Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz wwenigma #22274 üzenetére

    Tessék: [link] . Végig van mérve 65W PL1 limittel, plusz még némi infó itt [link] .
    De más, igényesebb review-okban is ki szokták emelni, mit tekintenek az adott CPU-nál alapbeállításnak, milyen limitekkel, memóriákkal, stb hajtották a tesztben.

    "CPPC meg intelnél is van, Turbo boost 3.0 a neve neki"
    Sajnos ismét nem nyert. :N A Turbo boost 3.0 gyakorlatilag a "CPPC preferred cores" technológia, néhány kiemelt magot magasabbra tud turbózni, mint az alap, összes magos turbó órajel. Intelnél a CPPC a Skylake generációnál jött be, és a Turbo Boost 2.0-val, Speed Shift néven. Ugyanúgy eszem ágában nincs kikapcsolni, ahogy Ryzenen sem kapcsoltam ki, ha megnézed figyelmesebben. :U

    A "preferred cores" részt pedig azért kapcsoltam le a CPPC technológián belül, mert szvsz káros bizonyos magokat kitüntetni az ütemezőben, amikor ezt semmi nem indokolja, hiszen mind egyforma órajelen van hajtva nálam. PB(O)-val engedélyezni érdemes, anélkül letiltani, ez csak az opció értelmes használata. :U

    (#22275) nuke7: A Ryzen Balanced és High Performance profilokat szoktam használni. :K

Új hozzászólás Aktív témák