Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz CJ4567 #35412 üzenetére

    elhiszem, csak úgy "fura" volt :d
    a feszültség hol 1,42v? nálam bios értékre rámegy 30-40mv, mindig úgy is kalkulálok vele, nem lcc-zem és ilyesmi
    zen timings mindig a bios értéket jelzi nálam, hwi pedig a valid értéket, amire pl kipeakel átmenetileg a ram ha erős terhelést kap

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz CJ4567 #35415 üzenetére

    akkor te lapod is droppol felfelé ramnál, érdekes, mert cpu-nál lefelé droppolnak a lapok
    nekem ő a büszkeségem, ez max peakelve is 1,3v
    ez pedig a harcore üzemmódja - itt 1,43v maxra peakel, de 90%-van 1,42v-on van terhelve, ahogy megy fel a feszültség egyre kevesebbet droppol a lap -
    de ha megtartom is eco módban fog menni persze
    sajnálom hogy anno nem vettem apróért 3200-es 2x16 aegiseket, de ugye a fontolgatással elmúlik az alkalom ( : azért megnéztem valami samu chipes jószágot is

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Land #35417 üzenetére

    a 3600-hoz a 20e ft-os b450m s2h is elég kimaxolni ( :
    a 3800x-et biztonságosan "csak" 4ghz-ig vittem benne komolyabb dolgokra
    játékra nyilván nem hatódna meg a vrm/hűtése 4,4 ac-től sem - ha nem avx-es -
    3600-nál a cpu-d mondja meg a stopot, nem az alaplap
    magában a frekvencia pedig nem sokat jelent
    10-12% ipc előnye van a 3xxx-nek 2xxx-ekkel szemben
    gyakorlatban ez azt jelenti, ha te 4ghz-en járatod a 3600-ot, ugyanahhoz a teljesítményhez a 2600-ot 4,4ghz-en kell járatni
    tehát az én 4ghz-en járatott 3800x-em még mindig legalább 10%-kal erősebb a te 2700-esednél, ha rádobnám még azt a +400mhz-et, akkor már 20%-kal erősebb - plusz sokkal jobb/hatékonyabb smt, jobban gamingre optimalizálva az architektúra -
    és ez 7nm, sokkal jobb fogyasztása van terhelve mint a 12nm-es 2xxx-eknek, tehát még kevésbé fontos oda a vrm mint itt
    gyakorlatilag egy combosabb b550 50e körül maximum egy 16c/32t ac széthajtáshoz kevés, 8 magost kiröhögik, 12c/24t-nél is a cpu fog elfogyni esélyesen
    esetleg egy átlagnál sokkal jobb 5900x-et már nem lehet 100%-ig kimaxolni olyanban, csak 95-ig ( :
    szóval a lapod jó, röviden

    hokuszpk
    köszönöm a bókot, de nem tudom a tutit :d
    csak kipróbáltam sok mindent
    és most egy időre elköszönök, hányok a mostani pc-s helyzettől, de itt a szívemet sem akarom fájdítani úgy hogy nem lesz gépem - pedig taNátam' faca' full fekete 4 dimm-es lapot is :d
    by belétek, sokat tanultam :R
    lehet aprón közeljövőben lesz 1-2 jó deal, azt nem tudom, de lehet ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz shakti69 #35420 üzenetére

    ez ilyen, ha valami van le kell vadászni ( :
    egy darabig maradok, naivan úgy gondoltam elég jó árat toltam sok mindenre, de csak a gt 1030-am ment el, ha nem hát nem, akkor nem leszek tisztajófej', nem sürgős
    4x8 hófehérkét se vitte senki 66,666,-ft-ért - most már nem is fogja, majd felmennek szépen a ram árak is mostaninál még jobban, majd akkor viszik többért is :d -, úh. kibontottam a bontatlan kitet is
    valahogy megoldotta a gyári 3600 c16-ot 4 modullal a cpu meg a lap is gyári fesz. alatt kb pont ugyanúgy mint 2x8-nél az s2h-ban, de nyilván ránézek majd c14-re is
    és hát láccik' milyenek fekete alaplapban...szabályosan világítanak a csillámpóni' rgb hányás nélkül is:)
    ha esetleg meKgondolom' magam a jövőben, korrekt ramom az biztos lesz - meg prisme hűtőm is, azt sem adom el :N -

    sb
    ctdp biztos, offetet sose néztem, de már nem is fogom, dobozában a lap, ha jáccok' is az msi-vel ( :
    edc limit is biztos működik, tdp is

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz jokeph #35477 üzenetére

    hát lehet én sem, elférnek...
    a 3100+b450m s2h-t adtam 50-ért, mindkettő csillió' garos, 1800 if-et tud a cpu, de 3600 c14-et is az imc, lapot meg már ismeritek ;]
    senki...gondoltam pár óra alatt, max fél nap alatt elmegy, ahogy pl a 4x8 hófehérke is...másnap du. hívott egy tag a lap+cpu-ért, mikor de. már rég levettem a hirdetést
    mondom az tegnap volt, az a hirdetés már nem él, mért nem hívott/írt este amikor elmondása szerint látta?
    3800x mellé odadtam volna az újszerű ninja 5-öt 15e-ért, 2x16 fehér crucialt is levittem 60e-re
    ha nem viszik hát nem, annyikért már biztos nem adom oda
    lehet a nagy vga hiány is visszatartó, passz, de egyszer volt budán kutyavásár ( : én meg eleve a pesti oldalon élek ;]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz shakti69 #35479 üzenetére

    szekrény tetején van hely a "lomoknak"
    amíg le nem esnek, úgy vagyok vele nagy baj nincs ( :

    szerk:
    off

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz fanti #35483 üzenetére

    láttam ( :
    nagy feneket nem kerítek neki, adtam x határidőt dolgoknak, ami megy megy, ami nem majd ősszel újra próba
    ha meg nem megy és elő akarok valamit venni akkor itt lesz
    lehet a végén a ninjából csinálok egy díszt a polcra:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz shakti69 #35485 üzenetére

    nézd, nem fogok bolti sok év garos dolgokat apróért odaadni
    hasonló áron sem mint sokszor a gar nélküli - esetleg hiányos tartozékos - motyó megy, elvből sem
    emlékszem mikor vettem a b550i aorust 65e-ért, aprón volt fenn egy
    gar nélkül - nem tudom ugyan hova tűnt róla a gar, mert legalább bő két évnek kell lennie -, hiányos tartozékokkal 55e-ért
    hatalmas deal :d
    de ha én kirakom az enyémet pár naposan szinte újan, csillió' garral 60-ért azt biztos nem viszik el ;]
    az én cuccaimon mindig sok gar van, nem kétes helyekre, akinek nem teccik' pár ezerrel olcsóbban biztos kap gar nélküli motyót, az az ő dolga:)
    aki már oboázott be sosedöglikmeg' cuccokkal, az tudja hogy érdemes-e esetleg pár ezerrel olcsóbban gar nélküli motyót venni, vagy garosan de mégis bolti ár alatt, rizikó nélkül - pláne hogy nem ritkán jóval bolti ár alá is megyek -
    aki meg ismer az tudja véletlen se feszelek agyon semmit és ha rákérdez nem fogok kamuzni semmiről milyen tuningot látott/nem látott, mint a legtöbb pistike aki azzal kezdi tuning sosevót', itt-ott-amott meg azt látod topikban hogy feszelt szét mindent ;]

    fanti
    nekem elég a bolti árakat figyelni, hírek nem is kellenek
    amit vettem 2x32 csillámpóni hányásos' crucialt nagyon sokáig 112-3e-ért ment alzán, most 14x ezer:) ez már nyilván új adag
    a 2x16 3000 aegis egy kivétellel már 63-65e ft boltokban
    nemrég még 49e-ért is kinn volt nálam, boltokban 55e-től indult - legutóbb talán 50 v 55e-ért raktam ki réz bordákkal -, több garral mint bármelyik boltban ahol újan forgalmazzák -
    de nem vitték, majd ősszel meglátjuk...lehet akkor már 70e-ért is örülnek neki
    ahogy nézem erősen fogyogat a 3200-es 2x16 készlet is, majd a következő adag abból meg verdesheti már a 70e ft-ot boltokban
    az olcsó ddr4-eknek úgy néz ki leáldozott, pláne ha amd előrehozza a ddr5-ös motyókat
    nekem meg nem sürgős, a fekete crucialoktól akartam "szabadulni", sz@r fekete nem kell még fiókba se :d - szubjektív, de sztem nagyon puruttya, és nekem már számít az is hogy néz ki -, még akkor is ha nem használom :d
    azt meg elvitték

    de off end mert kapunk ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    kis érdekesség
    mind a b450m s2h, mind az msi x470 gaming plus max ezt produkálta ha bios-ban a cpu részleg teljesen defaulton van:
    cb20 alatt 110-120w ppt és 4830 pötty, boost órajelek is ugyanazok - és fixált 4g-n mindkettő ugyanúgy hozta a 4830-at, csak 90w körüli ppt-vel, ez min. 20% difi fogyasztásban -
    úh. nem tudom melyik lap hogy tartja a default 105w-os tdp-t, de ez a két lap biztos másképp értelmezi ( :

    másik érdekesség, idle étvágy:
    b450m s2h-nál 3600-os ramnál 33-35w volt a ppt 2 modullal
    az msi-nél 23-25w 4 modullal szintén 3600-os ramnál
    nem tudtam rájönni mi lehet, vrm vesztesége ebbe nem szólhat bele, de ha beleszólna is idle elhanyagolható vesztesége van
    gy.b. is mért a gb b550 aorus masterben, 4 modullal nála is ez az eredmény jött ki 5900x mellett idle
    passz mi lehet vagy mért, lényeg hogy konnektorból 1650-nel az 52-53w helyett 42-44w-ot mértem idle az msi lappal uo. ram és egyéb beállítások mellett

    az a bizonyos "elég a feszültség de mégsem" kérdéskör
    elfelejtettem hogy befixáltam 3,6-ra - illetve átállítani felejtettem el autora a vcore értéket- , a 3800-at 1V mellett, de áttettem a szorzót 40-re
    annyi történt, hogy cb20 alatt nem omlott össze - 4g-hez 1120mv környéke kell neki -, hanem csak x magot engedett kiboostolni 4g fölé, a többit pedig ilyen 2,5-3g közt tartotta
    miközben az edc az volt 100a is, tehát nem foghatta vissza, a tdp sem, mert kiengedte 100w fölé, az x mag ki is boostolt 4,2-ig, defaulton 4g környékén megy minden mag b20 alatt
    ez valami védő mechanizmus lehet amibe nem szólnak bel a korlátok, viszont nem is omlik össze a rendszer
    csak annyi törénik, hogy a látszólag fix-re beállított órajel a gyakorlatban nem lesz annyi csak x magnál, terhelés függvényében a többit drasztikusan lecsökkenti vagy a cpu, vagy a bios, gyanítom előbbi vezérli
    úh. aki eddig nem értette meg mért érdemes cb20-szal tesztelni az all core oc-t, és mért nem stabil az ő beállítása ha valakinél x pont van uo. órajelen uo. cpu-val, nála meg x-100 pl, hát ezért
    stabil az, lehet minden alatt, csak épp nem akkora teljesítményen mint a szükséges feszen lenne, de cserébe legalább tud annyit enni mintha megkapta volna a szükséges feszültséget, és mégis rosszabbul teljesít ( :
    hwi effective clock szépen mutatja az összes szál órajelét ilyen esetben - is -, úgy láttam a többi monitorozó ezzel nem tud mit kezdeni, csak a fixált órajeleket mutatja

    de megszabadítottak a motyók nagy részétől :R , így többet nem tudok mérni egyelőre ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz HSM #35491 üzenetére

    ac-nél nálam boost kilőve volt, cnq' is
    az msi lap megoldotta, ha ac volt eleve nem volt boost és cnq''
    tehát a turbo nem is működhetne, de valami "közbelép"
    gyakorlatilag a maximumot nem hozta ki, sőt
    3,6-on 4300 cb pötty jött
    4g-n a 3,6-os feszültségével 4000 felett éppen
    de fogyasztásban tán' több is volt, mint az ac 1,1v körüli 4g

    mindenesetre a rendszer stabil maradt, az tény

    csak eszembe jutott a tag aki 3500x-et "tuningolt", és hiába mondtam neki ha nem hozza a pontot teljesen mindegy mit ír cpuz és hogy nem omlik össze a rendszer semmitől...de legalább boldog ( : csak az a "4,5ghz-es" 3500x jó ha ac 4,2-t megy
    de igazából pontot sem kell nézni, elég az effective órajel
    ha nem tudja tartani ott az ac beállítást cb20 alatt akkor kevés a fesz, ha tudja akkor oké
    ahogy néztem bármilyen limitbe fut akkor is ugyanez történik, drasztikusan lecsökken több mag órajele az ac beállítás ellenére

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz HSM #35493 üzenetére

    eszerint megoldja ( :de csak ha valami nem klappol
    ha elég a fesz se nem emele, se nem csökkent órajelet, azt is figyeltem
    végül is "hülye gyerek" védelem, csak félrevezető ha az ember a régebbi genekből indul ki, ahogy én is tettem
    az ac 3,6g 0,7v-on "stabil" első 3100-am gyorsan megtanított rá itt már más a stájsz' :d de akkor még nem figyeltem az effective órajeleket

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz HSM #35495 üzenetére

    b550 kimaradt, nem tudom minek függvénye, de x470 is ugyanezt csinálta
    viszont tudom, hogy korábban b450 alatt volt hogy hibát dobott a 3600 túl kicsi fesznél, nem pedig "papíron" minden oké volt
    lehet agesa függvénye - is -, passz

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Dragon3000 #35497 üzenetére

    elég ha nézed cb20-nál az effektív órajeleket
    az már pont ad akkora terhelést, hogy csapoljon az órajeleken ha kevés a feszültség
    ameddig a pont csökken órajeleken is csökkent, amikor már nem csökken, akkor órajelek is maradnak
    ha az ember megérti akkor már egyáltalán nem x akta kategória, addig eljutni nulláról már érdekesebb ( :
    végére ram oc-val is elég szépen megbarátkoztam, bár továbbra is azt mondom, cpu hangolás az sokkal könnyebb és gyorsabb kitesztelni hogy stabil-e

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Dragon3000 #35499 üzenetére

    én meg foglalkoztam, a kívácsiság ami előrevisz ( :

    ETOM
    az már rég volt, biztos találsz eredményeket
    3600 környéke rémlik, onnantól +100mhz +100 pötty
    meg is van, annyi
    4,4g-n 4000

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Dragon3000 #35503 üzenetére

    az te vagy, nincs azzal gond
    én meg én vagyok, meg akartam érteni az okot mi történik és mért

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz R̲e̲m̲ #35505 üzenetére

    másik bios?
    msi gaming plus max x470-nél ezzel nem volt gond, illetve ezzel sem
    a +15-20w sztem nem csak a cnq' hiánya miatt van, ha 2133-ról feltolod a ramokat 3000-re az már 8-10w difi
    bár pont az msi x470-ben jóval kevesebb volt, gb b450/550-ekben mértem annyit

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz gery14 #35543 üzenetére

    nem változott
    az ac. tuning gyakorlatilag c2d-től napjainkig ugyanaz
    vannak dolgok amiket figyelembe kell venni, de ennyi
    ha pbo-s mókát akarsz az sem változott
    az sem, hogy minden chip mást tud - illetv igen kevés arra az esély, hogy az a beállítás ami jó pistánál, az bélánál is jó legyen egy másik 3800x-nél -

    megnézed 4g-n 1,2-von, ha megy akkor órajel emelés
    ha nem megy, akkor már régen rossz
    vagy ctr
    tesztmetódus pár ezerszer le lett írva

    hokuszpk
    az c16-os
    de c15-tel sem lehet(ne) anomáia
    a fekete 2x16 crucialom 3000@c15 volt, xmp-vel és manual is jó volt - manual 3600 c15-ön is ( : -
    gdm off vagy on mellett is oké volt defaulton
    ha valami gixer van érdemes másik biost nézni sztem, vagy legalább egy cirmos cleart megejteni kezdetnek

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Pityu. #35556 üzenetére

    annak az msi lapnak azért utánanéznék
    én szemezgettem még a b550m pro wdh wifivel
    de olyan x aktákat láttam róla mindenhol hogy nagyon kihagytam
    a toma más kategória, az x470 gaming max is az volt
    de lehet a tied is papíron jó, egyébként meg nem jó msi lap, passz
    ramból pedig vannak "tuti tippek", nem hiszem hogy érdemes goodram és hasonló csodákkal kísérletezni - persze bejöhet, de egy cruciallal biztos nem lősz mellé, már csak azért sem, mert nem random dobálják rájuk a chipeket -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Pityu. #35559 üzenetére

    milyen chipes ram?
    a crucial a micron tulajdona, tehát nem "cimkézős" ramot adnak el ők sem ( :
    azokon vagy micron e-die, vagy micron b-die chip van
    és ha mondasz egy kitet itt valaki megmondja milyen chipes pontosan - legalábbis amit a tájfun' kiolvas belőle -
    és hát közel sem arany árában adják, durván tuningolható is a legtöbb ballistix
    most drágultak a ramok, de ugyanúgy a legalja ramok is drágultak
    ezért mondom nem érdemes mással kísérletezni sztem, annyival olcsóbb biztos nem lesz
    illetve vannak bevált ramok, pl aegis-ekkel sem szokott probléma lenni, én azzal kezdtem - 2x16 hynix chipes -
    nem néztem semmilyen listában jó lesz-e, ák-n áradoztak róla, itt is, megvettem, majdnem fél évvel később kerültek gépbe először, nem volt gond
    pár lapot és cpu-t megjártak azóta ugyanúgy gond nélkül
    és persze más gyártók/szériák is vannak amik rendben vannak, de nekem ilyen nagyon "egzotikus" kategória egy goodram pl

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Pityu. #35563 üzenetére

    azokat szted néztem támogatja-e a lapom? ( :
    2x16 3000, 2x16 3200, 2x32 3000, 4x8 3600, ez mind volt/van nálam
    a 2x32-t ráadásul a 20e ft-os lapomban is gond nélkül használtam - mint mindegyikben -, de ugye mivel két dimmes volt 4x8 egyszerre nem ment bele ( :
    de minden felsorolttal néztem, azzal volt gond hogy túl jó oc-t tudtak és vettem egyiket a másik után:) a 4x8 ment az msi x470-be, xmp 3600 egy pöccentés volt 4 modullal is, tuningra már nem volt időm mert közben eladtam a lapot+cpu-t
    sok lappal használják őket, gondot alig látok, akár ák itthon, newegg vagy amazon
    alzán még van 2x16 3200-es fekete 65e körül, azt biztos nagyon szereti az imc - lapnak igazából nem is kell szeretnie, elsődlegesen az imc dolga -
    support listákban nincs is minden megjelenítve, az csak egy "alibi" lista kb

    ez biztos zen ready ram
    lapodnak meg tényleg nézz utána, nem-e olyasmi mint a b550m pro vdh
    tesztekben nagyon fasza volt, de a user reviewk lesújtóan rosszak róla

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Pityu. #35565 üzenetére

    úgy értem egy dolog az elmélet, megint másik dolog a gyakorlat
    annak hogy a linkelt cruciallal 3xxx/5xxx mellett valami ne legyen kerek igen kevés esélye van, röviden
    mai napig nem néztem bármelyik crucialom bármelyik lapom support listjében ott van-e
    minek? elég sokan megnézték már előttem gyakorlatban mindenféle lappal és cpu-val ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Pityu. #35567 üzenetére

    jó lehet, nekem nem volt
    samu b-die biztos jó, kérdés mostaniakon mi van amiket kinéztél - ezt ramos topikban lehet jobban tudják -
    ugyanakkor megint ott tartunk, a micron e-die/b-die biztos jó, sőt, lehet jobban is fekszik az imc-nek mint a samu b-die
    samu b-die-ok tuningban jobbak tudtommal, de már ott sem számottevően, legalábbis ebben az árkategóriában
    a 2x16 ballistixon pedig 100% hogy micron e-die van és dr modulok
    nem is drága legolcsóbb 2x16 ramokhoz képest

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz hokuszpk #35569 üzenetére

    de az biztos hogy micron e-die lesz ( : - vagy b-die, modelltől függően -
    a gyári 3600-osok pedig már samu b-die közeliek, nem mintha az e-die chipesek olyan sokkal maradnának le
    de ezek már csak tuningnál fontosak
    az 100%, hogy a micron chipeket nagyon szereti a zen imc-je, és vadászgatni sem kell a ballistixeket- max ha vkinek a szín is számít mellé, mint nekem ( : -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Pityu. #35571 üzenetére

    akkor örömbódogsá', mert ezt linkeltem fentebb

    g.skilleket több féle chippel szerelik, modelltől függően - lehet az hynix, különböző samu rev-ek, lehet ezen kívül van más is, passz -
    ezért úgy nem jelenteném ki, hogy a g.skillek biztos jók
    ballistixekre már simán, mivel ott csak micron chipes lesz a ram, saját gyártás, micron-zen pedig jó komák', sokan tapasztaltuk már

    szerk:
    ez pl qrva jó áron van most
    ez micron b-die, viszont ez sr felépítésű
    le is ütök egyet, ha még lesz gépem legyen ilyenem is...bár a "kupakját" elcseszték:)

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Pityu. #35575 üzenetére

    sr - single rank
    dr - dual rank
    5xxx-nek biztos jobb két modulnál a dual rank felépítés
    3xxx-nél nem tudom pontosan mekkora teljesítmény veszik el, ha nem dual rank a két modul
    ha veszel 4 modult ami single rank, az már megfelel két modulnak ami dual rank - a rankek száma így ugyanannyi -
    esetünkben a single/dual rank azt jelenti, egy vagy mindkét oldalán van-e chip a modulnak
    ez azon nem változtat, hogy 4x sr modul és 2x dr modul is dual channelben működik - rankek száma lesz quad ha úgy tetszik -
    ballistixeknél az r/b/w a színeket jelöli - piros/fekete/fehér
    az rgb-s változatnál rémlik az l jelölés a végén - led -
    a többi része meg elég egyértelmű, milyen órajelen milyen időzítéssel megy és a kit kapacitása, a kitben levő modulok száma

    lehet olyan, hogy egy kitben az egyik modul hibátlan,amásik defektes
    anno geil black dragonnal futottam bele ddr2 időkben
    pedig olyan 24 órás burning testtel demózták hogy ihaj' ( :
    az eyik új kit annyira defektes volt, ha az benn volt a gépben be sem bootolt a gép
    a kit másik darabja meg hibátlan volt és nagyon jó tuningot tudott...de így buktam a defektes párja miatt ( :

    jokeph
    neweggen láttam ott is van többféle
    a crucial ezárt is nagyon jó, biztos micron chipes lesz

    szerk:
    Bib
    mondtam nem ismerem, tudom hogy atx
    attól független éppen lehet olyan "jó" mint a b550m vdh, nem néztem utána
    de lehet tényleg jó is, ha defekt van a rammal én annak is utánanéznék, ezt mondtam

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Valdez #35589 üzenetére

    gdm off, ha így neked nem stabil nem jók a beállítások
    c15-öt is tud a cpu ha xmp-vel van, tuning nélkül, nálam legalábbis nem volt gond
    csak xmp felett, akkor gdm off és probléma megoldva
    lehet kevés vram feszültség, lehet soc, vddg vagy vddp is - ezt a kettőt mindig keverem ( : -
    a dram kalkulátor egy kiindulási alap, nem szentírás
    nálam pl elég zöldséget sikerült neki összehozni, az volt az első és utolsó eset hogy megnéztem

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Valdez #35592 üzenetére

    ha tudnánk melyik milyen értéken van úgy könnyebb lenne...:)
    és az első 6 időzítés pontos értékét is az órajel mellett

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Valdez #35595 üzenetére

    első blikkre ennek kb jónak kellene lennie
    modulokat próbáld meg felcserélni, csak úgy alapon
    ha az sem segít, feszültségek maradjanak és adj nekk ilyet:
    16-18-18-18-30-60 pl inkább 16-20-20-20-36-72 első körben, gdm off
    ez samu b-die ram? vagy milyen chipes? Thaiphoon Burner-rel meg tudod nézni ha nem tudod - ezt jól megaszontam' ( : -
    ha jól értem, ezt a ramot eddig nem 3600 mhz-en használtad az előző cpu mellett

    szerk:
    if 1800/ram 3600mhz?

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Valdez #35597 üzenetére

    akkor mennie kellene 16-16-16-16-ot is ezeken a feszeken szerintem
    de ha megy a fentebbi előző sor, máris eggyel előrébb vagy és onnantól lehet szűkíteni

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Valdez #35599 üzenetére

    akkor el ( :
    ramnak adj kis plusz feszt, mondjuk 1,43v-ot
    3600-ot 16-ot mivel tesztelted?
    attól hogy látszólag nincs anomália, még lehet instabil

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Valdez #35601 üzenetére

    tm5-tel teszteld usmus profillal, az sem baj ha letolsz mellé egy cb20-at és egy blender teljest, valahogy így
    ha ez megvan akkor biztos stabil minden
    a large fft inkább a soc-ot teszteli és hogy van-e elég kakaó a ramnak - én is használom, ha bibi van 10 percen belül kidobja, egyébként nagyon nem erőltetném, durván aláfűt a ramoknak -
    a tm5 az időzítéseket teszteli ki jól
    probléma ettől független nem biztos hogy van, főleg ha a gdm-et bekapcsolva hagytad - az kb "átugorja" a hibákat -
    samu b-die chipeket nem ismerem, de reviewkban látom szaladnak azok 3600 c14-et is elegendő feszültség mellett
    nem hiszem hogy nagyon lap függvénye lenne, nálam a filléres gb lapban a ballistixek szaladtak, mind, 3600 c14 is volt 2x8 modullal viszonylag alacsony feszen 3100 mellett is

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Goblin12 #35603 üzenetére

    jónak, ha hosszabb távon degradálni akarod a cpu-t, bár rövid távon sem nehéz így
    1,3v fölé ne menj, azon amit bír
    de az sem baj ha 1,25v
    ha avx-es dolgokat sűrűn nyomsz akkor 1,2v legyen a teteje
    és attól hogy magában egy cb20 lefut, még nem jelenti azt, hogy stabil is a cpu

    szerk:
    ha nem ac setup hanem auto, akkor viszont mi a kérdés?:)
    auton pár magot feltolhat átmeneteileg ennyi feszültségre terhelés függvényében
    viszont ha auto, miután lement a cb nem 4,3ghz lesz az órajel és 1,4v a feszültség

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Goblin12 #35606 üzenetére

    at azért tesztelni is illik, és egy cb nem elég hozzá
    egyébként kb reális eredmény
    tolj cb-ből 20-as verzióval egy tesztet, lássuk a pontot, 4900-4950 környékén kell lennie
    semmi értelme +150mhz-ért agyon feszelni a cpu-t - %-osan még a lóPh@sz kategóriát sem éri el 4150-ről 4300-ra az a +150mhz -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz ETOM #35610 üzenetére

    nem, az azt jelenti defektezettt a ram, és "kiállt hibára" a sw
    bug, azért mert nem jelez hibát, de hiba miatt állt meg a teszt
    de legalább nem restartol/fagy a gép, csak a sw kiüti magát - legtöbbször jelzi a hibákat, de olyat is tud csinálni amit te tapasztaltál

    crucialból ballistix, onnantól igény/pénztárca szerint
    mind jó
    2x8-ból a 3600-os 2021-es e-die chipes - tuti új rev, nagyon bolondot mennek -
    2x16-ból a szintén 3600-os, azok már b-die chipesek
    de ezek mind sr felépítésűek
    2x16-ból az e-die 3000/3200-esek is bitangot mennek, de valamivel szerényebben, viszont azok már dr-ek
    ugyanígy a 2x8 e-die 3000/3200-esek is nagyon jól hajthatók, de azok sr modulok, abból nincs dr

    R̲e̲m̲
    bizony, fosch lesz a fogyasztás
    zeneknek legenergiahatékonyabb üzemmód a végük előtt 20%
    tehát 3800x-nél pl 3,6g, ott brutál módon hatékony
    4g-n is hatékony, de a+10/ kraftért cserébe már +20%-ot eszik
    4,3-4,4-en pedig további 10%-ért már +50%-ot bekér a 3,6g-s szintről
    de kb minden zen így skálázódik ebből a szempontból

    ne törődj vele, hogy üresben nem veszi vissza az órajelet - az egyébként a cnq -
    fogyasztásban nem sok minden látszik ha leveszi, jellemzően 8-10w max
    viszont ha megy a cnq és bármit csinálsz, máris többet bekér, mintha fixen menne az órajel - nagypn felpörgeti a magokat és rúgja a feszültséget -
    attól hogy 4,2-n megy x feszütség mellett, nem fog zabálni, nem kap terhelést
    ha pedig terhelést kap cnq-ból is felpörgeti a magokat, de akkor durván, agresszív ilyen szempontból
    ha letöltőgépnek is használod a pc-t, akkor esetleg érdemes cnq-val foglalkozni, másképp nem
    ráadásul a reszponzivitás is csúnyán el tud veszni cnq mellett

    szerk:
    és limitekkel is tudod szabályozni
    akár edc, akár tdp, akár hő limit
    nagyon szépen be lehet hangolni, de ha most kezdtél zenezni túlzásba még ne vidd
    egyébként win sémáal emlékeim szerint lehet "force" módban tolni a cnq-t, akkor is ha ac setup van
    energia kímélő üzemmódban úgy emlékszem levette az órajelekt, hiába kapcsoltam ki bios-ban a cnq-t
    fix órajel/fesz kombó kezdésnek nagyon jó, majd később ráérzel és akkor lehet játszani tovább

    semekkora feszen nem fog menni ac 4,7g-t, nem tud annyit
    amit te látsz cpuz-ben vagy akáriben, az 1-2 mag átmeneti órajele és feszültsége, terhelés függvényében
    nem mind megy annyit, sőt
    hw info 64-gyel tudod nézni az egyes magok órajeleit, meg fogsz lepődni

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz hokuszpk #35620 üzenetére

    én matekoltam vele
    potosabban manual pbo-nak hívtam ( :
    ha teszem azt adunk egy 3800x-nek 4,5g ac setupot, de a feszültséget befixáljuk 1,3v-ra
    és feltételezzük azt, amit legtöbbször csinál a zen kevés feszültség esetén, miszerint nem omlik össze - ami pedig nyilván azért van, mert valami közli a maggal/magokkal, hogy akkor ő most az ac setup ellenére nem fog a beállított értéken menni, hanem akár jóval kevesebben -
    ez pl lehet valami gyári limit amit korábban figyelmen kívül hagytam/hagytunk, akár az edc, de lehet tdp és hő limit is
    de ha manual is megadjuk a limit értékeit, akkor valósulhat meg kb az ac pbo
    viszont, túl magas feszültségnél 1-2 mag is kaphat így akkora delejt hogy degradálódik
    ez max annak való, aki pontosan tudja melyik sw milyen terhelést ad, és matat annyit bios-ban mint winben ( : nálam ezek megvoltak, de:
    én n m vállaltam be, rizikósnak tartom még így is

    eco módban úgy igazán nem hiszek, illetve cpu-tól és felhasználástól nagyban függ
    ac 3,6g a hozzá passzoló feszen az igazi eco mód egy 3xxx-nek, csak akkor ugye 3,6 a max órajel
    tdp limittel fogva játéknál simán lehet jó a 65w egy 5600x-nél, azt nem vitatom
    játék alatt nem sokat fog enni, boostolja szépen az órajeleket is
    de semmiképp nem "lövi túl" magát
    és mivel hüsi is marad, hő sem fogja vissza a boostot

    én arany középútnak azt mondom vége előtt 10%-kal stop és nyugodtan mehet ac üzemben bármire, anélkül hogy combos hűtés kellene rá
    végének én 3xxx-eknél a 4,4g-t tekintem, az a határ amikor már avx alatt nagyon durván megizzad(na), akkor is ha értelmesebb feszen tudná
    jobb chipnél 4g sima liba, pár kattintás és kis teszt, cserébe le kell mondani pár 100mhz órajelről

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz R̲e̲m̲ #35622 üzenetére

    játék alatt nem tudom mit értesz pontosan - nálam 1080p 60/75 fps-nél kánaán volt 4g-n amiket néztem a 3800x mellett -
    render is tud fűteni attól függ milyen fajta, 4-ghez képest 4,2g 5%-kal gyorsabb, érdemben nem sok mindenen változtat
    laptól is függ mi mit állít és mi mit ír felül, gb lapok mókásak tudnak lenni ilyen szempontból ha nem ismeri az ember őket
    de az msi x470-nél is találtam azért mókát
    azt megpróbálhatod, hogy belövöd 1,2v mellett 4,4g-re a cpu-t
    tdp limitet viszont befixálod pl 100w-ra, az edc limitet 100a-re - hasamra ütöttem, de ennyiből már azért nagyot ment a 3800x is, 3900x pedig annál is jobban teljesít ugyanakkora fogyasztással -

    így játéknál menni fog 4,4g-n minden mag akár - persze ha úgy stabil marad a cpu ekkora feszen -
    rendernél viszont esélyesen minden magot lefog 4,2-re vagy akár alá is - ez egyszerű, megnézed mi történik rendereknél 1,2v@4,2-n, hw info 64-ben az effective órajeleket nézd, az mutatja meg tudják-e a magok az ac setupot, vagy van eltérés egy/több magnál -
    ha biztosan nem adsz neki avx-et és stabil lesz így, akkor ez egy alternatíva a magasabb órajelekre játéknál
    mire kipróbáltam volna eladtam a gépet, úh. gyakorlatban nem tudom hogy menne-e, de elviekben igen
    de én nem ajánlom ha csak most csöppentél bele
    a 4,2 és 1,2v elég renderre akkor hagyd - egyébként tuti elég, max a tdp és edc limittel kell játszanod -, és akkor játék alatt adott a 4,2g biztosan
    és tuti nem főzöl meg semmit
    hwu-nál szoktam látni megküldik 1,35v-tal is cb 20 alatt a 3900x-et ac setuppal 4.3g körül órás tesztre, én azt nagyon erősnek tartom akkor is ha durva vízzel hűt valaki

    szerk:
    ETOM
    biztosan hiba a ram beállításában
    belefutottam párszor mikor kísérleteztem egyes értékekkel - feszültségek, sub timingok -
    amint átpöccentettem a kísérleti értéket magasabbra/kisebbre utána már nem állt ki hibára, hanem szépen lefutott, vagy ha már minimális defektet okozott az újabb állítás akkor hibát jelzett de tesztetl tovább

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz hokuszpk #35628 üzenetére

    sztem inkább eladja és szerez egy c64-et, annyi infot kapott hogy besokkoltuk ( :

    Alpi.
    ezért érdemes a hwi 64-nél nézni az effective órajeleket, ott szépen látszik mi történik
    ne a cpuz és egyéb sw órajelét nézze, amik nem tudnak mit kezdeni a zenek működésével
    de egy cb20 eredmény és a hwi effective órajele teljesen összehangban van egymással
    ha stabilak az órajelek a pont is megvan, ha csökkennek az órajelek a pont sem lesz meg

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz R̲e̲m̲ #35630 üzenetére

    tudom hogy nő a fogyasztás, mondtam én is párszor
    4g 1,1v a sweetspot' igazából, +0,1V +200mhz-ért nem nagy deal sztem - 5% -
    ha meg játéknak elég a 4g akkor kár is jobban belemélyedni
    melónál ott annyit produkál, mint az ájhét' legalább dupla annyi fogyasztással sem fog tudni
    és igen, esélyesen degradálódik 1,3v felett komolyabb terhelésnél ha nincsenek limitek
    ami gyakorlatban annyit jelentene, hogy neked majd az amd esélyesen cseréli ha megmurdel, esélyesen nem látnák/nem is foglalkoznának vele ha nincs külsérelmi nyom
    de ez nem korrekt az amd felé, akkor sem korrekt ha eladod - nagy divat itt tuningotsoselátott' státuszban árulni a szétfeszelt cpu-kat ( : -
    magadnak is csak galiba, szóval értelme nem sok
    ha ez a szint kevés akkor 5950x, ott már lesz érdemi(bb) előrelépés
    vagy egy jól sikerült 5900x, ott még pár száz mhz kényelmesen beleférhet 4g felett, ipc eleve 10%-kal jobb, de ki is kell fogni - most hogy alzán beeset 210e alá már elég jó deal az is -

    fudi2002
    épp az lenne a lényeg, mi történik 100% terhelés esetén - ami ugyanúgy 100 egy cb20-nál mint egy avx-nél is -
    hiába van befixálva az órajel, ha a tdp limitet letoljuk, akkor néhány mag megy ac értéken, többi az meg akár felére is leesik
    és erre vagyunk kíváncsiak, nem másra
    de a többi sw akkor is csak az ac értéket fogja mutatni, mint idle.ben is
    egyébként idle-nél pedig én úgy vettem észre azt mutatja a hwi, hogy az ac értékből mekkora terhelést vesz fel a cpu, ami pedig konvergál a zerohoz

