Hirdetés

2019. március 27., szerda

Gyorskeresés

(#1201) decens válasza copass (#1200) üzenetére

decens
(tag)

belsőépítész tervek.
az álmennyezet kiosztási terven mutatjuk a kitöltéseket (eddig ezeknek volt bekapcsolva egy saját körvonal) - és vannak az elektromos kapcsolási tervek, amiken az álmenyóknak csak a körvonalát akarjuk látni, a texturájukat nem.

http://pixelfirka.blogspot.com/

(#1202) copass válasza decens (#1201) üzenetére

copass
(PH! kedvence)

szakágat fóliákra: rajzokat, méretek, címkét, mindent.
aztán lehet kapcsolgatni.
ezt ismered gondolom, igaz ac16-tól van csak

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis."

(#1203) decens válasza copass (#1202) üzenetére

decens
(tag)

nem, még nem ismertem, de kösz a tippet. :-)
sajnos a kiviteli tervek általában csak 2d-ben mennek, de a koncepció fázisban jól jöhet egy ilyen játékszer.

(#1204) föccer

föccer
(PH! nagyúr)

Helló!

Kérdésem az lenne, hogy ACAD esetében van-e a diákverzión kívül valamilyen lehetőség az ingyenes használatra. Akár limitált funkciókkal, régebbi verzióról is lehetne szó.

Ha nem ACAD, akkor valami hasonló, ingyenesen használható program kellene nekem. Semmilyen professzionális, vagy szakmai használatra. Hosszú távú tervben van nálam, hogy építeni fogok egy háza magamnak és a familiának és ha már félig-meddig szakmám lenne, elkezdenék tervezni, rajzolni, gondolkodni.

Köszi :R

üdv, föccer

(#1205) Cheesy válasza föccer (#1204) üzenetére

Cheesy
(őstag)

Háát... 0-ról 'tervezni' papíron a legkönnyebb.
AC akkor kell, ha már megvan az elképzelés, be kell lőni a méreteket a pontos arányok miatt, kiderül hogy férnek össze a papírra vetett helyiségek, stb stb.
Ingyenes megoldásként számításba jöhet a Sketchup, belső terekhez a Sweet Home 3D. Előbbihez még Vray rendermotor is van... :U ArchiCAD-hez nagy sajnálatomra nincs normális render engine :/

iPhone XR user | www.vakbelmutet.hu

(#1206) föccer válasza Cheesy (#1205) üzenetére

föccer
(PH! nagyúr)

Tanultam ACAD-ot és használtam is igaz elég régen. Valahol a 9-es verzió környékén álltam le a szerről. Régebben viszonylag jó voltam benne, igaz mindig csak hobby szinten használtam. A papír verzióból már rengeteg van, viszont már nagyon rég nem tudok olyan jól/pontosan/arányosan szabad kézzel rajzolnlni , mint 10 évvel ezelőtt. Most már szeretnék pontosan tervezni. Tető metszéspontok, lépcső fellépők, csomópontok, szigetelésvezetés, rétegrendek kiosztása stbbstb. :)

üdv, föccer

(#1207) Cheesy válasza föccer (#1206) üzenetére

Cheesy
(őstag)

Hát, építészeti CAD szoftverek között az Autodesk Revit, Graphisoft Archicad és a Nemetschek Allplan godzilláskodik, darabja egy kész vagyon ezeknek.
Mivel én AC-val tanultam kezdtem el dolgozni, így olyan nagyon nem is vonz egy tökidegen másik app használatának megtanulása.
Építészeti modellezés terén dícsérik az ingyenes Sketchup-ot (Google-féle), azt nem tudom mennyire lehet vele CAD pontossággal modellezni, értsd: ha pl lépcsőt rak le az ember, akkor ne "szemre" kelljen odarakni pár fellépésnyi hasábot, hanem abszolut pontossággal meg lehessen adni a pozícióját.

Van egy komoly kezdeményezés, már évek óta csekkolom néha: FreeCAD
Esetleg vess rá egy pillantást. A későbbiek során, ha más programban is használni akarod a modellt, akkor esetleg érhet kellemetlenség, ha az ingyenes verziónak nincs olyan kimenete amit a komolyabb szoftverek importálni tudnának. (Ha esetleg később a szobákat pl. berendeznéd és vizsgálnád a bevilágítást mondjuk 3DSMax/C4D + Vray kombóval...)

(#1208) föccer válasza Cheesy (#1207) üzenetére

föccer
(PH! nagyúr)

Rájuk lesek. A FreeCAD nem az igazi. Valahogy elkényeztetett a Virtual Building nem biztos, hogy 0-ról tudnék rajzolni. A Sketchup-ot nézve egy kicsit kivert a víz, hogy 8 óra free trial van csak... :-/ utána nézem, hogy elvileg a Sketchup Make otthoni használatra ingyenes. Most rakom fel, mert rendes írást nem találtam róla.

Köszi, meglátom, hogy mire megyek vele.

üdv, föccer

(#1209) föccer válasza föccer (#1208) üzenetére

föccer
(PH! nagyúr)

Oké, ment is rá az uninstall :(

üdv, föccer

(#1210) copass válasza föccer (#1204) üzenetére

copass
(PH! kedvence)

sketchup tök ingyenes, nagyon sok kiegészítő van hozzá,tonna tárgy,textura,stb.
a pro-ért kell fizetni, az csak trialban elérhető.
meg kell szokni de elég jó, usa-ban nagyon sokan használják és nagyon dúrván kenik. kiviteli terveket is készítenek vele.

[ Szerkesztve ]

(#1211) Malanrion

Malanrion
(tag)

Így hogyan tudom beállítani. Csinálnék egy asztalt alakzatokból a kontúrokat meg szeretném jeleníteni, hogy a linkelt képhez hasonlítson. Hol található a beállítás?

(#1212) copass válasza Malanrion (#1211) üzenetére

copass
(PH! kedvence)

sketchuposan?
nézetek, 3d nézet beállítások, 3d-s ablak beállítás

(#1213) Malanrion válasza copass (#1212) üzenetére

Malanrion
(tag)

köszönöm szépen:) esetleg olyan beállítás is van, hogy magán a renderelt képen is lássam az éleket?

(#1214) copass válasza Malanrion (#1213) üzenetére

copass
(PH! kedvence)

olyan nincs. de ha ugyanaz a kamerabeállítás mint a rendernél, akkor egymásra lehet bütykölni ps-ben.

(#1215) daninet válasza copass (#1214) üzenetére

daninet
(PH! addikt)

színezett skicc render motorral meglehet csinálni sztm :U

Trust me.. I'm from the internet. ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1216) Malanrion válasza copass (#1214) üzenetére

Malanrion
(tag)

értem, köszönöm:) PS-hez nem értek, de majd rájövök, ha nagyon muszáj lesz:)

(#1215) daninet: próbáltad már?:)

[ Szerkesztve ]

(#1217) daninet válasza Malanrion (#1216) üzenetére

daninet
(PH! addikt)

Persze, Tervezés III-IV tantárgyakból nagyon jó kézi rajzokat vittem :D

(#1218) nagyt0m válasza Malanrion (#1213) üzenetére

nagyt0m
(tag)

Artlantisban van ilyen opció, kamera beállításoknál "színes eső" - post process parameters - ott pedig a legalsó ae Edge and Pastel. Itt tudsz neki éleket állítani, meg hogy mennyire látszódjon.

(#1219) Malanrion válasza daninet (#1217) üzenetére

Malanrion
(tag)

:DDD akkor télleg jók lehettek:P

(#1218) nagyt0m: köszönöm szépen, kipróbálom majd, gondolom, hogy 3 v 4 az mindegy ezen beállításoknál ugye?

(#1220) gaga04

gaga04
(újonc)

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem lépcsőszerkesztést illetően. (AC 16)

Egyedi lépcső szerkesztésének lépései:

- Kitöltés- sel megrajzolom a lépcső kontúrját
- Vonal- lal kihúzom a lépcső járóvonalát.
- Kijelölöm az egészet
A tervezés menüben rákattintok a " Készíts lépcsőt a kijelöltekből " menüpontra, és megjelenik a lépcsőszerkesztő. Itt kiválasztom a lépcső típusát, leokézom. Ekkor azonban minden esetben hibaüzenetet ír ki: "nem hozható létre a lépcső a megadott paraméterekkel"

Nem tudok rájönni a megoldásra, segítsetek!

Előre is köszönöm!

(#1221) daninet válasza gaga04 (#1220) üzenetére

daninet
(PH! addikt)

Van egy lépcső ellenőrzése gomb, ott specifikusabban kiírja mi a baja ha rányomsz. Túl elvetemült formájú lépcső sem mindig működik

(#1222) gaga04 válasza daninet (#1221) üzenetére

gaga04
(újonc)

Odáig el sem jutok. Már a lépcsőtípus kiválasztásánál kiírja a hibaüzenetet, tehát mielőtt lépcsővé alakítaná a kitöltést. Természetesen próbáltam a legegyszerűbb alakzatokkal is, de hiába. Esetleg valami beállítási gond lehet? Nem tudom...

