Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pyttawrx

    HARDVERAPRÓD

    Sziasztok! Paszta teszt (Arctic Cooling MX-4 vs. Noctua NT-H2)

    alany egy lenovo t450/i5-5300U cpu, frissen pasztázva mx-4 (2019-es változat), majd frissen pasztázva noctua nt-h2-vel:
    1.) üresjáratnál a két paszt szinte azonos, ami nyilvánvaló is (43°C-45°C körüli értékek, több megynitott chrome ablak, de nincs aktív használat).
    2.)
    Tesztre a prime95 programot asználtam:
    mx-4 esetén felment 96°C-ra is, mjad beállt 83°C körüli értékre
    noctua nt-h2 esetén, 76°C-77°C-ra ugrott fel, majd visszaállt 69°C-72°C, és stabilan 71°C-on állt, pedig a noctua tesztet tovább futtattam.

    Összegezve:
    véleményem szerint mindkét paszta nagyon jó értékeket mutatott és használatuk is egyszerű. Tapasztalataim alapján, ha nem játékra kell a noti, akkor bőven elég az MX-4 is, ha huzamosabb ideig használnánk komolyabb dolgokra (játék, tervezés, videóvágás), akkor jobban ajánlom a noctua-nt h2 pasztát. Több éve használok MX-4 pasztát, és sosem volt probléma a szervizelt gépekkel, persze rendszeres karbantartás mellett.
    Most nem mennék bele az ár/érték arányba, mert nem ez volt a fő cél, annyit azért javaslok, ha a noctua mellett dönt valaki, akkor a 10g-os kiszerelés éri meg, én is azt vettem.

    Képek:
    1:
    [kép]
    2:
    [kép]
    3:
    [kép]
    4:
    [kép]
    5:
    [kép]
    6:
    [kép]
    7:
    [kép]

Új hozzászólás Aktív témák