Két méretben érkezik az iPhone 16 is, ahogy az elmúlt évek generációi is tették. 6,1 hüvelykes kijelzővel szerelik az iPhone 16-ot és 6,7 hüvelykes panellel az iPhone 16 Plust. A keret továbbra is alumínium, de vannak új színek, a kijelzőt fedő edzett üveg viszont 50%-kal erősebb az első generációs Ceramic Shieldnél. A kijelző 2000 nites fényességet ér el napfény alatt, sötétben pedig az Apple szerint 1 nitre képes elsötétülni a panel az iPhone 16-on. A frissítés kapcsán nem hangzott el semmi, valószínűleg maradt a 60 Hz.
A telefonok formáján változás, hogy a hátlapi kamerák egymás alatt vannak, illetve a telefon keretének jobb oldalán ott a kamera gomb. Ez amellett, hogy fotózáshoz használható, az Apple Intelligence funkciókhoz is bevethető, egy kattintással képes lesz beolvasni a kamera által látottakat, majd releváns információkat adni a kiírt dolgokról, legyen az egy bicikli, egy poszter vagy egy kutya. Az elektromágneses, tehát tényleges fizikai mozgást nem végző gomb nyomás mellett érzékeny érintésre és simításra is, amit a kamera alkalmazásban lehet használni különböző funkciók előhívására, például egyszerűbb zoomra. A főkamera továbbra is 48 megapixeles, opcionális 24 vagy 12 megapixeles mentéssel. A 2x nagyítás natívan 12 megapixelben ment a nagy felbontású szenzor adatait felhasználva, de friss algoritmussal. Az ultraszéles kamera maradt 12 megapixeles, viszont újdonság az autofókusz, így használható makró fotózáshoz is. Videózásban újdonság a 4K 60 FPS Dolby Vision felvételek rögzítésének lehetősége, illetve a Vision Pro szemüveggel visszanézhető térbeli fotók és videók készítése.
A tavalyi iPhone 15 Pro telefonokból átköltözött az iPhone 16-ba a kétállású némító helyére az akciógomb, amire új parancsokat is be lehet állítani, például automatikus fordítást előre megadott nyelvekkel.
Az új iPhone-ban az Apple szerint jóval intelligensebb lett Siri is, ami részben köszönhető az új A18-as SoC-nek. A második generációs 3 nanométeres gyártási technológiával készülő chip hatmagos CPU-t kapott, 16 magos a Neural Engine, és 17%-al nagyobb a rendszermemória sávszélessége, ami javítja a hatékonyságot és a gépi tanulásra építő feladatokat. Egy rakás Apple Intelligence funkciót felsoroltak a bemutatón, amik körül hatalmas kérdőjelek vannak, hogy mikor lesznek elérhetők az EU-ban. Az is fontos, hogy az Apple AI funkciói egyelőre csak amerikai angollal lesznek elérhetők jövő hónaptól és csak decemberben érkezik a lokalizált angol Ausztrália, Kanada, a UK, Új-Zéland és Dél-Afrika lakosainak. A kínai, francia, japán és spanyol nyelv támogatása pedig csak jövő évtől lesz elérhető.
A Siri ezentúl képes reagálni arra is, ha írva ad parancsot a felhasználó és képes lesz kontextusban is értelmezni parancsokat. Az USA-ban a vészhívások során képes lesz a telefon videós képet is közvetíteni a hívás mellett a hatóságok felé. A Fotókban ezentúl egyszerűbben lehet keresni, a generatív AI pedig képek és emotikonok gyártására is jó lesz, ezt a funkciót az Apple Genmoji néven teszi elérhetővé.
Az iPhone 16-ok a hatékonyabb lapkával és nagyobb akkumulátorral még jobb üzemidőt képesek elérni, mint a korábbi modellek, hangzott el a bemutatón, viszont ennél pontosabb adatokat nem mondott az Apple. Az Apple új telefonjai továbbra is 128 GB tárhellyel indítanak, az iPhone 16 ára 799 amerikai dollár, az iPhone 16 Plus pedig 899 dollár lesz. A cég szerint ez a telefon tartja a legjobban az értékét az okostelefonok közül, így érdemes az új modellek vásárlásakor a régit beszámíttatni.
A magyar árak az Apple webshopjában 399 990 forintról indulnak a sima 16-os modell, 449 990 forintról a 16 Plus esetén, tehát a tavalyi modellekhez viszonyítva nem emelkedett az áruk. Hazánkban is szeptember 20-tól elérhetők a telefonok.