Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pikari

    addikt

    válasz frescho #102273 üzenetére

    Két darab 5.25-ös lemezt tartottam meg végszükség esetére. Rossz szektor sincs egyiken se, pedig voltak használva már többször. A 3.5-ös lemezek nálam is döglenek, mint a legyek, eleve csak speckó programmal lehet leformázni a legtöbbet, különben sírnak, hogy hibás a 0. szektor.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • KROK640

    veterán

    válasz frescho #102273 üzenetére

    Ez a görög zsandár volt vagy az itthoni? (Gondolom a Görög a hozzáállása alapján)
    Ciprusiakkal nekem egy tipikus h menj vissza holnap esetem a telefonvételezéskor volt. Átmentem Paralimnibe, hogy vegyek telefont, mert nem volt (volt egy a földközi tengerben lubickolt, miután bekerült oda). Elkléreszkedtem a főnökömtől nagy nehezen azzal, hogy átmegyek a szomszéd városba és veszek telefont, aztán jövök vissza melózni. Már az para volt, mire PARAlimniben találtam egy normális telefonboltot (konkrétan három volt városban) az egyikben 850 eur alatt semmit nem akartak adni, nekem meg volt a projectre 300-350 €urom, a másikban csak ősrégi kamera nélküli 3310-es szintűek voltak, és mind agyonhasználva, de túlárazva. Mivel pont egy telefonos boltból kerültem Ciprusra, így pontosan tudtam mit keresek, meg mit mennyiért éri meg, sőt 2-3 modellre le volt szűkítve a konkrét elképzelésem is.
    Nagy nehezen megtaláltam egy kis boltot, ahol tényleg lehetett normális telefonokat kapni. kajak meg is volt az elképzelésem, hogy mit akarok venni, még az ára is elfogadható volt. Mondom a csajnak, hogy veszek le pénzt a bankba és jövök vissza. Elmentem, nem egészen 10 perc múlva visszaértem, látom h a bolt zárva, rács lehúzva az eladó ciprióta csaj (aki mellesleg egy fiatal igen szemrevaló fajta volt) épp nyitja a kocsiját, hogy lépne. Mondom neki : WTF? Itt vagyok ahogy mondtam. Mire a válasz, hogy de ő csak délig van nyitva, jöjjek vissza holnap. Ná, ne b*ssz már még majdnem 10 perc van délig. Mire mondta, hogy jajj mire visszanyitná a boltot, elővenné a telefont, elvégeznénk az adminisztrációt stb, addigra már régesrég lejárna a munkaideje, és neki nem fizetnek ennyit. Jöjjek vissza holnap. Ezzel beült a kocsijába és elhajtott.
    Másnaop visszamentem, jóval korábban - naná h a főnök boldog volt mikor ismét elkéreszkedtem, ráadásul ugyanazzal az indokkal - már legalább céltudatosan rögtön a kis bolthoz. csaj bent volt, mintha mi sem történt volna fogadott. Mondom neki h akkor a Lumia 630-at kérném. Aztán mire lepapíroztuk, beállítottuk, vettem még 8GB memkártyát meg egy headsetet, valóban eltelt egy óra. Még jó félórát beszélgettünk, közben szóba került honnan jöttem, hogy 2 hónappal azelőttig gyakorlatilag kollégák voltunk, mert ugyanazt csináltam mint ő, csak 9-19 óra között stb, és mondta h nekem tök jó lehet, ő egész életébe ide volt bezárva a szigetre még sosem járt Cipruson kívül (huszonvalamennyi volt, tehát nem öreg, de már nem is túl fiatal) és hogy már bárhol máshol, - akár magyaroroszágon is - élne, csak ne itt kelljen. Végül zárásig azaz délig dumáltam vele, utána elköszöntünk egymástól és mentem vissza dolgozni ő meg haza. Többször terveztem, hogy még meglátogatom, de sosem jött ki többet úgy a lépés. Gondolom nem tudta mit beszélt, amkor azt mondta h MO-n is szívesebben élne mit Cipruson... Pláne azzal a munkamorállal. De ott ez a természetes, később megtanultam.

    Igen, szerintem a haveri körben is azért terjedt el akkoriban a floppy meghajtó mert filléres tétel volt. Sokaknak VC151 esetleg 1541II volt, egy valakinek VC1571. Nekem addigra volt egy VC1541, két VC1571, és egy VC1571II is.

    Az 1.44-es floppyt főleg eleinte szerettem volt egy, majd 2-3 amit a suliba hordtam (még akkor nem volt PC-m) rajta voltak a kedvenc játékaim, az irományaim stb, jó volt, hogy egy lemezen minden elfér. Később mikor meglett a 366-os Celeron, akkor rendszeresen másolat készült a gépre is róla, hisz igazán nem sokat foglal stb.
    Akkor már kevésbé szerettem mikor letöltött mp3-akat, és hasonlókat kellett hordozgatni, de az már sok évvel később volt.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák