Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz hokuszpk #35620 üzenetére

    én matekoltam vele
    potosabban manual pbo-nak hívtam ( :
    ha teszem azt adunk egy 3800x-nek 4,5g ac setupot, de a feszültséget befixáljuk 1,3v-ra
    és feltételezzük azt, amit legtöbbször csinál a zen kevés feszültség esetén, miszerint nem omlik össze - ami pedig nyilván azért van, mert valami közli a maggal/magokkal, hogy akkor ő most az ac setup ellenére nem fog a beállított értéken menni, hanem akár jóval kevesebben -
    ez pl lehet valami gyári limit amit korábban figyelmen kívül hagytam/hagytunk, akár az edc, de lehet tdp és hő limit is
    de ha manual is megadjuk a limit értékeit, akkor valósulhat meg kb az ac pbo
    viszont, túl magas feszültségnél 1-2 mag is kaphat így akkora delejt hogy degradálódik
    ez max annak való, aki pontosan tudja melyik sw milyen terhelést ad, és matat annyit bios-ban mint winben ( : nálam ezek megvoltak, de:
    én n m vállaltam be, rizikósnak tartom még így is

    eco módban úgy igazán nem hiszek, illetve cpu-tól és felhasználástól nagyban függ
    ac 3,6g a hozzá passzoló feszen az igazi eco mód egy 3xxx-nek, csak akkor ugye 3,6 a max órajel
    tdp limittel fogva játéknál simán lehet jó a 65w egy 5600x-nél, azt nem vitatom
    játék alatt nem sokat fog enni, boostolja szépen az órajeleket is
    de semmiképp nem "lövi túl" magát
    és mivel hüsi is marad, hő sem fogja vissza a boostot

    én arany középútnak azt mondom vége előtt 10%-kal stop és nyugodtan mehet ac üzemben bármire, anélkül hogy combos hűtés kellene rá
    végének én 3xxx-eknél a 4,4g-t tekintem, az a határ amikor már avx alatt nagyon durván megizzad(na), akkor is ha értelmesebb feszen tudná
    jobb chipnél 4g sima liba, pár kattintás és kis teszt, cserébe le kell mondani pár 100mhz órajelről

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák