Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ityam

    senior tag

    válasz Fred23 #95812 üzenetére

    "Érdekes lesz, ha megcsinálod. Ahogy nő a felbontás, a PCI-os kari fps-ei úgy váltanak majd zuhanórepülésbe. :D"
    A tesztsoromban nagy felbontásváltozást nem eszközölök. Mert mint írtam nem arra vagyok kiváncsi hogy melyik kártya mit nem tud hanem arra hogy mit tud.
    Amikor még a maga idejében nekem egy radeon LE@radeon DDR OC kártyám volt akkor sem játszottam semmit 1024x768ban mert nem éreztem reálisnak(pedig a monitorom tudta és ahogy olvasom ez sem általános tudást jelentett). Ebben az időszakban én úgy gondolom hogy aki játszott az 800X600ban játszott ha megengedhette magának, de biztos sokan ragadtak 640x480-on az élvezhető játékminőség miatt.Ezért nem szerettem a korabeli teszteket mert elsütöttek pár 1280X1024 es tesztet. neadjisten 1600X1200 at. Biztos volt egy szűk réteg akit érdekeltek ezek a felbontások, de én nem gondoltam akkoriban hogy ezekkel a kártyákkal ilyenben kéne játszani. illetve azt sem hogy az ilyen nagy felbontású tesztek valós üzemű módra reális képet adnak.
    Akkoriban még a 16 bit vs 32 bit is nálam bőven megkérdőjelezhető kategória volt, hogy minek 32 bit. Még ha az én karim pont jó is volt benne.

    [ Szerkesztve ]

  • ityam

    senior tag

    válasz Fred23 #95814 üzenetére

    Sajnos nekem már akkor is kevésnek érződött a 30FPS átlag. Engem már akkor is zavart ha kicsit is 20 alá esik a FPS(ha jól emlékszek akkoriban a counter stike valamelyik 0.x es betajat nyomtam nagyban a sulis társakkal és fontos volt a röccenésmentes játék akkor is a jó kill/deat arányhoz). Manapság természetesnek veszik hogy akkoriban a 25FPS átlag jó volt. Nekem akkor sem volt jó. Ma már nekem a 60 FPS fix is jó, de valakiknek azóta a 240HZes monitoron rossz ha 100 az FPS. Személyes preferenciák biztos mindig megvoltak hogy ki mit tartott jónak minden időszakban.
    Nekem annyi emlékem van hogy nem játszottam 1024x768-ban mert sokkal gyorsabb volt a 800x600 és az nekem fontosabb volt.
    De másik tesztelnivaló nekem abból az idősakból. akkoriban jött be az FSAA. Ezzel próbált hódítani a 3dfx ha már a 32 bittel nem tudott ügyebár(nah jó volt 24 bite amelyek között mai napig nem tudom ténylegesen mekkora képminőségbeli különbség volt).Nekem akkoriban nagyon kellett keresnem hogy mennyi difi van a 16 és 32 bit között. Én nagyon nem láttam akkoriban hogy megéri bármennyi sebességet is feláldozni a 32 bit javára, hiába mondták az osztálytársak hogy hát már 32 bit a jó csak.
    Abban az időszakban én tudod mit csodálltam? Az aniso filteringet. Még minden újságban AA tesztek voltak mert az volt a menő, esetleg becsúszott oár teszt AA+AF teszt is, de csak AF es teszt nem volt. Pedig én azt bámiltam hogy egy quake 3 mennyivel szebb egy 16X aniso filteringel mint análkül, amikor minden marha az AAra gerjed amikor nekem semmi pleszt nem adott képminőségre az AA. Arra valahogy vak voltam(mondjuk most a vagyok még). Akkoriban a radeonom nagyon kis sebességromlással tudott AF-et. Az Nvida karik sokkal többet lassultak vle arra emléxek, a Voodookkal kapcsolatban meg nem is tudom, hogy hogy álltak az AFhez. Mert hát AAt nyomták akkoriban(nekem érthetetlen módon mert alapból is lassúaknak éreztem a kártyákat, hát még az AAval agyoncsapott eredményeket látva éreztem, hogy hát ez aztán totál fölösleges)Ezt is majd le kéne tesztelnem mert ez is érdekel.
    Keresek is képet difire. Ki mit kapcsolna be AAt vagy AFet ha választani kell:
    sajnos jó képet nem találok amit kerestem ahol fél kép AA nélkül másik AA val illetve fél kép AF nélkül és AFel.
    Rakok be 2 képet AA+AF nélkül illetve AA és Anisoval. Kinek tetszik jobban a képeken az AA és kinek az AF a képeken:
    [NOAA NOAF]
    [AA és AF]
    Hát én a mai napig nem látom az AAt a képeken, de az anisó szépsége az egész képen(nah jó leginkább a feljárót kell nézni) a szemembe vág.Hogy lehet aniso nélküli mosott kép jó bárkinek is? Legalábbis szerintem.
    Szóval szívem szerint én csinálnék egy nagy tesztet ahol csak aniso van bekapcsolva mert az szerintem látványos javulást hoz. Azzal melyik kari mit tud.
    Valszeg anno is csináltak volna ilyen tesztett csak akkoriban nvidiapárti volt a sajtó és nem szabadott csak anisos tesztet csinálni, Csak AAsat csináltak valamiért amiben jó volt az nvidia elvileg.

