Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • paulo92

    tag

    Sziasztok!
    A napokban csináltattam új szemüveget Budapesten a Örsön található Opticworldben.
    A szemvizsgálatot kb. egy hónapja csináltattam egy szemész szakorvosnál (régóta hozzá járok, megbízok benne)
    A felírt vény alapján a szemem:
    jobb: -1,5, - 1,75 - 180 fok
    bal: -1,5, -1,75 -- 170 fok és a kettő mögött /62

    A korábbi szemüvegemen a jobb lencsém 1,75 helyett 1,25-ös volt, míg a bal 1,5-ös. és a / jel mögötti érték 61-es.

    Tegnap ahogy átvettem a szemüveget, éreztem, hogy valamiért a jobb lencse elég kellemetlen. Rögtön szóltam is, az eladó hölgy rögtön elvitte megvizsgálni a szemüveget. Megállapította, hogy az értékek pedig megegyeznek a felírtakkal, és mondta, hogy biztos idő kell, míg megszokja a szemem.
    Ma is próbáltam hordani a szemüveget, de továbbra is kellemetlen.(kicsit szédülök és fáj tőle a fejem, eddig ilyen sosem történt, pedig már régebb óta szemüveges vagyok és elfogyasztottam pár szemüveget is..) Aztán rájöttem, hogy ha a jobb szememmel a lencse bal része felé nézek keresztül (közel a kerethez -alapból persze nem így nézek, csak próbálgattam, hogy mégis mi gond lehet...) tejesen éles a kép, míg minél inkább jobbra nézek benne, egyre életlenebb a kép. Ez mitől lehet? Illetve ez az érzés lehet attól, hogy még az orvosi vizsgálaton nagyon nehezen tettem különbséget az 1,25 - 1,75 - ös lencsék között és mégiscsak túl erős lenne nekem ez a lencse? Vagy esetleg a lencse van rosszul csiszolva? Mit lehet tenni ilyen helyzetben?
    Válaszotok előre is köszönöm!
    Zoli

Új hozzászólás Aktív témák