Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz metalkoti #25975 üzenetére

    Szia!

    OKJ-s képzésből szinte csak fizetős van olyan, amit értelmes időben tartanak (=nem két évig tart reggeltől estig minden munkanap), de ha van időd, nyugodtan pályázd meg az államit (azt hiszem ez a Práter).

    Mondjuk a fizetősnek pont az (is) az előnye, hogy akár hat hónap alatt lehet papírod.

    A követelményrendszer és a tananyag nyilván kb. megegyezik a központosítás miatt.

    Pár éve van a "Fotográfus és fotótermék-kereskedő" mellett "Művészeti és médiafotográfus" is, gyanítom (de nem merem állítani), hogy sokkal modernebb dolgokkal foglalkoznak, ellenben ugyanúgy jó a papír fotográfus munkához.

    A blogomon írtam erről , érdemes a többiek kommentjeit is megnézni.

    Röviden: nem bántam meg, szerintem megérte a fizetős, de nem itt tanul meg fotózni az ember, és ha tud is valamit, mellette kell külön is gyakorolni, képezni magad (ez amúgy természetesnek tűnhet, nos... hallottam meredek válaszokat a záróvizsgán, amúgy nem is végzett mindenki a csoportból - pedig hallottam olyan véleményeket, hogy fizetős képzésen mindenkit átrugdosnak, LOL, not :N ).

    Ellenben sok ismeretséget köthetsz más fotósokkal, és jó esetben szakmabeliek oktatnak. Szóval nem a tananyag miatt fogsz odajárni - persze a számonkéréseket leszámítva :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák