Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Bodz #40719 üzenetére

    Nem gondoltam meg magam, majd a hallgatózás után döntők. Csak nem minden áron váltok.

    Ha a Nad marad, akkor átmenetileg szoftver, aztán egy dedikált hangerőszabályzó/előfok. (Schiit vagy myryad pl.) de amúgy előfokos dac lenne hosszú távon. R2R 11 vagy amit jobb áron találok használt piacon. Most is van egy ud 501.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • válasz Bodz #40719 üzenetére

    De a 40 Hz az nem nagyon mély. :D Szerintem a 40 Hz alatti hangok a nagyon mélyek. 30 Hz alatt meg wtf mély.

    Az akusztikus zenénél egy adott hangnak a felharmonikusai jóval hangosabbak szoktak lenni, nem annyira zavaró, ha pl egy számban a basszusgitár E húrjának vagy a zongora kontra E alaphangját (41 Hz) nem hallod. Sőt, sokszor le is szokták vágni, mert zavarja a teljes hangképet. :D Szóval simán jó kompromisszum oda egy 5-6.5", mivel az alaphang léte nem olyan fontos.

    Az elektronikus zenében viszont minden esetben az alaphang szokott a leghangosabb lenni basszusnál, s ez alapján masterelik a számot. Ha azt nem hallod, akkor cseszheted a basszust. A konzumer szettek (kazettás rádiótól a Microlabig) persze emelnek 80-100 Hz körül, hogy a 40-50 Hz körüli alaphangú basszusmenet második felharmonikusát felerősítik és így a basszus hangereje újra egyensúlyba kerül. Sőt, a bögreszettek ezt hatványozottan csinálják a harmonikus torzítással. :D De stúdió monitoroknál nincs ilyen kiemelés vagy torzítás, ezért zavaróan hiányosan fog szólni az elektronikus zene, ha nem megy elég mélyre. Ezért kell a 8", még akkor is, ha a középtartomány rovására megy az a pár Hz-nyi plusz.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Új hozzászólás Aktív témák