Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bile Demon

    őstag

    válasz benedekco #45809 üzenetére

    Ez a CF kártya megoldás azért született, mert ezen át praktikusan gyorsabban lehet a programokat rámásolni. Előtte a DOS 6.22-t a 20 éves NONAME lemezekről telepítettem. :) volt CDROM driver floppyn és a többit CD-RW-n adagoltam a nagy gépről. :)
    Aztán gondoltam átmásolom rá a rendszert, bootolhatóvá teszem, és annyira bevált, hogy úgy is maradt...

    Gondoltam összehasonlítom a HDD-vel, megnézem melyik mit tud.
    BUS MASTER driver nélkül ilyen 8-9MB/s-t tudnak.
    Azzal 22-25MB/s.
    Tervezem, hogy teszek bele HDD-t is, mert olyan hangulatos és retro, ahogy a pörög és a fej mozog.

    Hangkártyák, persze, gondoltam rá.
    A GUS-t eléggé begyűjtötték már és felment az ára...
    1994-nyarán volt GUS Classic kártyám, az a nagyon hosszú piros és tele volt szárnyas jumperrel. :)
    1MB DIP RAM.
    Szép volt jó volt, de rövid idő után a Sound Blaster vonalra visszatértem a kompatibilitási problémák miatt.

    AWE32/64-et annyira nem ismerem. Mármint, hogy pontosan mivel is tud többet, mint az SB16.
    Ha jól sejtem, akkor a hangminta visszajátszás az kb. ugyanaz: Sztereó 16bit 44kHz
    Csak az OPL3 helyett / mellett van más szintetizátor is?
    Milyen szoftverekkel lehet kihasználni?
    A kompatibilitásra gondolok. SB16 kompatibilis hangminta visszajátszást feltételezem, hogy van.
    És a MIDI visszajátszás? Az OPL3-at is emulálja és szól valahogy "kompatibilitási módban" és Windowsos szerkesztő prg.-vel lehet csak kihasználni a hullámtáblát?
    Kicsit nagy a kavarodás, úgy emlékszem volt sokféle változat.
    Melyik a nyerő, mire érdemes figyelni?

    GM kiegészítő kártyából mit érdemes nézni? (kompatibilis, elérhető, megfizethető)

    Bruhe

Új hozzászólás Aktív témák