Hirdetés
Alapvetően nem az volt meglepő, hogy a most bemutatott Pixel 3a és Pixel 3a XL készülékeken tényleg van 3,5 milliméteres jack, ezt azért már sejtettük a korábban kiszivárgott információk alapján, hanem az, hogy egy gyártó, aki elvben kiáll a digitális audiotovábbítás szupremáciája mellett mint a minőség garanciája, miért dönt mégis úgy, hogy integrál egy szerinte meghaladott technológiát a legújabb modelljébe. Soniya Jobanputra, a Google termékmenedzsere megválaszolta.
A magyarázat több értelmezési lehetőséget is kínál, akár úgy is érthetjük, a Google nem feltételezi, hogy azoknak a vásárlóknak, akik a kedvezőbb árú Pixel modelleket választják, van megfelelő anyagi keretük egy jó minőségű Bluetooth fülhallgatóhoz. Az árszintet és az ársávot eléggé kihangsúlyozták, ehhez képest szinte mellékesnek tűnt az az érv, hogy a legtöbb felhasználónak már van fülhallgatója, ami többnyire jack csatlakozóban végződik, a Google pedig nem szeretne több e-hulladékot generálni, így meghagyja a lehetőséget a vásárlóinak, hogy eldöntsék, milyen módon szeretnének audiotartalmakat fogyasztani.
Az árszint egyébként az Egyesült Államokban 115 ezer forintot jelent, Európában viszont ugyanez az összeg 130 ezer forintot tesz ki, fontban pedig még több (150 ezer forint). A jack csatlakozó úgy tűnik, még mindig neuralgikus pont a felhasználók részéről, noha egyre több gyártó foglal állást a digitális hangtovábbítás mellett. A OnePlus például szereti hangsúlyozni, hogy figyelembe veszi a vásárlók észrevételeit és javaslatait, például ennek hatására elvileg javították a rezgőmotor hatékonyságát a nemsokára bemutatásra kerülő OnePlus 7 Prónál, de a 3,5 milliméteres port esetében továbbra sem nyitottak. Ahogy bizonyos technológiai korlátokra hivatkozva a Qi töltést sem erőltetik. Most akkor jó, ha van jack csatlakozó, egyáltalán nincs szükség rá, vagy teljesen mindegy? Lehet szavazni!