Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz fartfun #32137 üzenetére

    Majd a Canon evangelisták megnevezik Neked a konkrét típust, de én nem félnék az 50 mm-től. Nem írtad, hogy részletfotókat akarsz, vagy a teljes ételnek rá kell férnie (az se mindegy, micsoda pontosan, mert a mignon meg a barbecue féldisznó azért nem egy liga méretben sem), de szerintem jó kompromisszum egy ötvenes.

    Volt, hogy 85-ös objektívvel tárgyfotóztam, mert a megvilágítás miatt kellett a távolság, hogy ne takarjon be a gép s softboxba, de így sem a világ végéről kellett dolgozni. Később már akkor is azt használtam, amikor nem kellett volna a távolság, csak kényelmesebb volt így. Persze a mélységélesség a gyújtótáv növekedésével ellened játszik jelen esetben, hiszen gondolom, jó lenne, ha minél több rész éles maradna a képen. Ebből a tekintetből is jó választás az ötvenes.

    [ Szerkesztve ]

  • Jahno

    őstag

    válasz fartfun #32137 üzenetére

    Nem kel lfix és a variálhatóság miatt inkább 18-105 vagy 135re mennék, de hát kinek mi. Meg inkább a világítás és egyéb trükkök...

    Azt már nem merem mondani, hogy remélem a 2000D egy occsó használt modell lett. Ha van vele kitobi, akkor kísérletezz vele bátran. Úgyis mindeni más mond, megnézel 37 YT videót, hogy ki miképpen csinálja, blogra meg sokszor egy jobb telefon is, mert nem kell annyir szórakozni az utómunkával (annó még Malackarajnak meg mindennek is csináltam így képet, hogy ment a nagy megfejtés és magas szintű koncepcióalkotás, én megmarkoltam a softboxom, fölé lógattak, másik kézből katt, kép, kész, ez nem lesz elég így minőségben? Jade. Akkor?)

    Az 50es portré is olyan hellyelközzel van, azért emlegetik mert jajj az 50esnek a látószöge van közel az emberi szemhez, portrés mintákról 7-500mm közt van albumom, 50es meg ár-értékben a legolcsóbb cucc, azért megy nagyot a piacon. Jókat lehet róla vitatkozni, aztán azt sem specifikáljuk, hogy igazolványkép vagy lovasportré, közben azt mondja okoskánk, hogy "
    For head shots, a longer lens like a 300mm f/2.8 or 400mm f/2.8 is best, and again the 70-200 and 100-400 lenses work almost as well for all practical purposes."

    Amúgy használj ami van, ha kinéz, akkor kinéz.

    "For people with rational budgets, don't worry. Use whatever you have and have fun, like the 18-55mm lens that came with your camera - just zoom to 55mm. Inexpensive 70-300mm zooms also work great."

    Én meg mikor azt mondom, hogy 100-300 közt csináltam portrékat, akkor hülye vagyok. Aztán megmutathatom a képeket is, meg nem mondja melyik milyen gyutáv, kinéz valahogy, működik, lehet tovább ballagni és máshol mondani az okosságokat amik nem úgy vannak de legalább tág határok közt mozognak :-D

    Pont tegnap ment félre a vita egy csoportban, ááááááá....

  • ph_5.5

    aktív tag

    válasz fartfun #32137 üzenetére

    #32139Jahno -val egyetértve, ha ez kezdet ilyen irányban, akkor felejtsd el a fixeket. A fix általában jobb képminőséget ad ugyan, de pont egy blogban ennek semmi előnye nem látszik a kis méret és monitor felbontás miatt. A zoom nagyobb szabadságot ad. Mivel itt mindenképp világítani fogtok az fontoabb lesz mint hogy hány vobalpár/mm a rajzolat...
    Ide egy makroobi is felesleges (amelyek szinte kivétel nélkül fix gyutávúak), és a tág rekesz sem mindig előnyös.

    #32139Jahno - "az 50esnek a látószöge van közel az emberi szemhez" Az éleslátás szögéhez... mert az emberi szem látószöge a perifériás látás miatt ennél sokkal nagyobb. (sztereo látómező kb 100° - teljes látómező kb 200° a fix 50-es meg 47°-os )

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz fartfun #32137 üzenetére

    Egyetlen obinak én se egy fixet vennék hanem inkább egy zoomot, pl egy kitobit.

Új hozzászólás Aktív témák