Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bazsee71

    őstag

    Sziasztok!

    Érdekes dolgokat produkál a notebookom (Asus N53):
    - bekapcsoláskor a bejelentkező képernyő előtt kb 30 másodpercet várakozik fekete háttérrel,
    - pdf megnyitása után 10 másodpercre "lefagy" a gép, semmire nem reagál,
    - ha excel gyorsmenüből előhívom a cellaformázást, kb 5 másodpercig gondolkodik,
    - egyéb szoftverben is bármilyen eszköztárat nyitok meg, másodpercekig csak gondolkodik.

    Nincs még 1,5 éves a gép. 1 év után raktam újra a windowst (7), mert már lassult. Telepítésnél is megállt egy szakaszon, amin csak 30-40 perc várakozás után lépett túl. A telepítést 2-3x újra is kezdtem, mert először ezt nem vártam ki, azt hittem rossz a telepítőm. HD sentinel az újratelepítés után 1%-os állapotcsökkenést jelzett (100%-->99%)

    Csináltam memória teszteket, ott minden rendben. CPU is. Merevlemeznél az ön-teszt és a részletes ön-teszt sem fut le, 79-es hibára hivatkozik. Felület vizsgálata során 1 hibát talált. Véletlen elérési idő teszt során időnként elkezd 4-500 ms-ra ugrálni. A szoftver közel 80.000 ki-be kapcsolást jelez (1 éves és 3 hónapos notebook, nem is sűrűn kapcsolgatom ki-be).

    Mi lehet a gondja, merevlemez? Még garanciális a gép, mit írjak a szerviznek? Rendkívül zavaró ez a jelenség. Előző Core Duo-s laptopom gyorsabban túljut ezeken a műveleteken (ebben Core i3-2310, 4 GB DDR3 van).

    Előre is köszönöm a segítséget!

    Üdv:
    Balázs

Új hozzászólás Aktív témák