Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • george11

    senior tag

    válasz Rover623 #601 üzenetére

    "Ami viszont lemossa, és korrodálja is a hengert, meg az injektorokat.
    A hengert nem korrodálja...szép lenne ha a víz leoldaná az olajat...ált. suliba jártál?"

    És szerinted a henger falán végig olajfilm van? :DDD Van egy része nekije, ahová a dugattyú már nem megy fel. Na ott megnézném, hogy milyen olajréteg van. (mondjuk van, olyan is, de akkor már motorgenerál kell :D ).
    A víz jelenléte pedig semmilyen szempontból nem jó a motornak. Nem csak a hengernek nem tesz jót, de a szelepeknek sem. Ha pedig a elhúzógyűrűvel lekerül a karterbe, akkor mégjobb a dolog, mert onnan az olajjal már eljuthat bárhova a motorban. (ilyenkor általában az olajsapkát levéve egy barnás-túrós trutyi szerű téma jelenik meg a sapka alján, és a szelepfedél alatt)

    Nemtudom ki mit tanult a témáról (én egy mezei autószerelő vagyok), de szerintem csak a találgatás megy :) Az autógáz az egy külön szakma(nem véletlen), és ebbe a részébe én sem folytam bele. Az viszont tény, hogyha normálisan meg van csinálva a gáz, akkor több előnye van, mint hátránya.

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

Új hozzászólás Aktív témák