A HP korábban már megerősítette, hogy jövőre Windows 8 alapokon nyugvó internettáblával szeretne előrukkolni, vagyis az Android szövetséghez való csatlakozás helyett inkább a Microsofttal fűzi szorosabbra a szálakat. Az Übergizmo értesülései szerint az új táblagépes platform belső tesztelése már jelenleg is folyik, méghozzá a 99 dollárért kiszórt webOS-alapú TouchPad segítségével. Pletykák szerint tehát a HP készüléke alkalmas a Windows 8 Preview Edition ARM változatának futtatására, mely az erőforrásigénnyel kapcsolatban mindenképp jó hír lehet. A Windows Phone platformból kölcsönzött Metro UI a Windows 8 internettáblákhoz optimizált változatában is központi szerepet kap, melyben az alkalmazások indítására használható „csempék” az ikonokhoz hasonlóan kötött méretűek, ám a widgetekhez hasonlóan számos extra információ megjelenítésére alkalmasak.
Windows 8 a TouchPad fedélzetén?
Hirdetés

Középkategóriás vagy prémium telefon? Nézd meg, melyik éri meg jobban 2025-ben!
PR Ha őszintén közelítünk a témához, akkor viszonylag gyorsan ráláthatunk azokra az érvekre, amik végül segítenek a döntésben.
- Kapcsolódó cégek:
- HP
Azóta történt
-
xpPhone 2 – Windows 7 mobil 18 órányi beszélgetési idővel
Újabb Windows-alapú telefonnal rukkolt elő az ITG, mely a számos ráncfelvarrásnak köszönhetően extrém hosszú beszélgetési idővel bír.
-
Olcsó TouchPad webOS fejlesztőknek
Európai és amerikai fejlesztők is kedvező áron juthatnak hozzá a 32 GB-os TouchPad modellekhe.
-
Samsung táblagépek Windows 8 alapokon
A nagyobbik dél-koreai gyártó is Windows 8 alapokon nyugvó táblagépekkel készül.
-
Mozilla Firefox – Metro kezelőfelülettel
A Windows 8 táblagépek rohama előtt elkészülhet a Mozilla népszerű böngészőjének Metro kezelőfelülettel is kompatibilis kiadása.
Előzmények
-
Újabb frissítést kapott a TouchPad
A webOS-alap készülékek fejlesztése ugyan leállt, de a HP továbbra is elkötelezett a terméktámogatás iránt.
-
Windows 8 táblagépekkel készül a Dell
A Dell World 2011 alkalmával megerősítést nyertek a Windows 8-alapú táblagépekkel kapcsolatos pletykák.
-
Kiszórja a TouchPad készleteit a HP?
Az Egyesült Államokban a 16 GB belső memóriával szerelt webOS táblagép már 99 dollárért is elvihető, míg a 32 GB-os variáns ennek másfélszeresébe kerül.
-
HP TouchPad - ennél több kell
Kétmagos processzor, IPS kijelző és webOS 3.0 operációs rendszer, azaz a HP belépője a táblagép-piacra.

- Milyen billentyűzetet vegyek?
- OLED, Mini-LED, IPS, VA, TN - melyik panelt válaszd 2025-ben?
- Motoros topic
- Milyen légkondit a lakásba?
- Amatőr csillagászat
- Csíkszélességben verné az Exynos 2600 a Snapdragon 8 Elite 2-t
- Synology NAS
- ZIDOO médialejátszók
- Le Mans Ultimate
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- További aktív témák...