Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz cscsabi #948 üzenetére

    Szia cscsabi!

    A BN-es üzletkötő elmondta, hogy az életpályád élethelyzetekből áll, és a megoldás nem fakultatív program.
    Miután Nálad is járt, megkérdezte, ki az, akitől megtagadnád ezeket az információkat.
    Aztán azt is, hogy kivel osztanád meg szívesen.
    A feleséged még jó hogy szükséges volt, bár minden családban máshogyan demokratikusak a pénzügyek.
    Ezek szerint nem tudott "behálózni".
    Szerintem az a baj, hogy az életpálya tervezést nem az általános iskolában tanítják, a pénzügyekkel úgy kell törődnünk hogy nem értünk hozzá. Amikor pedig egy tanácsadó feltűnik, nem a lényeget szűrjük le, hanem hogy b@sszus, nem vigyáztam, "levadásztak".
    Talán a sörreklám, a fehérnemű reklám, a tusfürdőreklám hasznosabb is, vagy csak élvezetesebb? Hát persze hogy nagyon izgi, amikor a spotban sejtelmesen csordogál a víz a zuhany alatt egy formás női mellen! Amikor befizettem a gyerek suliját, esélyem nem volt a pénztárnál kifordítani a zsebeimet és azt mondani: ".....sört iszom, ..... gatyát hordok és szagoljon meg, barackosmentásmandarin illyatom van, ugye nem kell fizetni".
    Azért nézzük már meg ki az aki kicsalja a pénzünket és ki az aki olyan helyzetbe próbál hozni, hogy gyarapodjunk.
    Aki azt mondja, teddd félre a jövedelmed 10%-át, mert az állam nem fog rólad gondoskodni, ne említsük egy lapon azzal, aki elkéri és azt aztán szó szerint magadra kenheted.
    De ha máshogy látod.....

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Magnum_ #998 üzenetére

    MLM
    Marketing tanulmányaimból még visszaköszön (a fősulin egyik céget sem reklámozzák, csak a leendő nagykópéknak mondják el, mi a trendi), hogy jelenleg a világon a legsikeresebb kereskedelmi terjesztési forma a direkt értékesítés.

    A TVreklámban nem kérdezhetsz vissza, és az apróbetü a szerződésed (!) alján két év múlva kezd először látszani.
    A tanácsadó (ügynök, közvetítő,) viszont azonnal válaszol. Amíg van kérdés.

    A személyes kontaktus a kényeseb üzleti ügyekben eredményesebb. Ilyenek a pénzügyi kérdések.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz alexxxx #1008 üzenetére

    Nem mindenkinek üzleti lehetőség (nyilván).

    Valakinek csak egy plusz biztonsági elem.

    Amikor eltervezted az életpályád pénzáramlását (feltételezem megtörtént) az volt benne hogy folytonos és viagrális emelkedést mutató parabolán ível felfelé? be vagy biztosítva egészségi, anyagi szempontból? Nyugdíjadat az állam adja majd?

    Nem lebecsülendő, ha idáig eljutottál, sokan sajnos kevesebbel is beérik. De aki tervez, biztonságot is megpróbál beépíteni. Ezzel hogy állsz?

    Irigylem azokat, akik biztosak lehetnek benne hogy nyugdíjasként is frankó lesz minden.

    ha kicsit beszélek angolul tényleg tuti minden? mihez kell érteni a "zsebpénzért"? szívesen váltanék ha tényleg annyira jó.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz bizsu53 #999 üzenetére

    Heló,

    más cégek megbízási szerződéseiből is idézne valaki?

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Rmx #993 üzenetére

    Az alapok menedzselhetők!
    + a jó üzlet alapja, hogy marha olcsón vásároljunk és eszméletlen drágán adjunk el.

    ha 1 értéken vásároltál, és nem volt információd hogy már csak 0,8-at ér, akkor tényleg nem annyira fényes. nézd sűrűbben az árfolyamokat és legalább mozgóátlagokat figyelj. Szépen fel lehet vele húzni az átlag hozamokat.

    Az sem lenne hátrány, ha beígérnél a tanácsadódnak egy vidám hátsón billentést egy szomorú fűzfa alatt.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Badb0y #958 üzenetére

    :)
    derültség
    :)
    naggyon jó, funny, vicces, jó a stílusod
    :D

    előbb utóbb úgyis meglátja egy BNETes és akkor azt mondja, hogy megadom a számomat, hívj fel.

    kben aki ezt elkezdi, semmiképpen ne hagyja abba azt amit addig csinált. Nem azért mert a szakma nem jó, hanem azért mert nem mindenki tudja csinálni, akármennyire csábítóak az előnyei.
    Szóval mégegyszer (weavernek) a szakmának van jövője, a szakmában tetszelgőknek nincs. És ez még rólam is kiderülhet. :)

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Ayahuasca #979 üzenetére

    egyébként erre mit válaszoltál?
    "mennyi pénz kell hogy ezt megvalósítsd?"
    "mennyi időn belül akarod?"

    Én először nem mertem rá válaszolni, aztán a marketing és pénzügy tanulmányaim rávezettek, hogy nagyon fontos kérdés.
    minél később szánod el rá magad hogy megválaszold, annál tovább vagy abban a paradicsomi állapotban hogy nem kell hogy érdekeljen.
    ... és annál kevesebb ideig lehetsz abban, hogy megtapasztald amikor megvalósítottad.

    ha elfogadjuk azt a közgazdi tényt, hogy a megtakarításod (többlet) adott idő alatt adott pénzt termel (kamatos kamat elv), abból az következik, hogy ha kevés időt hagysz neki dolgozni, kisebb lesz a teljesítménye. ebből már csak az következik, hogy soha nem volt még ilyen kevés időd, mint most, most, most, most....

    A kérdésekre való választ úgy hívjuk: életpálya tervezés.

    Valakinek ez annyi, hogy elkezd dolgozni fiatalon és abbahagyja a munkát nyugdíjasként. Senki nem gondoskodik Rólad (az állam sem), csak Te magad.