(#1223) daninet válasza gaga04 (#1222) üzenetére

daninet
(PH! addikt)

Van pár dolog amit nem szeret. Például ha meghosszabbítod a járóvonalak tengelyének végét, nem metszhetik egymást és hasonlók

(#1224) daninet

daninet
(PH! addikt)

Csináltam egy random egyedi lépcsőt és levideóztam nézd meg. [link]

egérkezelésért nem piszkál, anyám netezős kisegerével szerencsétlenkedek :D

[ Szerkesztve ]

(#1225) rtitusz válasza darvak (#478) üzenetére

rtitusz
(őstag)

Nem gondoltam rá, hogy itt lássam viszont a videóm. :) Egyébként meg az effekt utómunka Photoshopban, meg Sony Vegasban. ;)

(#1226) copass

copass
(PH! kedvence)

akinek postázták már az ac17-et keressen már meg privátban.

(#1227) nagyt0m válasza copass (#1226) üzenetére

nagyt0m
(tag)

Magyar csak szeptemberre lesz szerintem, de az INT már letölthető a myarchicad-ről.

(#1228) copass válasza nagyt0m (#1227) üzenetére

copass
(PH! kedvence)

szìgyen amúgy hogy a magyar verzió mindig hónapokkal később jelenik meg.

(#1229) nagyt0m válasza copass (#1228) üzenetére

nagyt0m
(tag)

Igen! Nagyon sok területi változat már elérhető, angol, német, spanyol, ausztrál ... Mi mindig az utolsók között kapjuk meg sajnos.

(#1230) decens válasza copass (#1228) üzenetére

decens
(tag)

kopasz mester, nem tudod véletlenül, mi a megoldása annak, hogy az ac (15) a nyílászáró konszignációban kiírja a felülvilágító méretét? mert jelenleg a méretkottán a 100/270 jelenik meg, amit nem nagyon szeretünk.. ellenben a 100/210+60 sokkal jobb volna. be lehet állítani ezt valahogy?

(#1231) nagyt0m válasza decens (#1230) üzenetére

nagyt0m
(tag)

Hátha én is jó vagyok.
Ez kézimunka szerintem, még nem találtam erre megoldást.
Bár lehet, hogy egyedi szövegként megjeleníthető <MeasuredValue> -mert ez van beírva az egyedi szövegnél akkor a mért értéket jeleníti meg és bármit beírsz elé/utána akkor az is megjelenik.

[ Szerkesztve ]

(#1232) copass válasza decens (#1230) üzenetére

copass
(PH! kedvence)

ahogy nagyt0m is mondta kézimunka. az ajtónál a konszignációs jel tartalmánál kell átírni.
én leszoktam tojni, kiviteli tervnél lesz konszignálás, meg látszik amúgy is a homlokzaton.

(#1233) decens válasza copass (#1232) üzenetére

decens
(tag)

köszönöm urak.
igen, a manuális megoldásról jómagam is tudtam, de bíztam benne, hogy létezik valamiféle csodakapcsoló, amit a 20-ik almenüben előtúrva lehet csak megtalálni és csak az archicad felkent, okkult papjai tudják, hol található :-) és átállítja a konszignációs méretezést...
de ezek szerint nincs ilyen. :(

(#1234) Cheesy

Cheesy
(őstag)

Most épp egy tetőtérbeépítéses társasház kiviteli terveit hegesztgetem és a tetőablakok konszignációjával kapcsoaltban lenne egy kérdésem.
Hogy állíthatnám be úgy, hogy csak az adott szinten látszódjon a konszignáció, az alatta lévő szinten pedig már ne? Csak a tetőablakokkal van a gebasz természetesen. A tetőnél szépen be lehetett állítani, hogy az adott szinten elmetszve, a "metszés" alá eső tetőrészt megjelenítse, szerintem ez lehet a dolog nyitja a tetőablakok konszignációjának megjelenítése ügyében is. Jelenleg manuálisan megrajzoltam a konszignációs vonalat a méretekkel és ID-vel, de hátha létezik erre jobb megoldás :)

[ Szerkesztve ]

(#1235) copass válasza Cheesy (#1234) üzenetére

copass
(PH! kedvence)

amint többszinten is megjeleníted a tető vissz magával minden ami rá van pakolva.

(#1236) Cheesy válasza copass (#1235) üzenetére

Cheesy
(őstag)

Vertikálisan daraboljam fel a tetőt és adjak meg a felső résznek magasabb honszintet?

(#1237) gaga04 válasza daninet (#1224) üzenetére

gaga04
(újonc)

Köszönöm a segítséget, beállítási probléma volt, már boldogulok vele.

(#1238) Engineer086

Engineer086
(Modder)

Sziasztok!
Van nekem kéttetősíkom, mindkettő 60°-os. Hogyan lehet azt megcsinálni, hogy az élszög az alsó végükön 90°-os legyen, felül viszont a két sík találkozásában található, függőleges síkban metsződjenek össze? Próbáltam már szilárdtest művelettel, tetők egymással való levágásával, de egyik sem hozott kmegfelelő eredményt. :F Remélem érthetően sikerült feltenni a kérdést. A segítséget előre is köszönöm! :R

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#1239) Engineer086 válasza Engineer086 (#1238) üzenetére

Engineer086
(Modder)

Előbb kérdeztem, minthogy utánajártam volna, megvan a megfejtés...

(#1240) copass válasza Engineer086 (#1238) üzenetére

copass
(PH! kedvence)

azért leírom hátha valaki nem tudja: alső tető kijelöl, felső tető alsó élére ctrl+klikk, így igazítja hozzá a tetőéleket.
a tető éleit lehet egyedi szögbe beállítani, ha az élre kattintasz és a helyi menüben az élszög ikonra kattintasz, utolsó asszem.

(#1241) nagyt0m válasza copass (#1240) üzenetére

nagyt0m
(tag)

ha a két tetőéle találkozik és nincsenek jól összemetszve akkor pedig mindkettőt kijelölni és úgy kattintani a közös élen, akkor ki lehet választani, hogy összemetsződjön a két tető (AC16):

15ösnél és előtte kicsit másként lehetett így összemetszeni a tetősíkokat.

(#1242) copass válasza nagyt0m (#1241) üzenetére

copass
(PH! kedvence)

ezt nem is tudtam, össze is húzza a két élt? de honnan tudja hogy melyiket éleket akarom összeillesztetni?

(#1243) nagyt0m válasza copass (#1242) üzenetére

nagyt0m
(tag)

a két élnek találkoznia kell.

bal oldali előtte, jobb oldali utána.
Szépen csak azonos vastagságú tetőknél működik, ha az egyik vastagabb mint a másik akkor nem túl szép a végeredmény:

[ Szerkesztve ]

(#1244) copass válasza nagyt0m (#1243) üzenetére

copass
(PH! kedvence)

én maradok a régi módszernél!:) ctrl+klikk

(#1245) nagyt0m válasza copass (#1244) üzenetére

nagyt0m
(tag)

:) az egyszerűbb is meg gyorsabb is, és a tetőket szépen össze is metszi az oldalaknak sem kell párhuzamosnak lenniük.

(#1246) Engineer086 válasza nagyt0m (#1241) üzenetére

Engineer086
(Modder)

Ez jó, ezt megjegyzem én is :)
AC16-ban nem tudom mi lehet az oka, de a tető levágta a sarokarmírozást a torony szélénél, mindkét oldalon. Ezt vajon miért csinálta?hogy tudnám visszavarácsolni az eredeti állapotot úgy hogy a tető a továbbiakban ne bántsa?

(#1247) nagyt0m válasza Engineer086 (#1246) üzenetére

nagyt0m
(tag)

Az az elem is a levágandók között volt mikor a tetővel vágtad?
Külön elemként van berakva, vagy falsarok elemként?

A tető vezérvonalának a helyzete nagyon sok mindent befolyásol. Pl. réteges falnál ha nem a külső élhez van kihelyezve akkor a sarkokat nem vágja össze ...

(#1248) Engineer086 válasza nagyt0m (#1247) üzenetére

Engineer086
(Modder)

A tetőkkel nem vágtam semmit, még falat sem. A sarokarmírozások külön elemként vannak a fal sarkához hozzáépítve.

(#1249) copass válasza Engineer086 (#1246) üzenetére

copass
(PH! kedvence)

miből van az a sarokelem, nem falból? van ilyen tárgy is.

(#1250) nagyt0m válasza copass (#1249) üzenetére

nagyt0m
(tag)

van ilyen tárgy, sarokkő néven fut

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.