Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • anagylevin

    csendes tag

    Sziasztok!
    Hát eltöltöttem egy kis időt azzal, hogy elolvassam a hsz-okat, úgy februártól. (Ezért ha leírok olyan észrevételt, ami már esetleg elhangzott, akkor bocsi az ismétlésért.) Volt benne hideg-meleg, ami a bnetet illeti.
    Magamról annyit, hogy januárban voltam a bázison és teljes odaadással, tágra nyílt szemekkel hallgattam az előadókat. (Mindig érdekeltek a pénzügyek, nem volt nehéz meggyőzni, előtte annyit hallottam a bnet-ről, hogy létezik..) A bázis közepén(!) már költöttem a fizetésemet, a vége felé már alig vártam, hogy telefonálhassak valakinek. Szakmai vezetőm szerint már az alapképzések alatt el kell kezdeni tárgyalásokat szervezni és új munkatársak felé nyitni.... Ekkor jött az első kérdés: mit is adok el t.képpen és mire is szervezem a munkatársalkat??? Majd választ kapok az alapképzéseken, heti 2 órában. Nem kaptam. Amit viszont hallottam azok a sikersztorik 2003-tól kezdődően, üb menete rogyásig és persze minden mellékmondatban, hogy csak rajtunk múlik(!), milyen sikeresek leszünk. A lóvé óriási, kaptam is a vakut a képembe...3-as pozi....hah, nagyon hamar megvan...heti 15 üb, gyerekjáték...nyár végére 5-ös pozi...és a zseton...csak győzzem elrakni. Na, szóval ilyenek – ahogy olvastam a fórumon, már úgy 70.000 kolléga átesett hasonlón. A bázist követő egy hónap múlva, nagy nehezen, már terméket is láttam!!! amit el kell adni. A lelkesedésem ekkor még mindig 100%. Tetszett a dolog. Az analízis, a pozícionálás, az üb menete, meg minden. Ekkor kezdődtek a telefonok, a barátoknak, családnak, ismerősöknek...stb, ahogy tanítják. Az első pár tárgyalásra eljött a szakmai vezetőm is, mondván majd ő megmutatja, hogyan is kell igazán. (A teljes kép kedvéért, ő azért elég sok dolgot elmondott, foglalkozott velem, negatív dolgokat nem nagyon említett, amit kértem tőle, többé-kevésbé megcsinálta..). Nem jött össze semmi. Ez megismétlődött úgy 40 alkalommal - nélküle – és nagy nehezen, 3 kötéssel kettes lettem. Itt kb. 2 hónapja meg is állt a történet.

    Az elmúlt időszakban a telefonom csendesebb lett, már ami a bejövő hívásokat illeti. Barátaim, ismerőseim egy része, nem nagyon hív vissza, ha látták, hogy kerestem őket, ha igen, akkor már 2x, 3x megismételtem a hívást. A szokásos poénos emailek el-elmaradnak. Akik tudják, mivel foglalkozom, személyes találkozások alkalmával megkértek, hogy erről inkább ne beszélgessünk, így is elég gondjuk van. Van, aki persze lazábban vette fel, de egy lépést már ők is tartanak. Az évek alatt felépített kapcsolatrendszerem torkán nehezen megy le a bnet. A család egyenesen elutasítja, nem igazán tudják hová tenni az új énemet.
    A zseton meg persze az ablakban – ha nincs üzlet, nincs lóvé. Ahogy tisztul a kép a vaku után, úgy még messzebbnek tűnik a cél. A költségek meg mennek.
    A heti képzéseken viszont minden rendben van, megy, a..mindig ugyanaz: ügyfelek hajkurászása (csak telefonáli kell, ennyi az egész!!!!); a részesedés a cégből; mi ezen az egészen a nehéz és bonyolult; válság?...ugyan már!....(nem is nagyon esik szó róla) mindenki alig várja, hogy befektethessen…meg ilyesmi.

    Hogy ne engedjem nagyon bő lére, egy-két észrevétel végezetül:
    1.) Én most még csinálom – bár igen gyengülő lendülettel - , mert szerintem alapvetően jó dologról van szó. Remélem barátaim, ismerőseim hallgatása csak átmeneti..
    2.) A rendszerbe nem kellene mindenkit berántani, mert a legtöbben csak lejáratják a céget. Nem föltétlen akarattal, lehet, hogy egyszerűen nem alkalmas rá – van ilyen! Egy csalódott munkatárs példája, szerintem legalább 100 emberhez jut el.
    3.) Aki belevág, mindenképpen megvan az esélye a sikerre. Én az elmúlt fél évben nem hallottam viharos előmenetelről…
    4.) Aki belevág, vegye figyelembe, hogy mit veszíthet a kapcsolatrendszerén, hogyan tudja ezt megfelelően kommunikálni, barátai, ismerősei felé.
    5.) Ha főállásban csinálod, legyen 3-4 havi lóvé tartalékod. Ha nincs, akkor ne kezd el, vagy csak mellékállásként.
    6.) Nem minden csak rajtad múlik. A legtöbben már hallottak a bnetről és nem mindenkinek pozitív gondolatok jutnak az eszébe. Ez nem az új kolléga hibája. Ha tetszik, ha nem, válság van és a válságban nehezebben döntenek az emberek 15-20 éves jövőről. Ez sem csak az új kollégán múlik.
    7.) A bnet a frappáns válaszokban nagyon nagy. Minden kérdésre van odaillő válasz – amiről sztem az sincs teljesen meggyőződve, aki mondja. Már szinte hallom a 6.pontra a reagálást: Negatív gondolatok a cégről? Hát állítsd be pozitívan! :) Vagy: nincs 3-4 havi lóvéd? Csináld úgy, hogy minél hamarabb kössél és legyen fizud! :D

    Remélem, a fentiekből lejön, hogy még nem vagyok teljesen kiábrándulva a cégből; sok mindenben viszont már elég bizonytalan vagyok.
    A „hogyanistovább” foglalkoztat.

    Várom a véleményeteket: levin

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz Széltoló #1614 üzenetére

    Nem voltál kioktató, köszi a választ. :)
    Szerintem nem görcsösen csináltam/csinálom, hanem azokat az üb számokat próbálom tartani, amit "statisztikailag" súlykolnak a képzéseken, az 5 üb-ből 1 kötés. Hát mint írtam, ez az arány nem nagyon jött be...inkább a 20/1. Erre képzésen a következő válaszokaz kaptam: rossz időpontegyeztetés...nem megfelelő analízis....nem jó az üb menete....meg szóval ilyenek. Egyszóval minden sikertelenségnek kizárólag én vagyok az oka. :) A rendszer, - gazdasági környezettől függetlenül - jó, kiváló, én cseszek el mindig vmit. Ezért írtam, hogy a bnet nagyon nagy a frappáns válaszokban. Legutóbb pl. az volt a baj, -mikor elmeséltem a szakmai tanácsadómnak - hogy az ügyféllel az irodájában találkoztam, nem egy független helyen :) ...

    Jaja, csak megerősítem: mellékállásban kell csinálni, minimális költséggelráfordítással....mert a zseton nagyon megy.

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz azigazforest #1619 üzenetére

    Nem egyszerű "hitlesnek" lenni egy olyan környezetben, ahol a csapból is az folyik, hogy minden UL bedől, az ügyfelek jó, ha a pénzüknél maradnak. Nekünk meg persze ebből van/kellene, hogy legyen a fizunk. Irgalmatlan médiakampány volt a UL ellen - nyilván ennek volt hírértéke, ezt ette a nép. A bnet meg hallgatott. Csak a képzéseken folyt a jól ismet lekesítés és néha egy mellékmondatban, hogy miért dőltek be a nyugdíjbefektetések. Tapasztalatom szerint kevesen olvassák a Haszon magazint, inkább a TV-re vannak rákattanva és annak jobban hisznek. Ekkor már kevés a "célok" és a "vágyak" bemutatása :) 1 elégedetlen ügyfél 1000-et csinál! Mi, magyarok meg különösen jók vagyunk ebben! :K

    "Szerinted menne egy kis üzletszervezés, vállalkozás menedzsment, marketing kitekintés?"
    Forest, ne haragudj, hogy ezt írom, de ez egy nagyon általános maszlag :) . Ha pár szóban, bővebben leírnád, megköszönöm.
    Lehet, hogy már írtad (akkor bocsi), mióta csinálod a bnetet?

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz azigazforest #1620 üzenetére

    Sztem ezek közül csak a Winnner a garantált (a pénzpiacikon kívül)....vagy rosszul emlékszem?
    A hozama pedig nem a legjobb. Nem lehet mindent egyszerre: jó hozam és garancia is :)

    [ Szerkesztve ]

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz azigazforest #1619 üzenetére

    ....csak még egy gondolat:
    Nem hiszem, hogy negatív lennék és kibúvókat keresnék a sikertelen kötéseim miatt (nem is mondta senki, csak ez jöhetett le az eddig, általam leírtakból).
    Egyszerűen csak azt érzem, hogy a bnetnek van egy bevált értékesítési/kommunikációs sablonja 1999 óta és ezt próbálja erőszakolni a mai napig. Közben meg megváltozik a világ körülöttünk. A csili-vili bázisok és Big Day-ek, autók helyett (ami azért eléggé cseszi a nép csőrét, hogy az "ő pézükből" mire telik), meg kellene jelenni a médiában (TV!) és nyílvánosan(!) megvédeni a bnet-et ért vádakat. Nyílvános(!) PR-vitákat kezdeményezni a kereskedelmi TV-k egyikén, ahol jogászok, közgazdászok érvelnek pro-kontra. Sztem ez lódítaná meg a szekeret és még mindig beleférhet az MLM rendszerbe. Részesedés a cégből? Jó ötlet, az értékesítés metódusa viszont ua. marad, csak még erőszakosabb. Több és több embert berántani a bázisra? Álláspontom szerint ez csak hatványozza az elégedetlenek számát és nehezíti a valóban dolgozni akarók helyzetét.
    ...gondoltam leírom, mert képzéseken ezt hiába mondanám, mert érkeznek a "frappáns válaszok", hogy miért is jó minden úgy, ahogy van. :)

    [ Szerkesztve ]

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz Széltoló #1626 üzenetére

    Köszi szépen a bátorítást, remélem így lesz.

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz azigazforest #1627 üzenetére

    Igazad van, valóban nem célszerű.
    Ami a 7-es pozis csodákat illeti, hát igen. Ami hozzám eljutott sztori, mindegyiknek van egy mázli, vagy egy időbeni ényezője is. Időbeni alatt értem, hogy elég korán kezdték. Mázli tényező, hogy találtak olyan munkatársat, aki betekerte nekik a 7-est. Mint már írtam, mostanában nem nagyon hallok ilyenről, csak arról, hogy "soha sem tudhatod". :D

    Könyvesbolt. A bnet redszere (MLM) miatt a legtöbb köny szerintem fölösleges. A siker a jópofizás, a hatásosság eredménye. Az adja el a képet, aki színesebben fest. Nem véletlen hallok/olvasok olyan sztorikat, hogy a bnetes munkatárs menekül a barátai, ismerősei elől...
    20/1-es kötési arány. Nem vagyok rá nagyon büszke. ui: ez legalább 100 telefon (mobil+vezetékes 10.000 Ft), találkozók, kávé, parkolás, esetleg ebéd, benzin...stb (15.000 Ft) és akkor kötök egy 300 ezres valamit 33.000 Ft bruttó jutalékért két hét alatt. Hát nem az év biznisze :) Tudom: csináljak 5/1-et, vagy 3/1-et és akkor már jó lesz :D

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz azigazforest #1629 üzenetére

    Bocs, Forest, nem jött át akkor jól a gondolat:
    Ahogy látom, úgy találták ki a bnet rendszerét, hogy mindenki tudja (próbálja) csinálni, az is, aki életében nem volt a pénzügyi téma közelében sem. A barátokon, ismerősökön áll az egész értékesítés jó része. Rokonokból, barátokból, ismerősökből hirtelen ÜGYFÉL lesz. (Hideg hívásokra meg 100 emberből, ha egy alkalmas....) Egyetértek azzal, hogy ebben a formában nincs is szükség innovációra....ui. minek? Ebből a szűk körből a legtöbben megkötnek 2-3 szerződést plusz még magukra (!) egyet és akkor a bnet már elérte a célját. Az új munkatárs meg nem tud tovább lépni (kivéve azt a pár 7-es pozist, akik sztem jókor, jó helyen kezdték...savanyú a szőlő :) ), mert életében nem foglalkozott vele, tehát 2-3 hónapon belül abbahagyja. Akkor meg ott marad a sok ÜGYFÉL rokon, meg a saját szerződése a nyakán. Innentől érzi véleményem szerint átvágva magát a munkatárs és az ügyfél is. És ebben MAXIMÁLISAN igazad van: másolódik!!! A sok hülyeség, a hozzá nem értés, a felületesség...és még hosszan sorolhatnám. És terjed persze szájról szájra, nehezítve a dolgozni akarók és potenciálisan tudók munkáját.
    Innováció úgy sem lesz, mert mint írtam minek, nincs is rá szükség. Viszont (média)kommunikációra annál inkább. Mint írtam már, nyílvános vitákban érveljenek egymással szakemberek! (Ki sem merem mondani: esetleg reklám...?) A írott és netes média nagyon kevesekhez jut el. A tömeg a tv-nek hisz, onnan árad az ész.
    Egy hirtelen, a semmiből lett tanácsadó 8 órai(!) képzéssel a háta mögött célokról és érzésekről beszélve, beinjekciózva a "bázis-adrenalinnal" hamar kimerül és a kudarcokért minden esetben a céget és a rendszert hibáztatja (a bnet meg persze őt). Ezekből a csalódott munkatársakból van 70.000!!! Ez nagyon nagy szám és még nem is beszéltünk az ÜGYFELEKRŐL(!), akiknek a "szájából" a nem megfelelő tájékoztatás után "éneklik ki a sajtot"....és ez csak másolódik, másolódik....

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz azigazforest #1629 üzenetére

    Még valami.
    Hiszek benne, hogy számtalan elégedett ügyfél is van, akikel korrekten, etikusan (vázolva a befektetések veszélyeit is!), szakmailag körültekintően kötöttek szerződést a hozzád hasonló munkatársak. Ha ez másolódna, már világcég lehetne a bnet..! Nem kellene ad-hoc ötletelni több és több munkatársról, részesedésről..stb.

    [ Szerkesztve ]

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz Széltoló #1634 üzenetére

    Hát ja :DD ! Az emberi hülyeségről könyvtárnyi irodalmat lehetne összeszedni.
    hmm.
    Érdekes dolgot írsz a földrehúzásról. Igaz, nem először hallom, tanácsadói képzéseken nem ritka téma a tanácsadók között....meg persze az előadók is mondogatják. Igazolja a szavaidat az, hogy a sikertelen kötéseimnél az ügyfelek, szinte kivétel nélkül arról győzködtek (engem és magukat), hogy miért NE kössenek. :W Egy érv nem hangzik el részükről, hogy miért is lenne jó ez nekik, mit nyerhetnek csak én mondom. Lehet, hogy nem vagyok elég harcias, rámenős, érvelni a nagyobbnál nagyobb marhaságokra. Én az észérvekben hittem eddig és bíztam/bízok az emberek józan eszében. Nem szeretném, hogy pár év múlva táblákkal jöjjenek a lakásom elé tüntetni, hogy hol van a pénzük - főleg, ha barátokról, ismerősökről van szó.
    Ez a "perverz" dolog tetszik... :D

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz azigazforest #1637 üzenetére

    Nem a ker. tv-k találják ki, riportokban lehetett látni a fölháborodott embereket; úgy 1 hónapon keresztül volt téma.
    Rengeteg pénzügyi reklámot, hírdetést látni, amik nagyon - nagyon hasonlók a bnet kínálatához: lakás, hitel, befektetés, mindenféle formája. Nekik ez valamiért megéri, pedig ők sokkal kisebbek (forgalom alapján - állítólag) és hát ők is tanácsadókkal dolgoztatnak.... A bnet meg hallgat legalábbis a médiában. Profi, kommunikációs szakemberek által kitalált reklámokkal szemben kell a mi tanácsadó kollégáinknak érvelni a bnet és szolgáltatásai mellett :DDD !
    Ki a fene hiszi el, hogyan lehet érvelni, hogy a bnet Európa legnagyobb független......stb, ha nem látni sehol? (Úgy hallottam, hogy már Talmácsit sem szponzoráljuk..legalább is eltűnt a Bokor utcai falról.) Akkor, amikor egy földből frissen kibújt püi cég főműsoridőben hírdeti magát!? Grafikonokkal? Számokkal? Mit produkált a cég 2008-ig? Megbízhatóság? És mindezt ki mondja? én, aki tegnap még segéd-reluxás voltam, ma meg már püi szakember?
    Mindegy, csak kijött belőlem :) Nem csinálnám még, ha nem hinnék benne.

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz azigazforest #1636 üzenetére

    "Néhány ismeretséget átértékel az ember, ez csak előny lehet."

    Ezt sajnos néha fájóan teszem meg. Nehéz belátni, de szükség van rá!

  • anagylevin

    csendes tag

    Forest, Széltoló, köszi szépen a hasznos tanácsokat.
    Tele voltam kérdésekkel, kételyekkel, mint szűz lány az első aktus után, de most úgy hirtelen nem jut eszembe semmi kifogás, hogy ne kezdjek el ismét dolgozni :) Többet ért - mondom Nektek - mint az összes szaktanácsadói képzés. (Amúgy azokat nem szeretem igazán...) Tudnék még kifogásokat gyártani, vagy ötletelni; attól nem fog menni a bolt. Megpróbálom az általatok javasoltakat. Rajta leszek a fórumon folyamatosan és megírom a tapasztaltakat.
    Forest, az onpenzugyei.hu a Te oldalad?

    [ Szerkesztve ]

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz #72042496 #1827 üzenetére

    Hát...mit is lehet mondani erre indulatok nélkül. A "szakmai képzés" 80%-a erről szól. Azé a bolt, aki szebben fest :) - utánam meg a vízözön. Szakmai kérdések igen ritkán fordulnak elő...

    Forest, túl sokat, v túl keveset mondani? Sztem mindenki megérdemli a korrekt szakmai tájékoztatást, mielőtt bárhová is rakja a pénzét (ez az én dilemmám, lehet, h ezért nem túl jó a kötési arányom).

    [ Szerkesztve ]

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz Széltoló #1855 üzenetére

    Azért volt itt egy Hans-unk, aki nem éppen a legszebb szavakkal foglalt állást a bnettel szemben :) Csak hát eltűnt, már egy ideje...

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz azigazforest #1886 üzenetére

    Itt azé' lenne egy megjegyzésem.
    Amikor üzletet kötünk 15-20 évre, a csillagot lehozzuk - ugye - az égről, csak kössön már! Ahogy tanítják, biztosítjuk a b.ügyfelet, hogy menedzseljük a befektetését, neki nem is lesz rá gondja - egyszóval belenyúlt a tutiba. A bnetes tanácsadók 90%-a lepattan egy éven belül. No, akkor mi lesz a sok bekötött emberkével, akik betették a zsetont, jogosan várják a csodát, mert ezt ígérték neki :F . Tanácsadó meg már sehol, sőt az sem, aki "megörökölte" a szerződést. Beszéltem már ilyen ügyfelekkel, elláttam őket tanácsokkal, amik sztem megfelelőek voltak. Mit kellene mondani ilyen esetekben: kedves ÜF, kérem próbalja meg menedzselni a saját szerződését a jó hozam reményében, a hátralévő 15 évben, még akkor is, ha nagggyon nem ért hozzá, hogy el ne bukja a befizetett lét :) ????

  • anagylevin

    csendes tag

    Utoljára kesergek ezen, mert nem tudok rajta változtatni, csak megőrülök tőle: a felsőbb pozikra jellmző, hogy már csak csapatot építenek, tárgyalni már képtelenek. Az ügyfél már csak egy fogalom. Tudjátok, "aki tudja, csinálja, aki nem, tanítja!" Berántanak a rendszebe minden elvakított boldog-boldogtalant, akik bekötik anyát, tesót, nagynénit, magukat; aztán megáll a szekér és kiszállnak. Sajnos ez nehezíti legjobban a munkát, mert rossz hírét keltik a cégnek....ez sajna a rendszer hibája sztem, bocs, ha sokadjára írom, vagy írták.

    A befektetés menedzselése valóban érdekes dolog és nem túl nehéz, nem vesz igénybe sok időt. Annyi lenne az egész, hogy ezt kötéskor el kell(ene) mondani az ÜF-nek...szerintem. Meg azt is kihangsúlyozni, hogy a bnet kiszállt a buliból, a biztosítót csesztesse. Akkor meg nem lenne ennyi kötés... :)
    A fene tudja, hosszú távon melyik a jobb.

    [ Szerkesztve ]

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz caren #2016 üzenetére

    Küldtem Neked privát üzenetet. Abban leírtam, h sztem Foresnek van igaza, abban, h meg kell mutatni/mondani az üf-nek, hogyan kezelje a befektetését. Szerintem, ez így etikus. Ha viszont aláírás előtt ezt így elmondod, a kötéseid száma nem lesz túl sok. :) Kicsi rá az esély szerintem, hogy 10-15-20 évig végig fogod kísérni a befektetést, mégha naggyon becsületesen is csinálod.
    Sokat mondani, vagy keveset....nem egyszerű. Ezekről volt már eszmecsere itt a fórumon, nem túl rég.

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz Széltoló #2020 üzenetére

    Széltoló, tisztellek, becsüllek :R , viszont azt a korábbi véleményemet tartom, h amiről Te és Forest mostanában írtok, az már nem a bnet. Itt ui. a tanácsadók 98%-a akkor hallott UL-ről, amikor beült a bázisra. Az alapképzések után sem tudnak többet, csak, hogy bekötni a rokonokat, barátokat és újakat hozni a rendszerbe. Tetszik, v nem, erről szól. Tőzsde...alapok...százalékok...portfóliók! Mi a fenének, úgy sem érti senki! Egyetlen "szakmai képzésen" nem esik szó ilyenekről, pedig egy páran várnánk! ÜB 15 pont...csapat...óriási lóvé...az megy. :)
    Ha valóban van püi elképzelésetek, akkor azt sztem egy másik cégnél kell megvillantani, mert itt ez nem kell. Egyszerűen nem része a rendszernek!
    Hát én ezt így látom.

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz Széltoló #2022 üzenetére

    Ez ebben a formában nem igaz! Ne feledd,hogy én is Bneteltem és bizony minimum elvárás volt a BÉT legalább heti követése.
    Jaja, emlékszem, hogy írtad. Én - mint a legtöbb ember - jobban hiszek abban amit már legalább egyszer láttam, vagy valaki olyannal történt meg, akinek a véleményére adok. Szóval, csak ismételni tudom magam: egyetlen szakmai képzésen sem esett/esik szó semmilyen püi, tényleg szakmai dologról (alapok, hozamszámítás,stb) Nem emlékszem, hogy a BÉT egyetlen előadó száját elhagyta volna! Azokon a képzéseken, amiken részt vettem SEMMILYEN követelmény nem volt abban az irányban, hogy kövessük a BÉT-ét, alapok mozgását, ügyfelek befektetéseit...stb. Széltoló! EZ UI.NEM RÉSZE A RENDSZERNEK!!!!! NEM ERRŐL SZÓL!!! Sajnálom, ha csalódást okozok, ez sajnos így van. Lehet "alapozgatni", tőzsdézgetni, árfolyamozgatni...ez lelkiismeretiség és hozzáértés kérdése és meglehetősen fakultatív. A tanácsadók nagy többsége ehhez nem nagyon tud hozzászólni. A rendszert úgy találták ki, h nem kell mindenkinek püi zseninek lenni. Ember-ember közötti SZEMÉLYES kommunikáció! Beszélgetés! Célok keresése! Vágyak keltése! Ezek a kulcsszavak!

    Ha egy tanácsadónak a baráti, ismeretségi, rokoni köre megfelelőképpen elfogadó, nyitott az ilyen befektetésekre, megoldásokra és nem utolsó sorban nyitottak ilyen rendszerben dolgozni(!), akkor az üzlet menni fog! Nem is akár hogyan! Akkor realitás a nagy lóvé, az autó és a karrier, ezt nem is vonom kétségbe.
    Azt bizony Forest írta meg jól, hogy mindenkinek a saját lehetőségeit a területen előzetesen(!) kell fölmérni, mielőtt belép a rendszerbe:
    -mekkora az ismerős/rokon bázis, akire lehet támaszkodni;
    -milyen "erős" listát tudok összeállítani;
    -meddig bírom ki bevételek nélkül;
    -mennyibe kerül nekem ez az egész (telefonok, utazás, találkozók, kv, egyéni vállalkozás, saját bér és járulékai, a befektetett munkám "órabére"...stb),
    -milyen hamar juthatok először a fizetésemhez;
    -milyen irányaim vannak a csapatépítésre, a terjeszkedésre
    -mekkora a kudarc-tűrő képességem.....és még biztos sok van, amit föl lehetne sorolni
    Csak összegzésképpen szerintem itt a sikerre annak van jó esélye:
    - aki belépés előtt gondolkozott a fentieken, és zöld lámpát adott magának,
    - akinek megfelelően elfogadó ismeretségi és rokoni köre van,
    - aki nem az utolsó pár ezresét tette bele a bázisba,
    - aki nyitott az új, bevált dolgokra és módszerekre és hajlandó azt maradéktalanul követni,
    - és a legfontosabb: aki HISZ benne!!!!

    Na, ezt jó bő lére engedtem...
    Meggyőződésem, hogy nem írtam nagy hülyeségeket - nyílván :) . Tény, hogy kevesen futnak be nagy, látványos karriert a munkatársak számához képest; a lehetősége viszont mindenkinek megvan. Hogy tud-e vele élni a tanácsadó, hogy jól mérte-e föl a lehetőségeit, ez már egy másik kérdés.
    Én ezt így látom.

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz Széltoló #2025 üzenetére

    Ez így van, már ami a tanácsadói munkát illeti.
    (Az első bekezdésben csupán saját véleményt/tapasztalatot írtam.)

  • anagylevin

    csendes tag

    Totál más téma, de sztem valahol idevághat.
    Már megtaláltak egy páran magánnyugdíjpénztáras kérdéssel. Ugyanis 3 féle portfólió létezik, amennyire tudom, kötelezően: megfontolt, kiegyensúlyozott, növekedési. (A megfontolt gyakorlatilag pénzpiaci, a növekedési részvény-túlsúlyos....csak info)
    A kérdés a következő: szerintetek hasznos-e javasolni a növekedési portfólióra való áttérést??? 2008-ban a PSZÁF oldala szerint az összes MNYP növekedési portfóliója mínuszos volt. DE! Nem lenne-e érdemes most áttérni oda most, amikor olcsóak a részvények?
    Hogyan látjátok ezt?

    [ Szerkesztve ]

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz csaba54 #2060 üzenetére

    Meg a mennyiség Csabi! Az biztosítja az állandó lóvét!
    Példa: bázis minden hónap végén. Számoljunk mondjuk 300 fővel. (a bázis díja nem +bevétel, azt sztem kifizetik a szállodának, meg a nyomtatványok, mappák...stb) Ebből 100 azt mondja, köszönöm, nem kérek belőle, marad 200 leendő tanácsadó. Ők nekiugranak, ebből lemorzsolódik még 100 fő, mert nem tud válalkozni, rájön, hogy nincs pénze....stb, marad 100 fő. Ők - mint írtam már - bekötik apát, tesót, barátot, nagynénit, magukat, megcsinálják a 2-es pozit. Ehhez 1,2M Ft értékű folyamatos szerződés kell. Ez azt jelenti, hogy az a 100 fő 100x1,2M=120MFt értékű új állományt hoz be havonta! Hogy a viharba ne lenne nagy lóvé :DD És ők is hozzák az újabb és újabb munkatársakat....
    És akkor ez egy nagyon alap bázis, nagyon alap, elnagyolt számítás. Volt már bázis 5 helyszínen ebben az évben 1500 fővel is!
    Ez sem lenne probléma, csak hát amin már egy ideje rágjuk a gittet, a tanácsadók felkészültsége, etikai érzéke....

    [ Szerkesztve ]

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz csaba54 #2065 üzenetére

    Sztem nagyon-nagyon közel járhatsz a lényeghez. Végül is ez a rendszer motorja....sajnos.

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz Széltoló #2066 üzenetére

    Mé' rakná oda? Már, ha még van mit!
    Berakja a saját kötéseibe, a maradékot valahogy leköltségeli és vesz egy x5-öst hitelre. Merthogy a lóvé jön minden hónapban, hordják a verebek a legyet, lazán kicsengeti. Asszem ez úgy januárig működött, most nagy sár van.

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz csaba54 #2071 üzenetére

    Nézegettem én is. Akkor még valahogy pezsgőbb volt a fórum, tele lelkes, lendületes tagokkal. A legtöbb 2006-os hozzászóló - nézd meg Te is - nem volt azóta a fórumon. Vagy abbahagyták, vagy már olyan jól megy, h nem érdekli őket.
    Mostanra úgy érzem, h valahogy körbeért a bnet és eléggé leült....legalább is a fórum intenzitásáról nekem ez jön le.
    Az INDEXEN meg egyszerűen megszűnt a topic, mert már nagyon sok negatív dologról volt szó.

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz dmft82 #2127 üzenetére

    Gyakorlatilag nem is kell érteni semmit. Ilyen a rendszer. :)
    Megvan a listád, a tanult üb 15 pont alapján (bázison megkapod mappával együtt + "alapképzésen" is ez megy) bekötöd, akit lehet, 2-es pozi és új munkatársakat hozni. Velük ugyan ezt megcsináltatni és dől a zsé. A termékek meg....minek annyit tudni róluk! Jók és kész! :DDD Ha alaposabban meg akarod ismerni és elmesélni csak összezavarod a kedves ügyfelet (aki előtte rokon, barát, ismerős státuszban volt, most egyszerűen pénzkereseti leheőség, azaz ügyfél. ld 2024, 2062-es hsz-aim).
    Részemről, minden potenciális új munkatársnak kötelező olvasmányként adnám meg a fórum linkjét. Itt van hideg-meleg, hozzáértő és kevésbé az. Ez után döntsön így v úgy, fizesse be a pénzét a bázisra és kezdjen el dolgozni!

    [ Szerkesztve ]

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz azigazforest #2130 üzenetére

    Teljesen jókat írsz sztem az MLM-ről. Ez így van.
    Az MLM rendszer a tagokat a legtöbbször a "passzív jövedelem" ábrándjával szippantja be. A cég meg ezt ki is színezi milliókkal, autóval, órával...stb. Ráadásul a bázis a könnyű és gyors meggazdagodásról zeng. A szakmai tanácsadók berántanak mindenkit, mert "soha nem tudhatod" ki viszi valamire. (nagyon sokszor hallottam már)
    Amire végül is ki akarok lyukadni, h a rendszer önmagából adódóan nem tesz, nem tehet mindenkivel jót (egyszerű matek). A piramis alsó 3/4-e szigorúan csak kiszolgálja a felső 1/4-et. Minden millát összekereső, órát hordó, autóval járó... tanácsadóra jut kb.1000 "nyomorult", aki elcseszte/újraértékelte a baráti-, rokoni- és ismeretségi kapcsolatrendszerét és a kutyát nem érdekli az ő sorsuk. Ha ők nem, hát majd jönnek újabbak és újabbak!
    Ennek ellenére ott van a tény, h léteznek gazdag emberek a cégnél - bár mostanában nem hallottam villám karrierekről.
    És persze mindenki ez a kivétel szeretne lenni, akinek "bejött". :)

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz csaba54 #2132 üzenetére

    Üzleti Beszélgetés.
    Van egy másik gyakran használt rövidítés: MB= Munkatárs felvételi Beszélgetés.
    A 15 pont meg az üb menete gyakorlatilag. Elég jól össze van rakva, ezen pontok mentén kell a tárgyalásokat lefolytatni. Nyomtatva, egy füzetben a bázison kapja meg a nép, szóban pedig az ezt követő 4 db alapképzésen. Aki ezt végigtárgyalja pontról pontra - állítólag - az köt a végén.
    Én próbáltam. Tényleg! És nem működik. Legalább is nálam nem. Biztos én hibázok valahol. Túl vagyok pedig kb. 700 telefonhíváson és pontosan 84 db tárgyaláson (üb és mb).
    Nagy marha vagyok, mint a fényképem is mutatja :DDD.

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz azigazforest #2139 üzenetére

    Jaja, ez az MLM.
    Szerintem az USA-ban ez azért életképesebb, mert ott a "piramis" hegyesebb, azaz keveseben élősködnek a tetején az aljához képest. (Nem beszélve arról, h az életszínvonal magasabb!!!) Nálunk ugyanez a "piramis" lapos. Nagyon sokan dolgoznak a kevés magas pozisért.
    Számolás. Ez csak 'saccperkábé'. Hány munkatárs van/volt (sztem kb 50e) és hány 6-os, 7-es pozis? Meg lennék lepve, ha 1000 körülit elérné a számuk :) Ez így nagyon lapos piramisnak néz ki!
    Villámkarrier. Bocsi, ha nem fogalmaztam tisztán, csupán arra értettem, h a bázison az előadók mindegyike a saját villámkarrierjéről beszél. Igaz, ez már k régen volt, de aktuálisnak érzik....
    Forest, nekem semmi bajom az MLM-vel. Aki akarja, csinálja. Mindig lesz kocka a piramis aljára. A véleményemet sokszor leírtam erről, nem akarom ismét.
    Részemről kívánom minden most kezdőnek, h ők legyenek a szerencsés kivételek, akiknek bejött és ne a nagytöbbség táborát gyarapítsák.
    Örömmel olvasnék tömegekről a fórumon, h egy év alatt zsé, kocsi, vatikáni óra, karkötő, utazás, meg minden....kevés ilyen hsz van.
    Mire gondolsz, hogy mit csinált a Lionesse? Nem nagyon követem őket...

    [ Szerkesztve ]

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz zab4ever #2204 üzenetére

    Én annyit fűznék hozzá, h rokonokkal, legjobb/közeli barátokkal ne köss üzletet, sőt ne is bszélj arról, mit csinálsz. Ha véletlen szóba kerül a dolog, v nem bírod ki, h nem mondjad, akkor is csak max. ajánlások!
    Most léptél be. Ha olvastad az előző hsz-aimat kb. 97-98% sanszod van arra, hogy nem leszel milliomos ebből az üzletből. Ez elég magas szám, nem biztos h megéri kockára tenni a kapcsolataidat.
    Hozzáteszem, ezek a tények (kb 50e munkatárs, pár száz 6-os, 7-es pozis). Ez nem jelenti azt, h Neked nem sikerülhet! Lehet, h a nagy többség (beleértve engem is) csináltunk vmit rosszul...benne van ez is.

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz azigazforest #2210 üzenetére

    Forest, Forest, megint ugyan azt fújod :D ! Meg én is :DD !
    Tényleg a legegyszerűbben, csak fordítva: a már leírt számok alapján az új kollégáknak van 97-98% esélye, hogy nem fog sikerülni nekik. Illetve van 2-3%-a, hogy bejön nekik, mert akár be is jöhet.

    Ha valaki valamit 97-98% biztosra mond az üzleti életben, azt legtöbbször tutira veszik és elfogadják. Pl. a UL-ek. Ezeknek a befektetéseknek is 97-98%-a valószínűsége, hogy bejön, szóval igen magas, ezért ajánljuk. Az új kollégáknak is 97-98% az esélyük, h belebuknak, mégis belevágnak.

    Forest, arra viszont nagggyon rátapintottál, hogy szégyellem magam :D ! Picit okosabbnak hittem magam, mintsem, hogy egy ilyen rendszerbe be lehessen engem rángatni. Ennek ellenére sikerült. Ezért mindenképpen profi a rendszer. Szégyellem magam a hiszékenységem miatt és ezért jó, hogy nem vittem bele az "üzletbe" a privát szférát!

    De hát az autó, gyémánt kitűző, vatikáni óra, karkötő......szépen csillognak, mégha csak a vetítővászonról is nézzük..

    Mi volt az a forró sztori? Az én gépemen valahogy nem jelenik meg.

    [ Szerkesztve ]

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz azigazforest #2218 üzenetére

    "Az hogy beleszálltál, nem a rendszertől függött, hanem TŐLED. Ne hárítsd a felelősséget"
    Dehogy hárítom, nem is írtam...vagy igen? Én léptem be azon infok alapján, amit kaptam. Kaptam a vakut a képembe rendesen.... Mindegy, hiszékeny voltam, ez van.

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz Széltoló #2222 üzenetére

    "Nem lesz- nem lehet mindenkiből hatos-hetes pozíciós, de a sikertelenségem ellenére is vallom,hogy tisztességgel-egyenes úton járva is lehet." - persze, hogy lehet, csak zsét nem keresel :DD
    Sztem 50e emberből egy kezemen meg tudnám számolni, azokat, akik így csinálják.. :DDD

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz Széltoló #2225 üzenetére

    Sztem a zseton a fontosabb. Ezt viszont itt nem lehet vakítás/vakíttatás nélkül megkeresni, így én sem csinálom már.
    Egyetlen példát látnék, csak egyet, hogy autó, karkötő...stb tisztességesen! Nem kizárt, h van, de valahogy nincs szem előtt. És ha van 1-2? Ennek kéne a többségnek lenni, nem nagyítóval keresni a példát!

    [ Szerkesztve ]

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz Széltoló #2229 üzenetére

    Nekem, meg sztem is - ezért nem csinálom már.

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz maholnap #2256 üzenetére

    Jó anyag, köszi :) ...a többsége sztem itt is olvasható a fórumon.

  • anagylevin

    csendes tag

    Egy pár gondolat összegyűlt bennem.
    Termékeket megfelelően használni.Hmmm... Ez igaz a mosóporra is, csak el kell olvasni, hogyan kell használni. A bnetes termékek használati útmutatóját a 'túlképzett és lelkes' tanácsadónak kellene elmondani, de nyilván a lóvé miatt nem teszi. Sőt, sok esetben (majdnem minden általam ismert kötéskor) az aláírt ajánlatot is elviszik, nehogy az ügyfél át tudja olvasni! Arról persze meg mély hallgatás van, hogy 30 napig visszamondhatja. Egyébként a termékek szerintem is jók. Az előnyei csillognak, mint víz tetején az olaj, a többi meg a mélyben van, amit ugye tudni kéne. Sajnos nem nagyítóval kéne keresni 50 vagy 100 Széltolót és Forestet az 55.000 tanácsadóból! (Lehet, hogy sokat mondtam...)
    Újabban a bnet beújított. Új üb formula, részesedés a cégből...stb. Ez mind-mind arra ösztönzi a cég tanácsadóit, hogy kössenek még rámenősebben, még gátlástalanabbul. Ettől rohadtul megy majd megint a szekér. Az MLM tömegével gyártja a balekokat ügyfél és tanácsadó oldalról is. (Csak egy megjegyzés, a világon nálunk megy legjobban az MLM rendszer...majd előkeresem a cikket, érdekes.)
    Mennek tönkre rokoni és baráti kapcsolatok, mert ugye a 2-es pozihoz ez a leggyorsabb út! Itt nem nézik az apóbetűt, a figyelmeztetéseket, a tényeket, nem kell pisztolyt tartani az ügyfél fejéhez, ui. hisznek a jóbarátnak, ismerősnek és a rokonnak! A pramis teteje (az 55e tanácsadó 2-3%-a, azaz pár száz ember) meg magasról tesz rá, dől a lé és ez a lényeg.
    És ez bizony a rendszer hibája, meg azoké, akik így működtetik és hagyják, hogy így működjön!

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz azigazforest #2469 üzenetére

    Komolyan mondom, ilyen hasonlatokat a "Nagy Hasonlatok Lexikona"-ból sem lehetne frappánsabban ideírni :R ! Nekem tetszettek, komolyan! Mintha a volt szakmai vezetőmet hallanám. Neki is azt mondtam, hogy az almát az almával, körtét a körtével lehet összehasonlítani. Forest, Te folyamatosan az almát véded egy körte álláspontjával. Azaz, amit Te mondasz, az egyszerűen nem a bnetről szól, hanem egy olyan cégről, ahol szakmailag fölkészült, folyamatosan, színvonalasan képzett tanácsadók adnak profi tanácsokat, profi termékekről az ügyfeleknek! A itt azonban a pénzügyekről semmit nem tudó, 4 alkalommal gyorstalpaló, eladási tanfolyamon részt vett "tanácsadók" pumpolják az ismerőseiket, rokonokat, barátokat az üzletkötésre, az óriási lóvé és a gyors meggazdagodás délibábja miatt! Az Oroszlánlánynak igaza van, hogy a szerződés elmagyarázása igenis a tanácsadó dolga! Sőt, szerintem az is, hogy a szerződés végéig ezt a befektetést menedzselje! Nem szabadna engedni (vagy egyszerűen csak etikátlan), hogy az ügyfélre lőcsöljék át a felelősséget: "Te írtad alá, senki sem kényszerített csinálj vele, amit akarsz!" - csak hogy ezt egy jóbarát, vagy rokon ajánlotta ám! (Csabi példája!)
    És végül egy hasonlat erre. Nem jobban erőltetett, mint a piaci példád :) : ha egy barátod meghív egy kávéra, amit eddig nem ismertél, de megígéri, hogy tuti jó, ilyet még soha nem ittál. Mosolyogva elfogadod és megiszod, nem kérdezed, hogy nincs-e benne káros anyag, aroma, E-betűsök, vagy olyan dolog, ami neked árthat - egyszerűen csak megbízol benne... :)

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz DannyL69 #2889 üzenetére

    Javaslom, hogy olvasd el a forumot úgy áprilistól. Van itt hideg-meleg, utána biztos el tudod dönteni.

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz DannyL69 #2896 üzenetére

    Attól függ. Ha van annyi tartalékod, hogy 2-3 hónapig kibírod bevétel nélkül és bírod az MLM agymosást, akkor meg lehet próbálni a bnetet. Úgy kell kalkulálni, hogy kb. 400-600e Ft az az összeg, ami sztem kell, ha tényleg komolyan akarod csinálni. Ez úgy jön ki, hogy, telefonok, találkozók, utazás, kv, tea, szedvics...meg persze az a lé, ami ahhoz kell, hogy megéljél, amíg ön az első jutalék - már ha jön, azaz ha tudtál kötni...
    Az eddigi számok alapján, hogy elbukod, van 95-96% esélyed. DE! bejöhet, mert tudjuk, hogy vannak rongygazdag emberek a cégnél. (Új messiásokról nem nagyon hallani, a régiek adják az igét a bázison.) Ez a nagy álom tartja életben a rendszert :) ...sokan fizettünk már érte.
    A többi céget nem ismerem.
    Az esélyed a sikerre mindenképpen megvan, ez vitathatatlan...más kérdés, hogy mennyi.

    [ Szerkesztve ]

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz azigazforest #2906 üzenetére

    Szerintem meg stimmel és csak az alját számoltam. Ha havi 200e alatt meg tudod oldani a vállalkozást, a telefont....stb és a saját magad fenntartását, akkor nagy mágus vagy :R
    ....mondjuk, ha apánál-anyánál laksz és nem csak a befektetéseket húzod rájuk, hanem beszállsz a rezsibe is, akkor talán még jobban is kijöhetsz.
    És bizony, az életfenntartás is kts. addig, amíg nincs utánpótlás.
    Kihagytad a bázist:30e :)

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz Széltoló #2911 üzenetére

    No, azért ez a szám picit 'combosabb', mint 30e....ld. feljebb :))
    Ha egy telefonnal, vagy találkozóval több dolgot adsz el (befektetés, kölcsön, örökélet elixír, kuplungtárcsa....stb), akkor megoszlanak a költségek, de attól még az. Úgy értem, hogy az ügyfelek maguktól nem jönnek, telefonálni kell, találkozókat szervezni, meghívni egy bambira, stb, szal ezt is számolni kell. Az én matekomat (amit én tapasztaltam, befektettem, buktam) próbáltam leírni, amik bezony tapasztalati számok. Ennél nyilván van több és kevesebb is.

    Nekem van egy vállalkozásom, ami mellett télen kezdtem el a bnetet, mert fantáziát láttam benne és érdekelt, kva sok időt, energiát fektettem bele. A másik tevékenységem addig szünetelt. Május óta nem bnetezek aktívan és állítom, tapasztalom, hogy fele annyi energiát, költséget, telefont..stb, fodítok az eredeti tevékenységemre, mint a bnetre és a forgalmam megtöbbszöröződött. :W

    Tehát szummázva: ha azt azt a pénzt, energiát, lelkesedést bármi másba fekteted, akkor sokkal jobban jársz, legyen az vállalkozás, vagy akár alkalmazotti munka. A bárki által betett, bármekkora lóvé (min.30e, max. nagyon sok) elbukásának a valószínűsége 95-96%, köszönhetően az MLM rendszernek (ami nem föltétlen a bnet). A kis kockák, így 10 év után, a piramis aljára épülnek és szinte biztos, h ott is maradnak. (Nem tudom hogy kell linket beszúrni, de javaslom a Wikipédia "A multi-level marketing kritikája " cikkét. Nagyon tanulságos és objektív.) B***sszus, belekerülve ebbe a körbe, hetente találnak meg különféle MLM ajánlatokkal, akiket az ismerőseim ismerősei küldenek hozzám, mert hogy engem biztos érdelel (snet, lion, aloe, stb). Visszanyalt a fagyi!!! :W Megérdemlem.

    Ettől még a pénzügyi tanácsadói szakma szép és izgalmas lehet és mindig érdeklődve olvasom a pár szavas tanácsaidat. Utólag is köszi.

    [ Szerkesztve ]

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz registera #2940 üzenetére

    No, már ketten vagytok Foresttel :D !
    Alakul a csapat... :DDD

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz Nevil2 #2981 üzenetére

    Hát...röviden:
    amit nyerhetsz az a lóvé, óra, karkötő, bnetes kocsi, utazás...stb (borzasztó kicsi rá az esély),
    amit bukhatsz:a hosszú évek alatt kialakult baráti és ismeretségi köröd (!!!) és a zseton persze (erre nagyon nagy az esély).
    Ha van kb.400e Ft bebukható pénzed (amit ha elvesztesz, nem dőlsz a kardodba); bírod a pénzügyekről semmit nem mondó, MLM agymosó "képzéseket"; és van beáldozható ismeretségi köröd, akik nem baj, ha az életben nem hívnak többé, akkor bele kell vágni.
    Ha elég volt a 30e Ft-os bázis tanulópénznek, akkor sztem hagyni kell :) .

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz Széltoló #2983 üzenetére

    Tudom, hogy a jól menő püi tanácsadóknak nem számít a zseton, nekem, halandónak igen :DD
    (bázis+egyéni vállalkozás+bejelentett bér+telefonok+találkozók+saját órabéred+amíg nem jön jutalék saját tartalékaid felélése..) Sok-sok példa van ám ezekre....

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz Széltoló #2983 üzenetére

    Bocs, benéztem. Azt hittem a zsetonra mondod....
    Ismeretségi kör....sajna ma már a legtöbb telefonhívás, ami rég nem látott-hallott ismerősöktől jön, gyanús. Nagyon sokszor MLM invitálás a vége. Már a kezdő pár mondatból és a negédes hangsúlyból lejön, hogy nem érdek nélküli a hívás. Ez egyszerűen szánalmas....de végighallgatom, hisz én is része voltam, tudom milyen sz@r ezt csinálni.

    [ Szerkesztve ]

  • anagylevin

    csendes tag

    Hmmm.... én még mindig azt mondom, hogy az egésznek az MLM rendszer a rákfenéje. Tök mindegy, h pénzügyi termékről van szó, vagy fogkrémről ua. a mese: az elején bevakítás, lelkesítés, aztán hozzál munkatársakat, minél többet. Totál mindegy mit adsz el! Az új munkatársak többségét sztem az új püi lehetőségek, újdonságok érdeklik, nem a hálózatépítés. A legtöbbjük pár hónap után már kiábrándul és abbahagyja.
    A bnet ügyesen kihasználta 9 évvel ez előtt a püi kultúránk másságát és irgalmatlanul bejött neki. Nincs irigység, egyszerűen utána kell csinálni és kész...! A 9 év sikere viszont kb. 60.000 munkatárs hiszékenységének, pénzének, ismerettségi körének köszönhető, akiknek nem jött be....beleértve engem is. Az a pár száz ember meg, akiknek bejött.....utánuk kell csinálni, ügyesek voltak! Ennyi.
    A rendszer múködik. Mindig lesz kocka a piramis aljára :DDD

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz azigazforest #3013 üzenetére

    Eggeeen...a cipő jó példa. Ha ennél maradunk, a tervező nem barátja és ismerőse a suszternek, aki csinálja, a suszter sem ismeri a boltost....stb. Nem hívogatják egymást, hogy csinálj több ciőt, mert jobb lesz a lóvéd, hozzál még több susztert, mert meggazdagodsz...apád suszter? miért nem? hozd ide, megtanítjuk neki 4 tanfolyamon!tesód tanár? nem suszter? hozd ide őt is! ja, hogy nem ért hozzá? sebaj megtanítjuk!....nem tudom lejön-e, mire gondolok.
    Végül is mindegy. Aki megtalálja az MLM szépségét, vagy a számításait az csinálja. Nem vagyunk egyformák. A számok azt mutatják, h a többségnek nem jön be. Lehet, hogy a 60e sok. 45-50e csalódott munkatárs viszont sztem reális, szemben az általad említett 2e-elégedettel.

Aktív témák