    Lehet hogy a kiinduló két kérdés provokatív és a pénzpiaci közvetítő hasznát eredményezi, ettől függetlenül nem akkora baromság, mint elsőre tűnik. Először bosszankodhatunk azon hogy "levadászott" az ügynök, aztán azon hogy nem nekünk jutot először eszünkbe hogy ezeket tényleg meg kell válaszolni.

    [ Szerkesztve ]

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Ella #1025 üzenetére

    a képzés alapesetei a végzettséged függvénye:

    A biztosítási törvény EU törvényekhez igazodva előírja, hogy...
    1. felsőfokú végzettség esetén
    a biztosításközvetítői tevékenység egyéb állami képzés nélkül végezhető.
    2. középfokú végzettség esetén
    csak az OKJ52 3440 03 számú szakképesítéssel végezhető

    A tevékenység TEÁOR előírásai szerint a fentiek bármelyikének elérésére a vállalkozás megalakulása/tevékenység megkezdésétől 2 éved van.
    Mindkét esetben az oktatási terv a 92/2002 EU irányelv alapján lett kialakítva, vagyis a BN biztosítja az OKJ vizsgalehetőséget és az azon kívüli megfelelő oktatásokat. Az OKJ-n kívüli kötelező és nem kötelező oktatások tandíja mind egytől egyig díjmentes. Vidéken az utazás saját kontó, de vállalkozás ktg.

    A képzési program valóban most változott.
    OKJ kötelesek nem szerződhetnek BN-el addig, amíg a képesítést meg nem szerzik (jelentkezéstől 1 hónap), amit BN 15e Ft tanfolyami díjért és 5e Ft vizsgadíjjért biztosít.
    A tevékenység megkezdésétől számított 1 hónap előírt értékesítési eredményének megszerzése esetén a 15e tandíjat az első számlán jóváírja (visszakapod).

    A bázisszeminárium díja, ami tartalmaz egy egész napos bemutató/bemelegítő rendezvényt + kaja/pia + erkölcsi bizonyítvány kiváltást + BN regisztrálási díjat, jelenleg 39800.

    Számoljunk:
    bázis szeminárium (köt.) - 39800
    tanfolyam (végzettség!) - 15000
    vizsga (végzettség!) - 5000
    - 59800
    első hónap eredménye (esetleg) + 15000
    első hónap jutaléka (jó voltál?) +180000
    nyertünk? (aha) +135000

    [ Szerkesztve ]

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz laolaj #1024 üzenetére

    mire értetted hogy "szaporítanom kell..."?

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz azigazforest #1026 üzenetére

    ja, bocsi
    vállalkozói 10e, tehát a nyereség csak 125000 a jelenlegi munkád mellett.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz laolaj #1029 üzenetére

    písz
    egyébként sem jelzőként használtam, hanem csak valami tiltakozás féleként
    písz

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz laolaj #1031 üzenetére

    BN-es vagy és még nem bízol az üzletben? :))

    jobban bevált volna, ha a pénzügyi kultúra kicsit magasabb szinten lenne itthon és nem reszketne a lakosság fele attól, hogy a megtakarítás az olyan pénz, amit nem tud elkölteni. pedig el tud, de nem most, hanem majd. és nem is azt kell akkor elkölteni amit betett, hanem a hozamait. ehhez a gondolkodáshoz elég sokan tanulatlanok (pedig megoldható lenne, hiszen elmondja nekik a tanácsadó) még akkor is, ha ott van előttük papíron leírva. mindenki az első megtakarított forintjából vagy még egy tál kaját akar venni, vagy yachtot, vagy hagyja megromlani a bankokban, de félretenni azt nehezen.

    szerintem nem az a milliomos aki milliókat keres, hanem az akinek milliókat hoznak a befektetései. na annak már nem kell dolgoznia többet. ezt az állapotot itthon kevesen merik akarni elérni (vagy hogymondjam)

    itthon a milliomosok sokszor azon vannak, hogy elverjék a pénzt.
    a nem milliomosok pedig kuporgatnak és nem mernek semmibe beleváni. mondjuk köszi állam, de ha azt mondom valakinek adókedvezmény, felhangosítja a TV-t hogy ne hallja amit mondok, mert egy sörreklám az fontosabb mint a saját életének a reklámja.

    szóval megyeget, megyeget. én már megpróbálok ebből élni, de senkinek nem könnyű kenyér és tényleg akkor jön be, ha szakmaként csinálod.

    Sok sikert, minden BN-esnek!
    ... és aki felfogja, vagy pláne terjeszti a pénzügyi kultúrát

    [ Szerkesztve ]

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz alexxxx #1034 üzenetére

    :)
    Azt szándékosan nem írtam miből lett milliomos.

    Ebben az elvet kell látni, nem az összeget.
    gondold végig 1000, 1000000 Forinttal is. Ha anyi megtakarításod van, akkor annyival

    ...de ha semennyi...

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Psytróger #1033 üzenetére

    az első reakcióm nem publikus

    a második annyi: "hé!"

    a harmadik: lássunk már mögé kicsit. pénzügyi helyzetek megoldása nem fakultatív program. Neked ki ad pénzt, amikor szükséged van rá? Vagy átlag felett kereshetsz és mindent elköltesz, vagy nem tudsz eleget félrerakni és ezzel Te sem vagy megelégedve. ráhibáztam?

    Felhvták a figyelmedet egy másfajta gondolkodásmódra, amit még nem ismertél. Miért sablon? Az elutasító reakció inkább sablon manapság. De nem baj, legalább foglalkozol vele. Hasznos. Az hogy ezt belerágták az én mezei üzletkötő számba, nekem nem fájt. Jójó, kicsit hatásvadásnak tűnhet hogy "most, most, most..." tényleg. Visszaszívom. Attól még nem lesz igaz?

    Belerágtak mást is, és tanultam hozzá máshol is. A kettő gakorlatilag passzol. Ne csak BN-nél kutakodj pénzügyekben, hanem PSZÁF, portfolio, MNB, és egyéb pénzügyi oldalakon.
    Ha ott is visszaköszönnek a dolgok, akkor a BN beszivárgott a közéletbe?

    amit kevesen mondanak az "messziről jött ember..."
    amit sokan, az meg "sablon "

    mindig van kifogás és mindig is lesz. a kérdés, hogy meddig keressük? valaki ezzel tölti az életét. valaki azzal, hogy a megoldásokat keresi.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Psytróger #1037 üzenetére

    Amit írtál, az egy jelenség.
    Ne magadból indulj ki, mert Te felfogtad, elmentél, megértetted, jó ötletnek tartod.
    ha jól tovább tudod adni a saját szavaiddal, mit számítanak a sablon dumák?
    Minden ügyfélnél el kell egyszer mondani, azt aláírom. Ettől még nem unalmas.
    asszem

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz szaki10 #1040 üzenetére

    Én régen az MLM-ben azt láttam, hogy valaki felhív egy titkos, csak személyesen elmondható üzleti ajánlattal (mind a10-szer ugyanazt hallottam), vagy egyenesen a szemembe vágja, hogy figyi, ek..tam, nyakamon marad négy raklap L.O.C mosószer, tuti bio termék fogmosásra, virágtrágyázásra is jó nem veszel valamennyit?

    Megtennéd hogy utánaolvsol, hol alkalmaznak MLM-et és a világon milyen sikere van?
    nameghogy mi a lényege.
    Azt aláírom, hogy egyes emberek kezében az MLM veszélyes fegyver.
    Ezután meginvitállak a BN MLM-et ismeghallgatni és áttekinteni.
    :)

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz normal #1041 üzenetére

    Eddig nem találtam olyan céget egyik álláskeresésemkor sem, hogy ne várt volna el tőlem valamit.

    Ha vállalkozó lennél, és hasznot szeretnél termelni, mit várnál el az alkalmazottaidtól?

    Most hogy ez már nyilvánvaló, aljas dolognak érzed hogy a munkáltató elvár tőled valamit?

    Ez csak egy egyszerű korrekt csere, nincs benne manipuláció.

    Közérzet hmm erre tapadjunk rá: Milyen munkahelyen lenne jó a közérzeted 1ébként?
    ahol: (szedjük ösze)

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz VIBO #1044 üzenetére

    egyetértek :R
    és ez nekünk jóóóóó
    ....meg rossz is

    azért beáll a piac és működik a szelekció.

    végülis az sem teljesen tökéletes, hogy mindenki taxizhat, mindenki lehet informatikus, mindenki lehet boltos. :(((

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz lesaux #1047 üzenetére

    engem spec megfogott ez a ficsör, azóta is nagy titok előttem hogy tényleg-e, vagy nem-e tényleg.

    ...és ezt mekkora átélt hitelességgel tudták egyesek előadni, végiggurulnak a mirelit borsószemek a hátamon.

    Én ha járok valakinél nem mondok akkora blődlit, hogy 197%-on kapja vissza pénzét, és ahhoz csak egyet tehetünk: ideadjuk nekem :K , diverzifikáljuk a portfolióját :K , ha nem tetszik érteni majd mindig mondom miért úgy, és akkor Ön garantáltan gyors sikert ér el :K az anyagi függetlenség útján hogy egészségét megőrizze, kipróbált biztonságos módszerek alapján :K . Hát itt írja alá, kedves Piroska bácsi.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz g@bo #1043 üzenetére

    A figyelőben arról cikkeznek hogy ez egy remek munka, ha érdekel gyere, kiképzünk(!), előképzettségként érettségi is elég.

    jutalék analógiák:
    a) piac igényli az autóhifit, gyár legyártja, nagykerbe jut, kisker eladja, vevő zenét hallgat
    - ki fizeti ki az összes jutalékot?
    b) piac igyényli a hitelt, bank kidolgozza a konstrukciót, közvetítő eladja, vevő kap hitelt
    - ki fizesse ki?

    évezredek óta működik a csere...
    c) ősember leüti mammutot, de nincs ideje vadcserkót szedni, kanyarban nem üti le másik ősembert, hanem ma elcseréli vadcserkóra a mammut felét, így ma nem sült mammutot halóznak, hanem rostdús étrendjük van: sült mammut vadcserkómártással.
    - el is vehette volna a másiktól, de elcserélték

    "addig fizess magadnak mindent"
    - Egy barlangrajzon sincs a fegyvereit szitkozódva farigcsáló ősmanus. (bocs, az őskornál leragadtam) egy csatára fel kell készülni.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz g@bo #1051 üzenetére

    nem remek, oké. szerintem is nehéz
    A párezer év során nem változott a csere-bere elve. Csak arra írtam, hogy ha valaki ad, akkor kérhet érte még ma is. Itt az ügynökölés mögött lássuk már azt amit ad.

    senki nem mondta hogy ügynöktől vegyél pl. TV-t. a pénzügyi piac viszont tán van annyira bonyolult, hogy nehéz átlátni annyi infoból, ami egy TV vásárláshoz elég. A tehetséged, amit említettél senki nem vonja kétségbe. valszeg meg van hozzá a tehetséged, hogy egy hitelt kiválassz a 150 magyar kerbank ajánlatából, a befektetéseidet elhelyezd a piacon legkorszerűbb formában, a leghatékonyabb módon, és a legjobb anyagi biztonságban élj, mert tudod milyen pénzügyi manőverek várnak rád hogy a nyugdíjadat végül ne az államtól kelljen várni, a családodat el tudd tartani, stb.stb.

    Van aki képes erre ügynök nélkül.

    Én pl nem azért nem kérem egy ügynök tanácsait mert ügynök, hanem azért mert a téma amiben ügynököl, nem érint. A kevlárszékláb ügynököt én is kidobom. nincs rá szükségem.

    A magam részéről őszintén sajnálom, hogy olyan ügynükkel találkozhattál, aki kutyaütő volt átadni az ügye hasznosságát és csak a lehúzást láttad benne. Keress rá gugliban a CFP-re. Ez kellett volna hogy legyen aki nálad járt. Ha nem az volt, sztem jó hogy kidobtad és nem állsz vele szóba többet.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz g@bo #1051 üzenetére

    nemtom milyen cégnél dolgozol, de szerintem vagy a piramis csúcsán állsz cégvezetőként, vagy még nem látod a piramis tetején a cégvezetőt.
    Egy gyógyszergyárban a termelésirányítónak vannak "hangyái"? (vannak) És ő is hangya? (azhát)

    Hierarchia mindenhol van. Ha jelentkezel egy állásra mitől függ, hogy a hierarchiában hol fogsz elhelyezkedni? Sőt ott egyből lehet főhangyának is menni. BN-nél viszont mindenki alhangya lesz először.

    Mi itt az igazságtalan?

    Az ügynökölés nincs átnevezve. A vállalkozóimban is az van, hogy biztosítási ügynök én nem szégyellem. Ha BKV ellenőr lennék, vagy APEH ellenőr, azt szégyelleném.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz g@bo #1056 üzenetére

    legalja?
    véleménynek nem rossz

    Senki sem mondta hogy ügynök legyél,

    el mered árulni mi a foglalkozásod?

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz MetalManiac #1055 üzenetére

    Ezt most nem tudom hová tenni.
    Odamentek autókkal, a parkolóban álltak meg, beszéltek arról ami érdekli őket.
    Téged nem érdekelt, nem is figyeltél.
    Minden rendben.

    A maseratit gazdagoknak gyártják. Ezek szerint mégis van valami ebben az üzletben.
    Egyébként nem sértő amit írtál, csak nem értem mi a bajod velük.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz VIBO #1054 üzenetére

    etikusan persze, de azért örülök hogy nem elveszek az emberektől, hanem adok nekik.

    :))

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz g@bo #1061 üzenetére

    Sztem marhára egy dologról beszélünk.
    Én is szereltem kereket a gumisnál teccikérteni? Csak az öreg nem adott érte lósz@rt sem. volt munka, volt munkás, a munka el is volt végezve, aztán nézegettem hogy mégiscsak az olcsóbbik sört kell vennem a boltban. Az utcasöpréssel nekem sem lenne bajom, ha megbecsülnék. De ember! Most mi a bajod a BN-el? Egyszerűen nem értem.

    Nem sulykolják, hanem csinálják hogy jutalékot kapsz. Ez igazán nagy különbség. A gumisnál teljesen igaz volt, hogy csak az időmet b...om. Megazért ne tudd meg, hogy milyen háza volt a főnökömnek. Az én munkámból érted? Ennek szerinted van valami értelme?

    De hogy teljesen értve legyek: Nekem is mindegy a munka, de a mani nem. Mondjuk jó, csak egy szintig mindegy a munka, mert azért tényleg nem lennék BKV ellenőr (bocs ellenőrök, de az tényleg undorító)

    Az őreidnek ne mondd azt, hogy ha nem fog tolvajt húzzon el, mert ő nem a fogásért van ott, hanem hogy ne is merjen odamenni senki. De ha odamegy, akkor bajság lesz. Ez nyilvánvaló.

    Tanultam, van fősulim, tudok nyelvet. baj ha itthon akarok maradni? te miért vagy itt? ugye mostmár tényleg elmondod, miért érdemes neked itthon keseregned és szapulni azt, aki jó munkát jó pénzért akar végezni. Ha valakinek pedig sikerül azért bepöccensz. Inkább gratulálj neki, vagy kérdezd meg hogy csinálta, hátha neked is sikerül.

    Nagyon szeretném, ha nem csak az maradna az országban akinek nem sikerül. Ez jó cél? Megkérdeznéd hogy csináltam ha sikerülne? Tudtad hogy a BN-nek csak magyar tulajdonosai vannak? Tudtad hogy amit elértek megcsinálhatták volna sógoroknál is? Ugyanis ott tanulták. Hazahozták. Sztem tök szerencse hogy nem mentek nyugatabbra. Európa legnagyobb tanácsadói szervezetét fikázod.

    Bocs G@bo, de asszem még mindig nem értelek. Pedig, beláthatod, próbállak.

    [ Szerkesztve ]

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Weaver #1060 üzenetére

    gratu hogy észrevetted. jól analizálsz.
    megnézem agyzúzót, de neked van véleményed?
    a lelkességemből ítélve csak arra tudsz következtetni, hogy rózsaszín fellegek? tulképp elvagyok bene.
    én akkor nem azt kérdezem mit tudsz a BN-ről, hanem amit tudsz, azt honnan veszed?
    én benne vagyok és nem hallomásból tudom amit tudok. ezt azért ne becsüljük le.

    csak azzal értesz egyet aki a BN-t fikázza? Egy idő után nem lesz értelme.

    azt a világot éljük sajnos, hogy egyedül maradnak azok, akik csak szólamokat vesznek át. Javaslom te se csináld, mert jobb ha tudsz valamit, mint ha csak sejtenél, vagy mások mondják. nézz utána. sok olyannal találkozom aki ha meghallja BN, hányni akar, de le kell hozzá dugnia az ujját is, mert igazából nem tudja mi a baja vele, csak jó fikázni.

    Jó ez egy kivilágított magaslabda, lecsaphatod nyugodtan. ha ezt csináljátok ezzel a fórummal, elfogy aki tényleg informálódni akar, mert más fórumra megy ahol tényleg megtud dolgokat. Itt most csak egyenlőre fika van. vastagon.

    a vastagfika fórumról nyilván elmennek akik komolyan gondolták hogy kérdeznek valamit.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Weaver #1060 üzenetére

    beleolvastam agyzúzó hsz-eibe. Sok dolgot lát, neki elhiszem hogy átlátja a dolgot, egy két dolgot azért megdumcsiznék vele. Értettél belőle mindent? És azokból tényleg azt lehet leszűrni, hogy BN egy sz@r?

    még mindig nem értem mi a bajotok a BN-el. senki nem beszél arról, milyen sokk érte hogy így bepöccent.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz g@bo #1065 üzenetére

    Te finanszírozod a telefonszámládat, persze kapsz kedvezményes céges előfizetést.
    Fenntartod a válalkozásodat - könyvelő, adók, járulékok
    tankolsz az autódba
    ha kell, veszel számítógépet
    adod a munkaerődet
    (húzd ki bátran, ami nem kell egy válalkozáshoz manapság)

    BN finanszíroz irodát, szakmai továbbképzést, jutlék adminisztrációt, szakmai és cég vezetést.

    Ezekkel kalkulálni kell és aki nem teszi meg előre, az biza' bukhat rajta. Én ezeket mind előre tudtam és most meglep hogy hallok olyan véleményt, miszerint valakit "belerángattak".

    bdw: A fenti költségek minden cégnél léteznek, és csak akkor kapsz fizut, ha ezeket már levonták. BN tök korektül közli hogy vállalkozó leszel, nézz utána miből áll ez egyáltalán. Ha nem nézel utána annak ellenére hogy mondják, akkor nem ér utólag panaszkodni. Azt nem hiszem hogy mondja BN: "Gyere kicsi ovis, ha bek@kálsz, van még pelus a mi költségünkön".

    Öszegezve: tudod hogy milyen költségeket kell állnod, húzd alá, add össze. BN megad minden infót, amit ha ki tudsz használni, több lesz a bevétel mint a kiadás.

    [ Szerkesztve ]

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Landspace #1067 üzenetére

    "itt nálunk"? OVB már vagy 10 éve van MO-n

    OVB saját ügyetlensége miatt sértődhet meg. Hazugságoktól mit várnak? Ezeknek könnyű utánanézni és hamar kiderül.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Landspace #1066 üzenetére

    Zrt. lettünk
    A Kft-t törölték PSZÁF-nél is
    :K

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz g@bo #1075 üzenetére

    Szép gyüjtő munka, nem tudom mire lehet használni.
    Úgy érzem sürgős pénzügyi tanácsra van szükségem Tőled:
    Te mibe fekteted a pénzedet?

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Api66 #1080 üzenetére

    Legyél kicsit gyanakvóbb, az sosem árt, Chinamaxot még jegyezhetsz 2009 január 31-ig.
    Az éves díjassal tényleg jobban jár az üzletkötő, a Chinamaxról meg le van a gond ha megkötötte, de szerintem ott kevesebb a menekülési lehetőség egy hosszabb medvepiac esetén.

    A tőkefelépítésnél mindig válthatod az alapok közt a pénzedet attól függően hogy a piac lefelé megy, vagy emelkedik. Ez pláne mostanában fontos, amikor hosszabb medve várható, de ha mondjuk emelkedne is kicsit, akkor is inkább oldalazó a trend.

    Az oldalazó piac a befektetési alapoknak nem annyira tesz jót, mert aki nem ért hozzá, annak majd váltogatni kell, esetleg tanácsok nélkül (úgy azért lottó). Ezért lesznek majd a választékban még idén abszolút hozamú alapok és hedge foundok, de ha Chinamaxba fektetsz, azzal elkötelezed magad a Kínai gazdaság sikere/sikertelensége mellett. Én ezt most senkinek nem ajánlom. A hedge foundként működő Double diamond sokkal jobb választásnak tűnt, ha már egyösszegűben gondolkodsz. Sajnos már nem lehet jegyezni.

    A mai információk szerint a sima bef alapok közt az eddiginél több átváltással és jobb tanácsokkal lehet majd eredményesen működni. Teljesen kényelmeseknek, tájékozatlanoknak, vagy tanács nélkül állóknak egy két hónap és meglesz a megoldás (abszolút és hedge found) Ezért nagyon fontos, hogy a tanácsadódal megbeszéld, hogy milyen infókat kaphatsz tőle a váltásokhoz. Mostanában nagyon fontos ez a szakmai részlet.

    Összefoglalva:
    Faggasd még a tanácsadódat, kérdezd meg mia garancia hogy ellát tanácsokkal a váltásokhoz egy rendszeres díjasnál a váltásokhoz.

    Allianz csak a sajátját tudja ajánlani, BN a teljes piacot. Annyi különbség lehet a kettő közt, hogy az Allianzhoz ha bemész, a rendszeres díjasoknál néha fél évnél kisebb díjfizetési periódus is van. Költségekben nincs különbség.

    [ Szerkesztve ]

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz g@bo #1084 üzenetére

    sztem döntsd el, tesómtól akarod a választ, vagy tőlem 007

    szabályozni szeretnéd hogy kik írhassanak és azt is hogy mit?

    A BN egyébként érdekel? Meg vagy elégedve a munkáddal? Miért vagy a fórumon? Szoktak követni az utcán? Jól alszol mostanában?

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Weaver #1087 üzenetére

    Ismertem valakit, aki megkérdezte egyszer a kezében tartott fagyiról hogy mi az. Megmondták neki, hogy fagyi. Mivel nem azt a választ várta, megint megkérdezte hogy mi az. Egészen addig, amíg azt nem mondták neki hogy jég. Megnyugodott, mert ezt a választ várta. A mai napig "tudja" hogy az jég.

    Ha valaki kérdez BN-ről, szerinted mit kéne mondani?

    Gondolod, hogy a válaszok hitelességével van probléma?

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Weaver #1087 üzenetére

    Hát ja!
    Tényleg! Mi a kérdésed BN-el kapcsolatban?

