Hirdetés

2019. március 25., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-01-13 11:22:51

Mobilarena

Kedves Érdeklődők!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#38001) Attila0 válasza Attila0 (#38000) üzenetére

Attila0
(senior tag)

Illetve később laptopról filmek lejátszására. És tudom hogy arra jobb az 5.1, csak valahogy még sincs rá igényem!

(#38002) mekker válasza alphamooncam (#37999) üzenetére

mekker
(őstag)

Engem érdekelne ez a Fiio dac. Ha optikán kiviszem neki a jelet, akkor továbbra is lehet távirányítóval szabályozni a hangerőt, ugye?
Illetve még azt szeretném kérdezni, hogy ezek a 10-20 ezres külső DAC-k hogyan viszonyulnak egy Xonar DX-hez képest? Tudom, hogy egy hangkártya több mindent tud, itt a hangminőségre gondolok. Talán a PC zaját is kevésbé szedné fel, bár ez eddig sem igazán volt zavaró.

Don't hate the player, hate the gémeskút

(#38003) Degeczi válasza mekker (#38002) üzenetére

Degeczi
(PH! nagyúr)

Természetesen nem, mert a digitális kimenetre a TV csatorna eredeti hangsávja kerül, bármilyen módosítás nélkül - így a TV hangerószabályozása sem hat rá (rossz is lenne, gondolj csak bele: ennek a kimenetnek a célja, h házimozi erősítőt köss rá - miközben a TV saját hangerejét teljesen letekered, hiszen nem akarod, h a TV hangszórói is szóljanak...)

Általában vmivel jobb tud lenni a külső DAC egy hasonló árú hangkártyánál, mert a hangkártyán jóval több egyéb alkatrészt is megfizetsz. De durva különbség itt már nem jellemző.

(#38004) geri1111

geri1111
(lelkes újonc)

Sziasztok!

Laikusként belevágtam az itt ajánlottak alapján Pc-hez Asus Xonar D1 hanghártyához egy Thonet & Vander Kürbis Bt hangfalszett megvásárlásába, amit meg is kaptam, ki is próbáltam ....el vagyok a hangjától ájulva:)

A hangfalat próbaképpen megnéztem tv-n mivel itt írta valaki hogy nagyon szépen szól igaz fejhallgató kimenetről csatlakozik.
Amennyire időm engedte olvasgattam a fórumot és így találtam a bejegyzést ahol ajánlották az alábbi Dac-okat:
FiiO D03K Taishan és D07 DAC-ot + Microlab Solo 6c hangfalpárt.

Az lenne a kérdésem, hogy a Microlab Solo 6c helyett tudnátok -e olyat ajánlani ami Bt csatlakozással rendelkezik, vagy nincs ebben a kategróiában és maradjak a Solo 6c-nél?
Másik kérdés melyik Dac-ot vegyem a tv-hez (lg 42la660) d03k vagy D07?
Esetleg valamilyen egyéb javaslat van valakinek?
Annyihoz ragaszkodnék, hogy a tv-s hangfal távirányítós legyen a hangerő változtatás miatt opcióként Bt csatlakozással.
Keret amit maximum szánnék rá max 50-60.000 Ft
Köszönöm a segítségeteket előre is.

(#38005) thornadoj válasza geri1111 (#38004) üzenetére

thornadoj
(fanatikus tag)

A microlab teljesen jó választás lesz, és mivel két bemenete van, így például egy ilyennel meg is tudod oldani a bluetooth csatlakozását is. A daccok kötül én csak a D03K-t ismerem, de nem hiszem hogy egetverő különbég lenne a kettő ill. a xonar D1 között. Viszont valószínűleg nem is hozza ki a maximumot a solo 6C-ből.

(#38006) nexus6

nexus6
(fanatikus tag)

nem tudja valaki, hogy egy creative t20-at hol lehet meghallgatni budapesten?

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#38007) newmoonlight

newmoonlight
(fanatikus tag)

Jajjj már, hát senki nem bír válaszolni (#38006) nexus6-nak? :( Mi ez az antiszociális érzéketlenség?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#38008) newmoonlight válasza nexus6 (#38006) üzenetére

newmoonlight
(fanatikus tag)

Nem. :N

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#38009) nexus6 válasza newmoonlight (#38008) üzenetére

nexus6
(fanatikus tag)

köszi, semmi gond... még sokat jár az agyam melyik kis hangfallal járok a legjobban. néztem a z623-at meg a t20-at. meg néztem még aktív hangfalakat is, azok kicsit drágábbak de minőségben sokkal jobbak. a hit-be szeretnék egyszer eljutni...

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#38010) newmoonlight válasza nexus6 (#38009) üzenetére

newmoonlight
(fanatikus tag)

Hoppili, a z623-mal máris ugrottunk egy árkategóriát az eredeti t20-hoz képest. Ha belefér még egy ilyen (ló)ugrás akkor hallgass meg mondjuk egy Mackie MR5-öst, amitől már tényleg csak egy tyúklépésnyire van az MR6-os. Ha viszont idáig eljutsz agyban, akkor tényleg vétek lenne nem az MR8-ast elhozni. Nem ironizálok. Megtörtént eset. (Az enyém... :U )

Ha viszont mégis maradsz a t20-as ársávjában, akkor (még az üzletben!) hallgass meg egy Thonet & Vander Grub-ot is: Nekem is volt, tetszett is, csak a PC kikapcsolt állapotában volt egy percenként jelentkező (lassú őrületbe kergető) "dübbenése". Ha viszont a hangfalat kapcsoltam ki, 50Hz-en úgy búgott, mint egy szerelmes öszvér... :O

(#38011) llacee válasza nexus6 (#38009) üzenetére

llacee
(senior tag)

Bose-t tudsz hallgatni par boltban

(#38012) Ferdzsoo válasza PuMbA (#37957) üzenetére

Ferdzsoo
(PH! addikt)

Tegnap megjöttek az állványok, szépen belőttem a monitorokat a hallgatási pozícióba, illetve a mélyládát is. Annak ellenére hogy a szoba akusztikája igen gyatra, olyan hangzást sikerült elérnem a hallgatási pozícióban hogy aztak... mintha egy másik rendszer lenne.
Rengeteget számít hogy fülmagasságba kerültek a monitorok és hogy a mélyládát is végigmásztam a földön.
Bár ahogy felállok és elmegyek a szoba más pontjára összeomlik az egész, de ahol hallgatom ott nagyonjó lett...
Nem gondoltam volna hogy ennyit számít az állvány...

A felnőtt férfit egy dolog különbözteti meg a gyerektől, ... ...a játék ára...

(#38013) PuMbA válasza Ferdzsoo (#38012) üzenetére

PuMbA
(PH! félisten)

Király :K Igen, amíg nincs rendben az akusztika és az elhelyezés addig nem hallod a hangfal teljes tudását és felesleges a hangrendszer komponenseket még jobbra cserélni. A hallgatási pozíciód mögötti részen mi van Nálad? A faltól mennyire vannak az állványok? Két hangfal között mekkora a távolság?

[ Szerkesztve ]

(#38014) Ferdzsoo válasza PuMbA (#38013) üzenetére

Ferdzsoo
(PH! addikt)

A hallgatási pozíció mögött sima festett egyenes falfelület midnen nélkül, ez is szörnyű tisztában vagyok vele, valami ki lesz találva, a falhoz közel vannak az állványok, épp annyira hogy a kábelek a monitorokból szépen elférjenek ne törjenek meg de ennyi. Konkrétan 5-10cm-re van a faltól. A két hangfal közötti távolságom viszont elég jó kb. 3,5 méter.
A legfőbb baj hogy ez egy téglalap szoba és a falakon nincsen SEMMI! De sehol. Nah ez rémálom. :DDD
De rajta leszek az ügyön...

Igen, jónak érzem, kb. egy fél méterrel tudnám összébhozni őket, 3m-re.

[ Szerkesztve ]

(#38015) PuMbA válasza Ferdzsoo (#38014) üzenetére

PuMbA
(PH! félisten)

Akkor készülhetsz a következő nagy ugrásra, mert amint a mögötted levő falat "megcsinálod" megint bődületes javulást fogsz kapni, ez legyen a következő lépés :) Nekem egy sok polcból álló nem szimmetrikus szekrény vált be a legjobban mögöttem. A 3,5m már lehet már kicsit sok a hangfalak között. Rendesen hallod középről például az énekhangot? A túl nagy távolság azt okozhatja, hogy széthullik a középső tér.

[ Szerkesztve ]

(#38016) newmoonlight válasza Ferdzsoo (#38014) üzenetére

newmoonlight
(fanatikus tag)

Hát... van egy rossz hírem... :U

A monitorok mögötti falakról sajnos le kell verni a vakolatot, úgy hogy az előbukkanó téglafal fugáiból is ki kell kaparni a habarcsot min. 25mm mélységig. Ezt vissza kell javítani üvegszál erősítésű, 98%-os kiszáradási foknál ISO 6580-as szabvány szerinti Rockwell 540-540 keménységi fokú műgyantával, amelyre max. 0,5mm-es fugavastagsággal, 50 mm vtg., 2580 kg/m3 tömegű csiszolt gránitlapokat kell felragasztanod.

Ugyanez megy a mennyezetre és a padlóra is. (Amit előtte a vasbeton-szerkezetig le kell tisztítani.)

A monitorok előtti falfelületekkel még ennyi gondod sincs. Ott csupán mindent be kell burkolnod 260 db/cm2 csomószámú, 32 mm vtg-ra nyírt bagdadi perzsaszőnyeggel. (Bármilyen mintázatú megfelel.)

A zenehallgatás közben magadon viselt ruházatodra (azon túl, hogy lehetőleg mamusz legyen rajtad és -lehetőség szerint borítsd be magad egy subaszőnyeggel, amin csak a füleidnek vágsz ki 1-1 lyukat) különösebb szabályok nincsenek.

Ja, majd elfelejtettem! Az ajtót is be kell falaznod offkórsz, mert megtöri a másodlagos hangvisszaverő felületek középtartományba eső akusztikai homogenitását. :K

(#38017) Ferdzsoo válasza PuMbA (#38015) üzenetére

Ferdzsoo
(PH! addikt)

Srácnak alattam mi baja? :U

(#38018) EnterR válasza Ferdzsoo (#38017) üzenetére

EnterR
(PH! kedvence)

Túlragozzátok :DDD

PSN: SaberNexus

(#38019) thedarKnight

thedarKnight
(senior tag)

Aztan olyankor mivan, hogy ha nem fer el semmifele 2.0 doboz a TV melle? Sajnos amit ebbol ki tudok hozni az egy sound bat lesz. Nem en szabom a helyet, szoval a butorral nem tudok mit csinalni.

(#38020) Attila0 válasza thedarKnight (#38019) üzenetére

Attila0
(senior tag)

Számítógépasztal sincs a közelben, vagy a tv monitor is egyben? Szóval ha megoldható akkor én a számítógép/laptop hangdobozait használnám, gondolom egyszerre úgysem szólna a kettő!

[ Szerkesztve ]

(#38021) Géb89

Géb89
(senior tag)

Hali. Ez jó lesz ,. nem? Ott a vidi róla.

[ Szerkesztve ]

(#38022) Attila0 válasza Géb89 (#38021) üzenetére

Attila0
(senior tag)

Ha sok basszust akarsz akkor tökéletes. :C

(#38023) Géb89 válasza Attila0 (#38022) üzenetére

Géb89
(senior tag)

Sokat,há :DD De most komolyan. Basszust, úgy basszust,hogy zörögjön,de ne én húzzam le,rá az eget. :D

[ Szerkesztve ]

(#38024) Attila0 válasza Géb89 (#38023) üzenetére

Attila0
(senior tag)

Olvasd el az összefoglalót és megtudod mi a baj a kettő pont eggyel! :DD Magyarul én, inkább kettő pont nullásat vennék.

[ Szerkesztve ]

(#38025) Géb89 válasza Attila0 (#38024) üzenetére

Géb89
(senior tag)

Sajnos most pont 2.0-s van, és a térerő nagyon babrálja. idegesítő,. meg zúgolódós.

(#38026) Attila0 válasza Géb89 (#38025) üzenetére

Attila0
(senior tag)

És miből gondolod hogy a 2.1-es jobb lesz?

(#38027) Géb89 válasza Attila0 (#38026) üzenetére

Géb89
(senior tag)

van sub-ja :D és akkor ez? 40W ja. és a teló nezavarja, ha hivnak, vagyha sms jön

[ Szerkesztve ]

(#38028) Attila0 válasza Géb89 (#38027) üzenetére

Attila0
(senior tag)

Én ezt venném! Amúgy a 2.1-nek sem jobb a mélye mint a 2.0-nak csak több.

(#38029) Géb89 válasza Attila0 (#38028) üzenetére

Géb89
(senior tag)

(#38030) Attila0 válasza Géb89 (#38029) üzenetére

Attila0
(senior tag)

Igen!

(#38031) dzsi23 válasza Géb89 (#38025) üzenetére

dzsi23
(őstag)

Még mindig ezek a retek 2.1-ek... :D Azt hittem, már lebeszéltünk róla. Vegyél nyugodtan ilyet, addig úgysem teszel le róla, amíg nem tapasztalod meg, hogy nem jók. A mobilos zajnak meg semmi köze ahhoz, hogy 2.0 vagy 2.1.

(#38016) newmoonlight és (#38018) EnterR:
Miért ragoznák túl? Attól, hogy valamihez nem értetek, vagy számotokra felesleges, mert nem vágytok többre, másnak még hasznos lehet. 2-3 hónapja írtatok ide először, és azt sem tudtátok, mi fán terem a jó hangzás. Inkább hallgassátok meg azokat, akik jobban értenek hozzá. :U

[ Szerkesztve ]

(#38032) Attila0 válasza dzsi23 (#38031) üzenetére

Attila0
(senior tag)

Pár évvel ezelőtt nálam is hasonló 2.1 váltott egy műagyag hangszórópárt de, már én is kezdek rájönni hogy hiba volt.

(#38033) Papabear195 válasza Géb89 (#38029) üzenetére

Papabear195
(tag)

Szia!

Ha a mostanival az a bajod, hogy nincs rendes árnyékolása, akkor nem biztos, hogy ezzel jobban jársz. Már jó ideje ilyen hangfalam van, a hangjával nincs gondom, de "mobil hívás előjelző funkciója" ennek is van, és a bébi őrt is jó messze kell tőle tartani, ez is hajlamos összeszedni a különböző jeleket. Megvétel előtt mindenképp teszteld le valahol.

(#38034) mekker válasza newmoonlight (#38010) üzenetére

mekker
(őstag)

"Ha viszont mégis maradsz a t20-as ársávjában, akkor (még az üzletben!) hallgass meg egy Thonet & Vander Grub-ot is: Nekem is volt, tetszett is, csak a PC kikapcsolt állapotában volt egy percenként jelentkező (lassú őrületbe kergető) "dübbenése". Ha viszont a hangfalat kapcsoltam ki, 50Hz-en úgy búgott, mint egy szerelmes öszvér... :O"

Még mindig az ön rendszerében van a hiba, nem értem minek ezt felhozni.

[ Szerkesztve ]

Don't hate the player, hate the gémeskút

(#38035) Géb89

Géb89
(senior tag)

Na, akkor most magyarul, Mindegy melyiket veszem abból a szempontból, mindegyik fogja jelezni pár mp-vel előre azt,hogy hívásom lesz, vagy sms ameddig csak 600 euró alatt veszek bármilyen hangfal szetteket?

[ Szerkesztve ]

(#38036) Attila0 válasza Géb89 (#38035) üzenetére

Attila0
(senior tag)

Ha az a baj hogy bejeleznek a hangfalak akkor nem a csere lesz a megoldás mert nagy valósínűséggel ugyanott leszel mint most.

[ Szerkesztve ]

(#38037) emiki6

emiki6
(PH! addikt)

Melyik Ayra a legjobb, ha szabad ilyet kérdezni?

(#38038) Tomacko válasza dzsi23 (#38031) üzenetére

Tomacko
(őstag)

".... 2-3 hónapja írtatok ide először, és azt sem tudtátok, mi fán terem a jó hangzás. Inkább hallgassátok meg azokat, akik jobban értenek hozzá. :U"

Nem akarok war-t indítani, DE. 1. Hogy ki mikor regisztrálta magát a fórumra, nem mérvadó abban, hogy mióta hallgat zenét. 2. Hogy ki mikor mennyit írt a fórumon, szintén nem mérvadó abban, hogy mióta hallgat zenét. 3. Hogy ki mennyire ismeri, nem ismeri az aktív dobozok világát, szintén nem mérvadó megint csak a zenehallgatási szokások, tapasztalatok terén. 4. Mivel nem ismerem az előtörténetet, nem jegyezgetem meg és fel, hogy ki mikor kezdett zenét hallgatni, vagy mi volt a kezdő hozzászólása x hónappal, évvel ezelőtt. Ezért ha most azért dorgálod le, mert ő hónapokkal ezelőtt hallgatott életében először zenét, avagy előtte Sokol rádió szinten, akkor az előző 3 pontot hagyd figyelmen kívül ;]

No offense, éljenek a csajok :) és legyen mindig hideg a sörötök :)

[ Szerkesztve ]

JVC HA-M55X http://hardverapro.hu/tag/tomacko Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S

(#38039) thedarKnight válasza Attila0 (#38020) üzenetére

thedarKnight
(senior tag)

Semmi.
Igazabol en filmnezeshez vennek hangfalat azokat meg a TV melle illene tenni!

(#38040) Attila0 válasza thedarKnight (#38039) üzenetére

Attila0
(senior tag)

Világos! Csak már korábban is leírták hogy az árához képest a soundbar nem szól túl jól.

[ Szerkesztve ]

(#38041) Attila0 válasza Attila0 (#38040) üzenetére

Attila0
(senior tag)

Szóval azt kell megnézni hogy soundbarral jobban szól-e a tévé mint nélküle! különben csak kidobott pénz lesz.

(#38042) Géb89

Géb89
(senior tag)

DE kajak nemértem. a Logitech, amit linkeltem, az a videóba sztem jól szól, akkor mér kell azt mondani,hogy sz@r? Valaki tud még más logikát is adni neki? Vagy mi? És valaki lehet pont nemjót fogott ki a sorban, és neki azér nemjó, de másnak a másik attól még lehet jó,vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#38043) PuMbA válasza Géb89 (#38042) üzenetére

PuMbA
(PH! félisten)

Videóból nem lehet megállapítani, hogy mi szól jól :) Néztél már koncert videót YouTube-on? A hangminőség kritikán aluli és semmi köze nincs ahhoz, amikor ott vagy egy koncerten.

(#38017) Ferdzsoo: Úgy gondolta, hogy túlzásba vittük a dolgot, de ez még távol van attól :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38044) Géb89 válasza PuMbA (#38043) üzenetére

Géb89
(senior tag)

Akkor ennyi erővel, majdhogy mindegyik csak rossz, ha úgy veszed.

(#38045) itt olyan lehet,hogy nincs.

Attila0 és esteleg tudnál róla videót csinálni a 1250b-ről, hogy mennyire zavarja a teló hivás sms előrejelzése? Hogy alig hallani, vagy pedig nagyon krepeg?

[ Szerkesztve ]

(#38045) PuMbA válasza Géb89 (#38044) üzenetére

PuMbA
(PH! félisten)

Élőben kell meghallgatni a hangfalakat vagy véleményt kérni olyantól, aki hallotta ezeket és tapasztalt :)

(#38046) Attila0 válasza Géb89 (#38042) üzenetére

Attila0
(senior tag)

Akkor még-egyszer! Az a baj ezekkel hogy, két kisebb szatellit hangszóróhoz tartozik egy viszonylag nagy mély láda ami aztán teljesen felborítja a hangzást. Hidd el hogy tapasztalatból beszélek!

(#38047) Géb89 válasza Attila0 (#38046) üzenetére

Géb89
(senior tag)

Esetleg tudnál róla videót csinálni a 1250b-ről,vagy megmondani, hogy mennyire zavarja a telóhívás sms előrejelzése? Hogy alig hallani, vagy pedig nagyon krepeg ?

(#38048) Attila0 válasza Géb89 (#38047) üzenetére

Attila0
(senior tag)

Ne haragudj a kérdésért de, te valami telefonos ügyfél-szolgálatot végzel? Mert ha ez a helyzet akkor én a helyedben megfontolnám a füles használatát. Bár lehet hogy rosszul látom a helyzetet!

[ Szerkesztve ]

(#38049) Géb89 válasza Attila0 (#38048) üzenetére

Géb89
(senior tag)

:D Azért érdekel, mert engem nagyon zavar, ha a teló bezavar :D

(#38050) Attila0 válasza Géb89 (#38049) üzenetére

Attila0
(senior tag)

Ha nem muszály akkor ne a hangszórók közelében tartsad a telefont! Szóval az eredeti kérdésedre válaszolva, igen, valószínűleg a B1250-nél is fennállna a probléma.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.