    [ Szerkesztve ]

  • arn

    félisten

    válasz Fred23 #95824 üzenetére

    Nem az a lenyeg meddig el az ember, hanem hogy milyen minosegben :) szobadiszkent a rosseb akarna 120 evig elni.

    [ Szerkesztve ]

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • Pikari

    addikt

    válasz Fred23 #95826 üzenetére

    Én szerencsére huszonévesen rájöttem, hogy az életemben van egy RPG karakter, aminek a statjait nem hanyagolhatom el: én magam. Úgyhogy perpill heti 10 órát sportolok.

    Persze ha az ember sportolni kezd, az első egy-két év brutális. A tuti tipp az, hogy apránként kell elkezdeni, ha valamiből csak 1-2 db megy, vagy csak pár másodperc, akkor annyit kell belőle csinálni, nem szabad erőltetni. Következő héten lehet hozzá adni 1 db-ot, vagy 1 másodpercet, aztán szép apránként összeáll az, amit az ember elképzelt.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • Pikari

    addikt

    válasz Fred23 #95828 üzenetére

    Annyira azért nem. Sokan, akik retróznak, a saját fiatalságukat, és a fiatalságuk erejét, az akkori élményeket keresik, csak épp rossz helyen.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • KROK640

    veterán

    válasz Fred23 #95824 üzenetére

    Én is mindig 800×600-ban játszottam, mindenféle élsimitást kikapcsolva, csak legalább 18-20FPS legyen meg, ha 24+ is megvolt az külön öröm :)
    Sokáig 16 biten játszottam ,mert nem nagyon láttam a különbséget, viszont sokat számított sebességben.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • ityam

    senior tag

    válasz Fred23 #96767 üzenetére

    Köszi az infót. Ez is jó hír hogy megy az E8600 benne pedig az sincs a supported procik között. Közben ma tűnt fel hogy pénteken megyek egy olcsóbb packért, amiben van egy E5300 as proci. Lehet az lesz az ideális jelölt a gépbe. Alapból 800-as FSB nagy szorzó. Könnyen lehet hogy az 1066 os FSB-vel 3.5 GHz körül elmuzsikál. Retro teszteknél a 4 mag úgysem oszt vagy szoroz. Mondjuk a 8ezres széria a nagyobb cache miatt lehet jobb választás lenne, de abban nem vagyok biztos hogy van itthon, ezért lehet, hogy arra most nem ruházok be külön.

    [ Szerkesztve ]

  • jokeph

    nagyúr

    válasz Fred23 #96773 üzenetére

    Akkor viszont a Q6600 is jobb lehet (tudom, nem 8MB hanem 2*4 MB az L2 cache), de akkor is több mint a kisebb procik 2-3 MB-ja. :D

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

  • KROK640

    veterán

    válasz Fred23 #96773 üzenetére

    Ami nem meglepő, hiszen a C2D-k (most eltekintve a 2000-es széria 2GHZ alatti változataitól, illetve a korai 6000-esektől) jellemzően ugyanabban az órajeltartományban vannak, függetlenül attól, hogy 4000, 5000, 6000, 7000 vagy 8000-es széria. Amivel sokkal inkább szegmentálják őket az az FSB (ez már egy közepes lapban bőven variálható) és a cache, ami igen széles skálán mozog a 2000-es széria 1MB-jától egészen a 8000-es széria 6MB-jáig. Ezt viszont semmilyen alaplappal nem tudod pimpelni, amennyi van, annyi van.

    Ezen procik sebessége így végül döntő többségében három fő tényezőtől függ :
    1. órajel
    2. FSB
    3. L2 cache

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • Fücsök007

    őstag

    válasz Fred23 #96790 üzenetére

    Alapvetően azonos frekin és FSB-n nem túl nagy előny a nagyobb gyorsítótár. A lényeg, hogy ne 1:1 arányú osztás legyen ramnál, mert pl. 667MHz vs 1200MHz+ között ég és föld különbség van amikor megfelelő játékot futtatunk. Ugyanúgy skálázódik a mobil T7600 is egyébként, csak az elindul 200MHz FSB alatt is, így jobban kimutatható vele a skálázódás Aopen lapban, mivel 533MHz -től 900MHz+ fölött is hajtható a memória tuning mellett. :D
    Sőt még Core Solo procik is hasonlóan skálázódnak, csak ott kisebb freki is elég a ramoktól a kb. fele annyi teljesítmény miatt. :))

    [ Szerkesztve ]

  • jokeph

    nagyúr

    válasz Fred23 #99657 üzenetére

    A "T"-s széria nem hoz lázba, vissza tudom fogni a "K"-s CPU-kat "T" szintre, meg még a béka segge alá is akár.
    Mindhármat olyan helyről vettem, ahol garantáltan nem voltak tuningolva, mindegyik első gazdás volt, "H"-s és "B"-s lapokban. :))

    #99660KROK640: 6600K-t előbb eldobnám, nem tudtam 4,5 GHZ fölé srófolni (értelmesen), a 7600K-m viszont simán ment 4,8-at is, napiban, 4,9-et csúcsra (benchelgetni), és hangyányival erősebb az IGP-je is - alapból is erősebb és nem csak a MHZ-ek miatt jobb.
    9. gen-ig megvan a DDR3, és lap is létezik hozzá, pl H310-esben.
    A 6600K-m egy Gigabyte H170-es lapban van, és 4*4 GB DDR3L 1600-as ramokkal van megfűszerezve, létezik Z170-ben is DDR3-as lap, szintén Gigabyteból, pl.

    #99661DarthSun: a wattmérő meg kiakadt a 4 GHZ-en járó Presinél. ;]

    #99662Pista0001: az IGP sokat fejlődött a 6., de főleg a 7. gen-ben a 4. genhez képest.
    NFSW szintű játékokra simán alkalmas (kipróbáltam, Pentium G4560-al - 7. gen, 2c/4t, HD610 IGP), 1600*1200-ban vitte nyél grafon, de mellé kell rakni a ramokat hogy DC-ben menjenek.

    [ Szerkesztve ]

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

  • jokeph

    nagyúr

    válasz Fred23 #99671 üzenetére

    :K
    G4560-al sincsenek ilyen problémák (HD610), használtam bő egy évig, aztán ismerős szüleinek raktam össze egy gépet, abba került (így a szemem előtt van), kb. csak YT-re meg tartalomfogyasztásra van használva, H270-es Asus Prime lapban.

    Régebbiek közül nekem SLOT1/s462/s478, kicsit későbbiekből s1366 és s2011.
    Az s775/AMx socket családokat is kedvelem, rengeteg lehetőség és átfedés van közöttük.

    #99672KROK640: ami lázba tudna hozni, az egy 5.gen i7-5775C Broadwell. Eléggé ritka, és több szempontból is érdekes CPU, a 6200-as Iris PRO IGP is megér egy misét benne.

    #99675Czo: ha le akarod cserélni valamikor az 5775C-t, gondolj rám. :D

    #99677DarthSun: Kell is a jó táp.
    Az IS7-et most a Corsair VX450-el hajtom, kényszerűségből be kellett tennem az FSP HEXA+ 600-as helyére, ezen ugyanis nem szétszedhető már a 24 pines ATX csati, a VX450-en viszont igen.

    Mert hát miért is ne a +4 pin a FAN csati és a jumper felé esne ? :D
    A 20 pines ATX csati másik felén meg annyi hely van hogy focizni lehetne.

    [ Szerkesztve ]

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

  • KROK640

    veterán

    válasz Fred23 #99742 üzenetére

    Azért jár a fejbeveregetés annak aki leragasztotta azzal a cimkével a gyönyörű dobozt, ami így kb semmit nem ér.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • Pista0001

    addikt

    válasz Fred23 #100318 üzenetére

    Azért WASD, mert könnyű kiejteni, és hogy megsz*passák a franciákat. ;] Ti hogy ejtenétek ki a ZQSD-t? :P

Új hozzászólás Aktív témák