A Baseus termékeivel jó eséllyel találkozhattak már azon olvasóink, akik a korrekt minőségű, de kínai fejlesztésű és gyártású kiegészítők közt keresgéltek, legyen szó kábelekről, töltőkről, audio-termékekről, autós tartókról, vagy éppen játékosoknak szóló kütyükről. Néhány hónapja azonban a hosszadalmas, rizikós garanciális hátterű rendelős megoldás helyett már van hazai webáruház is raktárkészlettel, mi több, a budapesti Westendben már két márkaboltot is találhatunk, ahol vásárlás előtt ki lehet próbálni a termékeket. Bolti vásárlások esetén a cég 10 000 forintos értékhatár alatt fél, az afölöttiek esetén pedig egy év jótállást vállal, az esetek többségében pedig azonnali cserét ajánlanak fel a vásárlónak.
A Baseus márkanév egyébként a felhasználók visszajelzéseire való aktív figyelemre vezethető vissza (BASEd on USers' feedbacks), termékeikre saját bevallásuk szerint egyszerűség, ugyanakkor praktikum és minőségi kialakítás jellemző. Mostantól karácsonyig heti rendszerességgel megjelenő PR-cikksorozatunkban öt témakörben vesszük át a kínálat legérdekesebb termékeit, melyeket még az ünnepekig kényelmesen be lehet szerezni – elsőként néhány, elsősorban férfiaknak szánt ajándékötletet mutatunk be.
A mobilos hardverek fejlődésével párhuzamosan egyre nagyobb hangsúlyt kapnak a játékok: a mai csúcstelefonokon simán megkapjuk a néhány évvel ezelőtti konzolos grafikai színvonalat, és persze online, már-már e-sport izgalmakat is átélhetünk, néhány megoldandó kompromisszummal azonban számolnunk kell. Egyrészt ott van az érintőképernyő kényelmetlensége: hiába képesek akár egyszerre tíz érintési pontot megkülönböztetni a mai panelek, ember legyen a talpán, aki a telefon kézben tartása mellett képes kettőnél több ujjal kezelni a kijelzőt. A Baseus erre egy egyszerű, teljesen passzív megoldást kínál 3000 forintért. A Red Dot névre hallgató eszközük (amiből van fekete-piros és áttetsző is) fizikai gombnyomást érzékelő hátsó triggerként működik, és elöl, egy pici tappancs helyén generál érintést.
Mivel ez egy teljesen passzív kütyü, az érintés helyét nem mi válogatjuk meg, viszont erre egyrészt vannak szoftveresen elérhető, emulált megoldások, másrészt pedig csomó játéknál működik a bal vagy jobb fél megbökésével való irányítás, ami esetén pedig teljesen mindegy az érintés pontja. Ettől függetlenül tudni kell, hogy nem minden játéknál működik egy efféle kütyü, de a népszerű lövöldözős címek többségénél igen, a plusz gombok pedig pont ezeknél jönnek igazán jók. Mobilos kompromisszumként említhetjük még a melegedés és a merülés problémáját, főleg a kecsesebb eszközök esetén: 7000 forintért a Magic Monster nevű kiegészítő dupla ventilátorral hűti a hátlapot, beépített, 2000 mAh-s akkumulátorával pedig tölteni is tudja a telefonunkat. Alján normál USB-t (kimenet) és microUSB-t (bemenet) találunk, a kezelés pedig egy darab bekapcsológomb értelemszerű működtetéséből áll.
A lemerülés persze nem csak akkor lehet gond, ha éppen játszunk, nyilván nem véletlenül népszerűek a különféle vésztöltő külső akksik, amikből mindenféle méretűt és árút kínál a Baseus is. Mi a csúcsmodellt néztük meg, aminek legnagyobb érdekessége nem is csak a 30000 mAh-s kapacitás, hanem az újabb notebookok töltésére is alkalmas Type-C kimenet, amin 5V-3A-s áram tud kimenni. A méretes, fél kilót nyomó eszközön hangsúlyosan kiemelt 33 W-s teljesítmény négy kütyüre tud eloszlani, egy eszközre 18W az elméleti maximum a váltakozó feszültségű és áramerősségű Qualcomm QC 3.0 gyorstöltési szabvánnyal. Maga az eszköz egyébként egyszerű, tölteni microUSB-vel és Type-C-vel is lehet, kifelé pedig USB-A-n vagy USB-C-n megy belőle az energia.
Mindezért 22 000 forintot kell fizetni, de aki beéri egy szerényebb kapacitású megoldással, és lemond a notebook-töltésről, az jelentősen olcsóbban is kaphat Baseus akkumulátort, nem csak külső vésztöltőt, hanem akár tokba épített plusz telepet, sőt, iPhone-okba akár gyári helyre passzoló, jó minőségű utángyártott akkumulátort is vehetünk szerelőkészlettel, ha kezd abnormálisan gyengévé válni az üzemidő.
A töltős vonalon maradva, de az autós kiegészítők kategóriájába áttérve elhoztunk kipróbálásra egy komolyabb minőségű autós tartót is. 12 000 forintos áráért nem egyszerű csipesszel kapcsolódik a szellőzőrostélyba, hanem egy rugós kampóval támaszkodik meg a rostély műszerfalon belül lévő hátsó végén, alul pedig két gumibak támasztja fel, viszont nem csak a stabilitása miatt kerül ennyibe, hanem a motorosan nyíló és záródó karjai, illetve a beépített vezeték nélküli (Qi) töltője miatt is.
Nem mindennapi használatra szánt tartozék, de alkalmasint nagyon jól jöhet a 120W névleges teljesítményű, az autó 12V-os rendszeréről működő kompresszor, ami lassú defektes autónk keréknyomását tudja stabilizálni. 3 méteres, szivargyújtós hálózati kábelével biztosan el fogunk vele érni a kocsi kerekéig, és persze tömlőt is adnak hozzá. Egyetlen gombnyomásra van csak szükség a használatához, ha személyautós gombot nyomunk, 2,58 barnál áll meg a működés, SUV esetén 2,8 bar nyomásnál kapcsol ki az eszköz. 15 000 forintos ára csúcsidőben még a gumis kiszállási díjával sem mindig vetekszik, a megtakarított időért pedig biztosan hálásak leszünk, ha éppen szorult helyzetben vagyunk.
A Baseus Westend kínálatának egy aprócska szeletét mutattuk most be férfiaknak szóló ajándékötletek kategóriájában, aki kedvet kapott bármelyikhez, a márkaboltban ki tudja próbálni, de persze online is megrendelheti ezeket a kütyüket, és csomó más, hasonló terméket.
A "mobilarena" kód bemondásával olvasóink 10% kedvezményt kapnak személyes vásárlások esetén, az internetes rendelésnél pedig ugyanezt a kuponkódot kell beírni a kedvezmény igénybevételéhez.