Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peter889

    őstag

    válasz kutga #127485 üzenetére

    Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, szóval:
    Valószínűleg nálam is az általad írt probléma van: a Raid megváltoztatja az összes Sata port működését.
    Akkor szerintem azt fogom csinálni, hogy a Raid0-ám tartalmát a működő rendszert leszámítva átkanalazom az SSD meghajtóval az SSD meghajtóról működő 3 TB-os Toshiba HDD-re.
    A kérdés már csak az, hogy előbb pontosan hogyan kerüljön fel az Sata meghajtóra a rendszer?
    Szerinted érdemes a Raid0-án lévő Windows7-et átklónoznom a Sata meghajtóra?
    Előnye lenne az egyszerűség.
    A klónozással teljesen megegyezően működő rendszert kapnék?
    Vajon nem merülhetnek fel problémák?
    És a Raid0-ám 2. db 500 GB-os HDD-ből áll.
    Ha teszem azt, lemásolom róla a tartalma nagy részét, és mondjuk fog állni 200 GB-ból, akkor a célmeghajtón elég 200 GB üres helynek lennie?
    Vagy a célmeghajtón mindenképp 1 TB hely kell, függetlenül az átvitt rendszer nagyságától?

    Teszt jelleggel tegnap kipróbáltam a klónozást az EaseUS Partition Master 13.5 progival a Toshiba HDD-re a Raid0-ról, alaplapi Raid-es bootolással, de nem működik, nem bootol.
    Pedig a nevezett program sikeres átvitelt jelzett.
    Korábban még sosem klónoztam.

    #127481 mezis,
    Köszi a tippet, biztos jó a Linux, majd valamikor kipróbálom.
    Egyelőre inkább a fent írtakkal próbálkoznék.
    Azok a frissítgetések valóban eléggé irritálóak nekem.

    #127482 I02S3F, maradok egyelőre a Win7-nél, nincs nekem arra energiám mostanság, hogy rendesen megszokjak és "belakjak" egy új op. rendszert.
    Internetes böngészésre, irodai programokra, filmnézésre, torrentezésre, zenehallgatásra használom egyelőre, ritkán fotóprogrammal ügyködök. Majd játék célára is használnám.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák