Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz Chris Kiki #67081 üzenetére

    Már látom. Nem értettük meg egymást. ;)

    1., A Fenix nem a kedvenc lámpám. Olyan nincs. ;)
    Nem tetszik:
    a) Nincs holdfény fokozata, csak EKO, ami egyre magasabb fényáramot jelent
    b) Hiányolom az azonnali holdfény, turbó fokozatok elérését, nagyon leegyszerűsített UI, ami viszont gyors.
    c) A gyöngyvászon tokja nem lopta be magát a szívembe. Nem a legjobb kialakítás
    Általános:
    a) A mérete végett, több is egyszerre az oldalamon lehet. (legvékonyabb csomagolás)
    b) Rendkívül gyors fokozatváltás. A villogó funkciók rejtettek, de gyorsan elérhetők
    c) Ténylegesen jó felületkezelés. Jobb mint az Olight, Nitecore lámpákon.
    Tetszik:
    a) Nagyon jó a fényük. Látszik, hogy tervezték.

    2., Nem nagyon fontos üzlet. De én ebből élek. Nem hagyom ki. Ha nem én kötöm meg, megy máshoz, mert már szeretné azt az üzletet. Ilyenkor elég, ha másik üzletkötő felkeresi. Könnyebb dolga lesz neki. Volt már ilyen tapasztalatom. Egyébként is több lámpával közlekedek. Ebben is egyetértünk.

    3., Mindegyik lámpa elromolhat, ez is igaz. Azért adjunk minél kisebb esélyt neki. Pláne, ha a civilizációtól távol járkálunk. A Viking, Predator lámpáim 30 m ejtésállósággal, dupla áramkörrel rendelkeznek. A Prime 10 m ejtésállósággal. A Fenix lámpái 6 db pottyanást garantálnak. Tartalékfény / vészfény, SOS funkciót tudó lámpák is vannak velem a rengetegben. Több apróbb lámpa is velem van a civilizációtól távol. Mint a karácsonyfa, úgy ki lehetek világítva. Homlokomon a Ledlenser MH5, kézfejemen az Armytek Tiara A1 PRO, zsebemben meg elveszik a Zebralight H53W. Oldalamon az elsősegély csomag, kulacs, kés mellett ott az Armytek Viking PRO, Armytek Predator PRO, ha távolabb szeretnék látni, akkor ott az Acebeam L17. Tartalék fénynek az Armytek Prime A2 PRO, C2 csővel (18650 akku), és ha bajba esnék, vagy a tartalék tartaléka a Fenix LD22, Nitecore MT20A. Zseben (nem a zseb mélyén) a Zebralight SC5W és a Fenix LD42, ingzseben / mellény zseben a Fenix E20V2.0. Nem kellett még akkut cserélnem a vaksötétben az utóbbi időben. ;)

    4., Kirándulásnál pedig Nitecore EA42, MT20A, Zebralight SC5W, Armytek Prime A2 PRO A1 és A2 csővel. Minden esetben legalább 2 lámpám van kéznél. Éjjel bekapcsolható a lámpát jelző funkció.

    5., A Fenix PD32V2.0 60 EUR -ós lámpa (klipsszel, tokkal). De én az Armytek Prime A2 PRO lámpámmal (35 EUR) vetetem több esetben szembe a 12 EUR -os Convoy S2+ lámpát. Convoy S2+ (12 EUR) + klipsz (2.5 EUR) + gyöngyvászon tok (3.5 EUR) + akku (7 EUR) + mágnesgyűrű (2 EUR) = 27 EUR. Igaz, ez még mindig olcsóbb mint az Armytek. Ha 10 év alatt 1x tönkremegy, és nem akarod javítgatni, már 39 EUR, vagyis drágábbá válik. 7.2$ vagy 6 EUR az A1 cső, és már van EDC fényem is. A Convoy T2 is kb 11 EUR ugye? Stabil fényáram kimenet, nekem tetsző UI felület dolgokat már figyelembe sem vettem az Armytek esetében. Faraghatsz le pár EUR -ót, de nem lesz többszörös árkülönbség. Ha meg nagyon olcsó Gyurit játszunk, akkor a fehér Eneloop akku 2100 ciklust bírnak a 18650 -es akku meg 500 ciklust. Esti sétára kb ugyanazt az üzemidőt bírják. Vagyis:

    1 ciklus
    Armytek Prime A2 PRO (35 EUR) + 2x Eneloop (3 EUR) = 41 EUR

    Convoy S2+ (12 EUR) + klipsz (2.5 EUR) + gyöngyvászon tok (3.5 EUR) + 4x akku (7 EUR) + mágnesgyűrű (2 EUR) = 48 EUR

    2 ciklus
    Armytek Prime A2 PRO (35 EUR) + 4x Eneloop (3 EUR) = 47 EUR

    Convoy S2+ (12 EUR) + klipsz (2.5 EUR) + gyöngyvászon tok (3.5 EUR) + 8x akku (7 EUR) + mágnesgyűrű (2 EUR) = 75 EUR

    Vagy ha a reggeli / esti rutinnal számolva, 3 órát bír a Convoy, 6 órát az Armytek.

    1 ciklus (4 év)
    Armytek Prime A2 PRO (35 EUR) + 2x Eneloop (3 EUR) = 41 EUR

    Convoy S2+ (12 EUR) + klipsz (2.5 EUR) + gyöngyvászon tok (3.5 EUR) + 8x akku (7 EUR) + mágnesgyűrű (2 EUR) = 75 EUR

    2 ciklus (8 év)
    Armytek Prime A2 PRO (35 EUR) + 4x Eneloop (3 EUR) = 47 EUR

    Convoy S2+ (12 EUR) + klipsz (2.5 EUR) + gyöngyvászon tok (3.5 EUR) + 16x akku (7 EUR) + mágnesgyűrű (2 EUR) = 131 EUR

    Ez a valós árösszehasonlítás.

    Szóval olcsó lámpa. Hagyjuk ezt a szőrszálhasogatást. ;)

Új hozzászólás Aktív témák