Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hydra SR

    addikt

    válasz bim-boo #2854 üzenetére

    Van lineáris és cirkuláris polárszűrő. Gondolom amelyikre nincs ráírva, hogy cirkuláris, az lineáris. A lineáris csak simán polarizál egy sík mentén és így polarizált fény lesz mögötte. A cirkuláris is polarizál, kiszűri azokat a hullámokat amik merőlegesek a síkjára, akárcsak a lineáris. Csak utána újra szétszórja a hullámokat, így mögötte már nem polarizált fény van. A kép szempontjából ez tökmindegy, viszont állítólag a tükörreflexes gépek fókuszálásába és fénymérésébe bezavarhat, ha polarizált fény jut el a tükörig, vagyis ha lineáris szűrőt használsz. Az elmélet akár igaz is lehet, mert a ferde tükör is polarizál, viszont az csak a fókuszálás és a fénymérés idejére van lecsapva, a kép készülésekor fel van csapva, a szenzor már nem a tükrön keresztül lát. A gyakorlatban soha az életben nem találkoztam azzal, hogy a lineáris polárszűrő bármit is elrontana. Nekem is van, és tükörreflexes gépem is van. Nem verte át soha a polárszűrő, bárhogy is forgattam. No persze én sem láttam még mindent, megeshet, hogy a legenda igaz :)
    Kompakt gépen meg aztán pláne tökmindegy, ott nincs tükör amivel akár csak elméletben is összeakadhatna.
    Természetesen a cirkuláris drágább.

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Új hozzászólás Aktív témák