Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz cellmass #2840 üzenetére

    "És egyébként meg amikor az egyik képzésen szó szerint hangzott el az a mondat hogy hogyan kell az "Igen utcába eljuttatni az ügyfelet", azaz hogy a végén biztosan aláírja azt a nagyszerű UL-t, akkor a hipnózisos hasonlatod talán nem is olyan durva.."

    Szép terjedelmes téma. Azt gondolom, hogy a kereskedelem két oldal viszonya. A kereslet és a kínálat. Számtalan kutatás témáját adják a vásárlói szokások, az eladási folyamat és a vásárlók befolyásolása. Amikor ezt az ember először hallja vásárlóként, megdöbben. Engem is rászedtek? Igen, rászedtek egy csokival ami nem finom, de jól csomagolták. Csak azért próbáltam ki. A kereskedelemhez hozzátartozik a marketing. A mai kereskedelem legtöbb esetben túlkínálatot mutat, ezért előtérbe kerülnek azok a technikák, amivel biztosítani lehet hogy nem a versenytárs termékét veszik meg. A vásárlók befolyásolását pszichológiai módszerekkel készítik elő. Ha egy eladó megkérdezi a műszaki cikk boltban "Hogy vagy?" nem arra kíváncsi. Csak elkezd elvezetni a vásárlásig. Ha az lenne a feladatod hogy értékesíts, ugyanezeket tennéd meg.

    Amit hallottál az előadáson, az normális dolog. A reakciód is normális volt, ha még nem tudtad befogadni, hogy így működik. Azt tudnod kell, hogy az egész élet egy igen utca, nap mint nap döntesz hogy ezt veszed, vagy azt.

    Persze Neked a termékkel is gondod van. Akkor már csak tisztán kell látnod, ha racionális vásárló akarsz lenni. Eladni viszont mindenki úgy fog, hogy igen utcákba csal.

    Nem gúnyolódás volt, csak egy hasonlat némi iróniával. Szándékosan éreztettem, hogy a mondandód túlfűtött. Érdekes, ezt a saját hsz-edben nem vetted észre, csak az enyémben.

    [ Szerkesztve ]

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz cellmass #2852 üzenetére

    ert közel sem mindegy hogy az hogyan történik ugyebár..
    Bizony nem... Szerintem éppen azon áll vagy bukik a befektetés sikeressége.

  • Hummer3

    csendes tag

    válasz cellmass #2852 üzenetére

    Köszi mindenkinek! (azt sem tudom kinek válaszoljak)

    Hogy pontosabb legyek: egy Union - alias Glória Swiss - 1997-ben kötött Új Forrás, amit átforgattatna velem. Vásároltassam vissza - kb 900eFt - az elég 2 év díjra, a 3. évet meg összetudom hozni 2 év alatt, a 4-et meg már nem muszáj fizetni és húdesokatfoghozni így is 10év alatt. Ez a koncepció. Csak nekem mindig gyanús a túl kedvezőnek tűnő ajánlat.

    Ezt az Új Forrást eddig nem néztem, ha kellett volna sem.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz cellmass #2937 üzenetére

    Én is úgy gondolom, hogy 50-50% a felelősség.

    Azért az, hogy nem otthon dobókockázzák ki maguknak, hát.... Ha akarod, ha nem, a világ minden pillanatban hat rád valahogy. Persze hogy nem dobókockázták ki maguknak. Szerintem neked is van TV-d, rádiód, hallgatsz zenét. A TV-ben reklámok is vannak, filmeket nézel és hagyod magad beolyásolni. A rádióban híreket mondanak és befolyásolnak. Az együttesek mondandója is hat rád és alakul a világról a véleményed. Ők is hibásak egy-egy rossz cselekedetért? Meg mernéd ezért támadni bármelyik médiumot?

    Az az impulzus, egyáltalán nem baj hogy ott van. A döntéseknek kellene objektívabbaknak lenniük.

    [ Szerkesztve ]

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz cellmass #3026 üzenetére

    OKéoké
    Az éremnek ezen az oldalán az van, hogy nem nem értem, hogy mit mondotok, csak azt hangsúlyozom, hogy elhatárolódom tőle, mert ebben a cégben igenis lehet másképp dolgozni és én máshogyan is teszem. Ugye észrevette már mindenki, hogy nem Bnetes problémákat feszegetünk, hanem általános morális problémákat. Nagyon sajnálom, hogy egy tisztességesen végezhető munkát az eddigi 44ezer regisztrált munkatársból 42 ezer nem értett meg, ezért savanyú a szőlőzik egyfolytában. Aki pedig itt maradt, annak is egy része etikátlan tahó. Ti ezekről az emberekről beszéltek itt folyton, és nem jön ki az igazi lényeg. Az igazi lényeg pedig az lenne, ami valódi előny egy Magyar állampolgárnak, a pénzügyi konstrukció maga. Hát kérdem én számítana hogy egy pacsuli szagú büdösbunkó hoz el egy életpályatervet, ha az valóban hasznos? Nos, a tahók nem érdekelnek, a lényeg viszont igen. Lehet, hogy nem tűnök most túl igényesnek, de nem tudom letagadni a környezetet amiben felnőttem és élek, valamint nem tudom eljátszani a Csekonics bárót, aki azt mondja "jót mondott, csak nem volt szimpi a csávó, ezért hülyeség az egész". Ha valaki a mai Magyar környezetben fel tudja mérni a lehetőségeit (mondjuk egy tanácsadó segítségével), akkor jó úton halad. Ha Valaki csak fújolni tud, de megoldást nem keres, akkor még én is lemondok róla (én, a pedagógus...). Senki ne vegye magára, nem érdemes!

    Egyben nagyon is egyet értünk:
    Képzetlen tanácsadóknak nincs helye a pénzügyi közvetítés világában.

    Egyben talán igen, talán nem:
    Ezt írod: "Negatív tapasztalok inkább úgy hiszem, de ez nem feltétlen érzelmi ha pénzről is van szó.. "
    Senki nem tud 100%-osan racionális döntést hozni. Ha pénzügyekről van szó, mégis túlnyomó részt racionálisat kéne. Soha nem értettem plö azok nyavajgását a második évben, akik aláíráskor azt mondták, hogy nem olvassák el a szerződést, mert hosszú és bonyolult.

    A 90% nem érzelmi alapú fújoláshoz hozzátennék valamit: Nekem sokkal tényszerűbb az, hogy mennyi szerződésből mennyivel kell foglalkoznia a referatúrának (problémák kezelése), illetve hogy abból mennyit sikerül végül helyreállítani felmondás nélkül. Talán ez lehetne egy szakmai mérőszám, amit tényként fel lehetne használni egy érvhez, hogy helyes megítélés szülessen. Erre nekem is csak becsléseim vannak, ha valaki beszállna egy pontos adattal, megköszönném.

    Nem vagyok tökéletes dolgozó. Néhány céget illető kritikámat már ismerik a vezetőim, inkább kussolok mostanában és amennyire csak lehet jól csinálom a dolgomat. Ha a Bneten nem látnám a számomra fontos törekvéseket, már rég otthagytam volna Őket. Az tény, hogy a képzést kicsit ki kellett egészítenem egy két saját kezdeményezéssel. Engem igazol, hogy a Bnet ezt támogatja, de ugyanennyire igazolja ez a Bnet-et is.

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz cellmass #3264 üzenetére

    MIndent értek és tetszik is, főleg,hogy nem variál az alapkezelő. Gondolom így az adott piac mozgásának "átlagát" képezi le!?
    Én egyszer ezen az oldalon megpróbálkoztam egy játékos csapat összehozásán,de ebből lett egy baráti duo, pedig ebben az avivás dologban több lehetőség van, mint az UL-ben általában.
    BÉT-en próbálkoztam és vagyok is, főleg napi kereskedni akartam, de eredménytelenségem és az ekőzben elégetett energia az idegtől, nem voltak arányban,ezért ott már csak apró játszós pénz van.
    Technikai elemzésekben szeretnék fejlődni, de erre mostanság végképp nem volna idő, és mivel smucik vagyok,így a pénzt is sajnálom rá:-))
    Köszönöm az alapos válaszod!

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz cellmass #3264 üzenetére

    Kérlek mondjátok el, csak a teljesség kedvéért azoknak, akik azt hiszik, ebbe a csodaszerbe átugorhatnak csak úgy.

    költség, (minden ami ezzel jár)
    minimum beszálló összeg,
    kereskedési felület
    kereskedési stratégiák
    ki lát el tanáccsal

    Nagyjából ugyanazokkal küszködik a tulaj, mint a UL-eknél. (tudom, hogy nem ez volt a hsz mondanivalója, csak a tisztánlátásért)

    [ Szerkesztve ]

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz cellmass #3267 üzenetére

    Számomra egy továbblápési, vagy egyszerűen egy másik lehetőség az általad bemutatott nem csodaszer:-)
    Köszönöm!

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz cellmass #3267 üzenetére

    Szerintem ez egy szép összefoglalás, köszi minden független tanácsadó nevében.

    Mit szólnál ha megkérnélek, írj egy ilyet a CFD termékről is?

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz cellmass #3647 üzenetére

    Jó bizony!
    Én mondjuk ennyire nem másztam még bele, csak a beállításokat próbálgattam, meg néztem a haverom módszereit. Ő simán ad-vesz. Azaz, vesz valamit, elhatároz egy árfolyamot, amin eladja és akkor túlad rajta. Ez van amikor 1 nap, van, mikor 1 hét. Sztem nem a legjobb módszer, mert így a lóvé sokszor "parkol". Lehet, h ezért csinált "csak" 18%-ot. Persze másként látnám, ha saját zseton lenne bent...

Aktív témák