Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • daninet

    veterán

    Feladtam a Lumionba exportálást. Putrinál komplexebb épületet lehetetlen belerakni, nem véletlen a demóban is egyszobás lakások vannak... :U

    1. Az Archicad-hez készített dae exporter az esetek 90%-ában semmit nem ment ki. A kimentett fájltól összeomlik a sketchup, blender meg sem próbálja megnyitni.

    2. Az egyetlen járható út a sketchup-on keresztül mentés, de a sketchup szintén összeomlik egy putrinál komplexebb épülettől..
    -A házból belülről mindent eltüntettem, egy üres héj az egész.
    -Növényeket, autókat, kerítést eltüntettem, majd beteszem Lumionban.
    -Leegyszerűsítettem az íves felületeket szögletesre (stukkó) hogy kevesebb poligon legyen
    Ehhez képest Sketchup összeomlik, ha megnyitja nem visz át egyáltalán textúrát és textúra hibával elszáll. Végtelen ciklusba esik megnyitásnál, lefagy, újrakezdi...

    3. Ok akkor mentek 3ds-be (ennél a pontnál már 3 óra szarakodáson vagyok túl, a sketchup mentések 15percig tartanak). 3ds-t kimenti egy pillanat alatt, blender megnyitja egy pillanat alatt. Juhéé vihetem Lumionba!! Lumionba benyitom a blenderből mentett collada fájlt, abban a pillanatban benyel 8 giga ramot majd 15 másodperc múlva a Lumion működése leállt.

    Tekintsük meg közösen, hogy mi volt az a borzalmas modell, amit nem lehet átvinni:

    [ Szerkesztve ]

    Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Új hozzászólás Aktív témák