Hirdetés

2019. március 23., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-01-13 11:22:51

Mobilarena

Kedves Érdeklődők!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#17001) malwy

malwy
(senior tag)

Üdv!
Genius 1255A megfelelt hangminőség terén, hangerőben viszont nem.

Mik a továbblépési alternatívák?

Edifierek ahogy néztem szintén 20-22 RMS/doboz.
HF 1800A ahogy néztem, papíron +10, mindössze és hangban rosszabbra tartják.

Nem tudom ezeknek a gyári értékekre (RMS) mennyire lehet adni, de kategorizálni gondolom kb. megteszi.

Köszi a választ!

(#17002) harry válasza malwy (#17001) üzenetére

harry
(PH! kedvence)

Valamelyik 20-30k közti ModeCom-ot nézd meg szerintem. [link]

[ Szerkesztve ]

(#17003) olymind1

olymind1
(fanatikus tag)

Azt hiszem igazán beleszerettem az R1900TII-mbe. Először az tűnt fel mintha nem lenne a mélye, vagy nem működik megfelelően, közepes basszus és hangerő mellett. Aztán meghallgattam ezeket és kiderült, hogy mégis van rendes basszusa is, még a Kick5 is hallhaható és berezeg tőle a billentyűzetem az asztallal együtt, mindezt fél hangerőn és torzítás nélkül. Gyönyörű hangzásuk van, nem csak a klasszikus zenék tisztábbak és részletesebbek, hanem minden más is. Még néhány mp3 hallgatása közben is olyan hangszereket hallok amik idáig mintha ott se lettek volna.

Ha tehetném vennék hozzá még egy párt és lenne belőle egy nagyon szépen szóló térhangzású rendszerem.

Másnak is ajánlani tudom :))

(#17004) malwy válasza harry (#17002) üzenetére

malwy
(senior tag)

Köszi a tippet, vhogyan utánajárok!

(#17005) ZozzHUN válasza malwy (#17001) üzenetére

ZozzHUN
(PH! addikt)

Genius 1250B (1255A utódja) kb 25%-on ordít már, kiváncsi lennék mihez vagy szokva :D

(#17006) harry válasza malwy (#17004) üzenetére

harry
(PH! kedvence)

Esetleg másik hangkártya? Nem tudom, mid van most.

(#17007) Proci64

Proci64
(tag)

Megvettem a Trust Wave Tytan 2.1-hangfalszettet és meg kell említsem a kérkedőknek,hogy nem volt rossz választás részemről...normál használatra teljesen kielégítő a hangzása,persze nem kell csodát várni de nem is írnám le mint ahogy sokan teszik...sőt mobiltelefonra megfelelő zenelejátszó program telepítése után (poweramp) és FLAC-formátumú zenével egyszerűen lenyűgözően szólal meg!!!! Telt erőteljes tiszta hangzás...Gondoltam megosztom a tapasztalatomat :DD

„ Akkor tanulsz meg igazán káromkodni, amikor autót vezetni tanulsz. ”

(#17008) B1T3 válasza Proci64 (#17007) üzenetére

B1T3
(PH! addikt)

Ha nem lenne komolyabb viszonyítási alapom, és vennék látatlanban egy ilyen kategóriás 2.1 hangfalat, ugyanezt írnám én is. ;)

(#17009) Proci64

Proci64
(tag)

A "nagyokkal" persze nem érhet fel...De a maga szegmensében szerintem nem rossz választás...és pont :DDD

„ Akkor tanulsz meg igazán káromkodni, amikor autót vezetni tanulsz. ”

(#17010) malwy válasza harry (#17006) üzenetére

malwy
(senior tag)

Igen, egy előerősítő, illetve megfelelő forrásanyag nagyban lendít a hangerőn (is) :)
Saját használatra tökéletes, csak közben előfordult, hogy "koleszbuli" keretében egy nagyobb termbe szorult, ahol elfogyott már az ereje. És a hangminőségben előrelépést+hangerőben is szeretném/szerettem volna megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#17011) harry válasza Proci64 (#17009) üzenetére

harry
(PH! kedvence)

Mesélj kérlek, mik az összehasonlítási alapjaid. Mert amíg az nincs, addig semmit sem ér a véleményed magában. Nem bántásból mondom, de ha valaki valamihez nem ért, nem tapasztalt eleget, nem fogja tudni reálisan megmondani, hogy az most a többihez képest milyen, ez logikus.

malwy: és mint koleszbuli, az gyakori alkalom? No csak mert ha ritkán kell nagyobb teljesítmény, nem lehet kölcsönkérni valakitől izmosabb felszerelést? Teszem azt felénk a koliban van stúdió kör, hangtechnikával, onnan azért el lehet kérni aktív falakat is.

[ Szerkesztve ]

(#17012) malwy válasza harry (#17011) üzenetére

malwy
(senior tag)

Nem olyan gyakori, nem is cserélem le 30k-s modecomre emiatt a 7k körül akciósan beszerzett 1255a-t :D
Érdeklődtem mindössze.
Ez a koli meg max nevében az, vagyunk 23an... :DDD

(#17013) PuMbA válasza malwy (#17012) üzenetére

PuMbA
(PH! félisten)

Milyen hangkártyád van?

(#17014) bookninja válasza Proci64 (#17007) üzenetére

bookninja
(tag)

na meg aztan az okostelokban altalaban eleg jo minosegu DAC-ok vannak...

(#17015) B1T3 válasza bookninja (#17014) üzenetére

B1T3
(PH! addikt)

Tudom, irónia. Azonban az elég szégyen (a gyártóra nézve), hogy az okostelefonomra dugva szebben szól a hangfal/fejhallgató/fülhallgató, mint simán a laptopra. :D Legalábbis én így hallom. Szóval ha egy olcsó 2.1 hangfalat vesz, akkor nyilván nem költ még legalább annyit egy hangkártyára is, ezért nem biztos, hogy hülyeség, amit írt.

(#17016) bookninja válasza B1T3 (#17015) üzenetére

bookninja
(tag)

hat ez teny, nem gondoltam vegig. trust "hangrendszerhez" nyilvan folosleges egy musiland vagy xonar u. :)

(#17017) malwy válasza PuMbA (#17013) üzenetére

malwy
(senior tag)

Változó a forrás. Néha egy teló, néha laptop integrált, néha asztali realtek, meg volt Prodigy HD2-m régebben.

(#17018) alvarezlopez

alvarezlopez
(kvázi-tag)

Hali!

Akarok venni, egy jobbfajta aktív hangfalpárt! Tudnátok mondani az Edifier R1600t -re valami olyan alternatívát, amit lehet kapni idehaza?

(#17019) PuMbA válasza alvarezlopez (#17018) üzenetére

PuMbA
(PH! félisten)

PCGear-nél lehet kapni, csak nem most kapod meg :) Alternatíva, de az Edifier azért jobb minőségben tuti...

[ Szerkesztve ]

(#17020) tomiee85

tomiee85
(őstag)

Sziasztok!

Tudom ez nem árfelmérős topic, de: Egy Edifier S330 mennyivel ér kevesebbet mint egy S330D? (Van egy amit eladnék mert végre albérletben is van helyem a jó kis sztereó rendszeremnek.)

Köszönöm ha tudtok segíteni.

(#17021) alvarezlopez válasza PuMbA (#17019) üzenetére

alvarezlopez
(kvázi-tag)

Tényleg, megtaláltam!

Meg találtam olyat is, hogy Alesis Elevate 3, meglepően olcsón, valaki próbálta már azt a típust?

[ Szerkesztve ]

(#17022) Zoli133 válasza PuMbA (#17019) üzenetére

Zoli133
(PH! addikt)

Én még 22k-ért vettem pár hónapja. az 56U-t. :Y

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#17023) B1T3 válasza alvarezlopez (#17021) üzenetére

B1T3
(PH! addikt)

Én egy 23700 Ft-os árat találtam hozzá, az a nyers adatokat nézve sok.

(#17024) PuMbA válasza alvarezlopez (#17021) üzenetére

PuMbA
(PH! félisten)

Nem próbálta, de az Alesis-ről jókat nem mondanak...

Zoli133: most az U nélküli kerül annyiba :) Mi a különbség az U és a sima között?

[ Szerkesztve ]

(#17025) Zoli133 válasza PuMbA (#17024) üzenetére

Zoli133
(PH! addikt)

Az U az új verzió, van a hátulján egy USb port ahová BT modul tehető, ezen kívül semmi.

200 Ft volt a különbség mikor vettem, ha másra nem telefon töltésre még jó lesz az a port. :)

[ Szerkesztve ]

(#17026) B1T3 válasza Zoli133 (#17025) üzenetére

B1T3
(PH! addikt)

Illetve a simánál rögzített a tápkábel, az U-nál pedig nem, nem?
Sima, U.

(#17027) Zoli133 válasza B1T3 (#17026) üzenetére

Zoli133
(PH! addikt)

Igen ez lemaradt, pedig az is szempont volt vásárlásnál, hogy a tápkábel moduláris.

(#17028) alvarezlopez válasza PuMbA (#17024) üzenetére

alvarezlopez
(kvázi-tag)

Akkor szerintetek érdemesebb megrendelni egy Edifiert? Fura hogy nem mondanak jót az Alesisről, szintijüket próbáltam eddig, meg hallottam az M1 -es passzív hangfalait és nálam ütöttek rendesen. Persze attól még lehet ez az "Elevate 3" ratyi. Lehet az ember ilyenkor csak a nevet fizeti meg :)

Na akkor gyüjjön inkább az Edifier, az a biztos? Az R1900t amúgy lehet kapni 30 alatt? Mert ha megéri akkor lehet inkább egy olyanra ruháznék be.

(#17029) PuMbA válasza alvarezlopez (#17028) üzenetére

PuMbA
(PH! félisten)

R1900T jó, gyűjjön :)

[ Szerkesztve ]

(#17030) olymind1 válasza alvarezlopez (#17028) üzenetére

olymind1
(fanatikus tag)

Kb egy hete vettem 31-ért az R1900TII-m, és szerintem is igencsak megéri a pénzét.

(#17031) tomiee85 válasza tomiee85 (#17020) üzenetére

tomiee85
(őstag)

Valaki erre? Mennyivel volt drágább a S330D mint a sima S330?

(#17032) PuMbA válasza tomiee85 (#17031) üzenetére

PuMbA
(PH! félisten)

30-ért eladhatod :)

(#17033) alvarezlopez válasza olymind1 (#17030) üzenetére

alvarezlopez
(kvázi-tag)

Na akkor meg is van a választás, köszi mindenkinek.
Meg tudnád írni hol vetted, mert én csak olyan oldalakat találok, ahol azt írják: "Már nem forgalmazzuk a terméket"

(#17034) olymind1 válasza alvarezlopez (#17033) üzenetére

olymind1
(fanatikus tag)

PlazaMarket-ben, de azóta eltűnt a kínálatukból, hogy miért azt nem tudom, esetleg kérdezz rá e-mail-ben.

(#17035) Ereshkigal válasza olymind1 (#17034) üzenetére

Ereshkigal
(őstag)

Lehet mi vettük meg az utolsó kettőt. :)

cli; hlt

(#17036) PuMbA válasza alvarezlopez (#17033) üzenetére

PuMbA
(PH! félisten)

PCGear :)

(#17037) tipuka

tipuka
(PH! addikt)

b@sszus 220volt -ban akartam venni edifier r1900-ast, de már nem forgalmazzák a honlap alapján. pedig szegedi boltjuk is van, tökéletes lett volna, mert pest nekem nagyon messze van, és 2k-rt drága a szállítás nekem... :( még mindig nincs valami alternativája ennek a csodahangcuccnak? :DDD ha kisebb hangerejű van, de minőségben pompás szintén, jó nekem olyan is, mert nem bontok házat, csak bő 20 négyzetméteres szobába kellene. :DDD a pcgear-ben néztem még, amit mondtatok, de sok a szállítási költség, és még nincs is ha jól nézem háztól házig gari, mint az ipon vagy pcx-nél, mert akkor még 1x bele is férne a költség :)

.▪ *-▪- -▪*- ▪- - -▪*-->>> Új bontatlan Alfawise T2056 eladó <<<--▪-*▪--▪ .-▪* -▪ -▪.*-- ....már 10 éve a hardveraprón...

(#17038) StSanya válasza tipuka (#17037) üzenetére

StSanya
(őstag)

BestByte - jó drága mondjuk, de ingyenes a szállítás, meg lehet boltjuk a környékeden is.

Itt olcsóbb, de abszolút ismeretlen a bolt...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#17039) tipuka válasza StSanya (#17038) üzenetére

tipuka
(PH! addikt)

Köszönöm, de egyik helyen drága a szállítás, másikon meg a cucc 36k-rt :Y
De ne mondjátok már, hogy nem létezik alternatíva, mert az lehetetlen. :)

.▪ *-▪- -▪*- ▪- - -▪*-->>> Új bontatlan Alfawise T2056 eladó <<<--▪-*▪--▪ .-▪* -▪ -▪.*-- ....már 10 éve a hardveraprón...

(#17040) PuMbA válasza tipuka (#17039) üzenetére

PuMbA
(PH! félisten)

Alternatíva van, csak természetesen valamivel gyengébb :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#17041) tipuka válasza PuMbA (#17040) üzenetére

tipuka
(PH! addikt)

pont ezt néztem is :)) árban tetszik, csapjak mellé egy asus xonar dx/d1-et vagy annyit nem dobna ezen a hang cuccon? alaplapi relatek-m van most. ascrock z77 pro 3-é. ha nem doba rajta, akkor valami jobb is jöhet az iponból, mert akkor beletudnám fektetni a hnagkártya árát jobb hangcuccba. esetleg 2.1, ha van, de elég a 2.0 is :))
ha úgy nézzük 6k ft-tal olcsóbb, de sokkal gyengébb, h 6k-val olcsóbb? :) vagy ez miben nyilvánul meg a gyengébb szó? :)
néztem 3,5k-val olcsóbbal van az U betü nélküli, az csak az usb-s részben különbözik meg a rögizett tábkábel.
utóbbi mennyire okozhat nekem problémát? mert az usb-s részét nem hiszem kihasználnám.

[ Szerkesztve ]

(#17042) tylerddd

tylerddd
(PH! addikt)

Hello!

2.0-ás rendszerre lenne szükségem, tabletre, laptopra lenne kötve és elsősorban nyelvórákon hanganyagok meghallgatásához kellenének. A plafon 10 ezer pénz. A Genius SP-HF800A vagy B már kellemes teljesítménnyel bír és 10 alatt van. Persze bármilyen ötletet szívesen fogadok!

Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#17043) PuMbA válasza tipuka (#17041) üzenetére

PuMbA
(PH! félisten)

Ja, veheted az U nélkülit :) Xonar DX meg alap mellé, sokat dob...

[ Szerkesztve ]

(#17044) harry válasza PuMbA (#17040) üzenetére

harry
(PH! kedvence)

Biztos gyengébb? Mert az ok, hogy olcsóbb, de pl. az Edifier is volt 22k körül régen...

(#17045) tylerddd válasza tylerddd (#17042) üzenetére

tylerddd
(PH! addikt)

Az SP-HF1250B-t is nézegettem, abban még több szufla van és az is 10 alatt.

(#17046) PuMbA válasza harry (#17044) üzenetére

PuMbA
(PH! félisten)

Hát tesztekben "szétesősebbnek" írják :)

[ Szerkesztve ]

(#17047) tipuka válasza PuMbA (#17043) üzenetére

tipuka
(PH! addikt)

akkor nem okoz problémát a rögzitett kábel ugye? :)
fura, h 1 év gari van az U-sra és a simára meg 2 év :DDD
vagy esetleg másik tipus van még a tartsojodban? :)
pcx-nél 21.750 huffff most. :))

[ Szerkesztve ]

(#17048) Haart

Haart
(PH! addikt)

Hi, milyen olyan hangfalak (2.0) vannak amik tudnak optikai bemenetet?

WOT klántagokat keresek, aki szeretne kötetlen maradni és FUNból játszani az jelentkezhet nálam. Jó légkör, családias hangulat. Ha kedved tartja csatlakozz!

(#17049) tylerddd válasza Haart (#17048) üzenetére

tylerddd
(PH! addikt)

Szerintem semmilyen, esetleg 2.1-es házimozirendszerek.

(#17050) andorra válasza tipuka (#17047) üzenetére

andorra
(őstag)

Szerintem, várd meg, amíg ajándékba kapsz egyet! Annál olcsóbb nincs.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.