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz HSM #35634 üzenetére

    ha nem leszek hulla elolvasom :R

    szerk:
    közben ránéztem a 3900x-re
    ahogy látom kezd eltűnni az itteni piacról, ahol még van is megdrágulva - kivéve alzát, ezt ők eleve drágábban adták -
    de leginkább alig van
    kíváncsi vagyok végleg eltűnik-e
    alatta ott az 5800x, felette az 5900x, lehet ez a búcsú előjele

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Alpi. #35637 üzenetére

    ebbe én is belefutottam anno - sztem elég sokan -
    de végletekig leegyszerűsítve ugyanaz az ac setup mint a tizenéves x2-k/c2d-k idejében
    feszültség, órajel és kész
    csak tudni kell mire használja az ember a gépet
    ha durva avx-es dolgokra akkor az ac setup ne legyen magas feszültség/órajel kombó, ha csak játékra akkor már lehetnek magasabb értékek is
    utána már lehet finomítani limitekkel is
    a default állapotból érdemes kiindulni, ott szépen látszik egyes terheléseknél milyen feszültség/órajel kombót kap a cpu, és hát már egy cb20-nál sem 1,5v@csillagászati órajelek futnak egyik cpu-nál sem, nyilván nem véletlenül
    egy szálas cb-nél már nyilván sokkal magasabb a feszültség és órajel is, nem is néztem
    100w ppt-nél is éppen lehet 1,5v pillanatnyilag 1-2 magon ha kiboostol, az még simán belefér 100w-ba
    ezt inkább az edc-vel lehet megfogni jobban, de nagyon meg kell találni mi az az érték ahol még sok magon nem lesz kevés, 1-2 magnál viszont nem engedi durván felboostolni - persze ha valakit zavar az a pillanatnyi 1-2 magos 1,5v -
    ezzel az elején én sem tudtam mit kezdeni, már bios lesokkolt amikor látam milyen feszültségek vannak ( :
    degradálni nem ezzel szoktak, hanem magas ac setuppal és durva terhelésekkel
    de ez volt már zen1-nél is, 2xxx-eknél is, és egyértelmű user error, nem az amd sara - ahogy k intelek is degradálódnak/megdöglenek ha a user nem bír magával -
    hő limittel is szépen lehet játszani, végére jöttem rá, a b450m s2h a beállított érték -10 foknál már limitel
    ami nagyon jó, mert így akedves user sokkal kisebb eséllyel süt meg bármit
    ráadásula szenzoroknak an egy tartománya, nem 100% a kijelzett érték, vannak hotspotok is, nagyon jó ha egy lap pl 90 fokos limitnél már 80-on beleszól a játékba
    engem a pbo valamiért nem fogott meg, az ofset sem
    de majd következő gépnél a "manual pbo-t" újra előszedem ( :
    az biztos, vége előtt 10%-kal nagyon nagy teljesítmény van, de amellett nagyon könnyen hűthetőek is ezek a cpu-k - akár teljesen némán, nem ninja/drp4/d14 kategóriás hűtőkkel -
    3900x esetén a 12 mag miatt talán a gyári 3,8-4g lehet a teteje amikor már bőven teljesít, de hűteni még nagyon könnyű - nem zabál -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Alpi. #35639 üzenetére

    persze ha valaki belepiszkál a limitekbe is, vagy eleve az adott lap túl magasra állítja be - vagy kioffolja a user teljesen -
    hogy pontosan mennyi cpu-t degradálhatak azt valszeg' senki nem tudja, az adott user sem feltétlen
    de ák-n is látok olyan "setupokat" a fejem fogom ( :de itt is láttunk szépeket
    aztán megküldik avx terheléssel, ott huzamosabb használat sem kell hozzá hogy nyekkenjenek a dolgok ha a limitek is offosak
    lehet elkaristol az sok évig utána is, csak ugye adott feszen már a magasabb órajel nem megy
    én inkább lemondok az utolsó 10%-ról, de tudom hogy bármire használhatom a gépet tartósan is
    cnq sem kell, számottevő fogyasztás difi nem lesz, de a reszponzivitás akár nagy mértékben is csökkenhet
    ugyanakkor az még mindig birizgálja a fantáziám, az x470 msi-nél hogy a fenében volt olyan alacsony az idle ppt még 3600-os ramok mellett is 4 dimmel, cnq' nélkül
    azzal már annyit evett mint sok lap cnq' mellett
    akinek van fix setupja, különböző lapokkal jó lenne tudni cnq' nélkül adott ramokkal hogy alakulnak a ppt-k
    az msi lappal az intel idle előnye is kb kuka ( :
    de hogy ez az x470 chipset miatt volt, vagy az msi hackelt valamit, passz

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Alpi. #35642 üzenetére

    limiteket így értem:
    a user aszongya' hogy - elég sokszor láttam -
    az amd aszt' mondta, hogy 1,35v mehet 24/7-re - nem tudom honnan szedte és ki, de terjesztik -
    szépen megtolja a 3600-ot 1,35v@4,4g-re, vagy a 3800x-et, 1,35v@4,3-ra, ami épp kijön
    edc, power, hő limitet kitolja az egekbe vagy offolja
    oszt' tolja neki a prime avx-et, meg a jó ég tudja mit
    aztán csodálkozik később - persze ha van megfelelő hűtése is hozzá és már az elején nem nyírt ki valamit, vagy a hővédelem mégis megfogja és letrotyyingolja a magokat -

    az utolsó 10% 3xxx-nál jellemzően a 4g feletti rész - 3900x/3950x-eknél gyanítom kevesebb -
    3100-nál ez volt, 3600-nál is, 3800x-nél is
    persze ha a chip nem annyira jól sikerült akkor 3,8 körül lesz a "mindenes" teteje
    de ezt ugye nagyon könnyű megtudni, meg kell keresni 4g-hez mennyi fesz kell, az már előrevetíti a nagyobb freki feszültség igényét is

    illetve a cb20 is jó kiindulási alapnak
    ott meg kell nézni all core milyen órajeleket és feszültségeket produkál a cpu
    abból esélyesen ac setuppal lehet csinálni +1-200mhz-cel többet, -0,1v mellett

    ezeket leírni sokkal bonyolultabb mint csinálni ( :

    lehet mégis veszek egy gépet, annyi téma lenne, van már videó alapanyag :d
    de lusta is vagyok, meg annyi jó lap van de mindig találok egy-két disznóságot ami 20e ft-os lapnál beleférne, de 45-60e ft-os sávban már nem nagyon akarja bevenni a gyomrom

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz ETOM #35655 üzenetére

    a 3600-oson jobb a chip - 2021-es e-die, biztos új rev - , olyan vígan szalad 3600-on c14-et hogy öröm nézni - ekkora feszen a másik biztos nem, és sztem ilyen szoros időzítéseken sem -
    uv is nagyon megy nekik
    a fekete meg amúgy hülyén néz ki ha kinézet is számít, fehér meg igazi prémium feeling
    de ezek sr modulok, 5xxx biztos jobban szereti a dr-t, 3xxx-et nem tudom mennyi teljesítmény veszik el
    veszel belőle két kitet akkor már olyan mintha két dr modulod lenne
    sok és gyors ram egyben - ha tervezel még pár évig 3xxx/5xxx-ekkel addig kell venni ramot amíg még értelmes áron van, aztán jön a ddr5 és am5, ott már semi nem lesz olcsó, de legalább sokáig elég hitvány is lesz a ddr5-ök, kell hozzá 1-2-3 év mire értelmes időzétéssekkel is lesznek és nem arany árban -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Pityu. #35658 üzenetére

    neweggen ránéztem, akkora horrorokat azért nem írtak, sok gyári döglött van, de az van mindenből
    másik rammal lenne ildomos megnézni azt a lapot
    illetve ha nincs, akkor csak egy-egy modullal
    lehet az egyik csúnyán defektes és az kavar be
    a elállásban vissza tudod dobni, van az msi-nek x470 gaming plus lapja, az korrekt adott árért - 35e körül van -
    4 dimm is xmp 3600-on pöccre ment, tovább nem néztem mert közben eladtam - de gy.b. nézte 4x16-tal is 4000-ig előtte ( : -
    semmi extra, 3800x mellett feszeket nagyon pontosan tartotta bárminemű egyéb állítgatás nélkül, ram fesz is alig droppolt
    5900-et is meghajtott benne a mster, azt már kimaxolni kevés volt

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz ETOM #35679 üzenetére

    nincs asztali gépem most, ránézni sem tudok
    tényleg nem tudom 3xxx-eknél a dr hiánya hoz-e/ha igen mennyi teljesítmény difit, de valaki majd csak megmondja
    én amíg van vennék, drágulni fognak jobban, és lehet később már nem is kapsz mellé ugyanilyet
    akkor legalább ram ki van pipálva és biztos nem lesz szűk keresztmetszet sem a mérete, sem a sebessége

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Pityu. #35690 üzenetére

    pontosan, mehet garba a ram

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Alpi. #35726 üzenetére

    ami működik, nem b@szogassuk'...az it első alaptétetele ( :
    ha meg nem bírunk magunkkal, akkor b@szogassuk' :d

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Create. #35730 üzenetére

    tényleg hibalehetőség
    illetve némi feszültségesés is előfordulhat
    ettől független minőségi kábelekkel gond nem lesz - ha csak az adott gyártásnál nem volt gixer -
    már 15e ft-tól van értelmes minőségi táp full fekete flat kábelekkel - fsp 85+ pro széria, igaz csak a 350w-os ennyi, az 500-as már kemény 20e körül van, az 550-es evga b5 pedig 26e, de az full modu is a fekete kábelek mellé, tud passzívan járni, jó a venti vezérlése és halk, legtöbb ember gépébe bőven sok is -
    mai napig nem tudom megérteni a "design" gépeket
    minden csillibilli', a csillámpóni hányás rgb már-már költői magaslatokban van
    és kecsap'-mustár kábelek virítanak a vga-n meg a 24 pinen ;]
    és sokszor még megfejelik ezt egy aio-val is, aminek a "kábelei" úgy mennek, hogy még az ökörhuggyozás' is kétszer körberöhögi
    de biztos velem van baj ( :...a szépeség pedig szubjektív :d

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Hencso #35734 üzenetére

    abszolút tk ;]
    mindenki 5xxx-eket vesz?
    megtalálta amd az elveszett chipes dobozokat ( : kezd meglátszódni az
    árakon

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz gery14 #35736 üzenetére

    áruló ( :

    zsid
    más itt a tréfa - is -, majdnem 20%-kal kevesebb
    edigiben 5600x nemrég 102e-ért volt, de 106-7e-ért több boltban most is megvehető, nettója kb ua. mint nálatok
    de mink' magyarok jobban élünk, mi minengedhessük' magunknak a 27% áfát ;]

    petimbo
    ebből két szett és kánaán, későbbi 5xxx mellé is
    2133 az nagyon kevés zen mellé, 3000-től élhető
    lapot túl nem bonyolítanám, kissé visszafogva 20e ft-os lap is elég alá
    ha meg csak játék van akkor semennyire nem kell visszafogni abban sem
    ha urasabb' lap kell, mostanában jó áron dobálják az msi 550 gaming plust, elég combos vrm-et kapott, alzán 43e
    a toma ütősebb, ahogy néztem ez a lap inkább design de már erős vrm-mel, 12 magig biztos oké

    N_A_S
    úgy-úgy
    4x sr vagy 2x dr modul a legjobb felállás

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák