Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Scorpl0l

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni egy probléma megoldásához, ami az asztali PC-m hangrendszerével kapcsolatban merült fel a tegnapi nap folyamán.

    A hangrendszer a következő: két darab M-audio bx8 d3 monitor csatlakozik egy M-audio AIR HUB-hoz, mely USB-C kábellel csatlakozik a PC alaplapjába. Mindhárman ugyanabból az aljzatból veszik fel az áramot. 2021 április legeleje óta használom ezt az audio konfigot.

    A probléma a következő: a tegnapi nap folyamán vettem észre, hogy az egyik monitor változó intenzitású berregő/zúgó hangot ad ki attól függően, hogy mennyire van leterelhelve a GPU. Kipróbáltam, konkrétan %-os pontosággal összefügg a hang intenzitása a GPU kihasználtáságával. Azóta megpróbáltam több dolgot is, de sajnos egyelőre nem találtam megoldást. A következő dolgokat csináltam eddig:

    - megcseréltem a két monitort, de a probléma nem szűnt meg, tehát feltételezem a probléma nem az AIR HUB-bal, hanem a monitorral van
    - újratelepítettem drivereket és egyebeket
    - állítgattam audio sample ratet a windowsban
    - megpróbáltam kihúzni minden egyéb, az alaplapba becsatlakozó kábelt az AIR HUB kábelén kívül

    Eddig a pontig soha semmilyen egyéb probléma nem volt a hangrendszerrel. Valaki találkozott valaha hasonlóval? Köszi :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák