Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kirkri

    addikt

    válasz mzso #265 üzenetére

    Én az Erste változatról tudok nyilatkozni, de gondolom a többinél is hasonló elven működnek.

    Egy állandó egy forintos limit van a kártyán, amit te meghatározott időre és tranzakció számra meg tudsz változtatni az internet bankon (vagy a telebankon) keresztül.

    Tegyük fel beállítod, hogy ma 21:32-től holnap 12:00-ig összesen 2560 forintot lehessen csak leemelni a számládról a kártyával. Amint letelt a beállított idő intervallum, visszaáll az 1 forintos limit a kártyán.
    Illetve mint említettem, tranzakció számot is meg kell adni, tehát például az említett idősávban csak 1 vásárlást lehet indítani a kártyával.

    Sok esetben a virtuális kártya nem is kártya, csak egy kártyaszámot küldenek el neked, hiszen csak internetes vásárlásra lehet őket használni, tehát csak az adatok kellenek róla. (Az Erste változat valóban bankkártya kinézetű, de nincs benne sem mágnescsík, sem chip)

    Amíg csak az eBay-en vásároltam, addig nem volt virtuális kártyám, de mostanában egyéb kínai webshop-okban is szoktam vásárolni, ahol előfordul, hogy nem lehet PayPal-el fizetni, és ott már nem akartam megadni a "rendes" bankkártyám adatait.

    [ Szerkesztve ]

    21 éve a Prohardveren! ™

Új hozzászólás Aktív témák