Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • laspring

    tag

    válasz mdk01 #21647 üzenetére

    Aksim 400 literes. 6fő vöröshasú pirája és egy gibbiceps lakja. Növényeim néhány tő Annubias barteri meg egy vizipáfrány. Korábban volt egy hatalmas fodros vizikehely benne, de az szép lassan kipusztult. Növények pusztulnak és a barna alga mindent ellep.
    Több mint 2 éve indult az akvárium, akkor egy Eheim Classic 600-as szűrővel, meg vmi 70W-nyi T5-ös fénnyel. De a szűrőben volt SZAT gyanta. Ekkor a 80-90centis fodros vizikehely brutál szépen nőtt, pedig nem is nagyon tápoztam, de gondolom az új aljzat meg kövek elég sok tápanyagot tartalmaztak még.
    Aztán cseréltem szűrőt, egy Eheim Professionel 3 1200 XL (2080)-ra. 4 liter Eheim Mech és 8 liter Seachem Matrix szűrőanyagot pakoltam bele, de a SZAT gyantát már elhagytam, mert mit tudtam én hogy mire is jó az..
    Tápozgattam hébe-hóba heti egyszer, öntöttem bele carbo-t mikor nem felejtettem el, vizet 50%-ban cserélgettem 2-3 hetente.... a gyönyörű fodros vizikehely szép lassan mintha rothadni kezdett volna, foszlott elfelé minden levele. Barna alga meg csak nőtt!
    Nemrég lett elegem ebből és elkezdtem foglalkozni jobban az aksival, utána olvasni és fejlesztgetni:
    - Odysea 4x54W lámpát kapott Sylvania 865+Grolux csövekkel, napi 9 órában
    - Easycarbo adagolás adagolópumpával napi ~10ml világítás bekapcsolásakor
    - Profito adagolás heti 2x (ez még kézi)
    - Elkezdtem vízparamétereket mérni, nitrit nincs, nitrát 50mg/l fölé is tud menni
    - Szűrőt kitakarítottam, raktam bele 250ml Purigen-t
    További tervek:
    - pár gyorsan növő növény telepítésével megpróbálni lehúzni a nitrátot
    - ha ez kevés lenne akkor egy nem túl nagy szat gyanta már készenlétbe van helyezve, bármikor be tudom rakni a szűrőbe

Új hozzászólás Aktív témák