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz alexxxx #1096 üzenetére

    kérdés mi a "komoly plusz" .
    infláció felett, az biztos. azt pedig a bankbetétek nem tudják hozni (nem hozhatják).

    ha nincs olyan aki UL biztosításból jól szállt ki, akkor olyan sincs aki szabadpiaci bef. alapból jól kiszállt (pioneer, bwm, concorde).

    régesrégen voltak OVB UL-ek, 1992 környékén. Ismerek valakit akinek mostanában járt le. 15 év alatt annyi hozamot kapott, amennyitt betett, tehát megduplázta a zsét. számold ki, hogy az most jó vagy nem. 15 évig nélkülözött 1M-t, most van neki 2M. a reálértéke annak a 2M-nak eléggé megváltozott. mindenesetre a bankbetét ezt nem tudta volna.
    azt mondta, az volt a legroszabb a cuccban, hogy bécsben kellett számlát nyitnia, kétszer ki kellett mennie, és senki nem segített neki hogy miböl mibe tegye át és mikor. így meg valami osztrák államkötvény hozott neki ennyit. jobban is lehetett volna forgatni, de hangsúlyoznám a UL-el nincs baja, csak hogy magára hagyták és nem kapott tanácsokat a helyes forgatáshoz.

    sztem ha az ember befektet, fontos hogy folyamatosan kapjon infot a ziccerekről, kben teheti pénzpiaci alapokba, de az legfeljebb inflációs szinten hoz, vagyis - csak azt éred el hogy ne romoljon a pénzed. ésakkor ott vannak még a költségek - szabadpiacon is és UL-nél is számlavezetési díj

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz alexxxx #1096 üzenetére

    az biztos, hogy kell megtakarítás hogy szerkeszteni tudd. :K
    nekem azt mondták, ha ilyen sincs, akkor "életvitel váltás" - ez nyilván valami jövedelmezőbb munkát jelent - az pedig nyilván valami változtatást valami máson.

    a változtatás mindenkinél más. valakinél munkahely, valakinél szakma is, de lehet hogy csak munkavállalóból vállalkozás, vagy ilyesmi.

    nem tom mi a munkád, de talán érdemes lenne körülnézni, lehetne-e vállalkozásban csinálni. netán azt, hogy lennének-e más munkák amit csinálni tudsz. az öreg szakik kihalása útján történő feljebb jutást nem biztos hogy érdemes kivárni egy munkahelyen.

    a megtakarításhoz még az is kell, hogy jobban oszd be a pénzed. ez nem feltétlenül spórolás, csak odafigyelés. sokan addig költenek, amig van, mert egyszer élünk. sztem ez helytelen, bár van akiket nem tudtam erről meggyőzni.

    [ Szerkesztve ]

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Psytróger #1097 üzenetére

    én csak a kérdést pontosítanám:
    - bárki bármilyen befektetési módszerrel mennyi idő alatt mennyivel lett gazdagabb

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz g@bo #1099 üzenetére

    ebben a kannibálos dologban maximálisan egyetértünk.
    az érdekes az, hogy sokkal jobb is lehetne, mert pénz sokkal több van, de senki nem szeret megtakarításban gondolkodni. van akinek annyi pénze van, hogy befektetve 15 év múlva 50 évesen mehetne nyugdíjba, de most akarja mindet elkölteni.

    carpe diem életmód nem kedvez a kannibáloknak.
    a carpe diem életmód kinek kedvez? :U

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz alexxxx #1106 üzenetére

    A UL az egyetlen bef forma magyarországon, ami 10 év után mentesül a hozam 20% kötelező adója alól.

    Az első két év befizetése tényleg megy a raguba, és egyéb költségei is vannak, tagadni felesleges volna. Egy befektetés amúgy sem lehet rövid távú spekuláció tárgya, úgyhogy nézd 10 évre legalább. 10 év alatt tényleg lehet akár rugalmasabb a banki alap.

    Annyit előre segítek, hogy UL nyert. Banki bef alap ugyanazt a hozamteljesítményt tudja, mint UL, csak ha kicsit is jobb a hozama, biztos nem 20%-al, hanem 1-2-vel. A UL bef alapok teljesen ugyanazok mint a banki bef alapok - lehet olyan banki bef alapot jegyezni, ami másik néven UL termékben is benne van. Szóval a bef alap az bef alap.

    Szóval akkor megint pontosítanám:
    Hová érdemes befektetni egy magyar állampógárnak és milyen helyzetekre milyen lehetőségei vannak.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz alexxxx #1105 üzenetére

    Igen, azt hiszem azt keverik sokan, hogy BN és megtakarítás.
    Megtakarítani mindenképpen kell, de nem feltétlenül BN-el ez igaz.
    De honnan tudná valaki hogy mibe kell fektetni, ha azt sem tudja miért fektetne be?
    BN megmondja miért kell, és javasolja a saját üzletét. Nyilván van más lehetőség.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz azigazforest #1108 üzenetére

    (1105 folytatás)
    ... de a másik bef lehetőség az jobb is? Biztos? Végigjártad? Összehasonlítottad?
    (egyébként meg pl http://www.pszaf.hu/engine.aspx?page=pszafhu_valasszontermeket#_a)
    Már a célok felméréséhez is tanácsadásra volna szükség mindenkinek.

    Ez a független pénzügyi tanácsadó cég egyrészt kiválasztotta a legtöbb élethelyzetre rugalmasan alakítható befektetési formát, és az ilyen termékeket kínáló cégek közül (tehát független) a legnagyobbak termékeit kínálja az ügyfélnek. Nyilván tőzsdézni is lehet, csak kicsit rizikósabb és több tudást igényel.

    Ha hitelkonstrukcióval kell párosítani, megint csak a legjobb banki ajánlatok vannak a kezében (nem egy, több!)

    "ha nincs pénzed..akkor meg zálogosítsd el a házad"
    Ez tényleg rizikós és sok pénzügyi szakember valóban vitatja. Csak annak előnyös, aki jól forgatja a pénzt az alapokban, legalább is magasabb hozammal, mint a banki kamatok.(vagy akinek nem ez az egyetlen háza :) )

    "akkor meg beakar szervezni ügynöknek..." remélem nem álltál kötélnek, ha nem tetszik a munka :P

    "Ha esetleg nem állsz kötélnek akkor pedig mondj 5-10 embert(név tel sz.)akiknél újra próbálkozhat..."
    Van olyan akinek vannak megtakarításai, tájékozott (de legalább fogékony) a pénzügyekben és megfelelnek neki a BN konstrukciók. Az ajánlás érdekes téma. Én is mondtam már haveromnak, "menja p...ba, kit küldtél rám? Nem akarok mégegy porszívót venni". Ekkor haverom elmondta hogy szerinte miért jó, csak nem tudta megvenni, örülne ha legalább nekem sikerülne. Vettem porszívót, mert tényleg jó. A haveromnak pedig hálás vagyok, néha átviszem a porszívót ha megkér nagytakarításkor. Saját felelősségre lehetek balek... a haverom jót akart.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz g@bo #1110 üzenetére

    :O nics zsé, sajna igaz. Valamilyen megtakarításra pedig szükség van. Én megpróbálom beleénekelni a pénzt a zsebedbe, mert nyújtok legalább 1 alternatívát (inkább azért többet). Nem kiszedem tőled, hanem elmondom, hogyan teheted félre MAGADNAK a jelenlegitől eltérő módon, de kicsit okosabban. (jó maradjunk annyiban hogy nem úgy mint eddig, hanem máshogyan)

    "akinek van dohánya..." én legális üzletről beszéltem. a kutyaviadal nekem durva, a drog és futtatás érzékeny lelkemnek túl érdes. meg semmi ilyen. BN legális, államilag felügyelt.

    "nyugdíjpénztár..." :( csak akkor jó, ha a céged béren kívüli juttatásban adja. Magadtól önkéntesbe egy fillért se tegyél. Annál a NYESZ sokkal jobb, nagyon sok előnye van, csak okosan kell meghatározni a betolt öszeget. A nyesznél bizonyos célokra BN jobb, de a mindentől különálló, fizetéstől független 30% adóvisszatérítéssel sajnos BN-sem tud versenyezni NYESZ-szel szemben.

    Az tetszik hogy öreg napjaidra gondolsz, mindenkinek kéne. :R

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz alexxxx #1112 üzenetére

    Aláírom, tudok róla. Sokakkal találkoztam akik azt mondták, nekem inkább adnak pénzt a hozamból, csak legyek érdekelt abban amit csinálok, mert BN erre nem teremt lehetőséget az egyszeri jutalékával. Megpróbálok inkább arról híres lenni, hogy rólam havonta hallanak és többnyire időben kapnak jó tippeket. Ez egyfajta biztosíték az ajánlásokra.

    Tudom milyen sz@r, mikor az ember ügyfélként ott áll tanácstalanul a felére csökkent pénzével, amivel időben még lehetett volna csinálni valamit.

    Tudod azért az ügyfelek is csak akkor kapcsolnak, amikor már megette őket e recesszió. Addig mindenki azt mondja "jójó, perszepersze te értesz hozzá, én nem akarok vele foglalkozni". Nem én mondom nekik hogy "fektess be mit veszíthetsz" hanem ők gondolják azt "nem tudom mi ez, de jól hangzik, mit veszíthetek".

    Napersze nem mindenki ilyen, Ti biztos szeretnétek figyelni a dolgokat, csak az ilyen a legkevesebb (még).

    "platinum vagy prospero ... " költségekben eltérnek, platinum nem kezelhető neten prospero igen, egyikben dinamikusabbak az alapok, másikban biztonságosabbak. Ezeket tudni kell az összehasonlításhoz. Hitelfelvételnél pedig a bank mondja meg, mit fogad be.

    A termékjavaslatához erősen kapcsolódni fog, hogy melyik termékből játszik az értékesítési versenyre. Csak azt tudom mondani, ne hagyd magad. Kérdezz meg mindent, és hasonlítsd össze. és megintcsak link:
    http://www.pszaf.hu/engine.aspx?page=pszafhu_valasszontermeket
    egy rossz BN-es üzletkötő miatt a véleményed lehet rossz, de a UL mint befektetés nem.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz pesszimista #1116 üzenetére

    Az elnagyolásért MAXIMA MEA CULPA, ahogy reagáltál az valóban nem csak kontrázás, elismerésem. :R

    A korát itt mindenki titkolhatja, nem is érdemes kitérni rá...

    Valóban elnagyolt amit írtam, lejjebb pontosítok. Egyik lényeg az volt hogy nem kezelték az alapokat, mert sógoroknál volt a számla. Emberünknek esélye nem volt figyelgetni az árfolyamait.

    A másik amire reflektáltam, hogy látott-e már valaki lejárt UL-et. Tehát a kérdés az, hogy ismer-e valaki olyat, aki 15 éve UL-t kötött. Én egyet ismertem. bdw: Ha BN 99-ben alakult, akkor még a legelső 10 éves szerződések sem jártak le. b2w: 15 éve csak OVB lehetőség volt, az sem honosított verzsön. b3w: a szerződése szerint a felét kocázati díjként vonták le, tehát akkor megnégyszerezte (oké, még ez is kevés, összehasonlítás később).
    b4w: a valutakonverzióról nem is beszélve

    Szumma: szerintem esélye nem volt, hogy aláíráson és befizetésen kívül több köze legyen a szerződéshez. Nem jó példaként említettem. Igazándiból csak marha őszinte akartam lenni BN-es létemre, hogy egy UL-el is lehet rosszul járni, ha kockázati életbiztosításként akarjuk kezelni. Ezt a csalit most is mindig bepróbálják a biztosítók: amikor kipuhatolták, hogy mekkora a fájdalomküszöböd - "ha ilyen sok a pézzed, akkor adunk jóóóó nagy életbizti védelmet mellé jó?" oszt fizeted, hogy észre sem veszed. Nyilván az ügynöki jutalék ott úgy van összerakva.

    Az ügy kapcsán még az is eszembe jut, hogy én '92-ben nem ugrottam bele, mert átláthatatlan volt a szerződés. A kolléga így is beleugrott, de nem vagyok Ő.

    Összevetettem a UL-t a bankbetétekkel ebben az időszakban. Kamatos kamattal számoltam az 1M egyösszegű befizetésre úgy, hogy nem néztem a biztosítás kockázati díjat, csak tisztán a befektetést. úgy az jött ki, hogy a csóka a kötvény túlsúlyos portfóliójával 10,41% os éves átlaghozamot ért el.
    A bankos példához az MNB által kiadott inflációs rátákat vettem '92-től, aztán Te mondtad hogy annak a 80%-a a reális, úgyhogy 12,12%-os átlaghozamot adott volna a bankbetét az iőszak alatt (a '95-ös 28,00% volt a legmagasabb).

    Ez a 1,71% különbség azt eredményezi, hogy 1M elhelyezése a bankban az elmúlt 15 évre 7,4M mai nominál pénzben. Arról nem volt szó, hogy a ma ismert UL alapok 15 év alatt csak megduplázzák a pénzedet. Mivel (említettem) befektetésen csak a fele volt, ezért a pénz meg négyszereződött a 15 év alatt. Ezzel szemben (csúnyán :K ) igaz, hogy bankbetétben 7,4 a szorzó. Amint a bankbetét hozamát elkezdjük tisztítani mert ugye annak is vannak költségei, az átlag éves ktg ha tized százalékokkal esik is, 15 év alatt milliókat visz el. Ezért szeretném kérdezni, hogy kezelési költség, számlavezetés még levonandó-e a Te banki példádból.
    Hogy a srác miért ment bele és miért volt fontos neki, hogy 15 éven keresztül ha bármikor meghól, a családja kapjon 4M-t, nálam más sorsa lett volna a zsének. Aztán azt sem értem, hogy egy betanult szöveget skandáló ügynököt miért nem vágott ki, aki nem tudta kiszámolni neki hogy mi várható, mi lenne jobb, rosszabb. Az tényleg nem tanácsot adott, hanem lenyúlta.

    A telkes példádat nem értem, de érdekel. Nem vágtam le hogy jön ide. Vagy csak annyi, hogy fektess ingatlanba? A 24M-s házamat egy nagyon szépen fejlődő környéken két év múlva 21-ért nagy nehezen eladtam. Nem volt kiváló tartalék.

    A befektetések biztonságát mindenki döntse el maga, nyilvánvaló alaptézis, hogy a legbiztonságosabb befektetés az, aminek a futamidő elején már tudod az eredményét. Na ezek csak az infláció alatt tudnak teljesíteni. Nekem egyre inkább szükségem van egy lehetőségre, ami UL bef alapokat veri. Tessék szépen mellészámolni az összes köccségét annak is és kérem a téteket, előnyöket, hátrányokat. Tehát tudsz egy garantált befektetési lehetőséget, ami költségtisztítva infláció+4!!!!!!!!! akkora infláció mellet, mint nálunk volt, az államkötvény tényleg marha jó volt, és még ma is az. Az infláció magyarországon nem emelkedhet, mert 3,5%nak kell lennie mire EURót bevezetik. Tehát aki ma államkötvényt vesz a mai 6,5%-ossal is legalább 3%-ot fog kaszálni, jogos. Most ennél jobb hozamgaranciás biznisz nincs.

    Jaja, Kostevc a 13. talán. Nem irigylem tőle. 2 év múlva meglátjuk tényleg, hol írogatok. Egyáltalán nem biztos hogy még itt, nem ígérek semmit, meglátjuk.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz alexxxx #1117 üzenetére

    minden híres és okos pénzügyi elemző hozzáteszi minden elemzéséhez, hogy magánvéleményt közöl és becslésen alapszik, hiszen a jövőt senki sem látja. A Lehmann Brothers sztorit is csak néhány bennfenntes látta előre, a többi befektető csak reagálni tudott, de kiszámítani az eseményeket nem. A múlton kívül semmi fogódzó nincs a kezedben, de abból lehet tanulni. Mostanában pl még elképzelhető néhány nagy beszakadás, akár 2-3 évig is eltarthat. Azt mondják nincs jó vagy rossz árfolyam, csak eladási és vételi. A félreértés a mondandódban sztem, hogy nem én fektetetm be a Te pénzedet, hanem elmondok egy lehetőséget és élsz vele, vagy elutasítod. így szépen megismered a saját kockázattűrő vagy -vállaló képességedet, és azt kell mérlegre tenni. A 45000 regisztrált és 2800 aktív arány valójában azt mutatja, hogy nagyon érdekesnek tűnik a szakma, de tényleg gógyi kell hozzá. Sajnálom ha sok helyen az jön le hogy ha jössz, kocsid lesz, palotád és vastag bukszád. Én ezt cáfolom. De egyszerűen nem kaptam még jobb tanácsot komolyabb szakiktól sem.

    a lelkes de eltűnő bnet újoncok a természetes kiválasztódás eredménye. nem probléma

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz alexxxx #1120 üzenetére

    azt sajnálom hogy nem kell gógyi, de abban biztos vagyok hogy kéne.
    szapulhatnánk más szakértelmet igénylő szakmákat is, ahol sok a kókler. mondjuk informatika - aki megtalálja az entert, az IT specialista.

    sajnálom azt is, hogy alacsony szintű tudással már okosabbnak tűnhetek valakinél. mondjuk nem ez a célom, de ha csak ezt nézzük, ez nem engem minősít

    tiszteletben tudom tartani ha valaki nem akar BN befektetést indítani. recesszióban nem népszerű pénzügyi tanácsadónak lenni, ha felmegy az árfolyam nem hagynak békén a köszöngető telefonokkal. pedig nem én vagyok a világpiac.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák