvázi magadnak kell rájönnöd mindenre, már durva :)

    Köszi a tanácsokat és jóccakát!

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Vesa #35913 üzenetére

    Igen, kb úgy megy a játék most, hogy pár perc játék, beleakadok valami furcsaságba - alttab, rákeresek, ha találok valamit (általában negyedik, ötödik találatnál), elolvasom, hueréka - játszok tovább / írok ide nektek :)
    Valóban egy nagyon komplex játék, és több nap játék után jön rá az ember, hogy még csak a felszint kaparászta. Még tegnap éjszaka is jöttem rá dolgokra pl a hajó felszerelésénél (páncélerősítők, stb). Pl nem tudtam hogy mire való a modulvédelem - de miután kapásból kilőtték a pajzsomat, rájöttem, hogy valszleg erre. A baj az, hogy nincs annyi slot a hajómon, amennyi mindent fel akarnék rá tenni :)

    Szóval jó bonyolult és egy csomó mindent titokban tart, úgy kell fórumokon utánanézni. Mikor tengap 2x lőttek ki egymás után (egyszer a kalóz, aztán egy állomás, amiből kirepülve hirtelen WANTEDdé váltam egy pillanat alatt, és szétlőttek - máig nem értem miért, nem volt nálam semmi, ott éledtem újra a kalóz után, szal... :U ) - ezért elvesztettem a fejem, ezúton is elnézést kérek Tőletek :)

    Este majd megint próbálok egy kis vadászatot. Még 1 kérdést, ha szabad: írtad Duvi, hogy először a power subsystemet lőjem ki. Ezt megfogadom, ki is fogom próbálni. Ahogy rámtámad, és kijelölöm (T), rögtön nyomkodom majd az Y-t, amíg megtalálom a powerplantot. De ezt a pajzs lelövése előtt a beam lézerekkel végezzem? Vagy előbb beameljem le a pajzsot, és utána a géppuskákkal? (mondjuk ennek sok értelme nem lenne)

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    Aha, értem már.
    Én azt hittem, valahogy suttyomban ki lehet lőni az energiaforrást, és akkor leáll a pajzs meg minden rendszer. Mert velem ilyesmi történt. Kikapott a hiperűrből, hallotta, hogy elkezd lőni, és shields offline... Kb 1 mp alatt. Most vagy maga a Halálcsillag lőtt rám, vagy valami nem stimmelt ott a konfigommal (pl elővettem a fegyverzetet és túlterheltem a generátort?)

    Akkor viszont nem úszom meg a beam-mel való kergetőzést. Ez az egy árva sidewinderes kalóz, akit próbaképpen elintéztem (30ezer cr-ért), 3 rétegű pajzsa volt, és kb 5 percig lőttem, kergettem, mire 1 réteg maradt. Erre meglógott. Aztán mire utolértem, végre le tudtam szedni a maradék 1 réteget 1-2 perc alatt, utána tudtam elkezdeni a gépágyúval lőni, na ekkor lógott meg ismét, kb 50% hullal. Aszittem, hogy egy relative jól felszerelt Viperrel azért ez az egész művelet 1 perc max...

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz duvi #35918 üzenetére

    Hihetetlen, hogy neked mindenre van egy brutál látványos rajzod :) :R

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    Srácok, felvettem egyküldetést, hogy pusztitsak el 4 db sentry skimmert. Megnéztem egy videót, hogy kell ezt, de ott a srác kirepül az anakondájából egy kis minihajóval, és azzal lövöldözik valamire a távolban, amik felrobbannak.
    No nekem nincs ilyen kishajóm, úgyhogy a viperrel mentem oda a bolygóhoz (azonos rendszer), megkerestem a várost, ez valami ipari létesítmény. Odamentem, elkezdett rám lőni 4 lézeres valami, plusz ha közel megyek, rakétát is lőnek rám. Kilőttem a 4 lézeres nyavaját, mostmár ezek nem lőnek. De kiderült, hogy ezek valami guard akármik voltak, kaptam is egyesével 400 bounty büntit értük.
    De akkor mik a sentry skimmerek? Próbáltam képet keresni róluk, talán ilyen nagy, doboz szerü valamik, kéken világító ventillátorokkal? Volt ilyen nagyobb doboz a városban, de nemtom hogy néz ki pontosan, mert nem merek túl közel menni a rakéták miatt. Az egyik ilyen dobozra kilőttem a maradék 600 lövedékemet, ami még a tárban volt. Szikrázott, villogott, de ba..ik felrobbani. :O
    Ráadásul az egész naprendszerben, de még a szomzédosban is wanted lettem... Ez igy nagyon nem frankó.
    Mit csináltam rosszul? Mit lőjek ki, hogy megkapjam a küldit? (nagyon komoly a reward az én mértékemmel, >400 k!!)
    Duvi, nincs egy képed egy ilyen sentry skimmerről?

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz D4M13N #35936 üzenetére

    Most hoztam rakétát, 2x8 db. SRV-m nincs. De akkor sem látom, hol vannak, ennél közelebb nem merek menni, mert leszednek. Mire lőjek?...

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz D4M13N #35938 üzenetére

    Hát akkor ez bukta. Ki tudom lőni valahogy a rakétalövöldözőjét?
    Vagy egyszerűbb az SRV-vel?

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz duvi #35940 üzenetére

    De ez kezdőknek is ajánlott volt, azért mertem elvállalni. Írták, hogy sok helyen ez illegális, de nem gondoltam, hogy több rendszerben wanted leszek tőle :) Mondjuk ettől még beengedtek az állomásokra, és eddig nem is vadásztak le sehol, csak ezeknél a majmoknál csökkent a reputációm.
    Közben vettem egy SRV-t, és azzal mentem a bázis közelébe. Jöttek is a kis kék izék! Lőttek mint az állat. Még jó, hogy előtte kipróbálgattam a turretet meg a vezetést. Szépen le is szedtem 4et, mission accomplised :D
    Megyek a pénzért :D

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz D4M13N #35943 üzenetére

    Ezt szeretném elérni! Ha láttad a 2 nappal ezelőtti beírásomat, azért küzdök, hogy végre taxizhassak :D de ehhez emelnem kell a reputációmat :)

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz D4M13N #35945 üzenetére

    Hát az kell, mert az imént vágtam megint majdnem földhöz a laptopot :(
    Megyek a 18 arannyal, viszem vissza a megbízónak, erre ki "hü, milyen szép csomag, ide vele" - és már szed is ki a hiperűrből. Ezt még elkerültem, meglógtam. Másodjára csak kiszedett. Kb 5 mp múlva megszűnt a pajzsom (van nemtom hány pajzserősítőm meg minden). Újabb 5-10 mp múlva szét is lőtt. Meg se tudtam nézni, hogy miatököm ez, milyen hajója van, stb. Egyszerűen nem tudtam behozni középre. Ez igy nagyon gáz, tisztára elveszi az ember kedvét a játéktól. Még ha egy kis esélyem lenne...
    Bementem arénába, mondom akkkor kicsit gyakorlok. Betett valami deathmach csapatba. Egy űrbázis meg sziklák között kellett volna kergetni egymást. Engem lelőttek 3x, mire egyáltalán felfogtam hogy mivan. No végre megláttam, hogy kik vannak körülöttem, egyet elkezdtem üldözni, le is lőttem nagy nehezen, rögtön rá engem is. aztán vége lett a menetnek. De annyira gyors és agyatlan az egész, én egyszerűen nem tudom követni. Nyilván bennem van a hiba... :(

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz duvi #35947 üzenetére

    Most felupgradeltem kicsit, kb 1M creditből, úgyhogy már csak ezt tudom mutatni.
    De így is szétkaptak az előbb egy pillanat alatt. Gondoltam csinálok pár békés küldit. (hozd vissza az elveszett cuccot). Hát ahogy az elsőt összeszedtem már irta is ,hogy utánamküldtek valakit. Mondom gyorsan elmegyek a másodikért (ugyanaz a rendszer, másik bolygó). 2 perc múlva már szedett is ki. Meglógtam. Összekapkodtam a cuccot, megyek a harmadikért (másik bolygó). Megint megpróbált kiszedni, megint meglógtam. Megállok, keresem a cuccot, hát megjelenik, aszongya mutassam mi van a cargóban. Hopp, és már lő is, ennyi. :W

    Amikor még csak ki akar szedni azt pofázik ott bal felül, akkor meg lehet nézni, hogy milyen hajója van, meg ki az egyáltalán? (nem a nevét, mert azt látom)

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz duvi #35950 üzenetére

    Köszi srácok! Pedig egyesével megnézegettem a pajzsokat, és próbáltam a legjobban választani, figyelembe véve a listát amit beidéztetek..
    Hát nagyon megköszönném, hogy segítenétek egy jó kis lowbudget buildben. Most ha jól emléxem, van olyan 1,5M creditem, meg egy régi cobra mk3-om, amit ha eladok talán kapok érte 1 körül. De összekalapozok én még akár 1-2 millát apró szirszar küldikből, ha azt mondjátok, az kell.
    Nem lehet belinkelni az egész accountomat, mint Path of Exile-ben pl?
    Azabaj, hogy már a hiperhajtóművem televan a sok ki 100ezres küldivel, ami gyakorlatilag vagy "keresd meg a cuccot", vagy "lődd ki ezt meg azt". Az utóbbi ugye tudjuk, hogy nálam milyen csúfos véget ér, de az előbbiben sincs sok köszönet, ha megpróbálok kettőt felfűzni, mert rögtön utánamjönnek, és kinyírnak. Ha lenne esélyem legalább szembefordulni vele, és rálőni párat. Azt a kis kezdő 30ezer credites kalózküldit mármár élveztem, bár úgy totyogott előttem mint egy bénakacsa, tök szégyen. Ígyis meglógott 2x.
    Szóval a harccal egyedül 2 problémám van: gyenge a pajzsom és gyenge a tűzerőm :) Más baj nincs.

    Cooper911 : köszi a tippet! Ezt kipróbálom. Tehát mikor elkezd kiszedni, és próbálom a kék vektorban tartani a hajót, nyomjak egy H-t, és látom, hogy ki próbálkozik? (egyébként elég jó hatásfokkal tudok megszökni, de második vagy harmadik próbálkozásra nem is ad esélyt, beindul az eltérítős effekt, és 2 mp-re rá már áll is le a hajóm. ez nemtudom miért van. Aztán a következő amit látok, hogy shield offline... :U )

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz to.ca #35957 üzenetére

    No ezt elemezzük ki, ha van még 2 perced pliz :) 2-3 napja komoly fejtörést okozott, hogy lecseréljem-e a cobrát erre a viperre. SZétgúgléztam a netet "viper vs cobra" vonalon, és kicsit a viper felé dőlt a mérleg nyelve. Már nem emlékszem, miért.
    Nem vagyok egy harcos tipus (az életben sem, játékban sem). Alapvetően a kereskedős, ügyeskedős, taxizgatós, küldi végrehajtós vonalat szeretném itt is nyomni. Eszem ágában sem lenne megtámadni senkit, de engem egyszerűen nem hagynak békén. Ezért gondoltam, hogy jó, akkor felveszem a kesztyűt, gyertek (Bruce Lee kézmozdulat :D) - hát jöttek, és nem volt benne köszönet.
    Szóval azt mondod, hogy a régi cobrámmal, (felspécizve persze) jobban meg tudom védeni magam, mint ezzel most? Mitől jobb az? Nem akarok mindig menekülni, mert az tök szar érzés. Jön, nagypofával kérdi mi van a cargóban, aztán megállit és szarrá lő. Annyira megalázó. Mondjuk az is, mikor szembeszállok, és gyakorlatilag elsütni sem tudom a fegyveremet, mert előbb porrá hullok (minden értelemben).

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz duvi #35962 üzenetére

    duvi: Ha jól értem, akkor nem érdemes "mindenes" hajót összerakni, ahogy most szeretném. Vagy szállítok, vagy harcolgatok. Mondjuk azért jó lenne, ha szállítgatás közben meg is tudnám védeni magam, dehát minden nem lehet :)
    Mondjuk ahogy elnézem a buildet, a raktérre mentél rá, és 0 fegyver. Én nem ilyen kereskedős szállítgatósra gondoltam, hanem a cucckeresősre. Ahhoz nem kell sok raktér, mert egyszerre 2-3 elveszett blackboxot kell visszavinni. Viszont kell fegyver, mert rendre megtámadnak. Esetleg egy ilyet is össze tudnál rakni nekem? :B

    Megnéztem az eddb-t, hát 66LY-re van tőlem a legközelebbi kínai, de az nem olyan vészes azért. (GD 219 most a homebázisom)

    Zeratul: Ezt figyeltem meg énis, és valszleg nem sidewinderek támadnak meg, mert lerombolják a pajzsom egy kattintásra (gyakorlatilag nem is látom fogyni, hanem rögtön shield offline). A menekülős részt ismerem, sikerült is az első 2-3 menekülés, de utána mintha esélyt se adna, rögtön kiránt. Ez nemtudom, hogy direkt van igy, vagy csak pech? Mivel dobod ki a rakományt, ha minden kötél szakad?

    to.ca: Hogy meg tudjam védeni magam :) Én nem szeretek támadni, de szeretem megvédeni magam. Azért gondoltam a vipert, mert azt irták, hogy az jobban harcos mint a cobra. Amig békénhagynak, addig elszállítgatok, de ha rámtámadnak, hát tudjak visszaütni. Hát ez eddig nem sikerült :(

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz duvi #35964 üzenetére

    :C
    Egy ilyen cobrát fogok összerakni, most ez lett az életcélom!!! :D :R

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Pissti #35966 üzenetére

    Melyik a pajzs? a SYS?

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Vesa #35969 üzenetére

    Köszönöm a tanácsot! Nekem minden új és minden értékes! Ha a többieket untatja esetleg, akkor nyugodtan írhattok privátba is, bár szerintem sokan jönnek ide újoncok, akiknek ez mind új és jó infó.
    Megnézem ezt a bolygószkennelős dolgot. Láttam, hogy a térképekért fizetnek némi pénzt, mán ha elmész legalább 20LY távolságra, és ott adod el. De ilyen aprópénzek voltak ezek, párezer Credit, úgyhogy én még a default stantard scannert is leszereltem, asszem ahelyett van a docking computerem, ami elég hasznos (és gyors).
    Bolygót még nem szkenneltem, de érdekel, mert látom, hogy eléggé változatosak,és többre le is lehet szállni. Ez amúgy is érdekel gyerekkorom óta, ezért is amatőrcsillagászkodok :)

    Szerk: Ezek olyan bolygók, amiket a világon még 1 játékos sem látogatott meg? Jól értem?

    Emlegettétek többször ezt az AspX -et, jól értem, hogy ez legyen a következő kitűzött cél hajóügyben?

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz duvi #35978 üzenetére

    Oké, no most indítom a játékot.
    Felészültem, vigyázok, rajt :) Megnéztem a Route plannert. Írja szépen, hogy milyen csillag körül, milyen bolygókat érdemes lescannelnem.
    Pl itt van minnyár a legigéretesebb:
    27.66ly Col 285 Sector TE-Q d5-107
    -A 8 (771 ls) ELW
    -B 6 (56,839 ls) HMC
    -B 7 (57,012 ls) HMC
    -B 8 (57,012 ls) ELW
    -C 1 (54,530 ls) HMC
    -C 2 (54,560 ls) HMC

    Ha jól értettem, akkor el kell repüljek ide a Col285höz (28 fényévre), és sorra lescannelni surface scannerrel a felsorolt bolygókat. (mi az az ELW, HMC, stb a nevük mellett btw?)
    Mire kell a méregdrága Advanced scanner? Ha nem volna ilyen route plannerem, akkor azzal tudnám a meglátogatott naprendszert leszkennelni, hogy egyáltalán melyik bolygót érdemes közelről surface scannelni?

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz duvi #35980 üzenetére

    Értem. De itt a routeplannerben már amit említ bolygókat, mind értékes és le kell közelről surface scannelnem, ugye?

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz duvi #35982 üzenetére

    Atyagatya, hát ezek kib..ott messze vannak. tizenvalahány ugrás. Közben tankolni is kell.. :)

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz duvi #35984 üzenetére

    Aha, ez tuti jó, frankón töltöget vissza. :C
    Na most ideértem a Col 285 Sector TE-Q d5-107 rendszerbe. Itt kéne legyen 6 jólfizető bolygónak. De a system map szerint csak 3 nap van... Hol vannak a bolygók? :F

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz duvi #35986 üzenetére

    Aha, tehát a 1,5 millás Adv. scanner nélkül hiába jöttem most ide az Isten hátamögé egy surface scannerrel... Pedig találtam már bolygókat is, világítottak fényesen a távolban. Egy szép kettős bolygós rendszer körül keringek épp, de nem engedi surface scannelni, vagy legalábbis nemtudom hogy kéne.
    Akkor mehetek vissza a bázisomra, gürizni kicsit még az Adv.scannerért.. :(

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz duvi #35988 üzenetére

    Jóvan, tökfej vagyok na :)
    Mer itt elkezdtem okoskodni, hogy ha megvannak a csalós listából (route rich) a naprendszerek, körülöttük a bolygók, akkor kell-e ez az Adv.Scanner? És úgy értelmeztem, hogy akkor már nem :) Bocsi.

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    Hű srácok, egy tök érdekes küldim volt az előbb! :)
    Valami korábbi mission forwardjaként elküldtek egy bolygóscan-re. Írta, hogy kelleni fog a rover, szóval gyorsan vettem egy tárolót meg egy scarabot a hajóra. 500 pénzt ígértek a küldetésért! (és nem volt semmi figyelmeztetés, hogy ez veszélyes vagy tiltott!!)
    El is mentem a rendszerbe, scanneltem a békönt, és kiadta melyik bolygóra menjek. Odamentem, elkezdtem lavírozni a felszine fölött, mir megjelent a Search Point vagy mi. Követtem, de mindig arrébb ugrott - már azt hittem, valami nyulat kell elkapni vagy ilyesmi. De nem, egyszer rátaláltam egy kis városra, vagy létesítményre. Leszálltam, scarabbal odagurultam, de nem írta, mit kell itt csinálnom. Ha túl közel mentem, akkor figyelmeztettek, hogy szitává lőnek. Keringtem a bázis körül mint a hüje, mire megnéztem egy youtub videót, hogy mit kell itt csinálni. Mutatták, hogy a piros tartályt kell keresni. Ott is volt. Addig ügyeskedtem, hogy anélkül le tudtam scannelni, hogy átléptem volna a piros kerítést. Csakhogy valahogy észrevették, és rögtön támadni kezdtek. Pucoltam mint állat :)
    A baj ott volt, hogy a hajómat is lőtték, túl közel szálltam le. És megint ugyanaz történt, mint a hajókkal szokott lenni, rögtön offline lett a shieldem. (mondjuk lehet, hogy már régóta lőtték, mire én a scarabbal beparkoltam...)
    De lehet, hogy még mindig ilyen gyenge a pajzs?
    - 4E shield Generator -om van
    - 2x 0A Shield Booster -rel.
    + a hull erősítés.

    Amúgy nagyon izgi volt ez a küldi, meg is kaptam az 500 pénzt. Meg tudom venni végre az Adv.Scannert, megyek felfedezni :)
    Ja, és még egy döbbenetes élményem volt este: átrepültem egy fleren! Akkora napkitörés volt az egyik csillagnál, hogy egyenesen belementem, rohadt látványos volt :C

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    No srácok, hála nektek, össze explorerkedtem 30 millát. Meg is vettem az álom ASP Expit, most fel kéne pimpelni. Néztem ezt a buildet, jó lesz mindenesnek? (kicsit még explorerkedek, aztán elindulok egy enginert megkeresni)

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    No jól kirántották alólam a szervert 2 csillag között, a hipertérben :) Ilyenkor mivan? Mikor legközelebb belépek, ott fogok száguldani? Vagy kidob ilyenkor a nagy deepspace-be? remélem nem pörögnek alattam az események amig offline vagyok és lőnek szét (solo-ban vagyok). Pont Maiából hozok egy Metal Alloy-t a mérnökömnek. Döbbenet, hogy minden második ugrásnál ki akarnak venni , mert "hü milyen fincsi cargo, big haul" -big az anyád, 1 db cucc van nálam, az is valami 10ezer cr, mi a fenéért szúrja ennyire a szemüket? (itt egy kis balance elkelne a játéknak, hogy ne akarjanak már szétszedni 2 percenként egy falat kenyér miatt).
    Egyszer már egyébként eljutottam vissza félútig de berántott egy nap, és mire meglógtam, túlmelegedett a hatch (99% hull) és kiszóródott a cucc. Nem kicsit voltam ideges (kb 20 ugrás az út).
    Kíváncsi leszek erre a mérnök dologra, ha végre odaérek.
    Mikor lesz online a szerver? Kivárják a fix 18.30-at, vagy van esély, hogy hamarabb?

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz bot1978 #36026 üzenetére

    Írták, hogy 9 óra. Tehát 9.30kor lekapcsoltak (UTC vagy mi, az nálunk már 10.30 volt) és 18.30 (19.30)kor lesznek tervek szerint online (ha minden jó sikerül)

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz duvi #36034 üzenetére

    Steam 19.37kor be is frissítette. A főmenüig elindítottam, a launcheren nem sok változást látok (de újra bejelentkeztetett, és küldött egy email verificationt is), a planet generation eltartott vagy 2 percig, aztán tudtam volna menni soloba, de most a gyereknek kell mesélnem :)

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz bot1978 #36039 üzenetére

    Arra figyelj azért, hogy az SSD-t nem illik/szabad 100%ra telerakni. Óvatos becslések szerint is 30% szabad helyett kell rajta mindig hagyni, hogy tudjon allokálni rendesen. Ha ennél kevesebb helyed van, akkor sürgősen el kell róla pakolászni, és/vagy nagyobbat venni! (gyorsan passzra megy különben)

    Még nem kolonizált bolygókon miért nem lehet leszállni egyébként? Tök izgi lenne ilyen Spore - szerűen felfedezni a növényi/állati világot, netán barlanglakókkal találkozni :D

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    Kicsit mérnököltem most, úgy nagyjából értem a dolgot, de azért van 1-2 kérdésem:
    - Jól látom, hogy egy bizonyos egységnél (pl FSD) csak egyfajta fejlesztés lehet egyidejűleg? Mert most pl Farseer felajánlott 3 fajtát: távolabb ugrás / gyorsabb töltődés / védett mód. Elkezdtem a gyorsabb töltődést fejleszteni, már 2x vagy 3x rá is nyomtam (közben túrtam neki a hozzávalókat). Itt rögtön végig is megy a csík az első fogaskeréknél. De ha most az FSD távnövelést akarom fejleszteni, akkor figyelmeztet, hogy minden korábbi fejlesztésem törlődik. Azaz elveszik a gyors feltöltődés fejlesztés? Magyarul vagy gyors, vagy hosszú vagy védett FSD-m lehet, kombó nem?

    - A fejlesztésekkel megnőtt az energiaigénye a hajómnak. Annyira, hogy mostmár ha bekapcsolom pl a Wake Scannert, akkor írja, hogy baj van, és lekapcsolja pl a cargo hatche-t. Pedig 5A-s generátorom van az ASPx-en. Ez azt jelenti, hogy túl sok fegyver/shieldgenerátor van a hajómon, és valamit le kell vegyek róla?

    - Mi az a reroll? Úgy értelmeztem, hogy ezek a fejlesztések nagyrészt randomizáltak. Tehát rányomok, hogy ok, itt a 3 db akármicsoda, és akkor növeld meg az FDS ugrótávot. Erre megnöveli X%-al, ami miatt megnő Y-al az áramfelvétel. Mind a két érték (X/Y) random? És hogy tudok újra rollolni? Nem látok ilyen gombot.

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    Értem! Köszi! (eddig még nem voltam mérnöknél, nem láttam sosem, tehát nekem nincs "új", vagy "régi", minden újdonság számomra :) )
    A reroll akkor ezekszerint a "generate modification" - ha már másodjára, harmadjára, stb.. nyomom le? (valóban a pirosak már nem változnak, csak újabb kéket kapok)

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    Az már függőség, hogy reggel a kocsi motorháztetejéről nem takarottam le a havat, hogy mikor gyorsítok, olyan legyen, mintha épp a hiperűrbe készülnék ugrani? :D
    Szerintem a többi autós nem értette, mi az az idióta vigyor az arcomon :DDD

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Új hozzászólás Aktív témák